Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

274
24659

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

274 YORUMLAR

  1. Merhaba, 22 yaşındayım 1,59 boy ve 53 kiloyumz Genlerden dolayı basen bölgem ve iç bacak büyük, bir de karin bölgesindeki yağlar oldum olası vardı. Bu iki bölge için ayrı ayrı fiyat bilgisi alabilir miyim?

  2. merhabalar defne hanım.. Ben 48 yaşındayım boyum 165 maalesef kilom 88 oldu diyet yapmaya çalışıyorum ama pek faydası olmuyor arkadaşım daha önce liposuction yaptırmıştı ben bu kılolara hiç alışık değilim bana yapılabilirmi birde kol, bel, karın ve bacak bölgeleri içinde ayrıca fiyat alabilirmiyim ilginize şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  3. Merhabalar. 23 yaşındayım bölgesel yağlanmam mevcut özellikle karnımda. Boyum 180 kilom 75. Liposaction için uygun bir aday miyim doktor hanım? Cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  4. Basen ve karin bolgem ne yaparsam yapiyim gitmiyor 29 yasindayim 1.72 64 kiloyum islem yaptirmak istiyorumm fiyat ve dikis ns kadar oluyor bilgi rica ederim

  5. merhabalar defne hanım..Lipsaction düşünüyorum kalçalarımdaki yağları aldırmak istiyorum.Fakat cocukta düşünüyorum.Doğumdan sonra yağ aldırdıgım bölge eski haline geri döner mi acaba?yoksa dogumdan sonra liposactıon yptırmak daha mı dogru olur.Birde lipsactıon ıhtıyac halınde yaptırılrmı?
    tesekkürler

  6. Merhaba 30 yaşındayım bir doğum yaptım 161 boyunda 72 kiloyum karın bölgem için düşünüyorum daha detaylı bilgi ve fiyat almak istiyorum teşekkürler

  7. Merhaba. Ben 19 yaşındayım. Boyum 1.64 kilom 59. Üst bölgem alt bölgeme göre daha kalın. Kol, bel ve karın için fiyat bilgilendirmesi yapar mısınız?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.