Genital Bölge Estetiği

genital bölge estetiği

Dış Genital Organlarda Yapılan Estetik Girişimler

 • Labioplasti  (Küçük dudakların (Labium minus) Küçültülmesi)
 • Labium majuslara yağ ya da dolgu enjeksiyonu (Büyük dudakların dolgunlaştırılması)
 • Pubis estetiği

İç Genital Organlarda Yapılan Estetik Girişimler

 • Hymenoplasti (Kızlık zarı onarımı)
 • Vajinoplasti (Vajinanın daraltılması)

Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği) Ameliyatı

Kimlere labioplasti ameliyatı yapılır?

Dıştan görünen cinsel organın bir parçası olan küçük dudaklar bazı kişilerde genetik olarak daha büyük ve uzundur. İç dudak sarkması olarak da adlandırılır. İç dudak sarkması neden olur diye bir soru akla gelebilir. En önemli neden doğuştan sarkık olması ve bazen doğum sonrası sarkma olmasıdır. Özellikle zayıf olan kişilerde bu durum daha rahatsız edicidir. Dar pantolon ve mayodan fark edilen dudaklar kişinin giyim seçeneklerini de olumsuz etkiler. Labioplasti,  yapılan başarılı vajina estetiği ameliyatlarından biri olarak bu tür rahatsızlıkları olanların yaptırdığı estetik cerrahi işlemlerden biridir.

İç dudak sarkması ameliyatı ne kadar sürer?

İç dudakların küçültme işlemi lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakika içinde gerçekleştirilebilir. Arzu eden hassas hastalara genel anestezi altında da işlem gerçekleştirilebilir. Küçük dudaklar uyuşturulduktan sonra iç dudaklar dış dudakların arasından fazla sarkmayacak şekilde eşit olarak küçültülebilir. Eriyecek dikişler ile onarım tamamlanır.

Ameliyat sonrası iyileşme nasıldır? Ne zaman normal hayata geri dönülebilir?

Lokal anestezi altında ameliyat (iç dudak estetiği ameliyatı) olan hastalarımız bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilirler. Bölgenin nasıl temiz tutulacağı konusunda bilgi verilir. Evde kullanmak üzere antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilir. İş hayatına ertesi gün dönebilirler. 24 saat sonra duş alabilirler. Bir iki gün iç çamaşır içine ped konulması kişiye rahatlık sağlar. 1 hafta kadar spor aktivitelerin ve küvette banyonun yapılmaması gerekir. Dikişler 2 ile 3 hafta içinde düşer. Bunun sonrasında cinsel hayata geri dönülebilir.

Labioplasti ameliyatı sonrası oluşabilecek olumsuzluklar nelerdir? İlerde tekrar ameliyat olmak gerekir mi?

Labioplasti ameliyatı sonrası özellikle tuvalette gittikten sonra bölgenin temizliğine dikkat etmek önemlidir. Buna dikkat edilmez ve reçete edilen antibiyotikler kullanılmaz ise enfeksiyon gelişebilir. Bu durum antibiyotik tedavisi ile düzeltilebilir. Dikişler düşmeden yapılan tahriş edici seks girişimi, dikişlerde açılma ve kanama yapabilir. Yaranın durumuna göre ya tekrar dikiş atılabilir ya da pansumanlar ile yara iyileşmesi sağlanır. Söylenenleri harfiyle yerine getiren hastalarımızda bunların oluşması çok nadirdir. Çünkü genital bölge kanlanması bol, çabuk iyileşme özelliğine sahip bir organdır.
Küçük dudaklar tekrar bir daha büyümez. Ameliyat bölgesinde genellikle belirgin iz kalmaz. Fakat bazen bazı kişilerde yara iyileşmesi fazla olabilir. Bu da bu bölgede hassasiyete neden olabilir. Bu gibi durumlarda bazı lokal sürülen kremlerin kullanımı ya da izlerin düzeltilmesi gerekebilir.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması

Büyük dudaklar bazı kişilerde buruşuk ve sarkık görünümlü olabilir. Bu durum genetik bir özellik olabildiği gibi daha çok 30 yaş sonrası ya da çok zayıf kişilerde rastladığımız bir durumdur. Arzu edilen dış genital görünümde dış dudaklar yeterli dolgunlukta küçük dudakları büyük ölçüde örtmelidir.

Dolgu maddesi olarak ne tercih edilir?

Dış dudakların doldurulmasında ilk tercih kişinin kendi yağları olmalıdır. Bazen kişiler muayenehane şartında ayaktan bu işlemi gerçekleştirmek isteyebilirler o zaman kalın partiküllü hyaluronik asit içeren dolgular kullanılabilir.

Uygulama nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu ameliyathane şartında lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilir. Genellikle karın bölgesinde alınan yağ dokusu büyük dudaklara enjekte edilir. Hasta birkaç saat dinlendikten sonra evine gidebilir. Pansuman ve dikiş alımı gerekmez.

Normal hayata ne zaman dönülür?

Dolgunlaştırma işlemi sonrası yağ enjeksiyonunda daha fazla olmak üzere her iki enjeksiyon yönteminde de dudaklarda şişme oluşur. Şişlik birkaç gün içinde giderek azalır. Bu dönemde daha bol iç çamaşırları giyilmesi hassasiyeti bir nebze azaltır. Ameliyat sonrası antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır.

Oluşabilecek sorunlar nelerdir nasıl giderilir?

Oluşabilecek tek sorun enfeksiyondur. Bu durum da antibiyoterapi ile tedavi edilebilir.

Hymenoplasti (Kızlık Zarı Tamiri )

Yırtılan kızlık zarının tekrar dikilmesi işlemidir. Vücut sağlığı veya güzelliği açısından zorunlu bir işlem değildir. Ancak sosyal yönden zaman zaman ihtiyaç duyulan kızlık zarı diktirme operasyonudur.

Kızlık zarı nedir?

Vajina girişinde yer alan ince bir et parçasıdır. Latince adı Hymen olan kızlık zarı çoğu kültürde bekaretin sembolü olarak görülmektedir.

Kızlık zarı tam olarak nerededir? Ne işe yarar?

Kızlık zarı vaginanın hemen girişinde yerleşmiş, en sık görülen şekliyle ortasında adet kanının ve vaginal salgıların akmasına yarayan ufak bir delik bulunan yarı esnek, ince bir yapıdır. Anatomik ve fizyolojik açıdan kızlık zarının bilinen bir işlevi yoktur. Genital sistem enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmesine karşın, ortasında delik olan bir yapının nasıl olup da enfeksiyonlara karşı koruyucu olacağı tartışma konusudur. Aslında enfeksiyonların bakire olanlarda daha ender oluşmasının nedeni bu kızların cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmamış olmalarıdır.

Kızlık zarı yapısal olarak farklılıklar gösterebilir mi?

Kızlık zarları şekline, elastikliğine ve deliklerinin özelliğine göre çok sayıda sınıflandırılır. Annuler (halka şeklinde ) kızlık zarı en sık görülendir.
Bazı durumlarda zarın ortasındaki delik o kadar büyüktür ki, muayenede zar neredeyse hiç yok gibidir. Çok ender durumlardaysa zarda hiç delik yoktur (İmperfore hymen).Bu durumda adet kanaması ilk adetten itibaren dışarı akamayıp genital kanalın içinde birikir.
Semilunare (yarımay şeklinde) dıştan içe kalınlığı fazla olmadığı için genelde ilişki esnasında yırtılmaz. Ancak doğum da yırtılır.
Carnous (etli, kalın) kızlık zarının ilişki ile yırtılması çok zor olduğu için veya yırtılma sonrası kanama oranı fazla olduğu için cerrahi müdahale gerekebilir.
Kızlık zarı doğum sonrası kalıntılar şeklinde varlığını sürdürebilir.

Ne zaman yırtıldığı bilinebilir mi?

7 ile 10 gün içinde meydana gelen zar yırtılması saptanabilir. Fakat bundan daha uzun süre geçmiş ise zarın ne zarın yırtıldığını tahmin etmek mümkün değildir.

Yırtılan zar tekrar iyileşip, kapanabilir mi?

Yırtılan zar hiçbir zaman eskisi gibi iyileşip kapanamaz.

Kızlık zarının dikilmesi mümkün müdür?

Kızlık zarının tamiri mümkündür. Kızlık zarı parçaları kaybolmadığı sürece zar ne zaman yırtılırsa yırtılsın zarın onarımı mümkündür. Kişi çok sayıda cinsel ilişkide bulunmuş ve çok sayıda doğum yapmış ise  kızlık zarı kalıntılarını bulmak mümkün olmaz ve bu nedenle onarım yapılamaz.

Kızlık zarının dikildiği ilişkiye girilen kişi tarafından anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılmaz. Ancak uzman doktorlar bunu anlayabilir.

Kızlık zarı tamiri nasıl yapılır? Ne kadar sürer? 

Hasta açısında psikolojik boyutu ağır bir işlem olduğu için hasta genel anestezi altında ameliyat olmak isteyebilir. Ama lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilen 30 dakikalık bir işlemdir.

Günlük hayata ne zaman dönülebilir? Ameliyat sonrası nelere dikkat etmelidir ?

İşlem sonrası hasta biraz dinlendikten sonra normal hayatına devam edebilir.  Sadece 2 gün kadar ped kullanması uygun olur. Aynı gün duş alınabilir. Ameliyat bölgesinin ellenmemesi ve tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterlidir.

Bir kez tamir edilmiş bir kızlık zarı gerekirse tekrar dikilebilir mi?

Kızlık zarı parçaları yerinde duruyorsa tekrar onarım yapılabilir.

Kızlık zarı ilişkiden ne kadar zaman önce dikilmelidir?

Kızlık zarı muayeneniz sırasında onarım vaktine karar verilir. Bu süre 2 gün önce de olabilir, 2 ay önce de olabilir.

Vajinoplasti Ameliyatı

Vajina daraltma kimlere yapılır ?

Vajina daraltma ameliyatı en çok normal doğum yapan kadınlarda vajina kaslarının gevşemesi neticesi  cinsel ilişki esnasında vajinanın yeterli kavrama sağlayamaması ve vajinadan ses gelmesi nedeniyle cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle yapılır. Doğum sayısı arttıkça bu durum daha da belirginleşir. İleri yaşlarda idrar kaçırma, idrar torbası ve kalın bağırsağın sarkması, her ikisinin bir arada olması ve hatta rahmin sarkmasına kadar gidebilir.
Bir kadın vajinasına yerleştirdiği 2 parmağını rahat kavrayıp, sıkamıyorsa vajina genişliğinden söz edilebilir. Vajina ameliyatı yapmak bu soruna çözüm olabilir.

Vajina gevşemesine neden olan durumlar nelerdir ?

 • Bazı kadınların yapısal olarak vajinası büyüktür.
 • Çok sayıda normal doğum
 • Doğum yırtıkları
 • Müdahaleli zor doğumlar
 • Doğum dikişlerinin mikrop kapması ya da açılması
 • İri bebek doğurma
 • Yaşın ilerlemesi ile doku elastikiyeti kaybı

Vajinoplasti Ameliyatı nasıl yapılır ? Ne kadar sürer?

Genellikle psikolojik boyutu nedeniyle genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Epidural anestezi (belden uyuşturma) işlemi ile de konforlu bir operasyon yapılabilir. İşlem 30-45 dakika sürer. En çok tercih edilen yöntem vajinanın arka duvarından yapılan daraltma işlemidir.

Normal hayata ve cinsel ilişkiye ne zaman dönülebilir?

Vajinoplasti ameliyatı sonrası aynı gün hastaneden çıkılabilir. Vajinoplasti sonrası vajina içine konulan tampon ertesi gün çekilir. Herhangi bir pansuman gerekmez. Dikiş alımı gerekmez. Dikişler kendi erir.  Sadece verilen antibiyotiğin kullanımı ve tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterlidir. 1-2 gün iç çamaşırına ped konulabilir. En önemli nokta vajina daraltma ameliyatından sonra 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmasıdır. Ameliyattan sonraki ilk cinsel birleşme sırasında da “lubrikan” adı verilen vajinal kayganlaştırıcıları kullanmanızda da fayda olacaktır.
 Vajinoplasti ameliyatı sonrası cinsel yaşamın daha iyi olması beklenir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek olumsuzluklar nelerdir?

Eğer 6 hafta cinsel ilişki yasağına uyulursa bir sorun ile karşılaşma olasılığı çok düşüktür. Erken cinsel ilişki yara yeterli güce kavuşmadan dokuya uygulanan bası nedeniyle tekrar genişlemeye neden olabilir.

Vajinanın tekrar genişlemesini önlemek için yapılabilecek koruyucu tedaviler var mıdır?

Nasıl karın egzersizleri ile karnımızı sıkı tutabiliyorsak vajinamızda kaslardan oluştuğundan onu da yapılan bazı vajina daraltma egzersizleri ile sıkı tutabiliriz. Bu egzersizlerin genel ismi Kegel egzersizleridir. Kegel egzersizleri vajina etrafındaki pelvis tabanı kaslarını sıkıp – bırakma şeklindeki egzersizlerdir. Kuvvetlenen vajina kasları sayesinde özellikle cinsel ilişki sırasındaki haz artmakta, orgazm kolaylaşmakta, hafif idrar kaçırma gibi üriner sitem sorunlarının önüne geçilebilmektedir. Vajinal kasları az kullanma, doğum ve gebelik sırasında oluşan gevşeme, yıpranma ve menopoz dönemine girildiğinde kasların kasılma yeteneğinde azalma görülür. Kegel egzersizleri ile kasların gücü ve sıkılığı artırılarak, olası cinsel ve üriner problemler önlenebilir.

Tekrar vajina daraltma yapılabilir mi ?

Eğer kişinin vajinasında tekrar genişleme olmuş ise vajen daraltma ameliyatı tekrar yapılabilir.

Genital bölge estetiği (vajina estetiği) tüm yukarıda bahsettiğimiz konuların tümünü kapsar. Vajina estetiği fiyatları yapılacak operasyonun özelliklerine göre değişmekle birlikte, fiyat, ameliyat süreci, iyileşme süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Konu ile ilgili videomuz:

61 YORUMLAR

  • Merhaba, diğer soruyu sonradan gördüm öbür maili görmezden gelebilirsiniz:) Dış dudak dolgunlaştırma lokal anestezi ile olursa … TL genel anestezi ile olursa … TL detaylı bilgi için 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz.

 1. Merhaba 18 yasindayim ama ic dudak problemi yasiyorum ic dudagin az gerisinde deriler sarkmis bunun ameliyatla fuzelmesi mumkunmu klitoris uzerini bile kapatyor deriler sarkma var ameliyatla duzeltrlirmi gerilirmi derim guzel bi sonuc elde etmek istiyorum?

 2. Merhaba Defne hanım ben de labioplasty estetiği olmak istiyorum fakat bir problemim daha var.Aşırı olmasa da pubis bölgemin şişkinliğini takıntı haline getirmiş durumdayım.Pubis estetiği de yapıyor musunuz ? Eğer yapıyorsanız iki operasyon aynı anda oluyor mu ?

  • Merhaba
   İşlem 30 dakika sürer. Hastanede kalmanız gerekmez. Normal hayatınıza devam edersiniz. Genel anestezi altında … tl, lokal anestezi altında … TL. Pubis estetiği için ise sizi görmem gerek. İkisi bir arada olur. Aşağıdaki numaralardan bana ulaşabilirsiniz.

 3. Merhaba, ben labium ameliyatı olmayı düşünüyorum. Lakin fiyatlar konusunda bilgi almam mümkünmü. Ben yeni nişanlandım ve bu durumdan dolayı estetik görüntü yönünden öz güvenim de eksik bana yardımcı olurmusunuz ..

 4. Merhaba defne hanım.. ilk hamileliğinde servikal yetmezlik nedeniyle düşük yaptım. 1 yıl sonra tekrar hamile kaldım ve serklaj dikişi yapıldı.. şimdi 7 aylık hamileyim. Doğum sonradında vajina daraltma ameliyatının servikal yetmezliğe faydası olur mu acaba

 5. Merhaba defne hanım iç dudak amilyatı olmak istiyorum fakat iç dudakların gerisinde kucuk kahverengı bır leke var ben gıbı bu amilyat olmama engelmi?

  • Aslında 3 hafta yasaklıyoruz bu aktiviteleri ama 18 gün sonunda durumunuz iyi olursa yapabilirsiniz. Kararma biraz açılabilir ama çok beklenti içinde olmayın.

 6. merhaba yaşım 42 fakat genital bölgem tamamen 80 yaşindaki biyaşli bayaninki gibi iç ve dış dudaklar pörsmüş buruşuk cok kafaya takiyorum hem ic.hem dış dudakları dolgunlaştirmak istiyorum ic dudaklarada yağ enjekte ediyomusunuz

  • Merhaba, dış dudağa yağ enjeksiyonu yapılabilir ama iç dudağa isteyen hiç olmadı bugüne kadar. En iyisi 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım sorun nedir.

 7. Merhaba Defne hanım, ben 26 yaşındayım. İç dudak sarkmasından şikayetçiyim. Çocukluğumdan beri bu şekilde. İç dudak küçültme estetiğinin ücreti nedir? Bilgi veririseniz çok sevinirim.

  • İşlem 30 dakika sürer. Hastanede kalmanız gerekmez. Normal hayatınıza devam edersiniz. Genel anestezi altında hastanede … tl, lokal anestezi altında … TL. Aşağıdaki numaralardan bana ulaşabilirsiniz.

    • İşlem 30 dakika sürer. Hastanede kalmanız gerekmez. Normal hayatınıza devam edersiniz. Genel anestezi altında hastanede … tl, lokal anestezi altında … TL. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 8. Merhaba defne hanım. Bende iki operasyonu birlikte geçirmek istiyorum 31 yaşındayim 2 çocugum var. Emzirmeden dolayı göğüslerim sarktı,Vajinamın dış dudakları doğumdan sonra çok zayıfladı. 2.doğumdan sonra kararmada başladı. Kararma ile ilgili bir tedaviniz varmı.hepsine ortalama bir fiyat söyliyebilmeniz mümkünmü. İyi Günler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, iki operasyon bir arada yapılabilir. Memenizin büyüklüğü yeterli ise sadece meme toplama işlemi yapılır. Bunun fiyatı …. TL eğer meme dokunuz size az geliyorsa silikon ve toplama yapılır. Bunun fiyatı …. TL Genital bölgenizde dış dudaklarınıza yağ enjeksiyonu yapılarak şekillendirilir. İç dudaklarınızda sarkma varsa bu cerrahi olarak düzeltilebilir. Bunların ikisi birlikte fiyatı …. TL Renk değişikliği için ise medikal tedavi verebiliriz. Detaylı bilgi için beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 9. Merhaba hocam,
  Labioplasti ve gögüs diklestirme ameliyati ayni anda yapilirmi ve fiyatini ögrene bilirmiyim. Bu bilgileri ögrene alabilirmiyim.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüs dikleştirme ve labioplasti aynı anda yapılabilir. Fiyat için göğüs resminizi görmem gerek. 0090 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 10. Doğum sonrası hemen vajinal daraltma yapılabiliyor mu ve fiyat nedir ben 28 haftalık hamileyim doğumum kasım ayı içinde olacak gibi. Doğum ile birlikte yapılabiliyormu
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, normal doğumdan 1 yıl sezaryenden 6 ay sonra yapılabilir.

 11. Merhabalar ben 24 yaşın dayım üçün cüye hamileyim dogumdan bir süre sonra kendimi toparladık tan sonra dış dudak dediyimiz bolgem cok sarkmıs amaliyat olmak istiyorum fiyatı nedir nekadar surer amaliyat cok acıma oluyormu acaba tesekkurler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, normal doğum yapacaksanız 6 ay sezaryen olacaksanız 1 ay kadar geçtikten sonra ameliyat olabilirsiniz. Zamanı gelince beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 12. Merhabalar ben 41 yaşındayım 4 doğum yaptım vajinoplasti ve göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ikisi aynı anda olabilir mi yoksa ayrı,ayrımı olmak gerekiyor.vede Fiat öğrenebilirmiyim? teşekkürler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, ikisi bir arada olabilir. Göğüslerinizde sarkma yoksa sadece silikon takarız o zaman fiyat damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL.Eğer sarkma varsa silikonla beraber meme toplama ameliyatı da gerekir. O zaman fiyat …. TL olur. Vajinoplasti de …. TL. İkisi bir arada olursa fiyat düşer, daha uyguna gelir. Bunun detayı için beni 0 533 6921598 den direk arayabilirsiniz.

 13. Merhaba 24 yaşındayım. 2yıl önce bartholin apse ameliyatı geçirdim bundan sonra dış dudakların birinde sarkma oluştu. Ameliyatta anestezi şekli ve ameliyat ücreti hakkında bilgilendirir misiniz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bu soruya cevap verebilmem için sizi görmem gerek.

 14. iç dudak ameliyatı olmak istiyorum fiyatı nedir acaba
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, labioplasti ameliyatı …. tl detaylı bilgi için beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 15. Merhaba, size Almanyadan yaziyorum , sizden Vajinoplasti yani vajina daraltma ve Labioplasti ic dudak kücültme
  ameliyatiyla ilgili bilgi almak istiyorum. 38 yasinda ve 2 dogum yaptım, Sizden tahmini iyi bi fiyat ve kisa bilgi almak istiyorum. Labioplasti ve Vajinoplastiyi beraber yapildiginda fiyatta büyük bir indirim oluyormu ? Tesekkürler !
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, vajinoplasti ile labioplasti bir arada yapılabilir. Ve hatta gerekirse dış dudaklara da yağ enjeksiyonu yapılabilir. Genital estetik ameliyatları grubuna girer. İşlem toplamda 2 saat sürer. Hastanede yatış gerekmez. 1 gün sonra vajinadaki tampon alınır. Dikişler kendi düşer. 6 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Vajinoplasti fiyat bilgisi için web sayfamdaki numaralardan bizi arayabilirsiniz.

 16. Mrb.bn halime ic dudak sarkmasindan ameliyat olmak istiyorum evliyim bir cocugum var rahatsiz oluyorum bu durumdan fiyat ögrenebilirmiyim tsk.
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, iç dudak estetiği hastanede yaparsak … TL muayenehanede yaparsak …. TL 05336921598 den beni arayabilirsiniz.

 17. Merhaba lar Hocam.Ben 34 yaşındayım iki normal doğumum var.Kendimi daha iyi hisstemek icin vede eşimle daha saglikli ve mutlu bir iliski yasamak icin vajinoplasti ameliyati olmak istiyorum.Bana bu konuda yardımcı okursanız sevinirim.Bu ameliyatin fiyatinı ögrenmek istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, vajinoplasti ameliyatı …. TL görüşmelerim ücretsiz. 02122967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. İşlem 1 saat sürer, hastanede yatmazsınız detaylı bilgi için beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 18. Merhaba Defne Hanım ben 20 yaşındayım iç dudakların birinde sarkma meydana geldi küçüklüğümden beri var. Ameliyat olmak istiyorum. Kızlığa bi zararı olur mu ya da herhangi bi zararı var mı bide fiyatı öğrenebilir miyim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, iç dudak sarkması ameliyatına labioplasti ameliyatı diyoruz. İnternet sitemde konuyla ilgili yazılarım var. Kısaca bilgi vereyim. Bu operasyon yarım saat kadar sürer. Hastanede yapılırsa …. TL muayenehanede yapılırsa …. TL olur. Kızlık zarıyla ilişkisi yok, ona hiç dokunmuyoruz. Detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 19. Mrb hocam 20yasindayim genital bolgemin ic dudaklarinda sarkma var ve dis dudaklarda cok ince cok kotu gorunuyor cok rahatsiz oluyorum tedavi edildiginde omur boyu kalicimi ve fiyatlari ogrenmek istiyorum.iyi gunler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, dış dudaklara yağ enjeksiyonu ve iç dudak ameliyatı birlikte yapılabilir. İç dudak ameliyatı kalıcıdır. Dış dudağa yapılan enjeksiyonun belki bir kez daha tekrarı gerekebilir. Fiyat hastanede yapılırsa ….TL muayenehanede yapılırsa …. TL

 20. Merhaba hocam… ben 25 yaşındayım ve ic dudaklarda cok fazla sarkma mevcutt ve gercektenn bu konuda psıkolajımı bozmuş durumdayım… ic dudak ameliyatı olmak istıyorum ve fiyatı ??…
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Derya Hanım, beni 05336921598 den arayarak bilgi alabilirsiniz.

 21. Ben 25 yaşında 2 yapmış bir bayanım Rahmi’mde genişleme var be egzersiz esnasında herzaman olmamakla beraber idrar kaçırması da mevcut tahim daraltma ameliyatı olup sonrasın da normal doğum yapabilirmiyim? Yaparsam zararı olurmu? Daha önce gittiğim Dr bana normal doğum kesinlikle yapamazsın dedi genişleyecekmiş tekrar dedim ama hayır riskli dedi böyle birşey varmı?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bu sorununuz için kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

 22. Merhaba,
  Ben almanyada oturuyorum, ve türkiyede genital ic dudaklarini kisaltmak istiyorum. Bana fiyat icin hangi numarayi ariyabilirim?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, beni direk veya whatsappdan 0090 533 6921598 den arayabilirsiniz.

 23. Merhaba defne hanım ben terkmenistanda yaşıyorum gental bölge estetiği ve göğsumde silikon yapmak istiyorum fiyatlar nedir para konusunda hazır gelmek istiyorum.mail eşime aittir.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, yaşınız kaç? Doğum yaptınız mı, kaç tane? Memenizde sarkma var mı? Genital bölge estetiği dediğiniz operasyon vajina daraltma mı iç ya da dış dudaklarla ilgili bir işlem mi? Bunları öğrenip ona göre fiyat vereyim. 0090 533 6921598 den benimle whatsappdan irtibat kurabilirsiniz.

 24. Merhaba ben 21 yasindayim ve genital bolgenin ic dudaklari buyuk ben rahatsiz oluyorum ve kimseye soyleyemiyorum nisanliyim ve 3 ay sonra dugunum var acaba nisanlim sorun yapar mi diye cok dusunuyorum ve bu ameliayattan cekiniyorum maddi olarak da bilgim yok .
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz. Detaylı bilgi veririm. Sevgiler

 25. Merhaba defne hanım ben 27 yaşındayım kalıcı kizlik zari tamiri yaptirmak istiyorum fakat siz kızlık zari parçaları yerinde duruyorsa bu işlem gerceklestirilebilir demissiniz yani ne kadar sürede yok oluyor parçalar yaklasik 3 4 sene zaman geçti tamiri mümkün olur mu bu işlem icin fiyat nedir ? Birde genital bölge kararmasi için uygulanabilecek bir işlem yada gecirecek bir yöntem varmıdır bilgi verirseniz cok memnun olurum
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bu durum kişiye göre değişir. En güzeli muayeneye gelin bakalım. Görüşmelerim ücretsiz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz, sevgiler.

 26. Merhabalar. Benimde ic dudakta asiri derecede sarkma var yani cok fazla buyuk. Bende bu operasyonun fiyatini ogrenmek istiyorum.
  Merhaba, 0 533 6921598 den bana direk ulaşarak bilgi alabilirsiniz, sevgiler.

 27. Vajina ic dudak sarkmasi var. Herhangi bi ucret alabilirmiym acaba ?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, 0 533 6921598 den bana direk ulaşarak bilgi alabilirsiniz, sevgiler.

 28. Merhaba,

  Ben 24 yasindayim. Labioplasti ameliyati yaptirmak istiyorum. Boyum 163 kilom 53 kg. Bana fiyati hakkinda bilgi verebilirseniz sevinirim.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilirsiniz, iyi günler.

 29. Merhaba defne hanım 33 yaşındayım bir oğlum var.boyum 1.80 kilom 77 göğüslerim çok küçük ameliyat olmak istiyorum fiyat bilgisi verebilirmisiniz iyi akşamlar
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, meme büyütme ameliyatının şu anki fiyatı damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL ‘dir, iyi akşamlar.

 30. Merhaba kalıcı kızlık zarı ameliyattan 1 ay sonra iyileşir mi 1 ayda dikişler erir mi?
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, 1 ayda dikişler erir. Fakat kalıcı olması için 3 ay önceden yaptırmak gerekir.İyi akşamlar

 31. doğumdaki yırtık plastik cerrahisi ne kadar fiyat olarak
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,hasta kaç yaşında,kaç doğum yaptı,idrar kaçırma şikayeti var mı? iyi akşamlar

 32. merhaba defne hanim.18 yasindayim vajina ic dudaklarimda sarkma var. estetik yaptirmak istiyorum en kisa zamanda. fiyatlari ogrenebilir miyim
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bu işlem yaklaşık yarım saat sürer. İşlem sonrası normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece o gün adet kanaması gibi hafif bir sızıntı olur. İyi akşamlar

 33. genital bölgem fazla dolgun pantolon ve taytlardan belli oluyor bu yağ dokusunun incelmesi mümkünmüdür. ameliyatı varsa zormudur ve fiyatı teşekkürler
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,genital bölgenin üst kısmından yağ alabiliyoruz.Böylece o bölgenin dıştan belirginliği azalıyor.İşlem ücreti … TL iyi akşamlar

 34. Merhaba Defne hanım.ben 25 yaşındayım bekarım ve genital dış dudaklarım hiç yok denecek kadar zayıf,tabi bu nedenle iç dudaklarda sarkık duruyor.Ben dış dudkları dolgunlaştırmak istiyorum ancak kalıcı bir çözüm olsun istiyorum.Evleneceğim kişi hiç böyle birşey yaptırdığımı anlamasın ve bilmesin istiyorum ömür boyu kalıcı bir dolgu veya silikon olurmu bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim pisikolojim bozuldu artık.Şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,genital bölgede dış dudakların dolgunlaştırılması için en iyi yöntem bence yağ enjeksiyonu.Çünkü zaten yapısında da normalde yağ bulunuyor.Yağ enjeksiyonunda % 30 kadarı kalıyor.Belki bir kez daha yapmak gerekebilir.Bir başka çözüm de aynı anda iç dudaklarında sarkan kısımlarının kısaltılması.Böylece daha normal bir görüntü elde edilebilir.İyi akşamlar

 35. Merhabalar ben 23 yasindaym vajina ic dudak sarkmasindan sikayetciyim yakin zamanda ameliyat olmak istiyorum bu ameliyat kizlik zarina bi zarar verirmi? Bide ucret ogrenemk istiyorum. Kolay gelsin..
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,ameliyat kızlık zarına zarar vermez.Lokal anestezi ile yapılabilir.Yarım saatte biter.Ancak siz çok hassassanız genel anestezi yapmak gerekir.En güzeli beni 0 533 6921598 den arayın ,konuşalım.Tüm sorularınızı cevaplayayım,sevgiler

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here