Cinsel Estetik

Günümüzde estetik işlemler toplumun her kesimden insan tarafından tercih edilmektedir.  Hatta bazı işlemler kuaföre gitmek gibi yaşamın bir rutini haline gelmiştir. Hayatın önemli bir parçası olan cinsel yaşamlarında mutlu olmak isteyen kadınlar sıkıntılarına yönelik konuşmaya ve bunun giderilmesine yönelik işlemlere başvurmaya başlamıştır. Bu durum bu konuda yapılan çalışmaların artmasını ve kişinin kısa sürede günlük hayatına dönmesini sağlayan cerrahi tekniklerin geliştirilmesini sağlamıştır. Genital estetik (cinsel bölge estetiği) ile kadınlar bazı sıkıntılarından kurtarmak mümkün hale gelmiştir.

Meme Estetiği

Kadında cinsellik denildiğinde aklımıza ilk gelen bölge memelerdir. Meme estetiği en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Özellikle doğum sonrası memesinde sarkma ve şekil bozukluğu gelişen bayanların cinsel hayatını bu durum oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Günlük hayatta kullanılan çeşitli sutyenler ile bu durum gizlenebilirken cinsel hayat tüm takılardan uzak olduğundan bu durumu gizlemek mümkün olmaz. Eşler bundan rahatsız olmadıklarını ifade etseler de kadının kendisi bu durumdan sıkıntı duyduğu için onun mutsuzluğu çiftin cinsel hayatına da yansır. Doğurganlık döneminin devam ettiği yıllarda bebeğin emzirilememe riskini bahane edilmesi ile bu işlemlerin geciktirilmesi yersizdir. Çünkü birçok meme estetiği tekniğinde memenin emzirme fonksiyonunu korumak mümkündür.

Genital Estetik

Özellikle normal doğumlar sonrası memede olduğu gibi vajinal bölgede de gevşeme oluşur.  Bu durumda cinsel hayatı olumsuz etkiler. Yapılan çeşitli psikolojik danışmanlık hizmetleri bunun düzeltilmesinde yetersiz kalır. Oysa bir saatten az sürede yapılan bir vajina daraltma ameliyatı işlemi ile eski günlerdeki mutlu cinsel hayata kavuşmak mümkündür. Kadın estetik cerrah sayısı arttıkça bu şikayetlerin dile getirilmesi de artacaktır.
Bir başka cinsel bölge ameliyatı başvuru nedeni de dıştan görünen genital organdaki şekil bozukluklarıdır.  Büyük dudaklar dediğimiz bölgede dolgunluk kaybı ve kırışma yağ ya da dolgu enjeksiyonu ile düzeltilebilir.  Büyük dudak dediğimiz bölgenin arasından aşağı sarkan küçük dudakların fazla sarkmış olması ve çok görünür olması da sık başvuru nedenlerindendir. Bu durum genetik özelliklerden kaynaklanabildiği gibi, aşırı zayıflık ve doğumlar sonrası da oluşabilir. Küçük dudaklardaki sarkma bölgesel uyuşturma ile yapılan yarım saatlik, labioplasti denen bir işlem ile düzeltilebilir.
Kilo alıp vermeler de genital bölgede deformasyona yol açabilir. Genital bölgede yağlanma ve aşağı doğru yer değiştirme cinsel hayatı negatif yönde etkilediği gibi kişisel hijyenin sağlanmasında sıkıntılara yol açabilir. Estetik cerrahi işlemler ile bunun da düzeltilmesi hiç de güç değildir.

2 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.