Meme Küçültme Videoları

Meme küçültme operasyonu nasıl yapılır?

Meme küçültme için bize başvuran bayanlarda hastanın yaşı bizim için önemli ve daha sonraki doğum planları, emzirme planları önemli. Tabi bir de memesinin büyüklüğü önemli. Memesinin büyüklüğünün ölçüsünde biz köprücük kemiğinde itibaren meme başının yerini ölçüyoruz, genişliğine bakıyoruz.

Bizim için meme başını korumak çok önemli. Buna uygun teknik seçiyoruz. Bazen meme başı o kadar çok aşağıda oluyor ki, meme o kadar büyük oluyor ki, eğer o kişi doğum işinden de vazgeçtiyse, yani tekrar emzirme imkanı yoksa, yani onun için memenin küçülmesi çok çok önemliyse, o zaman memeyi istediğimiz boyutta küçültüp, meme başını bir resim şeklinde koyuyoruz.

Diğerlerinde ise eğer çok çok aşağıda değilse meme başını koruyan teknikleri tercih ediyoruz. Böylece hem istenilen boyuta memeyi küçültebiliyoruz hem de istenilen yere meme başının nakil edebiliyoruz.

Çoğunlukla emzirebiliyorlar. Ama yine de küçükte olsa bir risk vardır her zaman. Bu arada memenin büyük olması emzirmenin daha iyi olacağı anlamına gelmez. Çok küçük memeli insanlar çok çok iyi emzirebilirken büyük memeli insan hiç emziremeyebilir. Bunun bununla ilişkisi de tam orantılı değil.

Meme küçültme ameliyatı yaklaşık iki ila 2,5 saat kadar süren bir işlem. Hastanın içerden girip çıkmasıyla 3 saate kadar uzayabilir. Ameliyat sonrasında çoğunlukla diren kullanmıyorum fakat meme çok büyükse,  hasta çok kiloluysa ya da bir takım ilaçlar kullanıyorsa o zaman diren kullanıyorum. Ameliyat sonrası bir çok hastamın sabah olup akşam çıktığı çok oldu ama bir gece yatabilir de hastanede, ertesi sabah çıkabilir. Çıktığı zaman evde gidip yatması gerekmiyor.

Normal hayatına devam edebiliyor. Pansuman olayımız yok. Üçüncü gün banyosunu yapabiliyor. Bir hafta sonra kontrolüne geliyor. Özel bantlar bulunuyor memesinde, bu bantları çıkarmıyor. Onları kontrol sırasında çıkartıyoruz. Dikiş alımı yok, pansuman yok. Yaklaşık bir üçüncü haftada da iz tedavisine geçiyoruz.

Meme küçültme operasyonu hangi durumlarda yapılır?

Meme büyüklüğü genellikle ailesel bir durum. 15-16 yaşlarından itibaren büyük memelerle yaşamak durumunda kalıyorlar ve çeşitli sütyenlerle bunları kamufle etmeye çalışıyorlar. Sadece görüntü ya da kıyafet sıkıntısı değil, ağırlık gerçekten çok rahatsız edici.

Hatta bir takım sporları da yapamıyorlar. Özellikle boyun omuz bölgesinde oluşan çukurlar çok rahatsız edici. Memenin altında kalan, memenin vücuda değdiği yerdeki deri problemleri, minik pişik tarzında küçük yaralar rahatsız edici oluyor.

Boyun ağrısı, bel ağrısı çok sık rastladığımız durumlar. Zaten bu nedenden ortopedistler hatta göğüs hastalıkları uzmanları bize hasta gönderiyor. Yani küçültme aslında biraz estetik girişimden çok gerekli bir girişim haline geldi diyebiliriz. Çok çok da rahatlatıcı bir şey.

Yapılır yapılmaz, meme küçüldüğü zaman, ağırlık azaldığında, inanın çok çok mutlu oluyorlar. Daha sonrasında da normal ölçülerine uygun bir şekilde kıyafet alışverişine çıkabiliyorlar. Bunlar da kişiyi daha çok hayata bağlayan bir ameliyat olduğunun göstergesidir.

Meme estetiği ameliyatı sonrası hasta günlük hayatına ne zaman döner ?

Meme büyütme ameliyatı olan hastalarımız, beraberinde toplama olsun olmasın çoğunlukla sabah ameliyat olurlarsa akşama taburcu olup evlerine gidebilmekteler.

Bazen bir gece yatmak isteyen olabilir. Ertesi gün evde normal hayatlarına geriye dönebilirler. Ama 1-2 gün dinlenip işe dönmeleri daha faydalı olabilir. Meme küçültme ameliyatları her ne kadar daha uzun sürse de, her ne kadar cerrahi onarım biraz daha kapsamlı olsa da, onda da ağırlık azaldığı için kişiler çok çabuk normal hayatlarına dönebilirler.

Ameliyat sonrası destetkleyici sütyen kullanımı çok öenmli. Sütyen bir nevi kalıcı, destekleyici korse görevi gördüğü için kişinin normal hayatına kısıtlama yapmaz. Meme küçültme sonrası 1-2 Gün dinlenmek yeterli olur. Ama bu dinlenme evde yatma tarzında değildir. 1-2 gün içinde normal ev hayatına çok çabuk dönülebilir. Ağır işlerden kaçınmak yeterlidir.

Meme estetiği operasyonunda fiyatlar nasıl belirlenir?

Meme ameliyatları artık insanların çok çok rahat bir şekilde ulaşabileceği fiyatlara indi. Çeşitli meslek gruplarından hastalarımız oluyor, ev hanımlarımız oluyor, ya bir şekilde birikimlerini yaparak ya bir takım kredi tarzı destekler alarak hepsi bu sıkıntılarından çok rahatlıkla kurtulabiliyorlar. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon ve hastane tercihine göre ameliyat fiyatı belirlenmekte.

Küçültme ameliyatında silikon maliyeti olmadığı için genellikle büyütme ile küçültme ameliyatı fiyatları birbirine eştir. Orada ameliyatı süresi uzadığı için bir maliyet farkı oluşur ama hepsi artık ulaşılabilir düzeyde. Kişilerin bu sıkıntılarıyla yaşamalarına artık hiç gerek yok.

Göğüs Operasyonları Bebek Emzirmeye Engel Olur Mu?

Eğer meme ucunda herhangi bir problem yoksa genellikle meme büyütme ameliyatından sonra herhangi bir problem oluşmaz. Emzirme ile ilgili hiçbir problem oluşmaz.

Meme ucu çökük değilse, küçültme de ise küçültme miktarına göre seçilen tekniğe göre, hastanın yaşına göre bazen meme emzirme az olabilir. Ama çoğunlukla biz bunu koruyacak şekilde meme küçültme ameliyatlarını yapıyoruz, çoğunlukla da sorun yaşamıyoruz.

Meme estetiği operasyonundan sonra his kaybı olur mu?

Meme büyütme ameliyatından sonra bazen ya aşırı hislilik ya da bazen his azalması olabilir. Bu zaman içinde, 5-6 ay içinde genellikle normale döner, bir sıkıntı yaratmaz.

Meme küçültme ameliyatlarından sonra, memeyi küçülttüğümüz için mutlaka meme ucundaki histe bir miktar azalma olur. Bu doğal bir şeydir fakat bu da sıkıntı yaratacak bir durum değildir. Elde edilen sonuç kişinin ihtiyacını karşıladığı için pek önemsenmez.

Zaten zamanla, 5-6 Ay içinde çevre bölgeden gelen duyularda meme ucu duyusu daha düzeldiği için bir sıkıntı olmamaktadır.