Liposuction fiyatları konusu benim tüm estetik ameliyatlar içinde belirlemekte en güçlük çektiğim konu. Çünkü liposuction fiyatını belirlerken bölge hesabı yapmak gerekiyor. Yani mesela halk arasında simit diye tabir edilen bel çevresi, bel ve karın olarak iki ayrı bölge olarak değerlendiriliyor tıp jargonunda.

Liposuction ile ilgili sitemde çok makale var. Hemen hemen her konuyu işlemeye çalıştım. Gelen talep ve sorular üzerine liposuction fiyatları hakkında yazı yazmak istiyorum. Aslında para konusu benim konuşmaktan hiç hoşlanmadığım bir konu, ancak yaşamak için para kazanmak zorundayız. Hele bizim iş özel bir iş olunca yani maaşımız olmayınca ister istemez hastamızla bu konuda konuşmak zorunda kalıyoruz. İnsanlar da haklı olarak öncelikle bu ameliyatın nasıl olacağına, neler yaşayacaklarına dair bilgi edindikten sonra, liposuction fiyatlarının bütçelerine uygun olup olmadığını merak ediyorlar.

Liposuction fiyatları sanırım hekimden hekime değişmektedir. Hizmet sektörü böyle. Net bir fiyatı yok. Diğer hizmet dalları da böyle. Örneğin evinizi boyatmaya kalkınca birbirinden çok farklı ücretler ile karşılaşabiliyorsunuz. Fiyat- kalite oranına değeceğini düşündüğünüz en iyi ustaya evinizi teslim ediyorsunuz. Bizim işte de aynı durum geçerli. Birkaç plastik cerrahtan fiyat aldıktan sonra size en uygun fiyat -kalite oranına cevap veren cerraha ameliyat oluyorsunuz.

Aslında tıpta hasta ile doktor arasında para konuşulması ayıp karşılanmaktadır. Ancak bizim branş tedavi amaçlı bir branş olmadığı, daha çok keyfi bir tarafı olduğu için biz diğer doktorlara göre daha rahatız. Tedavi edici branşlarda özellikle gelişmiş ülkelerde hekim- hasta arasında para alış verişi olmaz. Ama estetik cerrahi dalında oralarda da hasta hekime direk ödeme yapar. İşte bu yüzden liposuction fiyatları hakkında bilgi sahibi olunması için bu makaleyi yazdım. Ama tabi burada liposuctionu kaç liraya yaptığımı yazamıyorum. Çünkü bu hem kanunlarımıza göre yasak hem de bu makale kalıcı bir eser. Yıllar içinde buraya yazacağım fiyat değişecektir. Üstelik liposuction yapılacak bölge sayısına göre fiyat da değişecektir.

Liposuction fiyatlarını belirlerken, tabi ki öncelikle kişinin liposuction ameliyatına uygunluğuna karar verdikten sonra, vücudu bölgelere ayırarak fiyatlandırma yapıyoruz. Böyle yapmamızın nedeni liposuctionun da bölgelere ayırarak yapılması. En çok liposuction yapılan bölgeler başta karın olmak üzere, bel, sırt, kalça, baçak içi, erkeklerde meme bölgesi, kol, gıdı bölgesi, diz içi ve pubis bölgesidir. Aşağıdaki foto liposuction ile yağ alım bölgelerini göstermektedir. Siz de bu fotoya bakarak hangi bölgelerde sorununuz olduğunu belirleyebilirsiniz.

liposuction fiyatları neye göre belirlenir

Bazı terimlerin yanlış kullanıldığını görüyorum. Örneğin baldır, diz ve ayak arasıdır. Uyluk ise kalça ve diz arasıdır. Pubis ise genital bölgenin üzerindeki kıllı bölgedir.

Sonuç olarak; liposuction fiyatı liposuction yapılacak bölge sayısıyla doğru orantılıdır. Boyunuz ve kilonuz arasında 20 birimden az bir fark varsa ( örneğin 160 cm boy için en fazla 80 kg olmalısınız) liposuction için uygun bir aday sayılırsınız. Bize ulaşarak 2020 liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Ya da 0 533 6921598 den akşam saat 22.00’ye kadar arayabilirsiniz. Ama bence en iyisi İstanbul’da yaşayanlar için 0 212 2967878’den randevu alarak gelmek. Muayenenin yerini hiçbir şey tutamaz.

Konu ile ilgili videomuz:

PAYLAŞ

4196 YORUMLAR

 1. Merhaba 160boy 57kg yum yaklasik 1senedir çok sıkı bir diyet yaparak 10kg verdim hala fazlaliklarim var özellikle karın bölgesi.spor da yapmama rağmen çok etkin bir sonuç alamıyorum.deli gibi sporda yapacak vaktim yok açıkçası.
  Fiyat öğrenmek istiyorum az çok ,yani güzellik salonlarına spor salonlarina yada diyet ürünlerine harcadigim yıllık maliyetimlr denk geliyorsun bu uygulama benim için kesin sonuç olmuş olur diye düşünmekteyim.

 2. 1.68boy 58kg 38yas.2sene once karin germe oldum memnun kalmadım.lipo ile karin ve yanlardan alsak duzgun bir görünüm( gerilme)saglanabilirmi.tesekkurler

 3. Tüp mide ameliyati oldum 3 yıl evvel ve deri sarkmalarim cok fazla var.boyum 180 kilom 105.Göbek ve bel çevremden çok şikayetçiyim.spor yaptiğim halde gitmedi.alt karın üst karın ve bel cevresinin duzelmesini istiyorum.sizden ricam bana bu bolgeler icin ne gibi fiyat cikacagi konusunda yardimci olurmusunuz.

  • Merhaba, foto gönderme yada görüşmeye gelme imkanı var mı? Germe mi gerekecek yoksa yağ alımı mı ona bakmam lazım. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. 

 4. Hocam merhabalar,
  1.70 boy, 67 kiloyum ben de her gün yürüyüş yapıp az yememe rağmen ne yaptıysam basen, uyluk içi, diz içi yağlarımdan kurtulamadım hatta şu an uyluk içi yağlarımdan dolayı bacaklarım birbirine sürtünüyor çok rahatsız edici bir olay gerçekten. Artık üst bedenim ile alt bedenim arasında fark olmasın istiyorum. Bu üç bölge için fiyat öğrenebilir miyim acaba?

  • Merhaba, tüm vücut yağ alımı tek seansta sağlığınız için doğru olmaz. 4-5 bölgeden yapılabilir. Kalan bölgeleri de 6 ay sonra yaparız.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.