Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır.

Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerde göz altı ışık dolgusu ile yüzdeki yorgun ve bitkin görüntü tek seferde ortadan kaldırılabilir. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluk

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku problemleri, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar.

Göz yapımıza baktığımızda göz küresi, orbita çukuru dediğimiz kemik bir yapı içinde bulunur. Orbita içinde göz küresi ve göz kaslarını özel yağ paketleri çevreler. Orbital septum denen perde şeklindeki yapı orbitayı dolduran yapılar önünde bir bariyer görevi görür.

Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbalarına yeterli destek sağlayamamaktadır. Bu nedenle yağ torbaları dışardan daha görünür hale gelir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik yapısı daha geride görünür. Ayrıca smass dediğimiz yüzün kas, yağ, bağ ve sinir dokusunu taşıyan yumuşak dokuda oluşan sarkmalar nedeniyle göz altı bölgesinde doku kaybı meydana gelir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir.

Göz altı torbalarına ne iyi gelir diyenlere cevabım: bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Burada bir noktayı çok iyi açıklamak gerek. Işık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olduğunu düşünüyorum.

Ancak göz altı torbaları için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramaz. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Az önce bahsettiğimiz göz altı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik asit olarak adlandırılan bir dolgu yöntemi diyebiliriz. Göz altı sorunları adına geliştirilen bu jel yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde Hyaluronik asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit sayesinde morluklara ve göz altı diğer sorunlara müdahale ediliyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

erkek göz altı ışık dolgusuYapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır.

Dolgu yapılırken ışık dolgusunun yavaş yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir krem uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz.

Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Hamileyken ışık dolgu yapılır mı ?

Aslında sistemik etkisi olmayan göz altı ışık dolgusunu hamilelik gibi çok önemli bir dönemde yapmayı uygun bulmuyorum. Tıbbi olarak bir sakıncası bildirilmiş değil ama belki hem kadın hem anne olmam sebebiyle ben olsam doğum sonrasını beklerim.

Işık dolgusu riskleri

Işık dolgu içeriği hyaluronik asittir. Bu madde zaten vücutta üretilen ve var olan bir maddedir. Göz altındaki çökme ve koyu rengin çoğunlukla sebebi hyaluronik asit ve benzeri maddelerin eksikliği olduğu için, eksiği yerine koymak amacıyla bu dolguyu yapıyoruz. Vücutta üretilen bir madde olduğu için bariz bir yan etkisi ve alerjik özelliği yoktur. Sadece enjeksiyon yerinde 2-3 gün süren kızarıklık, bazen nadir de olsa yine enjeksiyon bölgesinde 2 hafta süren morarma, çok nadiren de enfeksiyon görülebilir.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları için 0 212 2967878 den bizi arayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu video izle:

141 YORUMLAR

  1. Merhaba Hocam, burun ameliyatı sonrası göz altı bölgemde çukurlaşma meydana geldi. Esmer tenliyim ve genetik olarak göz altlarım zaten biraz mordu. Şu an daha kötü olduğunu düşünüyorum. Yorgun ve üzgün bir ifade var suratımda. Ameliyatımın üzerinden 3 ay geçti. İşlem yapılabilir mi? Bir de ücret hakkında bilgi alabilir miyim?

  2. MERHABALAR DEFNE HANIM,ISMIM HAKAN SALLI TIYATRO OYUNCUSUYUM
    BUNDAN 1,5 SENE YE YAKIN BOTOX VE GOZALTI ISIK TEDAVISI OLDUM
    FAKAT ANLAMADIGIM BİR ŞEKILDE GÖZ ALTIMDA SERIT TORBA OLDU IKISINDEDE..
    SANIRIM HATALI BIR ISLEM YAPILDI BU DOKULARIMI KAYBEDEBILIRMIYIZ…
    tel:05300656927 saygılar(dunya goz esteworld vs yerleri tercıh etmıyorum fıyat polıtıkaları yuzunden..

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.