1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 35 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,26.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Liposuction

liposakşınBu yazımızda halk arasında yağ aldırma, göbek yağı aldırma ve liposakşın olarak da bilinen bu operasyon ve yaptığımız ameliyatlar hakkında bulabilirsiniz. Kafanızda yer alan soruların bu makale ile cevap bulacağını düşünüyoruz.

Liposuction Nedir?

Vücutta fazlalık olarak görünen ve istenmeyen yağların özel, içi delik kanül aracılığı ile emme fonksiyonu olan tıbbi cihaz tarafından emilerek alınması işlemine liposuction denir.

Genel anestezi altında uygulanır. Bu yüzden hasta hiç bir şey hissetmez. Bazen çok küçük bölgelerin yağ alınması operasyonu ise lokal anestezi ile yapılabilir. Zannedildiği gibi zayıflamak için kullanılan bir ameliyat değil, kilo vermiş kişilerin kalan yağlarını alarak vücudu şekillendirmeye yönelik bir operasyondur. İdeal kiloya ulaşmasına çok az kalmış insanların şekilsel bozukluklarını gidererek daha hoş bir görünüm sağlar.

Liposuction ameliyatı

Liposuction (yağ aldırma) ameliyatı, estetik cerrahinin en magazinsel ve merak edilen ameliyatlarından biridir. Estetik cerrahi denildiğinde toplum genelinde en çok akla gelen terimlerden biridir. Bir çok estetik istatistiğine göre burun estetiği ameliyatı en çok yapılan ameliyat olarak bilinmesine rağmen, bazı Amerikan istatistiklerinde liposuction, kadın erkek farkı gözetmeksizin estetik cerrahi girişimlerin başında yer almaktadır.

Fazla kilolar çağdaş insanın giderek artan bir sorunu, insanoğlu ile ilelebet kol kola yaşayacak tıbbi ve sosyal bir problem. Yoğun çalışma ortamı insanları hazır gıdaya mecbur edince, masa başı işlerin hareketsizliği ile birlikte kilolar sıkıntı. Bilhassa yoğun çalışan nüfusun dengesiz beslenmesine, bir de stres ve hareketsizlik eklendiğinde kilolar ve kilolu olmanın yol açtığı hastalıklar çemberinde boğulmuş, kaçış yolu arayan bir insan topluluğu ile karşı karşıya kalıyoruz. 1980’li yıllardan bu yana sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarına bir türlü sokamayan insanlar ve toplum önünde olmaktan dolayı estetik kaygısı fazla olan insanlar için liposakşın bir çıkış yolu oldu.

liposakşın ameliyatıLiposuction nedense başından beri bir kilo verme işlemi olarak tanındı. Bunda biz estetik cerrahların da suçu olabilir, olayı doğru dürüst anlamadan veya sansasyonel haber yapma gayretinde olan basının da etkisi olmuş olabilir. “Yerim, içerim, sonra gider yağlarımı aldırır kurtulurum ” düşüncesi maalesef tamamen yanlış bir macera hevesidir. “Kilomu aldınız, hemen gidip yağlarınızı aldırıp eski formunuza kavuşabilirsiniz” yanlışına düşenler ya da bunun yanlış olduğu söylenmesine rağmen bu gerçeği göz ardı edenler, hem kendileri mutsuz oldu hem de doğru kişiye, doğru endikasyon ile yapıldığında gerçekten mucize kavramına yakın bir sonuç yaratabilecek olan bu cerrahi girişimin bazı insanlarca yanlış tanınmasına neden oldu. Liposuction, yanlış tercih ve beklentilerle derin bir hayal kırıklığına yol açabilir.

Konuyla ilgili bilgi veren liposuction videosu izle:

Yeri gelmişken oluşan sorulara cevap vermek anlamında bazı başlıklarla bu konuyu irdeleyelim.

Yağ aldırma ile kilo vermek

İnternet sitelerinde yazan yorumlar (kadinlarklubu , ekşisozluk vs.) ve kim tarafından yazıldığı bilinmeyen yazılardan etkilenerek sağlık konusunda bir karar vermek son derece yanlış bir durum olacaktır. Bu tür konularda karar vermeden önce mutlaka bir doktor ile görüşmenizi öneririz.

 • Lipo olarak tabir edilen yağ alma işlemi kesinlikle bir kilo verme işlemi değildir, can alıcı nokta burası. Kiloları verdikten sonra işe yarayan bir yöntemdir. Zayıfladıktan sonra çok daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Karın germe ameliyatı gerektiren, sık sık kilo alma verme, doğum sonrası ve yaşın ilerlemesine bağlı, insanlarda bölgesel yağlanma, deri ve karın duvarı sarkmasını toplama işlemi değildir. (Deri üzerinde görülen çatlaklar deride elastikiyet kaybını gösteren en önemli işaretlerdendir.)
 • Selülitlerden tamamen kurtulma yolu değildir
 • “Ne kadar yersen ye bir daha asla kilo almazsın ” algısı uyandırmamalıdır.
 • Popo kaldırma işlemi değildir.

 Yağ aldırma sebepleri :

 • Vücudunda bölgesel şekil bozukluğuna yol açan yağ birikimleri (özellikle kalçanın yanı, göbek, diz içleri, bel yan tarafındaki simit gibi) olan, normal kilo ve boydaki erişkinlerin bu sorunlarını düzeltici ameliyattır.
 • Genç erkeklerde meme büyümesi şeklinde kendini gösteren ve jinekomasti denilen rahatsızlığı tedavi etmek
 • Boyun germe, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarından sonra  bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamak ve rötuş yapmak için

Hangi bölgelere liposuction yapılabilir ?

Yağ alma işleminin en sık uygulanan bölgeleri şu şekilde sayabiliriz. Erkek ve kadınlar için oranlar farklılık göstermektedir bunuda belirtelim. Özellikle basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için bir spor hocası yardımıyla yapacağınız basen eritme hareketleri sonrası liposuction yaptırmak mantıklı. Yine göbek eritme hareketleri de göbek yağlarını eriterek yağ aldırmaya hazır hale getirecektir.

 • Kalçalar
 • Karın ve bel çevresi ( göbek )
 • Uyluk iç ve dış yanı
 • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
 • Boyun
 • Üst kol
 • Meme (Erkek ve kadın)

Yağ almada daha az tercih edilen bölgeler :

Genellikle doktor ve hastanın beraber karar verdiği durumlardır. Bu yöntemde az tercih edilen veya pek tercih edilmeyen vücut bölgelerini sayalım ;

 1. Bacakta diz altında kalan kısımlar ( Özellikle ince kanüllerle yapılmalıdır )
 2. Gluteal bölge (popo) ( Gluteal bölgede aşırı çıkıntı ve asimetri varsa tercih edilebilir.)

Erkeklerde yağ aldırma :

erkek lipoTürkiye’de liposuction yaptıran erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction estetik burun ameliyatından sonra erkeklerin en sık yaptırdığı ikinci estetik ameliyattır. Erkekler genellikle göbek bölgelerindeki yağlar için başvuru yapmaktadır.

En sık:

 1. Erkeklerde en sık bölgesel yağlanma karında göbek deliği etrafı ve böğür denilen belin iki yanında olur. Göbek yağları alındıktan sonra bu göbek bölgesinde gözle görülür bir şekilde düzelme sağlanır.
 2. Jinekomasti erkek memesinin büyük olmasıdır. Gelişimsel, hormonal etkenler ya da kullanılan ilaçlar sebep olabilir. Altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra meme bezi dokusu cerrahi olarak çıkartılırken, memenin yağlı dokusu da liposakşın yöntemi ile uzaklaştırılır.

Erkek derisi kadın derisinden daha kalın olduğu için ameliyat sonrası deri adaptasyonunun erkeklerde daha iyi olduğunu ve deride ondülasyon görülme olasılığının daha az olduğunu da belirtelim.

Liposakşın zararlı mıdır ?

Liposuction, kişinin kalp, hipertansiyon, diyabet gibi ciddi bir hastalığı yoksa riskli bir ameliyat olarak değerlendirilmez. Normale yakın kiloda, nispeten genç hastalara ( 60 yaş altı) yapıldığı için anestezi riski de düşüktür. Basında yağ aldırma işlemi sonrası ölüm haberleri görülmektedir. Bunlar yağ embolisi sonucu, genellikle aşırı kilolu, kronik hastalığı olan hastalardır. Ya da ameliyat öncesi, sırası ve sonrası tıbbi önlemlerin ihmal edildiği durumlarda karşılaşılan üzücü durumlar hakkındadır. Bazen de her şeyi doğru yapsanız da sadece bu ameliyat da değil tüm ameliyatlarda maalesef ölüm meydana gelebiliyor.

Tüm ameliyatlarda karşılaşılan komplikasyonlar :

Genellikle her ameliyat işleminde gözüken ufak tefek bazı sonuçlar bu işlem sonrasında da görülebilir. Bunları kısaca saymak gerekirse  ;

 1. Anestezi işlemine bağlı komplikasyonlar (İlaç alerjisi…)
 2. Kanama, hematom (deri altı kan birikmesi)
 3. Enfeksiyon
 4. Kronik kalp, akciğer rahatsızlıkları olanlar, şeker hastaları gibi hastalarda görülebilen sistemik komplikasyonlar
 5. Emboli (Yağ embolisi en sık uzun kemik kırıklarında görülen bir komplikasyondur.)

Yağ aldırma ameliyatı sonrası görülebilen komplikasyonlar:

 1. Deri yüzeyinde kıvrımlaşma, ondülasyon ( Ameliyattan 3 hafta sonra başlanılan çeşitli masaj veya lpg cihazı uygulaması yöntemleri ile önlenir.)yağ aldırma operasyonu
 2. Derinin yeterli oranda kendini toplamamasına bağlı gevşeme ( Özellikle menopoz sonrası dönemdeki ve doğum yapmış kadınlarda karın bölgesinde gözlenen bir durumdur. Liposuction işleminden en erken 6 ay sonra karın germe, uyluk germe ameliyatı olarak adlandırılan yağ ile birlikte derinin de cerrahi olarak alındığı ameliyatların yapılması ile daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.)
 3. Damarların yetersiz çalışmasına bağlı deri kaybı (Nadir görülür. Bilhassa sigara içen hastalarda boyun bölgesinin liposakşın işleminde çok dikkatli olunmalıdır.)
 4. Yüzeyel his kaybolması (Genelde geçicidir.)
 5. Deri yanığı ( Ultrasonik liposuctionda ortaya çıkan ısıya bağlı, nadir bir komplikasyondur.)
 6. Karın duvarının delinmesi ( Özellikle çok doğum yapmış kadınlar, fıtığı olan hastalarda karın bölgesinin yağ alım işlemi sırasında oluşabilir. Bu gibi hastaların ameliyat öncesi teşhisi çok önemlidir.)

Liposuction ile ilgili ayrıntılı bilgilere internet üzerinden yaptığınız küçük bir araştırma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çoğu kaynağı dikkatli okuduğunuzda bizim yukarıda değindiğimiz noktaların yazının çeşitli bölümlerinde belirtildiğini göreceksiniz. Fakat nedendir bilinmez insanoğlu bazen sadece kendi görmek istediğini görüyor.

Tekrar ve sonuç olarak söylemek gerekirse boy-kilo oranınız arasında 20 birim ve altı bir durum varsa ( ör: 160 cm – 80 kg  gibi) veya vücut kitle endeksi en fazla 65 ise siz de bizi arayarak atamadığınız fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Liposuction Fiyatları

Yağ aldırma fiyatları için ücret ön görüşme sonrası belirlenir. Bizimle iletişim kurabilirsiniz: 0 212 2967878

Yurt dışından İstanbul’da liposuction yaptırmak niyetinde olan vatandaşlarımız 0090 533 6921598 den bizimle irtibata geçebilir.

Liposuction ile alınan yağlarla vücut şekillendirme videosu : 

Liposuction nedir ve hangi bölgelere uygulanır sorularına cevap arıyorsanız aşağıdaki video ve devamındaki videolar size yardımcı olacaktır. Estetik cerrahi ile ilgiliyseniz ve yeni videolarımı takip etmek isterseniz Youtube daki Op. Dr. Defne Erkara kanalıma abone olabilirsiniz.

194 YORUMLAR

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz lipo için uygun. Net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 1. merhaba hocam 19 yaşındayım 1.78 boy 95 kilodayım şuan spor ve diyet yapıyorum yanlarımı ve göbekteki yağları aldırmanın fiyatını sorucaktım ben size öğrenciyim elimde belirli bir gelir var ona uygun olucak şekilde yaptırmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhaba, boy ve kilo oranınız lipo için uygun. net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, boy-kilo oranınız lipo için uygun, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba ben 1.67 boyunda 81 kiloyum.karın bel bölgemde yağlanma var sadece lipo için uygunmuyum.uygunsam fiyat alabilirmiyim. Ona göre bi bütçe ayarlamam gerekecek

  • Merhaba, boy-kilo oranınız lipo için uygun. 0090 533 6921598 e foto gönderin net bilgi ve fiyat vereyim. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alın yüzyüze görüşelim görüşmeler ücretsiz.

  • Merhaba, boy-kilo oranınız bu ameliyat için uygun. Sadece basenden mi yağ alınacak iç bacakta gerekiyormu diye sizi yada resimlerinizi görmem gerek.
   İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 3. Merhaba,
  167 boyunda 82 kilodayım. Şeker ve hipertansiyon hastasıyım günde 4 defa insülin yapmaktayım. 1 sezeryanla doğum yaptım ama tüm kilom alt ve üst karında toplanmış durumunda . Pilatese 2 yıl gittim Karboksiterapi radyo frekans yaptırdım ama bir türlü gitmedi konuyla ilgili yardımcı olabilirmisiniz

  • Merhaba, boy-kilo oranınız lipo için uygun. Şeker ve tansiyonunuzda kontrol altındaysa liposuction yaptırabilirsiniz. Beni 0 533 6921598 den arayın detaylı konuşalım. Ya da daha iyisi İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alın görüşelim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 4. Hocam 183 boy 85 kilom var. Yapı olarak iyiyim spor vs. Yapıyordum ama göbek erimeyince bıraktım. Arka kolda göğüste falan sarkma yok ama mide hizasindan göbeğe kadar aşırı şişlik var ama sarkma neredeyse yok gibi. Dik durunca parmak ucumu göremiyorum. Yorumunuza göre önümüzdeki yaz tedavi düşünüyorum uygun mudur?

  • Merhaba, bahsettiğiniz durum sanki fazla yağlanmadan çok karın kaslarının zayıf olması yüzünden olan bir şişlik gibi duruyor. Ama buna sizi veya resimlerinizi gördükten sonra net karar vermek lazım. 0 212 2967878 den randevu alıp gelebilirsiniz. 0 533 6921598 e foto gönderebilirsiniz. Önden ve yandan gönderin. Birde göbek bölgesini yağ ölçümü yapar gibi parmaklarınızla sıkarak resim çekin.

 5. Hocam; 1.67 boy ve 91 kilodayım. Göbek ve yan karın kısmındaki yağlardan kurulabilir miyim? Ücret konusunda da bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz biraz fazla. 5 kilo kadar verirseniz daha iyi sonuç alırız. Ama vücut yapınızı görmek için sizi muayene etmemde yarar var. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Ya da 0 533 6921598 e resim gönderin.

 6. Hocam merhaba, eşim 1,70 boyunda 53 kilo vücudunda göbeğinin alt kısmı ve pubis bölgesinde çok yağlanma var. Bu bölgeden yağ aldırmak mümkün mü? Ortalama bir maliyet öğrenme şansım olursa, karşılayabileceğim bir miktar olması halinde eşime muayene ayarlamak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 7. Meraba hocam. 33 yaşında 173 boyunda yaklaşık90 kilo civarındayim. Her yıl spor ve diyetle 80 e inip 85- 86 lara çıkan bir yapim var. Üçyil once 75 e kadar düştüm ancak bel çevresi göğüslerden erime sağlayamıyorum. galiba tek çözüm bu. Ancak fiyatları konusunda hiç bir fikrim yok.

  • Merhaba, boy ve kilo oranınız lipo için uygun, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 8. Defne Hanım selam,40 yaşımda 170 boy ve 90 kilodayım, yağ fazlalığım karın ve bel bölgesinde, tip 2 diabet hastasıyım ve glukopaj kullanmaktayım. Spor ve diye ile son 3 ayda 99 kilodan bu kiloma düştüm ancak kilo vermem durdu. Liposuction operasyonu için uygunmudur? Teşekkürler.

  • Merhaba, boy ve kilo oranınız lipo için uygun. Diabetiniz kontrol altındaysa sorun olmaz. net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Merhaba. Ben 1.69 boyunda 60 kiloyum 26 yaşındayım. Kol ve göbek sorunu yaşıyorum. Kabızlık olduğu için ve metabolizmam yavaş olduğu için göbeğim var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Istanbul dışındayım.
  Iyi çalışmalar..

 10. Merhabalar ben 17 yaşındayım 150 boyunda ve 76 kiloyum. Ne kadar kilo vermeye çalışsam da olmadı diyetisyene gittim metabolizmamın yavaş olduğunu söyledi. Yaşım için uygun bi yöntem mi sizce?

  • Merhaba, boy ve kilonuz lipo için uygun. net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 11. Merhaba ben 38 yasındayım iki çocugum küçük 1 buçuk yasında aslnda etrafa göre zayıf biri olarak görünsemde benide rahatsız eden karın ve sırt bölgemdeki yaglanmalar katlar ayaktayken cok belli olmasalarda oturunca cok çirkin görüne biliyolar benim boyum 1.60 kilomsa 57 yurt dışında yaşiyorum beni fiyatlar konusunda bilgilendirirseniz ayrıca cok mutlu olurum ek olarakta göğüs estetigi silikonda taktırmak isterim onunla ilgili bilgi verebilirmisin tesekürler

  • Merhaba, liposuction fiyatı verebilmem için sizi yada resimlerinizi görmem gerek. İstanbulda olmadığınız için beni 0090 533 6921598 den arayın. Sonra resim isterim bakarız ona göre bilgi ve fiyat veririm. Meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL sarkma varsa meme toplama da yapılacağı için … TL

 12. 160 boy 73 kilo 50 yaş bir kadinim. Sezeryandan kalan bir karnım ve genetik olarak genis kalcam var size fotograflarimi gondersem yorum yapanilir misiniz. Diyett spor detoks falan filan denedim ama o bölgeler gitmiyor. Yillarca 70 kg dan ne asagi ne yukari. Kavitasyon da yaptirdim bir ise yaramadi. Galiba son çözüm bu. Bursa da yasiyorum. Simdiden tesekkurler.

 13. Merhaba hocam ben 40 yaşında 1.58 boyunda 65 kiloyum 75 kilodan düştüm. Liposuction bana uygun mudur? Özellikle dizaltı bölgemde ve kalçamda yağlanma var şimdiden teşekkürler

  • Merhaba, yaşınız, boy-kilo oranınız liposuction için uygun. Net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 14. MERhaba bu işlemi yapınca tam anlamıyla korseyi ne zamana kadar takacaz birde iyileşme yani şişlikler ve ödem ne zaman biter. Ayrıca istenilen sonuç ne zaman kendini gösteriri. Şimdiden yeşekkürler

 15. Merhaba defne hanim benim çok kulo yok 73 kulo yum ama simit ve sırt bölgemde ciddi kat kat yağlanma var hep vardı 60 kulo olduğumda da kilo aldık buyuyo verdikçe bırak küçülüyor ama katlar hep var açıkçası hep sırt bölgemi gizlemek zorunda kalıyorum ben bilgi almak istiyorum fiyat konusunda da

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, boy-kilo oranınız liposuction için uygun görünüyor. Ama tam bilgi için sizi yada resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 16. Merhaba Defne Hanim benim kilom 60 boyum 157 23 yasindayim ve 2014te doğum yaptım.karın bölgemde sarkma ve çatlaklar var.
  Ve oğlumun düzensiz emmesinden dolayi goğsumun biri değerinden küçük bunlar için yardımcı olursanız sevinirim.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba, karnınızdaki sorunlardan karın germe ameliyatı ile kurtulabilirsiniz. Memeyi de eşitler ve dik hale getiririz. Ama net bilgi ve fiyat için sizi yada resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 17. Merhaba Defne Hanım boyum1.54 kilom70 3 doğum yaptım 2 si normal 1 i sezeryan doğum sonrası fazlaliklarimdan kurtulmak istiyorum göbek bolgemdeki goruntumden çok rahatsızım ne yapabilirim????

  • Merhaba, sizi yada resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 18. Merhaba Dr hanim size bi sorum olacakti ben karin germe amelyati yaptirmak istiyorum Yanliz size sorum olacakti ben karin germe amelyati yaptirirsam eger BIDAHA tekrar gebe kalabilirmiyim ? Ve bunun maliyeti ne kadar ? Tesekurler .

  • Merhaba, tabi hamile kalabilirsiniz ama yakın zamanda hamile kalmayı düşünüyorsanız karnınız yeniden sarkacağı için sonraya ertelemenizde yarar var. Ama birkaç yıl sonra düşünüyorsanız o yılları sarkık karınla geçirmekte mantıklı değil, karar sizin.

 19. Merhaba.iki sezeryan yaptım küçük çocuğum iki yaşına girmek üzere.1,67 boyum 60 kilom.ben sadece göbek bölgemdeki yağdan kurtulmak istiyorum.çok fazla değil ama beni rahatsız ediyo.lütfen bilgilendirir misiniz.

  • Merhaba, 2 doğum yaptığınıza göre karında sarkma da olmuştur diye tahmin ediyorum. O yüzden sizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 20. Merhaba hocam benim sorum babamla ilgili babam kilosu 173 boyu 2 metre 2007 de kalbine stent takıldı 2017 de bir damarına tekrar bir stent takıldı bu arada şeker hastası insülin kullanıyor babamın kilo vermesi mümkünmü liposuction uygulanirmi bu gibi kilolu hastalara şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, babanız hem kalp hem de diabet yönünden ameliyat riski taşıyor, ayrıca kilosu bu kadar yüksek kişilere liposuction da çok riskli. O yüzden diyet ve spor ile zayıflamasını tavsiye ederim.

  • Merhaba, anlattığınız kadarıyla size karın germe gerekiyor, belki liposuction da gerekebilir. 0090 533 6921598 den benimle irtibata geçin direk yada whatsapp ile , görüşelim.

 21. Merhaba Defne hanim..Ben 66 yasindayim…boyum 160, kilom 61..karnimla buyuk problemim var..
  Kiloda versem ne kadar spor da yapsam karnim cok buyuk ve sarkik…bakimli hos bir bayanim…diyabetik 2 hastasiyim dusuk dozda ilac aliyorum…aslinda ogrenmek istedim benim yasimda bir kisiye bu ameliyati yapabilirmisiniz…simdi den tesekkur ediyorum…

  • İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Diyabetiniz kontrol altındaysa ve anestezi doktoru ameliyat olmanıza izin verirse olabilirsiniz.

 22. Merhaba hocam, size bi konuyu danışmak istiyorum. Ben sezaryen doğum yaptım ve göbeğim var ne yaptıysam eritemedim 28 yaşındayım ve 49 kiloyum ama göbeğimin fazla oluşu beni hem çok üzüyor hemde sitres yapmama neden oluyor, karın yağlarımı aldırmak istiyorum ve sizden yardım istiyorum

  • Sizi veya resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 23. hocam bel ve karın bölgemde yağlanma oldu ne yapsam olmadı diyet spor bitkisel zayıflama ürünleri dahil gömleklerim olmuyor her şeyim oluyor göbeğe geldimi patlıyacakmış gibi oluyor moralim bozuluyor hocam ne olur benim için yapabiliecğiniz bir şey varmı yaşım ..52. bana yardımcı olabilirmisiniz bilgi almak istiyorum düzceden sevgilerimle

 24. Mrb hocam ben soguk lipoliz hakkinda bilgi almak istiyordum sizden. Bolgesel yaglanma var. Onlar gitsin istiyorm. Sizce soguk lipoluz iyi bir yontem mi? Hangi marka soguk lipoluz cihazi faydalidir? Zeltiq marka iyi midir?

   • Merhaba ben 20 yaşındayım 170 boyunda 75 kiloyum uzun süredir diyet yapıyorum fakat simit bölgemi ve iç bacagımı bir türlü inceltemiyorum fotoğrafçılık üzerine ilerlemek istediğim için fiziğimi iyi korumam gerekiyor bunun için bir öneriniz varmı istanbulda yaşamıyorum ama gelebilirim.

    • Merhaba, boy-kilo oranınız liposuction için uygun. İstanbulda olmadığınıza göre 0 533 6921598 e resim gönderin değerlendireyim.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here