Kol Germe

Kol üst bölge yani pazu derisi, yaşın ilerlemesi ve özellikle çok kilo alıp verme sonucu sarkabilir. Kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu giysiler giyince kişiyi rahatsız eder. Kol estetiği de vücut güzelliği için elzem hale gelmiştir.

Kol derisi neden sarkar?

Yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkma oluşur.

Kol germe ameliyatı nasıl planlanır?

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. (alttaki resim)

kol sarkması
Koltuk altında sınırlı kesi ile toplama

Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır.

kolda sarkma
Koltuk altından dirseğe uzanan kesi

Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz. Çok fazla miktarda kilo veren kişilerde kol derisindeki sarkma üst gövde derisindeki sarkmayla birleşebilir. Bu durumda kol germe kesisi koltuk altından göğüs kafesi yanından aşağıya doğru uzatılarak deri alımı yapılabilir.

üst kol germe
Kilosu ve aşırı sarkması olan kişilerdeki kesi

Böylece kol ile birlikte üst gövde bölgesindeki deri bolluğu da toparlanmış olur..

Ameliyat ne kadar sürer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Kol germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Lokal ameliyat olanlar aynı gün taburcu olabilirken, genel anestezi altında ameliyat olan hastalar ertesi gün taburcu edilebilirler. Operasyondan 5 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Meme sarkması ile kol sarkması ameliyatı bir arada yapılabilir mi?

Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Memelerdeki sarkma genelde kol sarkması ile koltuk altı bölgesinden bağlantılıdır. Bu nedenle meme toplama ameliyatı kol sarkması ile bir arada toplanabilir. Böylece daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur. (Bakınız kombine ameliyatlar ana sayfa)

Ameliyat sonrası ne gibi sorunlar olabilir?

Karşılaşılabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kolun arkasında kalan iz bazı hastalarda daha belirgin olabilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izin genişlememesi için kol hareketlerini mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı fiyatları

Yasal zorunluluklardan dolayı burada fiyat yayınlayamıyoruz. Kol germe ameliyatı fiyatları ve sormak istediğiniz diğer sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu izleyin:

20 YORUMLAR

 1. Merhaba
  hakkında sormak istiyorum
  Popo Kaldırma, vücut germe ve rinoplasti tek operasyonda yapılabilir mi?
  Her ameliyatın fiyatını bilmek istiyorum
  Çok teşekkürler

   • Merhaba
    Ben 35 yaşındayım
    boyum 185
    kilom 83
    Tekrarlayan hamilelik nedeniyle çok kilo aldım ve sonra kilo verdim
    Uyluklarda, Popo ve kol gevşekliğin nedeni
    Sarkıklık büyük değil, ama can sıkıcı görünüyor

    Burnum, burun geçişinde ve dış şeklinde bir değişikliğe neden olan küçük bir kaza geçirdi.

 2. Merhaba göğüs protezi ve kol germe küçültme ameliyatı hakkında Bilgi ve fiyat almak istiyorum birde omuz ve ön koldan yağ alımı yapabiliyor musunuz ? Boyum 1.73 kilom 57 30 kilo verdim vücüfuma göre kollarım ve omuzlarım aşırı geniş ve ister istemez sarkmalarım var dönüş yapabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 3. Merhabalar 55 kilo verdim. Spor yapmadığım için kolum da ve bacaklarım da sarkma oldu. Kol ve bacak germe amaliyatı için fiyat öğrenebilir miyim ?

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.