Genital estetik videoları

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

Genital bölgede estetik amaçlı neler yapabiliyoruz bundan bahsedeceğiz. Genel olarak bir anatomiyi hatırlayalım neler var. Dışarıda labium majus dediğimiz büyük dudaklar, içerde küçük dudaklar var. Burada idrar torbasının açıldığı, yani idrar yapılan bölge var. Vajina girişinde kızlık zarımız ve üst kısımda klitoris dediğimiz yapı var. Kızlık zarından girildikten sonra vajina bölgesi geliyor.

Şimdi dış genital organlarda en çok neyle ilgili başvuru oluyor? İster doğum yapmış olsun ister yapmamış olsun, bazı bayanların labium minus dediğimiz iç dudakları oldukça uzun ve büyük oluyor. Böyle bir durum niye rahatsız ediyor onları? Genelde dar bir pantolon ya da mayo giydiklerinde sürtünme oluşuyor. Buna bağlı orada kuruma, bir takım enfeksiyon olayları oluşuyor. Hatta labium rengi giderek değişiyor.

Görsel de bir sıkıntıya neden oluyor. Bu gibi durumlarda biz onları küçülterek  normal hale tekrar getiriyoruz. Böylece labium majusların yani büyük dudakların arasında saklanmış duruma gelebiliyor. Genellikle bu labium minuslarla ilgili sıkıntı çeken meslek grupları yüzücüler olabilir, spor hocaları olabilir atletler olabilir. Çünkü genellikle daha dar giysi giymek zorundalar ve genellikle de insan önündeler.

Her ne kadar görünmese de bu onları devamlı rahatsız eder ve kamufle etmeye çalışırlar. Oysa çok küçük bir ameliyatla ki narkoz almadan lokal anesteziyle de yapılabilir, bu iş halledilebilir.

Şimdi burada ufak bir nokta var. Herkes yapıyor bu işi. Ama bence bu işi yaparken öncelikle kişinin görselliği artı cinselliğinede zarar vermemek gerekiyor. Bazen bu dudaklar tepelerden aşağı kadar uzun oluyor. Öyle bir durumda klitoris derisi üzerindeki kısma kadar belki kesmek gerekebilir. Ama ben bu bölgedeki duyunun bozulmaması için oraya dokunulmasından yana değilim. Genellikle altındaki kısımdan başlayarak dudakları küçültüyorum. Pekde bir sıkıntı yaşamıyorum onu da belirteyim.

Tamam dudakları küçülttük, ama yaşı ilerleyen, doğumlar yapmış, zayıflamış  bir bayan düşünün. O zaman labium majus dediğimiz büyük dudaklarda bir nevi pörsüyor. İçindeki yumuşak dokusunu, yağ dokusunu kaybediyor. Kişiyi mutsuz eden bir görüntüye kavuşabiliyor. Öyle bir durumda ya bu işlemle beraber ya da tek başına labium majusların doldurulması işlemi olabilir. Neyle doldurabiliriz? En güzeli kişinin kendi yağıdır. Gayet güzel sonuç alırız. Eğer çok zayıfsa, kendi yağ dokusu yetersizse, bir takım hyaluranic acid İçeren hani yüzde, dudaklarda kullandığımız, vücutta belli bir süre kalan dolgular kullanılabilir.

Bu bölgede birde mons pubis dediğimiz kıllı bölgenin doğumlardan sonra karın duvarının sarkmasına bağlı düşmesi görülebiliyor. Ya da aşırı bir yağlanma oluşabilir. Onlar da yine kişinin anatomik yapısına uygun bir şekilde düzeltilebilir. Eğer karın çok sarkmışsa karın germe işlemi sırasında bu işlem yapılır. Tek başına olan bir durumsa da mesela yağ dokusu fazlalığı varsa yağ dokusu alınır. Azlığı varsa oraya yağ dokusu enjekte edilir. Böylece daha daha gençken, daha görselliği güzel bir görüntüye kavuşmak mümkün olur.

Şimdi gelelim diğer mevzuya; iç organlarlarla ilgili ne yapıyoruz? Burada vajina daraltma yapıyoruz. Genellikle vajina duvarındaki kaslar yapılan doğumlar nedeniyle ya da bazen de kişinin şahsi yatkınlığı nedeniyle gevşek olabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında rahatsızlığa yol açar. Ses gelmesine neden olur. Oraya havaya girip çıkarken, oturup kalkarken olabilir. Bu ciddi boyutta olursa o zaman idrar kaçırma olabilir.

Daha ileri durumlarda dışkılama ile ilgili sıkıntılar olabilir. Vajinanın arka duvarında bir daraltma işlemi yapıyoruz. Oradan bir miktar dokuyu alıyoruz, içerideki kas dokusunda iki kat şeklinde dikiyoruz. Bu işlemi yaparken sadece girişe değil, rahimin girişine kadar olan bölgede yapıyoruz. Uzun bir hatta daralma sağlamış oluyoruz. Böylece kişinin o bölgedeki oluşan deformasyonu geçmiş oluyor. Bu da tabi eşler arasında ki cinsel hayata pozitif etkisi oluyor.

Genital estetik sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.