Alt Göz Kapak Ameliyatı

Alt göz kapağı estetiği, çoğunlukla yaşa bağlı olarak ortaya çıkan, gözlerin altındaki torbalardan kurtulmak için yapılır. Daha çok nedeni kalıtsaldır. Bu sayede yılların, iş stresinin ve dengesiz beslenme, özellikle de aşırı alkol tüketiminin sebep olduğu olumsuz görüntülerin giderilerek, daha canlı ve sağlıklı bir bakış ve yüz ifadesi oluşturulur.

Yaş ilerledikçe göz çevresinde bir takım deri bollukları, kasların gevşemesine bağlı göz çukuru içindeki yağ paketlerinin daha görünür hale gelmesi sonucu göz çevresinde göz kapağı estetiği gerektiren bir takım görsel sıkıntılar oluşuyor. Alt göz kapağının genel yapısı üstte deri, altında ince bir kas dokusu, sonrasında ‘orbital septum’ adı verdiğimiz ufak bir perde ve altında da orta, dış ve iç yağ paketlerinden oluşmaktadır. Bunlar gençken gözükmez, ancak yaş ilerledikçe buradaki kas ve deri dokusunun yumuşamasıyla dışarıdan görünür hale gelir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Biz alt göz kapağı estetiğinde kadınların kalem çektiği bölge olan kirpiğin altındaki bölgeden girip bunu kaz ayaklarına paralel bir şekilde uzatıyoruz. Yapılan insizyon ile incecik derimizi kaldırıyoruz. Burada amaç deriyi fazla almak değildir. Fazla almak sıkıntı yaratır. Alt dokudaki kas dokusunu yukarıdaki kemiğe doğru asıyoruz. İçerideki yağ paketlerini de bir miktar azaltıyoruz. Bütün bu işlemler bitince derideki bolluk çok fazlaysa onu da hafifçe alıyoruz ve dikişi tamamlıyoruz.

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı lokal anestezi ile yapılabilir. Genelde bunu tercih ediyoruz. Ama çok hassas kişilerde genel anestezi verilebilir. Hasta kendini nasıl konforlu hissedecekse o yöntemi tercih ediyoruz. Ameliyat sırasında kişi görmeden göz kapağını alıp asabiliyoruz. Ameliyattan sonra bölgeye ten rengi bir bant koyuyoruz ve hastamız ameliyatın hemen ardından evine gidebiliyor. Ameliyatın yapıldığı hafta göz fazla yorulmamak şartı ile günlük hayat devam edebiliyor. 5-7. günler arası bölgedeki dikişler alınıyor. Dikiş izleri görülmüyor, bölgedeki normal çizgilerin arasına kaynıyor.

Alt göz kapağı ameliyatı kalıcı bir ameliyattır; fakat yağ dokuları bazı insanlarda alkol kullanımı, tuzlu yeme, böbrek rahatsızlıkları, tiroit rahatsızlığı gibi durumlarda bazen tekrarlayabiliyor. Böyle bir durum olursa işlemin yeniden yapılmasında sıkıntı yoktur. Üst-alt deri bolluğu ameliyatları aynı anda yine lokal anestezi uygulamasıyla da yapılabilir. Ameliyat süresi uzar fakat konfor değişmez. Kişi bu ameliyat sonrasında da güneş gözlüğü takıp evine gidebilir.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.