Vajina Daraltma

 

vajina daraltma

Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı diğer adıyla vajinoplasti ameliyatı, vajinal yani normal yolla doğum gibi nedenlere bağlı olarak kadınlarda vajinanın gevşemesi sonucu cinsel ilişkide tatmin olamama problemi söz konusu olduğunda, vajinayı daraltma ve sıkılaştırmak için yapılan bir operasyondur. Çok doğum yapmak en önemli neden olmasına rağmen bazen yapısal olarak da vajina genişlemesi söz konusu olabilir. Yaşanan bu problem sadece  erkekte değil, aynı zamanda kadında da kendini gösterebilmektedir. Cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi de önemli şikayetlerden birisidir. Özetle eşlerin cinsel yaşamında son derece önemli bir durum olan “vajina genişliği” vajina daraltma ameliyatı adı verilen cerrahi operasyon ile düzeltilebilmektedir.

Vajina daraltma ile ilgili videomuzu izlemek isterseniz:

Vajina Ameliyatı ve labioplasti

Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi altında uygulanabilmektedir. Vajinoplasti ameliyatı, yaklaşık olarak 1 saat devam etmektedir. Operasyon sürecinde vajenin başlangıcından iç kısma doğru, vajina arka duvarından vajina daraltma yapılır. Müdahale sırasında bırakılan dikiş izleri içeride yer aldığından görünmesi mümkün değildir. 
Sonucu başarı getiren bir vajinoplasti operasyonunda en önemli olan husus, vajen alt duvarında yer alan ve iki taraflı olarak pelvis tabanını meydana getiren kasların birbirine yakın hale getirilmiş olmasıdır.

Vajina ameliyatı ile birlikte diğer genital ameliyatlar da yapılabilir. En çok labioplasti ile birlikte yapıyoruz. Labioplasti, bilindiği üzere vulva iç dudak sarkması rahatsızlığının tedavisi için yapılan ameliyattır. Dudak küçültme operasyonu ile bu sorun düzeltilir.

Ameliyatı Sonrası

Vajina daraltma ameliyatı olan hastalar için hastaneden taburcu olduktan sonra genital bölge temizliği ve hijyen oldukça önem arz etmekte olan bir durumdur. Bunun yanı sıra dikişler de düzenli olarak pansuman yapılmalıdır. Doktorun vermiş olduğu ilaçların da mutlaka reçeteye uygun olarak kullanılması gerekmektedir. Vajinoplasti ameliyatı sonrasında ilk 2 hafta içerisinde, atılmış olan estetik dikişler hiçbir müdahale gerektirmeksizin kendiliğinden dökülmektedir. Yani hastanın dikişlerini aldırmasına gerek yoktur. Ameliyattan yaklaşık 1 ay sonra ise dikiş bölgesi normal halini almış olur. Cinsel ilişkiye gelince, ameliyattan sonraki ilk 45 gün boyunca hastalar böyle bir münasebette bulunmamalıdır. Ancak 45 günün sonunda vajina tam anlamı ile iyileşmiş olacaktır.

Vajina Daraltma Egzersizi

Sonuçta esnek bir dokuya sahip olan vajina, yaşın ilerlemesi, tekrar doğum yapma, özellikle yüksek kilolu bebek doğurma gibi sebeplerle tekrar genişleyebilir ama ihtimal azdır. Bu ihtimali daha da azaltmak için Kegel Egzersizleri denen bir tür vajina kaslarını çalıştırma ve güçlendirmeye dayalı antrenmanlar yapılabilir. Buna vajina daraltma egzersizi de denebilir. Gün içinde vajina kaslarını aynen vücudun başka bölgelerindeki kasları çalıştırır gibi belli sayılarda ve giderek arttıracak şekilde kasıp bırakmak çok faydalıdır. Bu egzersizlerin vajina daraltıcı etkisinden başka bir faydası da ilerleyen yaşlarda idrar kaçırma şikayetini engellemesi veya azaltmasıdır.

Ameliyatın Orgazma Olan Etkisi

Kadınların, cinsel ilişki esnasında orgazma ulaşmasını sağlayan organ klitoristir. Vajina daraltma ameliyatından sonra penis klitorise daha fazla sürtünürken ve daha üstün bir orgazm kalitesi sağlar. Bununla birlikte penisin daha dar bir vajene girmesi, onlarda da  orgazmı arttıracaktır. Tüm bunlarla birlikte cinsel isteksizliğin başka nedenlere dayanıyor olabileceği de, unutulmaması gereken bir diğer husustur. Ancak yaşadığı cinsel ilişkide orgazmı yaşayamayan hastaların önemli bir bölümü,  vajina daraltma ameliyatı sonrası hazzın artmasıyla birlikte isteksizliklerinin de ortadan kalktığını ifade etmektedir.

vajina daraltma ameliyatı

 

Vajina Daraltıcı Ameliyatın Riskleri

Vajinoplasti ameliyatı, vajinanın iç yapısı alanında uzman doktorlar tarafından, ameliyathane ortamında  yapılması durumunda her ameliyatta olan kanama ve enfeksiyon riskleri haricinde başka bir risk durumu söz konusu değildir.

Sonuç olarak, eğer cinsel ilişki sırasında vajina genişiliğinden dolayı sıkıntı yaşayan çiftlerdenseniz, vajina daraltma ameliyatı ile hayatınıza yeniden tatmin ve mutluluk katabilirsiniz.

Vajina daraltma fiyatları için bizi arayabilirsiniz. 0 212 2967878

SORU SOR