Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

322
28606

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

322 YORUMLAR

  1. Merhaba 21 yaşındayım 156 boy ve 62 kiloya sahibim . Spor ve diyet yaptığım halde bacaklarımda incelme göremiyorum . Bunun için bacaklarımda yağ alımı ameliyatı yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi ve bilgilendirme de yardımcı olabilir misiniz?

  2. Merhaba 22 yaşındayım 1.60 boy 64 kiloyum basen bölgemde genetik olarak çok fazla genişleme var belime oranla basenlerim çok fazla fiyat ve iyileşme süreci nasıl olur bilgi alabilir miyim

  3. Merhabalar.23 yaşındayım. 1.55 boyunda 55kiloyum.Göğüs bölümünden fazla yağların alınmasını istiyorum yapıyor musunuz fiyat nedir?

  4. Merhaba, boyum 180 88.7 kiloyum, surekli cok fazla kilo alma ve verme sureci yasadim, bir donem 115 kilodan 68 kiloya dustum ve 4 yil sonra simdi ki kilomdayim, ancak bacaklarim genetik olarak kalin. 28 yasindayim, ic bacak sarkmalarimda mevcut. Ancak bacaklarim ile ilgili liposuction dusunuyorum. Bu konuda nasil ilerlemeliyim?

    • Merhaba, bacak içinde sarkma olduysa yağ aldırma onu toplamaz hatta daha kötü yapar. O yüzden mutlaka bacak içi germe gerekir. Ayrıca diz içinden de yağ alınırsa daha iyi olur. Tabi net bilgi için sizi görmemde yarar var. 

  5. Merhabalar . Adım Elif 20 yaşındayım boyum 160 kilom 61 alt bacağım ve diz çevremde orantısız yağ birikimi var acaba o ikisi için fiyat alabilir miyim

  6. Merhaba 22 yaşındayım 1.55 boyunda 52 kiloyum ama fazla kilo vermeye bağlı iç bacaklarımda fazlalık var bunun için fiyat ve iyileşme süreci ile ilgili bilgi alabilir miyim?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.