Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

240
21853

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

240 YORUMLAR

 1. Merhaba 20 yaşındayım boyum 165 65 kiloyum fakat kol, basen ve iç bacağım için istiyorum ne kadar da zayıflasam o yağlardan kurtulamıyorum fiyat nedir acaba

 2. Merhaba defne hanm 20 yasındaym 78 kilo olup polistik ower kistlerm bulunp ve hstalıgmdan ötürü göbegmde yaglnma meydana geldi.Böylelikle iç bacak ve sırtımda az bi miktarda yaglanmam olfu bunun için yag aldırmayı öneriyor msnz herhangi bi yan etkisi olur mu yardmco olur msnz…tşk ederm … Mümkünse fiyat blgisini paylaşr msnz .

 3. Merhaba 29 yaşında 1.63boyunda 75 kilodayım. Hayatımda düzenli olmasa spor hep var ama boğazımı tutamayıp hep yiyorum zayıfta olsam basenim iç bacagım var şimdi daha da kilo alıp 75 kilo oldum. Komple tüm vucud düşünüyorum fiyat nedir

 4. Merhaba ben 18 169 47 kl yum 47 kiloya 95 kl dan düştüm her hangi hi yerimde selülit veya sarkama yok ama göbek göğüs baldır bölgemde yağ dokulari kaldı ne önerirsiniz

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

 5. Merhaba 26 yaşındayım boyum 1.66 kilom 72 simit karın ve iç bacak bölgemdeki yağlardan kurtulamıyorum ücreti ne kadar acaba kendimi ayarlayıp geliyim

 6. Merhaba ben liposuction ameliyatı olalim tam bir yil gecti .ilk aylarda baya incelme oldugu gözlendi.fakat son uc dort aydir farklı bir bolgede şişkinlik olusmaya başladı.bunun nedeni neden kaynaklı acaba

 7. Merhaba ben 22 yaşındayım ve diyetsiz 25 kilo verdim boyum 173 kilom 63 ve basen bölgesinden liposuction yaptırmak istiyorum fiyat alabilirmiyim lütfen. Kalçam 101 basen 100 iç bacak 58 cm ölçüde bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirin

 8. Merhabalar 35 yasındayım 162 cm boy, 64 kiloyum basen ve kalça bölgesinde aşırı yaglanmam var (basen ölçüm 110 cm civarı) , tabiki göbek ve üst kolda da basen kadar olmsada yaglanma var, ortalama bir fiyat bilgisi verebilirseniz cok sevinirim. Tesekkürler

 9. Merhabalar, ben 165 boyjndayim ve 70 kiloyum.. Bacakalarimda 2 seneye yakin cok agri hisettigimden dolayi doktora gittikten sonra lipödem teshisi konuldu.. Liposuction ile bu agrilarim azalirmi. Beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim. Simdiden cok Tesekkür ederim.

  • Merhaba, rahatsızlığınız sadece yağ alımı ile düzelmez. Damarlarınızı muayene ettirin. Bir tedavi gerekiyorsa onu olun. Varis çorabını ömür boyu giymeniz ve ömür boyu düzenli spor yapmanız gerekir. Tabi bu arada yağ alımı da yapılırsa faydası olur. Net bilgi verebilmem için sizi görmem lazım. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.