Ana Sayfa Meme Estetiği Doğum Sonrası Meme Problemleri

Doğum Sonrası Meme Problemleri

46
Doğum Sonrası Meme Problemleri

Doğum yapmış bayanlar göğüslerinizin durumu sizi üzüyorsa peki nasıl düzeltilebilir öğrenmek ister misiniz ?

Doğum ve emzirme meme hacminde değişikliklere sebep olduğundan, meme formu çoğunlukla kişiyi üzecek derecede bozulur. Gebelik esnasında memeler büyür, süt bezleri genişler. Ayrıca kilo alma neticesi meme derisi gevşer. Doğumdan sonra süt verme işi bitince, kilolar da verilince memeler sarkar veya içi boşalır.

Memelerinizden memnun değilseniz gelin bazı testler yapalım.

Şimdi bir cetvel alarak meme ucunuzun yerini belirleyin.

Memenizin göğüs kafesinize yapıştığı yeri belirleyin. Sarkma olmayan doğum yapmamış bayanlarda meme ucu 16 ile 19 cm arasındadır. Bu değer kişinin boyu, kilosu ve göğüs kafesi uzunluğu ve memenin göğüs kafesine yapışma yeri gibi değerlerden etkilenerek değişiklik gösterir. (Resim 1)

Küçük göğüslü hanımlarda büyüyen meme dokusu doğum sonrasında kişiyi çok mutlu ederken emzirme işleminim sonlandırılması ile hayal kırıklığı başlar. Meme dokusu memeden çok bir deri katlantısına dönüşür. Kilo alınsa da meme eski haline dönmez. Spor yapılsa da göğüs kası gelişse de bunun meme dokusuna faydası olmaz. Adeta meme dokusunun içi boşalmış gibidir. Memede minimal sarkma olur. Meme başı yeri 1 ya da 2 cm yer değiştirir. Resim 1 ile Resim 2’yi karşılaştırırsanız meme başının yerinin memenin göğüs kafesine yapışma yerine ne kadar yaklaştığını görürsünüz.

Bu tarz meme sarkmasında sadece uygun boyut ve şekilde meme protezinin takılmasıyla yapılan meme büyütme ameliyatıyla çok hoş sonuçlara ulaşılabilir. Ameliyat 1 saat sürer. İki gün dinlenme ile normal hayata dönülebilir. (Resim 2)

Herkes yukarıdaki bayan kadar şanslı olmayabilir. Bazen meme dokusu o kadar sarkar ki memenin göğüse yapıştığı yer meme başının üzerinde kalır. Meme başı da genelde 21 cm ‘in altındadır. (Resim 3)

Bu durumda memenin azalan volümü meme protezi ile düzeltilip meme dokusunun da bunun üzerinde toplanması ve meme başınında yukarı transferi gerekir. Bu durumda meme başından aşağı doğru ince çizgi şeklinde bir iz kalır. Memede şekil çok önemlidir. Dolgun ve dik memedeki ince çizgi dikkat çekmez. Ameliyat 2 saat sürer. 3 gün dinlenme ile normal hayata dönülebilir.

Emzirme öncesi memesi oldukça dolgun olan kişilerde ise memede belirgin sarkma olur fakat meme dokusu el ile toplandığında memenin miktarı yeterlidir. Push up sütyenler ile mükemmel görünen meme, sütyen çıkarılınca tüm çekiciliğini kaybeder. Meme başı 23 cm’ in altındadır. Memenin göğüs kafesine yapışığı yer meme başının çok yukarısındadır. Resim4)

Bu tarz memelerde meme dokusu toplandığındaki meme hacmi kişiyi çoğunlukla tatmin doğum sonrası resim4eder. Memeye sadece toplama işlemi yapılması yeterlidir. Miktar yeterli gelmez ise kas altı ufak bir silikon konulup meme toplaması yapılarak daha dolgun memeler elde edilebilir.

Memesi büyük olan bayanlarda emzirme sonrası memede belirgin sarkma olur. Bu durum kişi tarafından meme büyümesi olarak değerlendirilir. Aslında olan şey memenin hacim azalmasından dokunun yer çekimi ile aşağı doğru yer değiştirmesidir. Meme başı genelde 25 cm’ in altındadır. Meme başı altındaki meme dokusunu görmek mümkün olmaz. Meme uçları adeta yere doğru bakar. (Resim 5)

doğum sonrası meme resim5Meme dokusuna meme küçültme ve toplama işlemi uygulanması ile eskisinden daha küçük ve dik göğüslere kavuşmak mümkün olur. Ameliyat seçilen tekniğe göre 2 ile 3 saat arasında sürer. 4 gün dinlenme ile normal hayata dönmek mümkündür. Bazı memelerde sarkma yukarıdaki görüntülerden farklı olarak memenin şeklini ileri derecede bozar şekilde olabilir. Bu durum genelde doğum, emzirme yanında kilo alıp verme problemi olan kişilerde görülür. Bu kişilerde de benzer değerlendirmeler yapılarak ameliyat tekniği seçilir ve meme şekli güzelleştirilir.

Konuyla ilgili videomuzu izlemek isterseniz:

46 YORUMLAR

 1. Merhaba hocam ben 22 yaşındayım kızım doğalı bir buçuk sene oldu kızımı hem emzirdim hem sütümü sağdım 75 beden olmasına rağmen sarkık ve içi boş deri gibi çok kafama takıyorum

 2. Merhaba 3 aylık bebeğim var sadece sağ göğsümü emiyor sol göğsümü emmek istemiyor sütümde azaldı diğerine göre küçük kaldı bu sorun düzelir mi?

 3. Defne hanım kızım 1 yaşında ve hala emziriyorum ama yanlış emzirmeden dolayı sağ gogsum çok büyük sol ise küçük ve yumuşak nasıl bir operasyon gerekli ve fiyat nedir acaba bilgi almak istiyorum..

  • Merhaba, meme estetiği için süt verme işi bittikten sonra en az 3 ay geçmesi gerekir. Memeler arası eşitliği kombine işlemlerle sağlayabiliriz. Ne yapılacağını söyleyebilmem için sizi yada fotolarınızı görmem gerekir. Süt verme işi bittikten sonra bizimle irtibata geçerseniz yardımcı olabiliriz. 0 533 6921598 den bize ulaşabilirsiniz.

 4. İyi gunler 29 yasindayim cok fazla kilo alip vermekten goguslerim cok sarkti gogus ucum cok fazla genis yani resimlerdeki gibi kahverengi bir halka yok cok genis yayvan bir sekli var acaba mail adresiniz varmi size fotograf gönderip fikir alabilecegim?

 5. Göğüslerim normaldedevok büyük değildi ama 85 kullanıyordum dogumdan sonra cok sarktı . Yanları doğru değişik büyüyor süt doldukça aoglum birbucuk yaşında ve sütüm hala var ikinci cocuk yapip gohus diklestirme yapmak istiyorum yoksa ameliyat olup ikincisi yapsam ameliyat bozukurmu

  • Merhaba, yakın zamanda bebek düşünüyorsanız doğumdan sonra yaptırın. uzun zaman sonra düşünüyorsanız rahatsızlık durumunuza göre karar verin. 

 6. Merhaba defne hanım 29 yaşındayım 3 çocuğum var sadece 6 ay emzirdim göğüslerim çok küçüldü sütyen takmayinca yok gibi üst kısmı komple boş resim 4 gibi ne yapmalıyım

  • Merhaba, resim 4 gibi ise sadece meme dikleştirme yaparız. Eğer meme büyüklüğü size az geliyorsa dikleştirme ve silikon birlikte yaparız. 0 533 6921598 den detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 7. Merhaba defne hanım,
  24 yaşında dogum yaptım 6 ay emzirebildim, ve dogumda asırı kilo aldım dogumdan sonra emzirmeyi de bıraktıktan sonra hızlı kilo verdim 26 yasındayım gögüslerm asırı büyük ve sarktı resim 5 teki gibi zayıfladıkca kötü görüntü olmaya basladı. Küçültme operasyonu olsam 2 . Cocukta emzirmede sıkıntı yaşar mıyım? Ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

 8. Merhaba Defne hanım iki göğsümünde kol yan taraflarında çökme var kilo verdiğim için olabilirmi?Sarkma ve burusmada var 5.nci resime benziyor ama benim göğüslerim çok küçük sebebi nedir

 9. Defne hanım tek göğüsle emzirdigim için o göğsümde sarkma çok fazla oldu
  Birde hala emzirmeye devam ediyorum operasyon için emzirmenin bitmesinimi beklememiz gerekiyo
  Birde fiyat bilgisi alabilirmiyiz

 10. Merabalar defne hanım 5 ay boyunca sutun vardi ama kizin emmiyorsa baya bi sur girmişti göğsüme mecburen sağıp sağıp veriyordum çocuğuma 5 aydan sonra sütjm azalinca bende tamamen kestim sutten göğsüm çok yumusak olmuş ne yapmaliyiz fiyat ne olur bilgi verirmisiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.