Göğüs Büyütme

göğüs büyütme estetik ameliyatı

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da adlandırılan protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan ameliyata verilen isimdir.

Meme erojen bir organdır. Kadın fiziğinde en önemli görüntü detayını oluşturur. Asıl işlevi, emzirmek ve kadınlığı simgelemek olmasına rağmen kadın güzelliğinin en belirgin öğesidir. Her kadın güzel olmak ister, güzel göğüslere sahip olmak istemeyen kadın ise düşünülemez. Bazen memelerin çift ya da tek taraflı gelişme kusuru sonucu ya da gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı, meme dokusu hacmini kaybedebilir ve normalden daha küçük  bir hal alabilir. Bu ve benzeri durumlarda daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak daha güzel göğüsler elde etmek için, göğüs büyütme ameliyatı yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki her kadın güzel bir çift memeyi hakeder. Göğüs estetiği ile güzel memelere kavuşmak mümkün.

Meme büyütme video izle:

Meme büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

 • Memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda vücut hatlarındaki orantısızlığı, özellikle kalça-göğüs oranını düzeltmek için göğüs büyütme ameliyatı yapılır
 • Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için (Bazı durumlarda memelerde sarkmada olabilir. Bu durumda meme kaldırma- toplama ameliyatı da yapılması gerekebilir.)
 • Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için meme büyütme ameliyatı : Çoğu kadında memeler simetrik değildir. Bu durum çok belirginse memenin büyütülmesi gerekir.
 • Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak için (Örneğin meme kanseri ameliyatı sonrası, doğuştan meme olmaması …)
 • Tıbbi ya da kozmetik nedenlerle yerleştirilen meme implantlarının (protezlerinin) eskimesi, özelliğini kaybetmesi veya o bölgede bir sıkıntı yaratması nedeniyle değiştirilmesi gerektiği için

Silikon meme protez tipleri nelerdir ?

Göğüs büyütmek için kullanılan ve göğüs silikonu olarak ta bilinen meme protezleri şekil, içerik ve yüzey yapısı açısından bazı ayrımlara tabi tutulur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

A) Şekil yönünden :

 • Damla ( anatomik ) protez
 • Yuvarlak protez

Yuvarlak protezlerin yatay ve dikey taban çapları birbirine eşittir. Damla protezlerde dikey çap, yatay çaptan biraz daha uzun olup, protezin yüksekliği alt kutupta üst kutuptan fazladır. Anatomik olarak adlandırılmasının sebebi memenin şekline daha çok benzemesinden ileri gelmektedir.

B) İçerik yönünden:

 • Silikon içerikli
 • Serum fizyolojik içerikli ( salin )

İçeriğine göre ise piyasada silikon jel ile dolu protezler ve fizyolojik serum, yani fizyolojik tuzlu su ile dolu protezler bulunmaktadır. Bunlarda silikondan oluşan katı zarfın içinde silikon jel ya da fizyolojik serum bulunur.

C) Yüzey yapısı yönünden 

 • Pürtüklü yüzey
 • Düz Yüzey

Yüzey yapısına bakıldığında ise protezler yüzeyi düz ve pürtüklü protezler olarak iki gruba ayrılmaktadır. Pürtüklü yüzeyli protezlerin çevresinde kapsül oluşumunun düz yüzeyli olanlara göre daha az olduğu saptanmıştır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan protezler güvenli midir?

En son olarak FDA yoğun klinik çalışmalar sonrasında silikon içeren meme implantlarının herhangi bir hastalığa ya da kansere yol açmadığını tespit etmiştir. 17 Kasım 2006 itibari ile her türlü estetik girişimde kullanılabileceğini tüm dünyaya duyurup kullanımını serbest bırakması da meme büyütme yaptırmak isteyen hastaların silikon implantlara karşı olan ön yargılarının ortadan kalkmasına sebep olmuştur.

Meme protezi olan hastalarda mamografi yerine meme ultrasonografisi ve manyetik rezonans görüntüleme ile de meme dokusu incelene bilmekte ve şüpheli lezyon varsa saptanabilmektedir. Günümüzde meme protezi olan bayan sayısı arttığından bazı radyoloji merkezlerinde silikonlu memelere de mammografi uygulanabilmektedir.

Meme silikonuna karşı alerji olur mu?

Göğüs silikonu, cilalar, güneş ve el kremleri, ter önleyici deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar, su geçirmez kaplamalar ve çiklet gibi günlük hayatta kullandığımız birçok maddenin içerisinde bulunmaktadır. Kozmetik ve gıda sanayisinde çok kullanılan bir maddedir. Meme silikonu vücuda karşı en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Bu yüzden bu maddeye karşı alerji son derece nadir görülebilecek bir durumdur.

Meme protezi hangi bölgeden yerleştirilir?

Göğüs büyütme (meme) ameliyatı için protez yerleştirilmesi amacıyla elimizde 4 ayrı kesi bölgesi seçeneği bulunmaktadır. Bunlar, koltuk altı, meme başı çevresi, meme altı ve göbek kesilerdir. Her meme protezi silikonkesinin kendine göre üstünlükleri ve zayıf noktaları vardır. Meme başı çevresinde yapılan kesi areola adı verilen kahverengi kısmın çevresinde oldukça küçük bir yara izi ile iyileşmekle birlikte teknik olarak süt kanallarının kesilmesi gerekebilir. Meme altı kesisinde ise meme bezine ve süt kanallarına hiç bir zarar gelmediği gibi; meme altı oluğuna oturan belli belirsiz bir yara izi ile iyileşme gerçekleşir. Memenin göğüs duvarına yapışma yerinde anomali varsa bu girişimde bu da rahatlıkla düzeltilebilir.

Koltuk altı kesisinde meme üzerinde hiç bir kesi bulunmamakta ve koltuk altından girişim yapılmaktadır. Koltuk altı ve göbek kesilerinden genellikle endoskopik olarak protez yerleştirilir. Yara izleri, meme ameliyatı sonrası erken dönemde hafif kızarık olarak belirgin olsa da zaman içinde giderek solmakta ve belirsiz hale gelmektedir. Bu kesiler aracılığı ile meme bezinin ya da göğüs kasının altında düzlemlerde uygun büyüklükte bir cep hazırlanmakta ve protez bu cebe yerleştirilmektedir.

Meme protezi büyüklüğüne nasıl karar verilir ?

Meme büyütme yapılacak hastanın boyu, omuz genişliği, varsa sarkma oranı, göğüs kafesi genişliği ve hastanın isteği dikkate alınarak konulacak protezin büyüklüğüne karar verilir. Meme büyütme ameliyatı sırasında çeşitli boyutlarda olan ölçü protezleri ile karşılaştırma yapılarak kalıcı protezin boyutlarına karar verilir. Aslında protezin büyüklüğüne karar verirken en önemli kriter hastanın isteğidir.

Göğüs silikon mu değil mi anlaşılır mı?

Gögüs silikon mu değil mi diye anlamak pek kolay değil. Çünkü özellikle son dönem silikonlar neredeyse meme dokusu kıvamında olduğu için bilmeyen biri dokunmakla silikonu ayırt edemez. Göğüs büyütme yaparken çoğunluk doğal boyutlara gelmesini istediği için bakmakla da anlaşılmaz. Ancak vücuduna oranla büyük silikon isteyip belli olmasını arzu edenler olursa belki şüphelenilebilir. O da bikini giyince.

Silikon ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Silikon ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyat günü ya da ertesi gün taburcu işlemleriniz yapılarak eve gitmenize izin verilir. İlk iki gün genellikle istirahat ederek geçirilmelidir. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikâyetleriniz olabilir. Ağrı pek fazla olmaz ancak dolgunluk hissi bir kaç gün rahatsız edebilir. İlk iki günde bir miktar şişlik olur, üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Buna meme estetiği sonrası ödem diyoruz. Kas arkasına konulan protezlerde kol hareketleriyle ağrı artmaktadır. Bu durum ilk günlerle sınırlıdır. İlk iki günde giderek artan gögüs ameliyatı sonrası ödem (şişlik), üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Kol ve gövde rahatlar. Ameliyatınızın ertesi günü sadece silikonun konduğu yerde kalacak şekilde ten rengi bir bant bırakılır. Başka pansuman yapılmaz. Bunun üzerine direk sporcu sütyenini giyersiniz. Üçüncü gün bu bantı çıkartmadan duş alabilirsiniz. 14. gün bu bantı kontrolünüzde biz çıkartıyoruz. Arkasında iz tedavisine başlıyoruz. Ameliyat sonrası bir ay boyunca kullanılacak sporcu sütyeni ile memenin şekillenmesi sağlanır.

Meme protezi (meme silikonu) ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Meme protezi (göğüs silikonu) uygulamalarından sonra aktiviteler ilk üç hafta için kesinlikle kısıtlanmalı, bu süreden sonra yavaş yavaş artırılmalıdır. Birinci aydan önce tenis gibi kol hareketinin fazla olduğu oyunlara ve ağır sporlara izin verilmez. Meme büyütme ameliyatı sonrasını takip eden 6-8 hafta içerisinde sauna, solaryum ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

Meme büyütmede kullanılan protezin ömrü ne kadardır?

Meme büyütmede kullanılan protezler üretici firmaların ifadesine bakılırsa ömürlük denmektedir. Ancak bazen 15-20 yıl sonra değiştirilmeleri gerekebilir. Teorik olarak protezin ömrü, insan ömründen uzundur. Ancak, yaşlanma ile birlikte deri ve derialtı dokuların gevşemesi, sarkması nedeniyle memelerin görüntüsü bozulabilir. Ya da kapsül kontraktürü sonucunda yeni bir ameliyatla protezlerin değiştirilmesi ya da protez ceplerinin düzeltilmesi gerekebilir.

Meme protezi olan anne bebeğini emzirebilir mi?

Göğüs büyütme ameliyatında meme protezi meme dokusunun altına yerleştirilir. Bu nedenle protez meme dokusuna ya da süt kanallarına zarar vermez. Bunun yanında silikon maddesinin süte geçmesiyle ilgili olarak, bazı çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalarda inek sütünde ve piyasada bulunan bebek mamalarında, meme protezi olan kadınların sütündekinden daha fazla seviyede silikon olduğu belirlenmiştir.

Sarkmış göğüsler protez ile dikleşir mi?

Memede sarkma az ise meme hacmini dolduracak büyüklükte bir protez kullanılarak düzeltilebilir. Memedeki sarkma fazla ise (Emziren kadınların memelerinde atrofi denilen doku kayıpları olur ve memeler sanki içleri boşalmış gibi sarkar), protez konulması ile birlikte dikleştirme ameliyatı yapılması gerekebilir.

Silikon protezi olan göğüsler, hamilelikten nasıl etkilenir?

Silikon hamileliğe etki etmez. Normal olarak zaten hamilelikte memeler büyüyeceği için silikonla daha da büyük görünür. Büyüme miktarı, kadından kadına değişir ve  silikon protezlerin boyutu da bu büyümede rol oynar. Hamilelik bitince normal boyuna iner.

Silikon protez elle temasta hissedilir mi, basınçla şekil değiştirir mi veya patlar mı?

Yeni jenerasyon silikon protezler uygun boyda yerleştirilirse hissedilmez. Ayrıca son teknoloji silikon kıvamını yumuşattığı için, özellikle de kas altına yerleştirildiklerinde, hissedilmeleri oldukça zordur. Patlamaları da trafik kazası yada bıçaklanma gibi çok şiddetli bir darbe söz konusu değilse pek mümkün değildir.

Meme büyütme ameliyatından kaçınma nedenleri:

Güzel olmak istemeyen kadın var mıdır acaba? Ben hiç rastlamadım. Öyle olmasaydı bunca tekstil ve kozmetik firması ayakta kalabilir miydi? Hal böyleyken neden bazı kadınlar güzelliklerini taçlandıracak olan göğüs büyütme ameliyatından kaçınıyorlar? Benim tespit ettiğim bazı nedenleri sıralayayım:

1- Etraf ne der, ayıp:

Bizim toplumda bu önemli bir sorun. Birçok hastam çevresinden gizli göğüs büyütme ameliyatı yaptırıyor. Aslına bakarsanız insanlar başkalarının herşeyini eleştiriyorlar. Bunu pek umursamamak lazım. Sonuçta biz başkaları için yaşamıyoruz. Kendimizi mutlu etmek için meme büyütme yaptırıyoruz. Ama “ben silikon taktırdım” diye ilan etmenin gereği de yok. Evliyseniz eşinizin, bekarsanız ailenizin bilmesi yeterli bence. Başkalarına kalırsak bize hiç adım attırmazlar. Hastalarımın çoğu ya göğüs estetiği için hastaneye yattığını söylemiyor ya da başka bir işlem için ameliyat olduğunu söylüyor. Sonuçta kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez.

2- Pahalı mı acaba?

Estetik ameliyatlar ilk yaygınlaşmaya başladığında göğüs büyütme fiyatları epey pahalıydı. Sadece çok yüksek gelir grubunun yaptırabileceği düzeydeydi. Artık öyle değil. Toplumun hemen her gelir grubu göğüs estetiği için silikon taktırabiliyor. Gelişen teknoloji silikon fiyatlarını ucuzlattı. Artan özel hastane ve estetik cerrah sayısı rekabeti arttırdı. Bayan estetik cerrah sayısı bile yüzlerce diyebiliriz. Sanırım toplumumuzun gelir düzeyi de yükseldi. Bankalardan kredi almak çok kolaylaştı. Kredi kartlarına taksit yapılabiliyor. Bütün bu etkenler normal bir gelire sahip insanların da estetik ameliyat yaptırabilmesine imkan tanımış oldu. Bu sayede gögüs estetiği ne kadar acaba diyen insan sayısı azaldı.

3- Bebek emzirebilir miyim?

Göğüs büyütme ameliyatında emzirme konusunda bir risk yok. Meme küçültme olsa süt verme fonksiyonunun bozulması riski var. Hatta silikon taktıran bazı hastalarım memeleri öne doğru çıktığı için daha rahat emzirdiklerini ifade ediyorlar. Ayrıca göğüste kullandığımız silikon bazı hastalarımın sorduğu gibi bebek emerken eriyerek ağzına gelmez.

4- Meme büyütme günah mı ?

Bu konuda yorum yapacak kişi ben değilim. Ancak ruh sağlığına olumlu katkılarını göz önünde bulundurursak kişisel fikrim olarak günah olmadığını düşünüyorum. Yine de önemli olan iç rahatlığı. İçiniz günah konusunda rahat etmeyecekse meme büyütme yaptırmayın daha iyi.

5- Ameliyattan korkuyorum.

Haklısınız. Herkes ameliyattan az veya çok korkar. Geçmiş dönemlerdeki yaşanan bazı olumsuz durumlar bu korkuyu yaratmıştır. Günümüzde tıp çok ilerlediği için ameliyat ve anestezi komplikasyonları minimum düzeyde. Risk, arabayla trafiğe çıktığınızda aldığınız riskin kat be kat altında. Burada önemli olan doktorunuza güvenmek. Göğüs büyütme ameliyatı kısa bir ameliyat. Hayati organlara hiç dokunmuyoruz. Sadece cilt kesisi ile işlemi bitiriyoruz. Tüm ameliyatlar içinde riski en az ameliyatlardan biri diyebiliriz.

6- İşim çok,vaktim yok.

Çağın gerektirdiği şekilde hepimiz çok yoğun çalışıyoruz. Gerçekten kısıtlı izin ve tatil imkanlarına sahibiz. Dolayısı ile çokta gerekmeyen bir ameliyat için vakit ayırmak zor. Ancak göğüs büyütme ameliyatı zannedildiği gibi iş vaktinizden çok fazla zaman alan bir ameliyat değil. Ağır kol gücü gerektiren bir iş yapmıyorsanız cuma günü ameliyat olup pazartesi işinizin başına dönebilirsiniz. Kol gücü ile çalışılan bir işiniz varsa o zaman bu mazeret geçerli . Çünkü bu durumda 4 hafta ağır yük taşımamanız gerekeceği için iş ve izinle ilgili sıkıntı yaşanabilir.

7- Bir arkadaş yaptırdı memnun değil.

Estetik ameliyat olupta memnun olmayan insan sayısı çok az. Hele söz konusu olan göğüs büyütme ameliyatı ise neredeyse yok denecek düzeyde memnuniyetsizlik var. Benim bugüne kadar silikon taktığım hiç kimse sonradan gelipte “çıkar bu silikonları” demedi. Sadece bir kaç kişi “bunlar küçük oldu daha büyüğünü taktırmak istiyorum” dedi o kadar. Zaten bu kadar mutlu edici bir ameliyat olmasaydı, bu kadar çok silikon üreten firma, bu kadar çok plastik cerrah olmazdı.

8- İz kalacak.

Öncelikle şunu söylemek lazım: iz kalmadan yapılan hiçbir estetik cerrahi girişim yok. İşin püf noktası biz plastik cerrahlar izleri vücut kıvrımlarına veya vücudun doğal çizgilerine saklarız. Göğüs büyütme ameliyatından sonra mutlaka iz kalır. Yapılan tekniğe bağlı ya meme başında, ya koltuk altında, ya da meme altında iz kalır. Ben tüm dünyanın en çok tercih ettiği yöntem olan meme altından silikon koyuyorum. Meme altı kıvrım çizgisinden kesi yaptığım için iz, bu bölgede saklı kalıyor. Zaten nasıl ki sezaryen izi külot içinde kalarak gözükmüyorsa bu iz de bikininin içinde kaldığı için kimse görmüyor. Sadece siz veya eşiniz görüyorsunuz. İz önce pembeleşiyor ve zamanla 6 ay içinde beyazlaşarak iyice silikleşiyor. Neredeyse görünmez hale geliyor.

9- Mememde his kaybı olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında his kaybı riski az da olsa vardır. Ancak meme büyütme ameliyatında his kaybı söz konusu değildir. Çünkü meme başından kesi yapmıyoruz. Memenin çoğu hissi meme başındadır. Bu yüzden his kaybı yaşanmaz. Ancak meme başından yapılan silikon ameliyatlarında az da olsa his kaybı olabilir. Ben meme başından silikon koymuyorum.

10- Silikon taktırdığım belli olur mu?

Dar giysiler giydiğinizde veya mayo, bikini giydiğinizde memeleriniz dolgun ve dik görünecektir. Ancak bunun silikona bağlı bir dolgunluk olduğunu dışarıdan bakan birinin anlamasına imkan yok. Çoğu kişi elleme ile bile silikonu anlamaz. Çünkü silikonlar meme biçim ve kıvamına en uygun formda üretilirler. Biz estetik cerrahlar da onları doğal görünecek şekilde takarız. Bazen “silikon taktığım belli olsun “ diyen hastalarım oluyor. Onlara da beden ölçülerine göre epey büyük silikonlar takıyorum. O zaman belli olabiliyor.

11- Hangi estetik cerraha taktırmalıyım?

Estetik ameliyatlar sağlık yönünden mutlak gereklilik değil. Kendinizi daha iyi hissetmek için yaptırıyorsunuz. Dolayısı ile daha iyi olacağım diye eskisinden kötü olmanın gereği yok. Göğüs estetiği bunlardan biri. Seçeceğiniz estetik cerrahın buna dikkat ediyor olması gerekir. Meme büyütme ameliyatı genellikle sorunsuz geçer. Sıkıntı yaşanma ihtimali çok azdır. Doktorunuzun olaki bir sıkıntı çıkarsa arkanızda olacağına emin olmalısınız. Bir kaç doktorla görüşün. Doktorunuzun yaptığı ameliyatlardan izin veren hastaların fotolarını görün. Size güven veren bir doktorla yola çıkın. Bayan plastik cerrah olarak benim temel iki kuralım vardır; birincisi hastam bu ameliyatı olmaya kararlı olmalıdır. İkincisi bana güvenmelidir. Bütün estetik cerrahlar meme büyütme ameliyatını güzel yapar. Zaten yapamıyorsa kaybolur gider. İnternet çok yaygınlaştı. Doktorunuz hakkındaki yorumları okuyun. Her doktor hakkında mutlaka olumsuz yorumlara da rastlayacaksınız. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Olumlu yorumlar yeterince fazlaysa ve o doktor uzun zamandır bu işi yapıyorsa bence iyidir. Hele birde tanıdığınız birisi kendisine ameliyat olmuşsa yola çıkın.

12- Silikon meme kanseri yapar mı?

Bu konuda çok yazıldı çizildi. Basında olumlu olumsuz epey haber çıktı. Şu ana kadar silikon meme kanserine sebep olur şeklinde bir bilimsel ispat bulunmadı. Ancak ispat olmaması kanser yapmadığı anlamına gelmez. Belki de günün birinde böyle bir ispat ortaya çıkacaktır. Bir şeyin kanser yaptığını ispatlamak kolay. Ancak yapmadığını ispatlamak zordur. “Sigara kanser yapar” bu iddia kesin olarak ispatlanmıştır. “Ancak cep telefonları kanser yapar” iddiası ispatlanmamıştır. Belki de günün birinde ispatlanacaktır, belki ispatlanmayacaktır. Silikon için de durum böyledir. Henüz silikonun kanser yaptığına dair kesin bir ispat yoktur.

13- Sıkılırsam silikonu çıkarttırabilir miyim?

Elbette istediğiniz zaman silikonu çıkarttırabilirsiniz. Gerçi ben bu güne kadar hiç silikon çıkarttıran duymadım. Sadece eski silikonu çıkarttırıp daha büyüğünü taktıran duydum.

14- Narkozdan uyanabilir miyim?

Anestezi teknolojisi o kadar gelişti ki artık narkozdan uyanma diye bir sıkıntı kalmadı. Eskiden hatırlıyorum, ameliyat bittikten saatler sonra hasta hala kendinde olmazdı. Yok idrara çıktı mı, yok gaz çıkardı mı gibi bir sürü tantana. Şimdi artık ameliyat biter bitmez narkozdan çıkılıyor. 1-2 saat kadar sersemlik olabiliyor ama öyle uzun uzadıya narkozdan çıkış beklenmiyor. Bir kaç saat sonra yemeğini yiyebiliyor. Hatta ameliyatın durumuna göre aynı günün akşamı taburcu olabiliyor.

15- Eşim istiyor/ istemiyor.

Bu önemli bir sorun. Çoğunlukla göğüs büyütme yaptığımız kadınların kocaları eşlerine destek oluyorlar. Ama bazen karşı çıkan da oluyor. Tam tersine bazen de koca istiyor ama kadın halinden memnun olabiliyor. Bu durumlarda biz estetik cerrahlara düşen her ikisi ile beraber görüşerek bu ameliyatın artı ve eksilerini anlatarak ortak bir karara varmalarını sağlamaktır.

16- Silikon patlar mı?

Tam şehir efsanesi. Silikon su gibi akışkan bir madde değilki patlayıp kese dışına çıksın. Belirli bir kıvamı var. Üstelik dış yüzeyi de oldukça sağlam. Öyle çarpmayla, düşmeyle hele hele sıkmayla patlamaz. Bazı hastalarım özellikle eşi tarafından çok sıktırılırsa patlayacağından korkuyorlar. Ancak bıçaklanma, kurşunlanma ya da trafik kazası neticesi sivri bir cisim girerse delinir. O durumda bile doku içinde dağılmaz. Ama öyle bir şey olursa tabi ki silikon implantı çıkartıp yenisini takmak gerekir.

17- Silikon meme ucumdan çıkar mı?

Önceki sorunun cevabında aslında bunu anlattım. Memede kullandığımız silikon su gibi akışkan veya eriyen bir madde değil. Dolayısı ile emzirme ile veya kendiliğinden meme ucundan çıkması söz konusu değildir.

18- Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrım olacak mı?

Ameliyat öncesinde tahlil ve damar yolu için bir iğne yapılacak, onun ağrısını duyacaksınız. Ameliyat sırasında anestezi altında olacağınız için ağrı duymanız mümkün değil. Göğüs estetiği ameliyatı sonrasında ağrıdan çok memelerinizde bir gerginlik, bir dolgunluk hissi olacak. Çünkü o bölgedeki deriyi silikonla gerdirdiğimiz için vücut silikona alışıp deri esnekliğini kazanana kadar bir kaç gün bu durum devam eder. Ayrıca göğüs ameliyatı sonrası ödem olması da normaldir. Göğüs büyütme ameliyatı esnasında o bölgeye 24 saat etkili ağrı kesiciler yapıyorum. Ayrıca ameliyattan 12 saat sonra hastanede yatma esnasında ağrı kesiciyi tekrar ediyorum. Ertesi gün taburcu olurken reçetenize yazdığım ağrı kesiciye hemen başlarsanız hemen hemen hiç ağrı duymadan bu ameliyatı atlatmış olursunuz.

19- Kadın ekip ameliyatımı yapabilir mi?

Biz kadın plastik cerrahların en büyük avantajı bu. Göğüs büyütme ameliyatı tıbbi olmaktan çok kozmetik amaçlı olduğu için bazı kadınlarımız kadın estetik doktoru ve ekibi istiyorlar. Çünkü muayenesinden, çizimine, ameliyatından kontrolüne kadar defalarca memeyi açmak gerekiyor. Kadın ekip isteyen hastalarıma bu konforu sağlayabiliyorum.

20- Kortizon kullanıyorum. Ameliyat olabilir miyim ?

Kortizonu devamlı kullanıyorsanız yara iyileşmesini geciktireceği için ameliyat önermem. Ama dönem dönem bırakabiliyorsanız, 3 aylık aranın ardından yapabiliriz.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan silikonlarla ilgili sorular

1- Hangi marka veya tip silikon taktırmalıyım? Yuvarlak silikon mu damla mı?

silikon çeşitleriDünyada bir çok silikon implant üreticisi firma var. Bunlar ülkemizde de mevcut. Ben marka olarak FDA onayı almış silikon markalarını tercih ediyorum. Çünkü dünyada bilinen en otorite kurum o. Her markanın kendine göre özellikleri var. Kimi daha yumuşak, kimisi daha sert. Hastamla konuşarak onun isteklerine, beklentilerine uygun silikon markasını belirliyorum. Yuvarlak veya damla silikon tercihi yine hastanın beklentileri ve vücut yapısı ile ilişkili. Uzun boylu ve doğal görünümlü meme isteyen hastalarıma damla ya da diğer adıyla anatomik silikon, orta ve kısa boylu, daha dolgun meme isteyen, dolgulu sütyenlerden bıkan hastalarıma yuvarlak silikon tavsiye ediyorum. Benim tavsiyelerim ile hastamın beklentilerini karşılaştırarak en uygun tip ve boy silikona karar veriyoruz.

2- Silikon taktırma haricinde göğüs büyütme yöntemi yok mu?

İnternete girip bakarsanız sanki bin türlü yöntemle meme büyütülebilirmiş gibi bir izlenime kapılabilirsiniz. Masajla, meme büyütme kremleriyle, sporla, bir takım yiyecek ve içeceklerle, yağ enjeksiyonu ile, dolgu malzemeleri ile, çörek otu yağıyla, duayla, bir takım telkinlerle, müzikle, şerbetçi otu ile, ada çayı ile meme büyütme sağlandığını iddia edenler var. Ancak daha detaylı ve ciddi siteleri okursanız bunları deneyip başarısız olmuş, parası boşa gitmiş, hatta zarar görmüş kişilere rastlayacaksınız. Meme büyütme için en iyi, en garantili ve en sağlıklı yöntem silikon implantı ile yapılandır. Bazı doktor arkadaşlarım dolgu malzemesi veya yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yapıyorlar. Ben memede dolguya kesinlikle karşıyım. Memenin içine herhangi bir madde girmesine karşıyım. Yağ enjeksiyonu ise seçili vakalara yapılabilir. Bir miktar meme büyüklüğü var ve biraz dolgunlaştırmak isteniyorsa uygulanabilir. Ama bu yöntemin kalıcı olmadığı bilinmeli. 2-3 yılda bir tekrarlamak lazım. En güzeli taktır silikonu, ömür boyu kullan.

Ailemde meme kanseri var. Memelerimin içini boşaltarak silikon taktırmam mantıklı mı?

Bu konu ile ilgili tartışmalar tüm dünyada devam ediyor. Eğer imkan varsa meme kanserine sebep olan gen tespiti yapılarak sonuç pozitif ise memenin içini boşaltarak silikon takmak mantıklıdır. Ailede meme kanseri varsa bence sadece bu sebepten memeyi boşaltmak kararını hasta ve doktor birlikte vermelidir. Eğer kişi bu konuda çok endişeli ise yapmakta yarar var. Kontrollerini düzenli yaptıran birisi için hele birde memesinde şekil sıkıntısı yoksa gerekmeyebilir. Biz hekim olarak her tür ihtimali hastamıza anlatırız. Son kararı hastamız verir. Sizin kararınız ne olurdu derseniz risk varsa ben yaptırırdım.

Göğüs büyütme yöntemleri :

Silikon taktırmak haricinde uygulanan veya yararlı olduğu iddia edilen göğüs büyütme yöntemleri hakkında konuşalım istiyorum.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

1- Kişinin kendi yağları ile yani yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemi: Bu yöntemi kullanan pek çok plastik cerrah var. Yağ enjeksiyonunu vücudun diğer bölgelerinde sıklıkla kullanıyoruz. Normal yağ dokusu içeren bölgelerde çok iyi sonuçlar alıyoruz. Üstelik kalıcı olmadığı için memnuniyetsizlik olursa endişeye gerek yok, zaten eriyecek diye düşünüyoruz. Ben yağ enjeksiyonunun göğüs büyütme yöntemi olarak kullanımını silikonla göğüs büyütme kadar başarılı bulmuyorum. Ayrıca geçici bir işlem olması, 1-2 yılda bir tekrarlanmasının gerekmesi ve büyük meme isteyenlerin ihtiyacına tam cevap verememesi bu yöntemi tavsiye etmemi engelliyor. Bu yöntemi ben sadece orta büyüklükte bir memesi olupta biraz daha dolgunlaştırmak isteyen hastalarıma, o da meme altına olmak üzere uyguluyorum. Birde göğüsleri arasında boyut farkı yani asimetri olan kişilerde yağ enjeksiyonunun uygulanması silikona göre daha kolay eşitleme sağladığına inanıyorum. Bu konuyla ilgili bir dosya hazırladım. PDF olarak şu linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu izleyebilirsiniz:

2- Dolgu maddeleri kullanarak göğüs büyütme: Bir takım hazır dolgularla göğüs büyüten plastik cerrah arkadaşlarım var. Bu tarz göğüs büyütme yöntemleri yasaklanmış değildir. Yaptıran da çok insan var. Ancak ben göğüs içine başka bu tür maddelerin konulmasına karşıyım. Diyeceksiniz ki silikon başka bir madde değil mi? Evet, başka bir madde. Ama silikonu meme dokusunun içine koymuyoruz. Hatta meme dokusu ile hiç işimiz olmuyor. Tamamen memenin altına hatta meme kasının altına koyuyoruz. Birde silikon, etrafı kapsülle çevrili, normal dokuyla teması yok. O yüzden memenin kontrol amaçlı görüntülemelerinde ayrı bir yerde olduğu için yanıltıcı sonuçlara sebep olmuyor. Göğüse uygulanan dolguların bir başka sakıncası da uzun süreli kullanmıyor. Bir süre sonra eriyor, tekrarlamak gerek. Fiyat olarak da silikondan ucuz değil.

Sık sorulan sorular

Doğumdan sonra memelerim sarktı ve içi tamamen boşaldı. Silikonla bu durum düzelir mi?

Doğum bir kadın için dünyanın en güzel eylemi. Anne olmak kadar bizi mutlu eden başka birşey yok. Ancak her güzel şeyin bir bedeli var. Doğumun bedellerinden biri de memelerde deformasyon. Bunların içinde en çok karşımıza çıkan deformasyon da memelerin içinin boşalması ve sarkması. Sorun sadece memenin içi boşalması ise silikon takarak bu durumu düzeltebiliyoruz. Memeler bu sayede eski dikliğine ve diriliğine kavuşabiliyor. Ancak memede sarkma da varsa o zaman silikonla beraber meme toplama da yapmak gerekiyor. Bu da 45 dakika kadar fazla ameliyat süresi ve biraz daha fazla iz demek. Bunun haricinde memenin dik formuna kavuşması bu ek sıkıntının ödülü.

Memelerimin biri normal ama biri çok küçük. Tek taraflı silikon takılabilir mi?

Aslına bakarsanız hiçbir kadının bir memesi diğer memesine birebir eş değildir. Gözle ayırt edilebilen ve edilemeyen farklar vardır. Biz bu durumu meme büyütme ameliyatı esnasında her iki memeye farklı boy silikon koyarak düzeltiyoruz. Benim silikonu meme altından koymayı tercih etme sebebim bu düzeltmeyi o bölgeden çok daha efektif yapabilmemiz. Tek memeye silikon koymayı pek tercih etmiyorum. Çünkü kıvam farkı yüzünden bir süre sonra eşitsizlik olabiliyor. En iyisi normal memeye küçük bir silikon diğerine de ona uygun boyda daha büyük bir silikon takmak.

213 YORUMLAR

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için .. TL yuvarlak silikon için .. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 1. Merhabalar daha önce göğüs dinlendirme ve silikon ameliyatı oldum.boyum 1.75 kilom 63. Şu anda 85 b takıyorum şu anda küçültmek istiyorum. S beden giyerken şu anda l beden alıyorum.fazla yapay geliyor.fiyat bilgisi verirseniz sevinirim .çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  • Merhaba, size tam bir bilgi ve fiyat verebilmem için sizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba, 174 boyunda 53 kiloyum, göğüslerim yok denebilecek kadar az ve çok ciddi bir büyüklük olmadan silikon yaptırmak istiyorum. fiyat verebilirseniz eğer uygunluğum dahilinde randevu alıp görüşmek isterim. teşekkürler.

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 3. Defne hanım merhabalar . Boyum 1.69 cm kilom 50 göğüs kafesim çok geniş değil ve meme dokum çok az . Sizce hangi model ve hangi boyut uygundur bana ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim

 4. Merhabalar, kolaylıklar diliyorum. 22 sene önce taktırdığım serum fizyolojik içerikli silikonlarımdan biri deforme oldu, çok ciddi hacim kaybı var. Meme ucundan kesi ile yapılmıştı ameliyatım. Çıkarma işlemi nasıl yapılıyor? Bilgi alabilmem mümkünmü? Çok teşekkürler.

  • Merhaba, hacim kaybını tam tespit edebilmem için sizi görmem gerek. Ayrıca düzeltmeyi meme ucundan değil meme altından yapmayı tercih ederim. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

  • Meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 5. Iyi calismalar…3yil once dogum yaptim ve dogumdan once 75 olan gogsumun ici iyice bosaldi ve 70 e kadar dustu suan yok gibi bisey…ameliyattanda cok korkuyorum.sizce dolgu istegimi karsilar mi?

 6. Merabalar ben 32yaşında 3çocuk annesiyim. Boy 161. Kilom 67çıkmıştı şimdi spor egzersiz diyetle birlikte 52 kiloya düştüm, ama göğüslerim 85c iken şuan çok kötü bişekilde küçüldü ve sarktı. Zayıflayıp formumu bulduğuma çok sevinmişken bütün sevincim kursağımda kaldı. Ne tavsiye edersini bi uzman olarak

  • Merhaba, meme dikleştirme yapabiliriz. Ne yapılacağını tam söyleyebilmem için sizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 7. merhaba trans kadın olarak gögüs implantı yaptırmak istiyorum nasıl bir yol uygulamamız gerekiyor ve kadın ile trans kadın gögüsü açısından ne tür farklılıklar var?

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 8. Selamlar Defne hanım Erkegim silikon taktırmak istiyorum göhsüme yardımcı olurmusunuz bu konuda bana sevinirim olgun biriyim sizi watsapdan rahatsız edebilirmiyim U tanıyorum şimdilik anlayışla karşılamanızı bekliyorum isterseniz g mail cevap yazarsanız sevinirim Defne hanım anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim

 9. Merhaba defne hanım 36 yaşında yim ben hem göğüs büyütme hem dik leş tir mek istiyorum silikon fiyatları ve ameliyatı toplam da ne kadara mal olur

  • Göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Süt verme işlemi bittikten sonra en az 3 ay geçmeli ve memenizden hiç süt gelmemeli. Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 10. Mrb Defne hanım. 5 yıllık evliyim iki çocuğum var göğüslerim 75 beden büyümesini ve diklesmesini istiyorum Damla silikon düşünüyorum fiyatini öğrenmek istiyorum ve ayrica doğumlar nedeniyle karın bölgemde yırtılma ve büzüşme oldu siz müdehale ediyor musunuz evet ise bunun da fiyatını öğrenebilir miyim.tsk
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir. Karın bölgesinde yapılacak işlem için sizi yada resminizi görmem gerek. Ona göre fiyat verebilirim.

 11. Merhaba defne hanim
  Ben 43 yasindayim. Gögüslerim cok kücük, sarkik degil. Yuvarlak silikon taktirmak istiyorum. Bana fiyat konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
  Tesekür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba yuvarlak silikon …. tl detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 12. Merhaba ben de silikon taktırmak istiyorum 1 çocuk annesiyim göğüslerim oldukça küçük sarkma yok sadece elastikiyet bir kayip var az miktarda .fiyat bilgisi alabilirmiyim lütfen
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 13. Merhaba,
  Silikon taktırdığım yağ ölçüm testlerinde (vücuda elektrik akımı verilen testler) , xray gibi cihazlarda veya bazı sağlık tarama-görüntüleme tekniklerinde anlaşılır mı?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, tabi her tür görüntüleme tetkikinde silikonunuz anlaşılır. Hatta özellikle mamografi çekiminde sizin önceden protezi söylemeniz gerek.

 14. Merhaba 25 yaşındayım bir çocuğum var göğüslerim çok küçük ve bu beni çok rahatsız ediyor slikon taktırmak istiyorum fiyatlarını öğrenmek istiyorum birde bursada yaşıyorum sizin muayehaneniz nerede nasıl ulaşabilirim teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba. göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Ben İstanbuldayım. Görüşmelerim ücretsizdir.

 15. Merhaba 21 yaşındayım 2bucuk yasinda bir oğlum var 2 yıl emzirdim ve tek memeden
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, soruyu tamamlarsanız cevaplayabilirim.

 16. Merhaba.yasim 24 kilo 62 boy 1.67 gogus buy ute ameliyati olmak istiyorum. Fiyati ogrenebilir miyim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba,
  Merhaba. göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 17. Merhaba, Ben yurtdisinda yasiyorum ve göğüs büyütmek istiyorum. Yılbaşında gelip görüşüp hemen ameliyat olmayı düşünüyorum. Fiyatlarınız kaç TL den başlıyor? Bana mail olarak bilgi vere bilirmisiniz? Şu an 75A kullanıyorum ve düşüncem B-C olsun istiyorum.

  Teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, göğüslerinizi istediğiniz boya getirebilirim. Göğüs büyütme fiyatları damla silikon için … yuvarlak silikon için … Detaylı bilgi için beni 0090 533 6921598 den direk yada whatsapp aracılığı ile arayabilirsiniz.

 18. Merhaba.ben 38 yaşındayım 2çocuk annesiyim 35 kilo verdim ve göğüslerim ufaldı yuvarlak ve damla silikon fiyatını öğrenebilirmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, damla silikon … TL detaylı bilgi için 05336921598 den irtibat kurabilirsiniz.

 19. Merhaba ben 33 yaşında iki çocuk annesiyim. Benim göğüslerim sarkık ve içi boş durumda sanırım bunun için iki işlem gerekiyor acaba whatsapp tan resim atsam fiyat bilgisi verebilirmisiniz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, İstanbuldaysanız görüşmeye gelebilirsiniz yada 05336921598 e whatsappdan resim atabilirsiniz, değerlendirme yaparım.

 20. Merhabalar 20 yaşındayım ve gögüslerim ilk büyümeye başladığından bu yana tek tarafı digerine göre daha küçük teki hızla büyüyor digeri büyümüyor ve sarkmada var küçük olanı buyultup büyuk olanaıda biraz küçültup eşit boyuta getirebilme imkanı varmı?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bir memenize silikon takarak meme büyütme yaparız, diğerini küçültüp toplayarak her ikisini eşitleriz. Detaylı bilgi için beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 21. Merhaba Defne hanım. Ben göğüs büyütme düşünüyorum. Yazılarınız cok beyendim açıklamalarınız cok detaylı ve güzel. Sizden ricam detaylı bilgi ve nekadar ücret aldığınız. Sagılar
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 22. Merhaba yaşım 18 boyum 170 kilo 59 gögüslerim okadar küçük değil. Ama silikon yaptırmayı düşünüyorum bana belli bir fiyat aralığı verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme ameliyatı için 18 yaşını bitirmeniz gerekir. fiyatlar damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için …. TL Detaylı bilgi için beni 0090 533 6921598 den arayabilir ya da 0090 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 23. Merhabalar Defne Hanım size güvenim ve ilginizden dolayı bu soruyu sormak istiyorum ve bir doktor olarak gerçekten çok ilgilisiniz çok teşekkür ederim 🙂 vücudun hiç bir yeri tamamen simetrik olmaz bunu biliyorum ancak göğüs asimetriği insanı bazen rahatsız edebilir ilerleyen yaşlarda tıpkı beni ettiği gibi..Bunun için nasıl tedavi uyguluyorsunuz ? İyi ve musmutlu günler diliyorum 🙂
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, meme büyüklüğü ve asimetrinin derecesine göre değişir. Meme büyütme, küçültme, toplama ve simetri ameliyatlarını uygun kombinasyonları kullanarak uyguluyorum. İstanbuldaysanız muayeneye gelin yada 05336921598 e resim gönderin net size özel ne yapılacağını söyleyeyim.

 24. Merhaba ben 19 yasindayim. Boyum 1.74 kilom 64 . Goguslerimi buyutmek istiyorum. 75B dolgulu sutyen kullaniyorum ve goguslerim istedigim gorunumu vermiyor. Bikini alirken bile cok zorluk yasiyorum. Kiz arkadaslarimdan da goguslerin cok kucuk gibi cumleler duymaktan biktim. Artik bir eksiklik gibi goruyorum kendimde. Oyuzden silikon taktirmak istiyorum. Ayrica deri yapim catlak olusturmaya meyilli. Sizce cok fazla catlak olusur mu ve fiyat da alabilir miyim?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, göğüs büyütme fiyatları damla silikon için …. TL yuvarlak silikon için … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

 25. Göğüs büyütme kadar istiyorum fiyatı ne kadar yalnız 1:30 da görüşebilirim molada
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, damla silikon… yuvarlak …. TL

SORU SOR