1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 23 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Kapağı Ameliyati

göz kapağı ameliyatı

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzü bir bütün olarak düşünmek gerekir. 30’lu yaşlarda alın ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme başlar. Bu durum üst göz kapağı derisinde bollaşma ile kendini belli eder. 50’li yaşlarda üst göz kapağındaki kasların incelmesi ile hem derideki bolluk daha da artar hem de göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme olur. Bu doğal süreç aileden alınan bazı özelliklere bağlı olarak bazı kişilerde daha erken yaşlarda belirginleşmeye başlar. Örneğin kaşları gençlikten beri daha düşük pozisyonda olan hastalar.

 Alt göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Nasıl üst göz kapağındaki yaşlanma belirtileri alındaki yaşlanma ile ilişkili ise alt göz kapağındaki yaşlanma belirtileri de yanaklar ile ilişkilidir. 40’lı yaşlarda yanaktaki yağ dokusu yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durum alt göz kapağı altında hale şeklinde çöküntü ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde belirginleşme ile kendini belli eder. Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresi kazayağı dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. 50’li yaşlarda alt göz kapağı kaslarının da zayıflamasıyla göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinden daha belirgin hale gelirler.

göz kapağı sarkmasıAmeliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Ameliyattan önce bir hafta süreyle aspirin ve benzeri ilaçları kullanmayınız. Aynı şekilde yeşil çay gibi bitkisel çayların ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğuna inanıldığı için, bunların da ameliyattan önce bir hafta süreyle alınmamasında yarar vardır. Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski arttıran durumlardır. Eğer bu kronik rahatsızlıklardan birine sahipseniz doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirin.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir. Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir. Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 1 saati geçmez. Çıkarılacak deri ve kas miktarına hasta otururken yapılan çizim ile karar verilir. Çoğunlukla uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgisinde gizlenecek bir çizgiye neden olacak şekilde yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Fakat bazı vakalarda iç ve orta kısımda mevcut olan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir. Bu nedenle çok az miktarda onların da küçültülmesi cerrahi olarak yapılır.

 Alt göz kapağı ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile birlikte değerlendirmek gerekir. Çoğunlukla 40’lı yaşlar sonrası yanak dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir. Bu işlem sonrası hala alt göz kapağı derisinde bollaşma ve alt göz kapağı yağ yastıkçıklarında belirginlik mevcut ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt göz kapağı ameliyatında neler yapılır ?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılması göz altında oluşan çöküntünün düzeltilmesinde yardımcı olur. Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de eklenir. Deri ve kas bolluğu uzaklaştırıldıktan sonra kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılır. Bu da yağ yastıkçıklarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği genellikle orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığı için genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyiz ?

İşlem bittiği zaman göz kapaklarını örten bantlar olacaktır. Bunlar görmenizi engellemez. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder. 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Erken dönemde arnika krem başlanması morlukların daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde sızıntı, hafif kanamalar görülebilir. Efor, öksürme, hapşırma bu şikâyetleri artırır.

İşlem sonrası dinlenirken birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin daha az olmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ilk günlerde, göz çevresinde gerginlik, batma, yanma şeklinde şikâyetler olabilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikâyetler giderilebilir.

İşlem sonrası 3. günden itibaren göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve aktiviteler arttırılabilir. İşlem sonrası 5. günde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bir 5 gün daha kalmak üzere göz kenarına ufak bir bant daha konulabilir. Aynı gün göz çevresinin yıkanmasına ve göz kapaklarına nemlendirici uygulanmasına izin verilir. Bu işlemleri yaparken özenli olunmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Göz çevresindeki bantlar ve dikişler alındığı zaman, sararmaya başlamış mor alan ve sınırlı bir şişlik doğaldır. Bunlar gün geçtikçe azalır ve hafif makyajla gizlenebilir. İşlem sonrası ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır,

İşlem sonrası ilk haftalarda, sabahları uyanıldığında gözlerin şişmiş olması son derece sık rastlanan bir durumdur. Gün içinde bu şişlik giderek azalır. İlk haftalarda rüzgâr ve güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik, batma ve sulanma olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden faydalanılabilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Üst göz kapağı kıvrımında, alt göz kapağında, kirpiklerin altında, ince, pembe bir çizgi ilk haftalarda dikkati çekebilir. Göz köşesinde ise bu durum bazı olgularda daha uzun süreyle devam edebilir. Göz kapağı derisi çok ince olduğundan deride oluşacak izi 1 yıldan sonra ayırt etmek oldukça güçtür. Yine bazı olgularda göz dış kenarının kas askısı ile asılması gereken durumlarda, ilk hafta daha belirgin olmak üzere, gözler çekik görülebilir. Bu durum her geçen gün azalır.

 Göz kapağı ameliyatının riskleri nelerdir ?

 • Seyrek olmakla birlikte, göz kapağı ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama problemi ile karşılaşılabilinir. Operasyon sonrasında kanama olursa, acil drenaj tedavisi gerekebilir. Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun on gün öncesinden, aspirin veya antiinflamatuar ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon sırasında ya da sonrasında kanamaya neden olabilir. Göz kapakları altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz (skar) kalmasına neden olabilir.
 • Bu ameliyat sonrasında enfeksiyon genellikle beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, uygun antibiyotik tedavisi ile sorun çözülebilir.
 • Blefaroplasti sonrasında körlük, son derece az bir ihtimaldir. Ancak cerrahi sırasında veya cerrahi sonrasında göz içine kanama buna neden olabilir. Erken teşhis ve drenaj ile bu sorunun üstesinden gelinebilinir.
 • En korkulan ve nispeten sık görülen komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme (ektropiyon ) olmasıdır. Bu olasılık ikinci kez ameliyat olan hastalarda artar. Sorun genellikle göz derisinin gereğinden fazla alınmasıdır ve tedavisi de eksik derilerin yerine konmasıdır. Bunun için üst göz kapağından deri almak gerekebilir.
 • Yaşlanma, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak göz kapağının görüntüsünde değişikler olabilir. Blefaroplasti ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da göz kapağı bölgesinin gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Blefaroplasti ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları için bizi arayınız. 0 212 2967878

179 YORUMLAR

 1. Selamu aleyküm
  Ben 16 yaşındayım sol gmzümde doğustan gelen bir düşüklül var doktora gittim sağ gözümdede cok cok az oldugunu söyledi ve göz kapaklarım hassas sanırım en ufak şeyde kızarıyor doktor damla ve göz kremi verdi capaklarım cok cıkıyordu o düzeldi ama kızarıklık hala devam ediyor ve ben göz kapağı ameliyatından korkuyorum iz kalır yada ikisi eşit olmaz vs daha kötü olur gibi ama böylesindende memnun değilim ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz :/

 2. merhaba, sol göz kapagımda uzun süredir dogustan gelen bi düsukluk var. düsükluk gibi degilde kalınlık var. göz doktoruna gittim bisey yok dedi. plastik cerraha gittim 1 mm dusukluk var dedi ama bana dusukluk gibi degilde kalınlık var gibi geliyor. ne yapmam gerekir. yardımcı olursanız sevinirim. yasım 21 bu arada

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 3. Hocam merhaba, benim alt göz kapaklarım aşağı doğru kayık dolayısı ile gözümün alt kısmında beyaz boşluk kalıyor, çok baygın bakışlı gösteriyor ve rahatsız oluyorum. Size nasıl ulaşabilirim?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 4. merhaba hocam.
  bende göz kuruluğu var bunu üst göz kapağım deri sarkmasından dolayı daha fazla ağırlık kaldırmak zounda kalıyor ondan diye düşünüyorum. yaşım 34 son 4-5 senedir daha fazla göz kurumam oluyor 3 gün oluyor 10 gün geçiyor v.s yaklaşık böyle ama o 3 günnde eziyor oluyor sarkan göz kapaklarım. hiç birşeyim yokken bile mesela şimdi ağırlığı hissedebiloyliyorum gözümü kapatınca çor rahatlıylorum sanki elimde ki ağır bir poşedi uzun süre taşıyıp yere bırakmışım gibi… bu d urumda ben ameliyatla fazla deriyi aldırmalımıyım. bu bendeki ara sıra olan göz kurulğunu geçirir mi. yada daha da artırırm mı…. ilginiz için teşekkür ederim…

 5. Hocam selamlar ben üst göz kapağı ameliyatı oldum göz kapaklarım düşük olduğu için her sitede YouTube yorumlarında estetik doktorlar hocalar 1 hafta içinde iyileşir 2 hafta Canlı bakışlar ortaya çıkar tarzında yorumlarını okuyorum ben ameliyat olalı 20 gün olmasına rağmen hem göz kapaklarımda hem kaş altı derilerde yer yer morluklarım ve şişliklerim devam etmekte bununla ilgili bi açıklama yapmanız benim çok memnun eder. Esenlikler dilerim saygılarımla.

 6. Hocam merhaba 1 hafta önce üst göz kapağı ameliyatı oldum ama hala şişlerim ve morluklarım geçmedi çok endişeliyim bu durumdan önereceğiniz bir şey varmı ?

 7. Doktor Hanım merhabalar. Kardeşim sag goz kapağından pitozis ameliyati oldu. Ancak ameliyati estetik cerrah gerçekleştirdi. 1. Ayi doldu ve sisligi inmeye basladi. Ancak kasini kaldirarak gozlerini esitleyebiliyor. Kasini indirdiginde ameliyat olmadan onceki halinden cok daha dusuk duruyor. Bu normalmidir. Bir kac ay daha bekleyerek daha iyi olacagina inanmak istiyoruz. Ameliyattan ciktiginda gozu hic olmadigi kadar acikti. O ilk haline kavusur mu zamanla acaba. Donus yapabilirseniz cok seviniriz. Tesekkur ederiz.

 8. Saygıdeğer hocam amliyatım üç ayını doldurdu ama sağ gözümdeki şişlik hala geçmedi buna haşimato triodi hastalığı etki edermi yapabileceğim herhangi bir şey varmı bu sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum şididen teşekkür ederim

 9. Hocam bende bu ameliyatı olucam büyük bir ihtimalle ama benimki göze parmak girdiği için.Ameliyat can acıtırmı yada dikişlerin alınması can acıtırmı

 10. Merhabalar gözlerim aslında normal bir göz fakat, gozlerimi ifade anlamıyla (koreliler, veya neslihan atagül) tarzında bir cekiklik istiyorum bu sekilde bir estetik yapımı varmidir? Olurmu cevap verirseniz sevinirim

 11. İki ayı geçti her iki gözümden de göz kapağı kaz ayağı ve göz altı torbaları için ameliyatı oldum.görüntü iyi ama bazen göz çevremde karincalanma hissediyorum.Birde far sürmüş gibi dikiş yerlerinde asagiya doğru kızarıklık var..zamanla gecermi..bepantol kullanıyorum uygunmu

 12. Merhaba hocam ,
  23 yaşındayım , 2 hafta önce sağ üst göz kapağımdan(doğuştan beri) ptozis ameliyat oldum. Dikişlerim 10.günde alındı. Ameliyat sırasında doktorum tendonumun çok zayıflamış olduğunu söyledi. Şu an hala şiş gözüm ve diğeri ile eşit değil. Göz kapağım hala düşük. Bu geçici bir durum mudur yoksa ameliyat başarısız mı olmuştur ? Teşekkür ederim

  • Buna cevap verebilmek için en az 1-2 ay geçmesi gerekir. 6 ayda sonuç büyük oranda ortaya çıkar. Tabi bunlar kitabi bilgi. Net bilgiyi ameliyatı yapan doktorunuz verecektir.

 13. Mrb lar yaklaşık bir hafta önce göz kapağı ameliyatı oldm.. sol gözü diğeriyle eşitlemek için sol göz kapağına kıvrım verildi.. dikişlerim alındı.. ağrı, sızı, şişlik yok.. ancak uyurken sol gözüm tam kapanmıyor hafif aralık kalıyor.. doktorum zamanla düşeceğini ve kapanacağını ufak masajlar yapmamı söyledi ancak ben yine de endişeliyim.. bu durum geçici midir, düzelir mi

 14. Hocam benim kardeşimde doğuştan üst ğöz kapağı düşük ameliyat dediler.Bazı kişiler ameliyattan sonra ameliyat olan gözünü hiç bir daha kırpamaz dediler. BU doğrumu

 15. Merhaba Defne hanım.Üst göz kapağımda yağ fıtıklaşması oluşmuş.ameliyat denildi.Acaba bu ameliyat kesi yapılarak mı yoksa lazerle mi yapılıyor.

 16. Hocam geçen hafta göz kapağı düşüklüğü ameliyatı oldum dikişlerim yarın alınacak göz kapağımda hiçbir değişiklik Yok morluklarım geçti ama hala aşağıda bi kapak sizce ameliyat başarısız mı oldu?

 17. merhaba hocam ben temmuz ayında göz kapağı ameliyatı oldum ,sağ gözümdeki şişlik inmedi inermi tam anlamıyla düzelme zamanı hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

 18. Merhaba Defne Hanım
  Benim sağ gözüm diğerinden düşük, 39 yaşındayım. Sol gözde de düşüklük var ama sağ kadar bariz değil.
  Böyle farklı olduğunda eşit yapmak daha mı zor ameliyattır ? İki gözü eşit yapmak için nasıl ölçü alınıyor. Ameliyat olurum yine eşit olmaz korkum var bu nedenle sormak istedim.
  Teşekkürler

 19. Hocam doğuştan pitozis var yukarı bakınca dikkat çekmiyor ama aşağı doğru bakınca fazlasiyla dikkat çekiyor 2.kez ameliyat oldum 1 ay oldu ameliyat olalı doktorum iyi dedi ama fotolarda ve aşağı bakarken aynı görünüyor sizce düzelme ihtimali var mıdır ya da 3. Ameliyata mi gerek var

  • Pitoziste ameliyat başarı şansı fazla değil ama yapacak başka bir şey de yok. Siz şansınızı denemişsiniz, olmamış. Bence daha fazla uğraşmayın.

 20. Merhaba goz kapagi ameliyati oldum 10 gun gecti 7. Gun dikislerim alindi dikis yerleri kalin ve kabarik keloid olabilirmi diye korkuyorum yoksa zamanla geçermi doktoruma ulasamadim kontrolum 1 ay sonra herhangi bir krem öneriyormusunuz şimdiden tesekkurler.

  • Vücudunuz keloid yapmaya meyilliyse olabilir ama bu küçük bir ihtimal. Nerden bu endişeye kapıldınız anlamadım. Buradan krem tavsiye etmem doğru olmaz.

 21. Merhaba,19 haziran da göz kapağı düşüklüğü nedeniyle ameliyat oldum. Sol göz kapağımda dikiş yerinde küçük bir yağ bezesi oluştu, geçermi acaba yoksa onu da aldırmam mı gerekecek

 22. merhaba 1 hafta önce göz kapağı ameliyatı oldum dikişlerim bugün alınacak ama sağ gözümde kaşımı kaldırınca gözümde yukarı doğru çekiliyor. Diğer gözümde öyle bir durum yok.normalmi zaman la geçermi teşekkürler

 23. ıyı akşamlar defne hanım 45 yaşındayım yoğun gözaltı torbalarım ve göz kapağı düşüklüğüm var her iki ameliyat aynı anda yapılırsa riskli olur mu?siz bu ameliyatı yapıyormusunuz ? yapıyorsanız ücreti ne kadar olur?bu tür ameliyatlar devlet hastanelerinde güvenle yaptırılabilir mi?cevaplarsanız sevinirim teşekkurler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 24. Merhabalar sağ göz kapağımda düşüklük ve şişkinlik var ve sağ kaş diğerine göre yukarda duruyor estetik görünümü bozuyor göz kapağı ameliyatı olsam kaş dengelerim düzelirmi ben Konya’dan yazıyorum iki ayrı doktora gittim ödem oluşmuş dediler ilaç verdiler ama bi faydasını göremedim bi yardımcı olursanız sevinirim

 25. Defne hanım merhaba ii bayramlar annem içi gün önce göz kapağı düşüklüğü ameliyatından oldu bugün bantları düşmüş cuma günü dikişler ve bantlar çıkacaktı sizce önemli bir sorun yaşarmı o güne kadar

 26. Merhaba defne hanım 30 yaşındayım geçtiğimiz cuma üst göz kapaklarımdan ameliyat oldum düşüklük olduğu için ırsi bi durum yalnız sağ gözümdeki dikişler sol gözüme göre daha yukarda çizginin üstünde iz kalırmı ve sol gözümde dikiş üstünde küçük bi parça var bu şişliktenmi öyle görünüyo sizce düzelirmi bide aşırı bi kaşınma var sizce bu normalmi cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 27. Hocam merhaba. Estetik amaçlı Gözkapağı ameliyatı oldum fakat gözkapaklarımdan fazla yağ çıkarıldığı için dolgun duran gözkapaklarım çukur ve kırışık oldu. Acaba yağ dokusu ilave edilip düzeltilebilir mi yada düzeltmenin başka bir yolu varmıdır.

 28. merhaba hocam 5 aylik kizim var.dogustan sol ust kapagi dusuk doktorumuz fronral askilama amaliyat dedi ama benim endiselerim var.doktorumuz goz kapagi uyudugunda acik kalir ve krem kullanmamiz gerektigini soyledi.amaliyat olmazsa goz tembelligine yol acar dedi .ben 2, 3 yasina kadar bi gozlemlemek istiyorum belki biraz daha acilir diye hem daha cok kucuk ,bi anne olarak cok kararsiz kaldim hocam sizce beklemelimiyim yoksa yaptiralimmi gozu uykuda acik kalirmi hep amaliyat sonrasi yoksa zamanla kapatabilirmi gozunu

 29. Merhaba benim sol göz kapagimda düsüklük var bu gune kadar 20 den fazla doktora gittim cogu birseyin yok dedi kimileride goz kapagin da dusukluk var ama bizim yapabilecegimiz birsey yok dedi yardimci olursaniz sevinirim

 30. Ben 20 yaşındayım gözümle problemlerim vardı küçüklüğümden 2 yıl once amelyat oldum ama şimdi göz kapagım diğerinden farklı ve bu beni rahatsız ediyor. Bulgaristandanım size fotograf gönderebilirmiyim?

 31. 54 yaşındayım.Sol göz kapağımda pitozis tespit edildi. Görmek için gözlerimi açarak zorluyorum.
  Bu bir estetik ameliyatı mıdır, yoksa bir hastalık mıdır.

 32. Sol gÖzümün kapagi sağ gözüme göre daha asagida duruyor iki göz arasında boyut farkı var bu 21 yaşındayım bu durumun bana ileride bir zararı olur mu yada tedavisi mümkün müdür

 33. 20 gün önce göz kapağı ameliyati oldum göz kapaklarım hala şiş ve gece gözlerim açık uyuyorum böyle kalirmi tekrar ameliyat gerekir mi ne yapmaliyim szce

 34. Meraba ben 3 hafta önce üst göz kapağından amaliyat oldum ilk amaliyat sonrası göz kapağın çok kalktığı için tekrar amaliyat oldum şimdide ilk amaliyat göre biraz daha düşük ama gene kalkık duruyor zaman la düzelir mi yoksa amaliyat mi olurum tekrar amaliyat sonrası düzgün görünüyor du ama biraz kalktı

 35. Merhabalar bugün babama gözkapağı ameliyatı yapıldı.. Kanama oluyor sızıntı şeklinde. Göz çevresi yoğun bir biçimde morluk oluştu. Yapıştırılan bantda açılır gibi oldu.

 36. Merhabalar. Benim gözümde iris fazla yukarda irisin altında beyaz kornea gözüküyor yaklasık 0.5 cm kadar bosluk var. Ve bu durum benim baygın gözükmeme neden oluyor. Bu sorun ameliyat ile çözülebilir mi?

 37. Merhaba ben Hamdune bu ayın 23 cunde goz kağagı ameliyat randevum var. Antalya SSK hastanesınde olucam.Fakaf doktorum tek goz için ramdevu verdi diğer gozu 10 gun sonra yapacagını soyledi.kafama takılan ayrı ayrı gunlerde ameliyat olurmu. iki goz arasında farl olurmu.benı aydınlatırsanız cok sevınırım.şimdiden cok teşekkur edrım.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here