Erkeklerde yüz bakımı

2
2809

Artık görselliğimize zaman geçtikçe daha çok önem veriyoruz.Bu aynı erkekler içinde geçerli. Günümüzde kendine bakan erkek sayısı da giderek artıyor. Erkekler zaten aslında her gün sakal traşı olarak, düzenli saç tıraşı olarak bir nevi bakım işini yerine getiriyorlar.

Metroseksüel diye de bir deyim geliştirildi. Bu, bir bayan estetik cerrahi doktoru olarak kesinlikle desteklediğim bir husus. İyi görünmek erkeklerin de hakkı. Zaman ayırabilen erkekler için bir kaç önerim olacak:

  1. Yağlı ciltler: Yağlı bir cilde sahipseniz biraz daha bakıma ihtiyacınız var. En azından ayda bir cilt bakımı yaptırın. Haftada bir evde yapabileceğiniz kil maskesi de yağ oranını azaltır. Bu yağ oranını azaltacak kimyasal peeling, cilt bakımı gibi işlemleri özellikle kış aylarında da düzenli olarak yaptırırlarsa ciltlerinin kalitesini daha iyi korumuş olurlar. Gerekiyorsa cildin kirli tabakası azaltmak için bir takım kimyasal peeling, cilt bakımı yanı sıra dermabrazyon ya da dermapen gibi işlemleri yaptırabilirler. Diğer bir problem de yağlı ciltli erkeklerde deride sarkma erken oluşmaya başlar. Bunu da yine önlemek adına bir takım mezoterapi uygulamalarını yaptırabilirler.
  2. Batık yapmaya meyilli yüz kıllarınızı bilhassa boyun bölgesi lazer epilasyon ile aldırırsanız buradaki tahrişlerden kurtulabilirsiniz
  3. Dış ortamda çalışıyorsanız mutlaka güneş koruyucu sürün. Size gülen olursa aldırmayın bir kaç yıl sonra son gülen siz olacaksınız. Ayrıca güneş ışığı yüzünden sürekli göz kısma gibi yüz haraketleri yapılacağı için ince çizgilerin artması sorunu olacaktır. Bunlara da mümkün olduğunca erken botoks, hatta gerekiyorsa dolgu ile müdahale edilmeli.
  4. Sivilce izleriniz varsa bunlar için deriyi mekanik ya da kimyasal soyan ajanlardan fayda görebilirsiniz.
  5. Açık tenli, kuru derili ve çok mimikli yüz: Bu kişilerde göz çevresi kırışıklıklar erkenden oluşacaktır. Bunlar sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Düzenli yapacağınız botoks işlemi ile bunlardan kurtulabilirsiniz. Sakın çekinmeyin erkeklere yaptığımız botoksta dikkat çekici etkilerden kesinlikle sakınıyoruz. Açıklama yapmanız gerekmeyecek. Ayrıca ciltte kuruma, lekelenme gibi belirtiler oluşmakta. Bu da onların yaşlarından daha büyük görünmelerine neden olmakta, bu durumda da bir takım güneş koruyucu kremlerin kullanılması yanı sıra erken dönemde çizgilerin derinleşmesini azaltmak amacıyla botoks ve ince çizgilere dolgu gibi uygulamaları yaptırabilirler
  6. Yüzde lekelenme erkeklerde daha azdır ama yine de rastlıyoruz. Bunun içinde leke açıcı ve deri onarımı yapan bazı ampullerin cildinize uygulanması ile daha sağlıklı lekeleri azalmış bir cilde kavuşabilirsiniz.
  7. Çenesi küçük olan erkeklerde gıdı görünümü daha çok ortaya çıkabilir. Bu yağlanma az ise mezoterapi tarzında yağ eriticilerden fayda görebilirler ya da liposuction yöntemi ile o bölgeden yağ alımı yapılabilir.

Sonuç olarak; erkekler de en az kadınlar kadar yüz güzelliğine dikkat edebilirler. Bu işlemleri yaptıran erkeklerin sayısı giderek artmakta. Siz de yüzünüze ne gibi işlemler yapılabileceğini öğrenmek isterseniz bizi arayabilirsiniz: 0 212 2967878

2 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.