Doğum Sonrası Meme Problemleri

74
161409

Doğum yapmış bayanlar göğüslerinizin durumu sizi üzüyorsa peki nasıl düzeltilebilir öğrenmek ister misiniz ?

Doğum ve emzirme meme hacminde değişikliklere sebep olduğundan, meme formu çoğunlukla kişiyi üzecek derecede bozulur. Gebelik esnasında memeler büyür, süt bezleri genişler. Ayrıca kilo alma neticesi meme derisi gevşer. Doğumdan sonra süt verme işi bitince, kilolar da verilince memeler sarkar veya içi boşalır.

Memelerinizden memnun değilseniz gelin bazı testler yapalım.

Şimdi bir cetvel alarak meme ucunuzun yerini belirleyin.

Memenizin göğüs kafesinize yapıştığı yeri belirleyin. Sarkma olmayan doğum yapmamış bayanlarda meme ucu 16 ile 19 cm arasındadır. Bu değer kişinin boyu, kilosu ve göğüs kafesi uzunluğu ve memenin göğüs kafesine yapışma yeri gibi değerlerden etkilenerek değişiklik gösterir. (Resim 1)

Küçük göğüslü hanımlarda büyüyen meme dokusu doğum sonrasında kişiyi çok mutlu ederken emzirme işleminim sonlandırılması ile hayal kırıklığı başlar. Meme dokusu memeden çok bir deri katlantısına dönüşür. Kilo alınsa da meme eski haline dönmez. Spor yapılsa da göğüs kası gelişse de bunun meme dokusuna faydası olmaz. Adeta meme dokusunun içi boşalmış gibidir. Memede minimal sarkma olur. Meme başı yeri 1 ya da 2 cm yer değiştirir. Resim 1 ile Resim 2’yi karşılaştırırsanız meme başının yerinin memenin göğüs kafesine yapışma yerine ne kadar yaklaştığını görürsünüz.

Bu tarz meme sarkmasında sadece uygun boyut ve şekilde meme protezinin takılmasıyla yapılan meme büyütme ameliyatıyla çok hoş sonuçlara ulaşılabilir. Ameliyat 1 saat sürer. İki gün dinlenme ile normal hayata dönülebilir. (Resim 2)

Herkes yukarıdaki bayan kadar şanslı olmayabilir. Bazen meme dokusu o kadar sarkar ki memenin göğüse yapıştığı yer meme başının üzerinde kalır. Meme başı da genelde 21 cm ‘in altındadır. (Resim 3)

Bu durumda memenin azalan volümü meme protezi ile düzeltilip meme dokusunun da bunun üzerinde toplanması ve meme başınında yukarı transferi gerekir. Bu durumda meme başından aşağı doğru ince çizgi şeklinde bir iz kalır. Memede şekil çok önemlidir. Dolgun ve dik memedeki ince çizgi dikkat çekmez. Ameliyat 2 saat sürer. 3 gün dinlenme ile normal hayata dönülebilir.

Emzirme öncesi memesi oldukça dolgun olan kişilerde ise memede belirgin sarkma olur fakat meme dokusu el ile toplandığında memenin miktarı yeterlidir. Push up sütyenler ile mükemmel görünen meme, sütyen çıkarılınca tüm çekiciliğini kaybeder. Meme başı 23 cm’ in altındadır. Memenin göğüs kafesine yapışığı yer meme başının çok yukarısındadır. Resim4)

Bu tarz memelerde meme dokusu toplandığındaki meme hacmi kişiyi çoğunlukla tatmin doğum sonrası resim4eder. Memeye sadece toplama işlemi yapılması yeterlidir. Miktar yeterli gelmez ise kas altı ufak bir silikon konulup meme toplaması yapılarak daha dolgun memeler elde edilebilir.

Memesi büyük olan bayanlarda emzirme sonrası memede belirgin sarkma olur. Bu durum kişi tarafından meme büyümesi olarak değerlendirilir. Aslında olan şey memenin hacim azalmasından dokunun yer çekimi ile aşağı doğru yer değiştirmesidir. Meme başı genelde 25 cm’ in altındadır. Meme başı altındaki meme dokusunu görmek mümkün olmaz. Meme uçları adeta yere doğru bakar. (Resim 5)

doğum sonrası meme resim5Meme dokusuna meme küçültme ve toplama işlemi uygulanması ile eskisinden daha küçük ve dik göğüslere kavuşmak mümkün olur. Ameliyat seçilen tekniğe göre 2 ile 3 saat arasında sürer. 4 gün dinlenme ile normal hayata dönmek mümkündür. Bazı memelerde sarkma yukarıdaki görüntülerden farklı olarak memenin şeklini ileri derecede bozar şekilde olabilir. Bu durum genelde doğum, emzirme yanında kilo alıp verme problemi olan kişilerde görülür. Bu kişilerde de benzer değerlendirmeler yapılarak ameliyat tekniği seçilir ve meme şekli güzelleştirilir.

Konuyla ilgili videomuzu izlemek isterseniz:

74 YORUMLAR

 1. Merhaba, 1,5 yıl bebeğimi emzirdim 3 ay önce kestim göğüslerim zaten çok küçüktü şuan tamamen Küçüldü sanki içi boş bir deri gibi kaldı emzirme sürecinden önce böyle değildi emzirmeden göğüslerimin yok gibi görünmesi özgüven eksikliği yaşamama sebep oluyor boyum 158 kilom 45 büyütme ve dikleştirme yapılabilir mi? 2.cocuk istemi durumunda emzirmeye engel bir durum olur mu? Lütfen yardımcı olabilir misiniz ve fiyat öğrenebilir miyim?

 2. Merhaba 30 yaşındayım 4 doğum yaptım göğüslerim 90 bedendi en son doğumdan sonra ve kilo kaybıyla birlikte aşırı sarktı içi çekildi hatta catlaklarda var toplam ameliyat nekadar olur tek ameliyat olmaz sanırım toplam ücretini öğrenmek istiyorum teşekkür ederim benim durumda olan herkese geçmişler olsun acil şifa ve diri göğüsler dilerim 🤗

 3. Merhaba 1 yıl sonra emzirme dönemi bittikten ve belirli bi kiloya ulaştıktan sonra göğüs küçültme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim?ayrıca bu ameliyatla birlikte karın germe ameliyatıda yapıyor musunuz teşekkürler.

 4. Merhaba, bir yıl oldu doğum yaptım. Doğum sonrası 25 kg verdim. Göğüslerim normalde de 85/90 beden arasiydi doğumdan sonra emzirmeyle ve kilo vermemle de birlikte hem büyüdü hem sarktı… Şuan emziriyorum ama emzirmenin sonlanmasından sonra küçültme ve yukarı kaldırma işlemi yaptırmak istiyorum. Hem fiyat bilgisi almak istedim hemde ameliyattan sonra bir doğum daha yaparsam emzirmede sorun yaşar mıyım ve göğüslerim aynı şekilde sarkar ve büyür mü sormak istedim.
  Sevgiler.

  • Merhaba, memelerinizi istediğiniz boya küçültebilirim. Bir daha da eskisi kadar büyümez. Aynı zamanda dikleşir. Ancak emzirme işi bittikten en az 3 ay sonra ameliyat olabilirsiniz. Fiyatta o zaman muayene neticesi belli olur.

 5. Merhaba efendim,

  Ben 2 dogum yaptim ve suan 86 kg yum boyum ise 150cm goguslerim asiri buyuk ve beni daha kilolu gosteriyor ve kucuktmek istiyorum. Fiyat bilgisi alabilirmiyim.

 6. Merhaba ben de iki cocuk emzirma ve kilo alip vermeler sonucu inanilmaz bi sarkma ve ici bosalma durumu var. Meme derisi catlak catlak ve incelmis gibi duruyor. Ben de bilgi alabilir miyim?

 7. Merhaba defne hanım 23 yaşındayım bı buçuk yaşında oğlum var bı sene emzirdim ve emzirme sonrası göğüslerim sarktı ve içi boş gibi duruyor beni rahatsız ediyor bu durum özgüvenim sarsıldı fiyat alabılırmıyım ?

  • Merhaba, 1,5 yıldır bebeğimi emziriyorum göğüslerim zaten çok küçüktü şuan tamamen Küçüldü sanki içi boş bir deri gibi kaldı emzirme sürecinden önce böyle değildi emzirmeden kaynaklı sanırım göğüslerimin yok gibi görünmesi özgüven eksikliği yaşamama sebep oluyor boyum 158 kilom 49, büyütme ve dikleştirme yapılabilir mi? 2.cocuk istemi durumunda emzirmeye engel bir durum olur mu? Lütfen yardımcı olabilir misiniz ve fiyat öğrenebilir miyim?

  • Merhaba, anlattığınız kadarıyla sizde asimetrik meme sorunu var. Asimetrik memelerde net bilgi ve fiyat için sizi ya da fotolarınızı görmek gerekir. Çünkü yapılacak işlemler çok değişken olabilir. 0 533 6921598 den bize ulaşabilirsiniz.

   • İkinci çocuğumu emziriyorum ama goguslerim neredeyse hiç kalmadı diyebilirim içi boş dışında sarkık burusmus bir deri görüntü ve bu beni çok rahatsız ediyor bununla ilgili sadece eski haline dönmesini istiyorum doğal görünüm için yağ enjeksiyonu yöntemi daha uygun olduğunu duydum bunun için fiyatiniz nedir? Ve ameliyat süreci nasıldır bilgi verir misiniz?

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.