Liposuction (Yağ aldırma) ile ilgili en çok sorulan sorular

181
14453

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatından sonra hemen sonuç görülür mü ?
Karın, kalça, bel bölgenizden yağ aldırdıysanız sonucu hemen farkedersiniz. Fakat bu tam sonuç değildir. 6 ay içinde tama yakın sonuç görünür. Uyluk içi, alt bacak ve üst kolda eğer yağlanma çok ise sonuç hemen farkedilir. Az ise ertesi gün oluşan şişlikler sonucu değerlendirmeyi güçleşir. Bu bölgelerde de 6 ay sonra değerlendirme yapmak daha uygundur.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor ?

Bu ameliyat günlük yaşantınızı pek kısıtlamaz. 1 günlük dinlenme sonrası korse içinde kendinizi güvende hissedersiniz. Korsenin devamlı kullanıldığı 1 aylık süreç iyileşme dönemi olarak değerlendirilebilir. Bu süreç sonrası özellikle bacaklar için lenfatik masajı çok öneriyorum. Ödemin giderilmesi yanında selülitlere de çok faydalı bir yöntem. 1 aydan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Liposuctionda ne kadar yağ alınabilir?

Yağ alınma miktarı kişinin yaşı, sağlık durumu ile belirlenir. Tabiki sağlıklı olan şekillendirme için yağ alımıdır. Ama bazen kilo vermeye başlamış ama moral bozukluğu hat safhada kişiler için genetik yağlanma bölgelerinden bir miktar yağ alınması onları daha yüreklendirir. Diyetlerine daha sadık kalırlar. Karın bölgesinden 2 ile 3 litre, belden 3 litre, kalçadan 4 litreye kadar yağ aldırma yapılabilir. Yağ alımı yapılırken kişinin kaybettiği sıvı da damar yolundan verilmelidir. Küçük bölge yağ alımlarında sıvı verilmesinden sonra hasta aynı gün eve gidebilirken daha fazla yağ alımı yapıldığında bir gece hastanede yatarak damar yolundan ve ağızdan sıvı alımı mutlaka desteklenmelidir.

Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

Kronik hastalıkları olan, yaşı ileri olan, özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları olanlarda pek tercih edilmez. Liposuction sonrası hemen hareketlenme önemlidir. Bu tarz rahatsızlıkları olanlarda hem hareket az olduğundan hem de hastalıklarının daha alevlenme riski olduğundan liposuction önermiyoruz. Tabi bir de ileri derecede kilo veren kişilerin derileri aşırı sarktığından hala yağlanma olduğunu düşünerek bizlere başvururlar. Bu kişilerde liposuction yerine deri germe ameliyatları daha uygun olur. Kilosu çok fazla olan kişilerde de liposuctionu önermiyorum. Bir miktar kilo verdikten sonra boy-kilo oranı makul bir seviyeye gelince yapılabilir. Kalan ve sporla verilmesi çok güçleşen 3-5 kilo bu yolla alınır. Hem de vücut şekillendirilmiş olur.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Eğer kilo fazlanız yoksa ve şekillenme için ameliyat oluyorsanız kilo düşüşünden çok sıkılaşma farkedersiniz. Kilo fazlası olanlar mutlaka kilo verir. Fakat ödem nedeniyle kilo verme miktarı ilk başlarda belirgin olmayabilir. 2 aydan sonra diyetlerine dikkat ederlerse eskisinden ne kadar zayıfladıklarını fark ederler.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Genel olarak liposuctionda ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından diğer ameliyatlara oranla ağrı çok azdır. Ağrı kesici ihtiyacı da az olur. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olsa bile günlük ağrı kesicilere cevap verir.

Ameliyatın kalıcılığı var mıdır?

Şekillenme amaçlı yapılan bel, kalça diz içi, uyluk içi liposuctionda kalıcılık belirgindir. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine dikkat etmesiyle kalıcılığın derecesi belli olur. Tabi bir de bayanlarda doğum olayı var bu da karın bölgesinin dinamiğinde oldukça etkili bir durumdur.

Kilo vermek ile liposuctionın farkı nedir?

Liposuctionda amaç şekillenmektir. Ama bazı özel durumlarda bir miktar kilo fazlası olanlara da bu uygulamayı yapıyoruz. Liposuction için en güzel örnek kalça bölgesindeki genetik yağlanmadır. Diyet ile kilo veren kişi her yerinden kilo vermeyi görür fakat problemli olan bölgesinin bir türlü memnun edecek düzeyde kilo vermez. Burada liposuction devreye girmelidir.

Yağ aldırma fiyatları sizlerden alacağımız bazı bilgilere göre değişmektedir. Liposuction fiyatları için iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

181 YORUMLAR

 1. Merhaba ben 23yaşındayım boyun 1.60 kilom 67 basen bacak kalça bölgemden şikayetçiyim fiyat alabilir miyim ? Ve nekadar yağ alımı yapılır?

 2. Merhaba defne hanım yaşım 26 kilom 98 boyum1.80
  Yağlı olan bölgelerim göğüs sırt ve göbek 112 kilodan 98 düştüm fakat aşırı yağ var sadece vücüdumun üst tarafında diğer yerlerde yok denecek kadar az. Fiyat alabilirmiyim mailden

 3. Mehaba 26 yaşındayım. 1.72 boyunda 62 kiloyum özellikle basen iç bacak ve kalça bölgesinde yağlanma mevcut ve beni çok rahatsız ediyor. Kilom sağlıklı seviyelerde olduğu için diyetle maksimum3-4 kilo verebiliyorum. Daha fazla kilo kaybını diyetisyen de önermiyor. Fiyat ve uygulama için bilgi alabilir miyim?

 4. Merhaba defne hanım 5 gün önce vaser Liposakşın oldum iç bacak basen popo diz bölgelerinden , şuanda ameliyatın 5. Günü perişan haldeyim Ağrılarım dinmiyor, çok iyi bir plastik cerrahına oldum ama her gece hastaneye kaldırılıyorum, kan değerlerim düzelmiyor ve sürekli düşüyor.. bunlar normal mi ? 6litre yağ alımı yapılmış ama ben kendimi çok kötü hissediyorum düzeleceğime inanmıyorum artık

 5. Merhaba,
  boyum 165cm kilom 53-54 kg (Kilo aldim her kis gibi 🙂 normalde 51-52 kg).
  Karnim özellikle migde bölgesi hic gitmiyor. Karin, Bel ve sirtimdan yag aldirmak isterim mümkünmü? cünkü 48 kg olsamda gitmiyor ama okadar zayif olmakta istemiyorum.

 6. Merhaba 44 yaşında1.75 boyunda 95 kiloyum ama fazlalığım meme ve göbek bölgesinde.Meme küçültme ve liposuction için fiyat öğrenebilir miyim?
  İyi çalışmalar

 7. Merhaba 39 yaşındayım 161 boyundayım 75 kiloyum göbekk basen ve kalçada ve bacaklardan yağ aldırmak istiyorum fiyat alabilirmiyim.

 8. Merhaba, 26 yaşındayım 1.63 boyum 55 kiloyum basen bölgemden yağ aldırmak istiyorum mümkün mü? Ameliyat sonrası iş hayatıma ne kadar sürede başlayabilirim?fiyat bilgisi öğrenebilir miyim?

 9. Adım Tuğrul ; 23 yaşındayım milli sporcuyum 8 ay öncesine kadar bi sakatlık yaşadım ve ağır bir sakatlık oldu 78 kilodan 98 kiloya çıktım 6 içinde yaklaşık 1 aydın düzenli hafif antrenman yapıyorum ve şuan 86 kiloyum ama karın ve göğüs bölgesindeki şekil bozukluğu ve yağ toplanmasını atamıyorum fiyat bilgisi verir misiniz

 10. Merhaba Erdem, 29 yaş 1.78 boy 90kilo(115)den düştüm bel karın ve gögüs bölgelerinde sıkıntılar var fiyat ve tedavi yöntemi öğrenebilirmiyim teşekkürler.

 11. Merhaba 28 yaşındayım 158 boyu 58 kilo bacaklarım vücuduma göre daha kalın ve bacaktan kilo veremiyorum liposucsın uygun olurmu ve normal hayatıma ne kadar da dönerim ve fiyat ne olur

 12. Merhaba boyun 167 kilom 67 bölgesel kilo alıyorum kalça üst bacak karın simit bölgesi kol altı bunlar İçin hem fiyat hemde alındığında vücüdüm de nasıl bi kilo görüntüsü olur daralıp incelme söz konusu ne kadAr olur

 13. Merhaba 1.58 boyum 72 de kilom var cok fazla yaglanmam var ozellikle gobek bolgemde. Liposuction yaptirildiginda ne kadar bi miktar bende etki eder? Fiyat bilgisini de alabilir miyim?

 14. 1.68 boyum kilom 63 üst beden s iken alt beden large. Basen ve kalça istiyorum. Lohusalık döneminde uygulanabilir mi ? Ya da Doğumdan ne kadar süre sonra uygulanabilir ?

 15. Merhaba boyum 167 kilom 68 ve basen iç bacak bölgelerim genetik olarak fazla kalın, bu işlemden sonra kilo kaybeder miyim ve kaç kilo ortalama birde fiyat ile ilgili bilgi alabilirsem sevinirim

 16. Merhaba, yaşım 32, 176 boyum, 110 kiloyum, bir doğum yaptım. Karın ve belden liposuction olmak istiyorum, bu bölgelerden kaç lt yağ alabilirsiniz ve toplam fiyatı nedir

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz bu işlem için fazla. 95-100 kilo civarına inebilirseniz hem daha sağlıklı hem daha güzel bir sonuç olur.

 17. Merhaba Gökhan Balık , Kocaeli. Boyum 1.82 cm , kilom 102 ( 114’den düstüm ) fakat özellikle göbek bölgemde ki yağlardan fevkalâde şikayetçiyim. Bu ameliyat için doğru bir mevsim beya ay var mıdır ? Birde bu işlemin ortalama maliyeti ne olmaktadır ? Son olarak 35 yaşındayım. Teşekkür eder , kolaylıklar dilerim

 18. 40 yaşındayım 160 cm boy ve 67 kiloyum tüp mide ameliyatı ile 35 kilo verdim 3 yıl oldu..bazı bölgelerde basen bacak içi gibi fazlalık var..basen karin bel bacak içi olmak üzere toplamda ne kadar yağ alımı yapılabilir? Liposuction uygulanabilir mi ?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.