Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

451
40475

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

451 YORUMLAR

 1. Merhaba

  39 yaşındayım boyum 1.82 kilo 90 göbek bölgesinde yaplanma var onun dışında vucud yapım düzgün bundan kurtulabilirmiyim fiyat bilgisi paylaşırmısınız

 2. Merhabalar ben de alt karın üst karın, yanlar, sırt ve basenlerime şekil verilmesini istiyorum. Diyetime devam etmekteyim ancak yüzümün çok çok küçüldüğünü Ve bu bölgelerimin hala büyük olduğunu fark etttiğimden bu bölgelerde kalan fazlaların en azından bir kısmını bu yol ile yani liposakşın ile düzeltmeye karar verdim Defne Hocam ama acaba bu doğru bir karar mı bir de bu bölgeler için ücret öğrenmem mümkün müdür lütfen?

 3. Merhaba 1.82 boyunda 112 kiloyum yeni başladığım diyete yağ aldırma operasyonuyla destek vermek istiyorum amacım yalnızca kilo vermeK bana yararlı olur mu bu operasyon ve ücreti nedir bilgilendirirsenin çok sevinirim mailinizi bekliyorum

  • Merhaba, liposuction kilo verme yöntemi değildir. Siz kilolarınızı verdikten sonra kalan bölgesel yağlarınızı alabiliriz. En azından 10 kilo verin sonra tekrar görüşelim. 

 4. Merhaba 40 yaşındayım lipodem ve lenfödem teşhisi konuldu. 163 cm boy 80 kg ağırlığındayım. Bu tedavi benim için uygun mu? Ve uygunsa fiyat bilgisi alabilir miyim?

 5. Merhabalar
  38 yaşındayım 1,53boyunda 57 kıloyum
  Genetık olarak basenlı ve kalın bacaklı kalçalı bır yapım var karnıma,kalça ve iç bacak içlerıme lıposuctıon yaptırmak istıyorım fıyat alabılırmıyım

 6. Merhaba 27yaşındayım boyum 1.60 kilom 55.göbeğim var kalçam hiç yok. göbeğimdeki yağların alınıp kalçaya uygulanması işlemi fiyatı ne kadar ??

 7. Merhaba
  Boy 1.64 kilo 65 33 yaşındayım. Bel basen ve kollarımın şekillenmesi için bu uygulamayı yapabilir miyim? Fiyat Bilgisi paylaşmanızı rica ederim

  • İyi günler, 40 yaşında erkeğim, onca spor yapmama rağmen karın bölgemde (göbek) bölgesel yağlanma bir türlü gitmedi. Yapı olarak gövde bölümüm iri ve yağlanma hep üst bölgede oluyor, bacaklarım kilo alsam dahi kilo almıyor her zaman aynı boyutta, uzun süredir spor yaptığım içim aslında gövde bölümüm üçgen görünümünde ancak karın bölgem yağlı. Boyum 174 kilom 87, kemiklerim iri yapıda, isteğim göbeğimdeki yağın bacak ve baldıra transfer edilmesi ve böylece daha estetik bir görünüm elde etmek. Acaba ücreti ne kadar ve randevu nasıl alırım. Tekrardan iyi günler.

   • Merhaba, istediğiniz işlem yapılabilir ama bacakta yeterli kalınlık sağlamayabilir. İsterseniz görüşmeye gelin bakalım. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. 

 8. merhaba, 35 yaşındayım 163 boyum 60 kiloyum karın basen ve kollarımın biraz erimesini ve sıkılaşmasını istiyorum.fiyat almam mümkün müdür?

 9. Merhaba 23yaşındayım sıkı diyetime rağmen gitmeyen bir iç bacağa sahibim. Belim üst bedenim çok ince. İç bacak için bu uygulamayı yaptırabilir miyim? Fiyat bilgisi alabilir miyim? Teşekkür ederim

 10. Selamlar 35 yasindayim boy 1.63 kilom 76 yag aldirma islemi yaptirmak istiyorum basen karin bolgesi ic ve dis baselerim birde belimi istiyorum lutfen fiyat verirmisiniz tskler

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.