Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

399
35172

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

399 YORUMLAR

 1. Merhaba 33 yaşındayım 2 sene önce doğum yaptım karın basen bölgelerinden şikayetçiyim 168 boy 70 kilo ölçülerim liposuction için uygun mu? Birde çalışıyorum işlem sonrası hemen işe dönebilir miyim?

 2. Merhaba
  cinsiyet: kadın, yaş:28 boy:168, kilo:59
  70 kilodan diyetle 59 kiloya düştüm ancak üst bacaklarımda aşırı gitmeyen yağlanma var.birde iç bacaklarımda kilo alımımdan ötürü çatlaklar mevcut.işlem uygulanabilir mi? fiyat nedir?

 3. Merhaba

  Yaş 34
  Boy 192
  Kilo 108

  Vücudumdaki yağ bel ve karın bölgemde toplanmış sanki. Kalça, basen ve kollarım karın bölgeme göre çok ince. Liposuction yöntemi ve gerdirme düşünüyorum. Tavsiyeniz Nedir? Kaç kg kaybederim? Fiyat? Ve Riskler Nelerdir?

  Teşekkürler

 4. Merhaba, cinsiyetim kadın, boyum 181, kilom 78. Yaşım 31. Bel çevrem çok kalın ve bel oyuntum yok, karnım da oldukça yağlı. 68 kiloya düştüğüm zaman bile bel çevremde incelme olmadı. Böyle bir işlem için ortalama fiyat alabilir miyim?

 5. Merhaba, yaş: 42, boy: 168, kilo: 62 Olmak istediğim kilodayım fakat 5-6 sene önce 74 kiloya kadar çıkıp sonra o kiloları verince bel ve göbek erimedi. Fiyat verebilir misiniz.

 6. Merhaba yaşım 28 erkeğim boy 1.77 kilo 104 bel bölgesi göğüs ve bacak iç kısımda yağ birikimi fazla özellikle bel bölgesi için yağ aldırma fiyatı öğrenebilimiyim.

 7. Merhaba yaş 18 kilo 63 boyum 163 80kilodan 63e indim sporla ama kalçam erimedi ve rahatsız ediyo ameliyat olmak istiyorum fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 8. 25 yasindayim 182 boyundayım 130 kiloyum aktif spor hayatımi bırakınca kilo aldım ve yeni yeni vermeye başlıyorum gözle görülür bir değişip görüp motive olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz fazla. Şu anda yapılırsa sağlığınız için riskli olur. En azından 110 kilo altına düşmelisiniz. 100 altına düşseniz daha iyi olur. 

 9. Hocam merhaba 170 boyundayım 70 kiloyum bel yanlarım alt karnım ve sırtımda yağlarım birikmiş durumda diyet ve sporla veremiyorum.Fiyat süreç ve tahmini alınan yağ miktarını öğrenebilir miyim?

 10. Merhaba! Ben bacak ve popo daki selülit ve yağlardan şikayetçiyim.İç bacaktaki sürtünmeden ayrıca acaba yağlar alınınca iç bacaktaki sürtğnmedende kurtulurmuyum 🙏🏼Birde fiyet verirseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.

 11. Merhaba,
  31 yaşındayım, boyum 1,60 kilom 57. Yağ oranım çok fazla iç bacak ve karın bölgesinde toplanmış durumda. Diyet ve spor yapıyorum fakat sonuç alamıyorum. Fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?

 12. Hocam merhaba,

  28 yaşındayım, 170 boyunda ve 62 kiloyum. Spordan dolayı güzel bir vücudum var fakat iç bacak yağlarımdan bir türlü kurtulamıyorum. Aktif olarak çalışan biri olarak yağ aldırmadan sonraki süreçten çekinsem de artık son çare olarak bunu düşündüm. Fiyat ve süreç konusunda bilgilendirebilir misiniz?
  Teşekkürler

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.