1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 30 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,03.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Kapağı Ameliyati

göz kapağı ameliyatı

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzü bir bütün olarak düşünmek gerekir. 30’lu yaşlarda alın ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme başlar. Bu durum üst göz kapağı derisinde bollaşma ile kendini belli eder. 50’li yaşlarda üst göz kapağındaki kasların incelmesi ile hem derideki bolluk daha da artar hem de göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme olur. Bu doğal süreç aileden alınan bazı özelliklere bağlı olarak bazı kişilerde daha erken yaşlarda belirginleşmeye başlar. Örneğin kaşları gençlikten beri daha düşük pozisyonda olan hastalar.

 Alt göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Nasıl üst göz kapağındaki yaşlanma belirtileri alındaki yaşlanma ile ilişkili ise alt göz kapağındaki yaşlanma belirtileri de yanaklar ile ilişkilidir. 40’lı yaşlarda yanaktaki yağ dokusu yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durum alt göz kapağı altında hale şeklinde çöküntü ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde belirginleşme ile kendini belli eder. Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresi kazayağı dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. 50’li yaşlarda alt göz kapağı kaslarının da zayıflamasıyla göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinden daha belirgin hale gelirler.

göz kapağı sarkmasıAmeliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Ameliyattan önce bir hafta süreyle aspirin ve benzeri ilaçları kullanmayınız. Aynı şekilde yeşil çay gibi bitkisel çayların ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğuna inanıldığı için, bunların da ameliyattan önce bir hafta süreyle alınmamasında yarar vardır. Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski arttıran durumlardır. Eğer bu kronik rahatsızlıklardan birine sahipseniz doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirin.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir. Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir. Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 1 saati geçmez. Çıkarılacak deri ve kas miktarına hasta otururken yapılan çizim ile karar verilir. Çoğunlukla uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgisinde gizlenecek bir çizgiye neden olacak şekilde yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Fakat bazı vakalarda iç ve orta kısımda mevcut olan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir. Bu nedenle çok az miktarda onların da küçültülmesi cerrahi olarak yapılır.

 Alt göz kapağı ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile birlikte değerlendirmek gerekir. Çoğunlukla 40’lı yaşlar sonrası yanak dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir. Bu işlem sonrası hala alt göz kapağı derisinde bollaşma ve alt göz kapağı yağ yastıkçıklarında belirginlik mevcut ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt göz kapağı ameliyatında neler yapılır ?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılması göz altında oluşan çöküntünün düzeltilmesinde yardımcı olur. Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de eklenir. Deri ve kas bolluğu uzaklaştırıldıktan sonra kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılır. Bu da yağ yastıkçıklarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği genellikle orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığı için genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyiz ?

İşlem bittiği zaman göz kapaklarını örten bantlar olacaktır. Bunlar görmenizi engellemez. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder. 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Erken dönemde arnika krem başlanması morlukların daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde sızıntı, hafif kanamalar görülebilir. Efor, öksürme, hapşırma bu şikâyetleri artırır.

İşlem sonrası dinlenirken birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin daha az olmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ilk günlerde, göz çevresinde gerginlik, batma, yanma şeklinde şikâyetler olabilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikâyetler giderilebilir.

İşlem sonrası 3. günden itibaren göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve aktiviteler arttırılabilir. İşlem sonrası 5. günde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bir 5 gün daha kalmak üzere göz kenarına ufak bir bant daha konulabilir. Aynı gün göz çevresinin yıkanmasına ve göz kapaklarına nemlendirici uygulanmasına izin verilir. Bu işlemleri yaparken özenli olunmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Göz çevresindeki bantlar ve dikişler alındığı zaman, sararmaya başlamış mor alan ve sınırlı bir şişlik doğaldır. Bunlar gün geçtikçe azalır ve hafif makyajla gizlenebilir. İşlem sonrası ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır,

İşlem sonrası ilk haftalarda, sabahları uyanıldığında gözlerin şişmiş olması son derece sık rastlanan bir durumdur. Gün içinde bu şişlik giderek azalır. İlk haftalarda rüzgâr ve güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik, batma ve sulanma olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden faydalanılabilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Üst göz kapağı kıvrımında, alt göz kapağında, kirpiklerin altında, ince, pembe bir çizgi ilk haftalarda dikkati çekebilir. Göz köşesinde ise bu durum bazı olgularda daha uzun süreyle devam edebilir. Göz kapağı derisi çok ince olduğundan deride oluşacak izi 1 yıldan sonra ayırt etmek oldukça güçtür. Yine bazı olgularda göz dış kenarının kas askısı ile asılması gereken durumlarda, ilk hafta daha belirgin olmak üzere, gözler çekik görülebilir. Bu durum her geçen gün azalır.

 Göz kapağı ameliyatının riskleri nelerdir ?

 • Seyrek olmakla birlikte, göz kapağı ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama problemi ile karşılaşılabilinir. Operasyon sonrasında kanama olursa, acil drenaj tedavisi gerekebilir. Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun on gün öncesinden, aspirin veya antiinflamatuar ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon sırasında ya da sonrasında kanamaya neden olabilir. Göz kapakları altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz (skar) kalmasına neden olabilir.
 • Bu ameliyat sonrasında enfeksiyon genellikle beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, uygun antibiyotik tedavisi ile sorun çözülebilir.
 • Blefaroplasti sonrasında körlük, son derece az bir ihtimaldir. Ancak cerrahi sırasında veya cerrahi sonrasında göz içine kanama buna neden olabilir. Erken teşhis ve drenaj ile bu sorunun üstesinden gelinebilinir.
 • En korkulan ve nispeten sık görülen komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme (ektropiyon ) olmasıdır. Bu olasılık ikinci kez ameliyat olan hastalarda artar. Sorun genellikle göz derisinin gereğinden fazla alınmasıdır ve tedavisi de eksik derilerin yerine konmasıdır. Bunun için üst göz kapağından deri almak gerekebilir.
 • Yaşlanma, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak göz kapağının görüntüsünde değişikler olabilir. Blefaroplasti ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da göz kapağı bölgesinin gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Blefaroplasti ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları için bizi arayınız. 0 212 2967878

284 YORUMLAR

 1. Merhaba, 33 yaşındayım ve üst göz kapağı bolluğu sebebiyle ameliyat olmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler şimdiden.

 2. Selam iyi akşamnar . Size bir şey sormak istiyörum . 25 gün önje göz alti ameliyati oldum ama zaman geçtikçe gözümde aşa sarkma var ve gözlerimin altinda da şişlik var . Çoook korkuyorum bu normal mi dir bilmiyörum . Doktorum gözlerimin altina şimdi tekrardan bant koymamı söyledi . Normal bir şey mi bu . Çoook üzülüyorum gerçrkten . Şimdiden teşekürller

 3. Merhaba Defne hanım, ben 21 yaşındayım biri bariz olmakla birlikte iki göz kapağımda da sarkıklık mevcut ve kaş düşüklüğü problemim var. Bu durum göz şeklimi etkilemekte. Ameliyat ile ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 4. Merhaba

  26 yaşında bir bayım. Bildim ilemi göz kapaklarim sarkık duruyor. Erken yaşta yaptırmanın bir sakıncası var mı fiyati nedir bilgi verirmisiniz mailden

  • Merhaba, dediğiniz gibi yaşınız genç ama bir görelim.
   Net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 5. Merhaba ben 21 yaşındayım ve muhtemelen erken yaslanmadan goz altlarim yasima gore fazla kirisik ve gozalti derisi bol gozalti kapagi estetigi olmaya elverisli mi ve ortalama maaliyeti nedir ?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 6. Merhaba 1 ay önce göz kapağı ameliyatı oldum. Sağ göz kapağımda şişlik var. Ne yapmam gerekiyor. Geçme süreci ne kadardır teşekkürler..

 7. Merhaba 23 yaşındayım sol göz kapağımda kayma var ve göz kenarlarim aşağı doğru sarkık yani karşı taraftan bakılınca baygın bakiyormusum gibi görünüyor bunun icin ameliyat fiyatı ogrenebilirmiyim

 8. Defne hanım merhabalar. Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. 21 Şubat 2018 de hem üst hem de alt göz kapaklarımdan ameliyat oldum. Yanlardan çekiklik çok yoğundu 1 ay sonra normale döndü. Göz kapaklarımda hala küçük içten kist şeklinde kabarcıklar mevcut. Göz altlarım ise ödem sonrası dümdüz, normale dönmüş gibiydi. Ancak 3 gündür göz altlarım sanki hiç ameliyat olmamışım gibi tekrar şişti. Bu durum normalmidir acaba? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 9. İyi günler eşim 39 yaşında 2 göz kapağında da genetiksel düşüklük var ve yaşı ilerledikçe artıyor. iki göz kapağı içinde ameliyat düşünüyoruz. Fiyat konusunda bilgi alabilir miyiz?

 10. Merhaba Defne hanım; Eşim bir hafta önce göz kapağı amaliyatı oldu alt ve üst olmak üzere morluklar ve kızarıklıklar kısa sürede geçti bu sürede antibiyotik ve merhem kullanıldı. Ancak gözde ödem oluştu üst kirpik dipleri çok şişti ve haliyle kızarık ödem için ne yapmamız gerek baya bir şiş bu arada güneş gözlüğü kullanıyor araç kullanıyor… teşekkürler

  • Henüz erken. Kişisel faktörlere bağlı olarak 1-2 hafta içinde epey rahatlarsınız diye düşünüyorum. Ek birşey yapmaya gerek yok.

 11. Merhaba, 25 yaşındayım sağ göz kapağımda şişlik var bu da doğal olarak sarkmaya neden oluyor. Sanki hep uykusuz gibi görünüyorum. Bunun için ücret ve işlem bilgisi alabilir miyim?

 12. Merhaba
  10 gun önce göz altı estetiği oldum morluklar gitti sayılır tabiki şişlik var hafif.fakat iki göz alt kapağım çekme yaptı .sizce duzelecekmi ve nekadar sonra düzelir beni çok korkutuyor eğer böyle kalacaksa

 13. Merhaba Ben 20 yaşındayım fakat çok baygın bakıyorum fotoğraflarda çok kötü gözüküyor genellikle hasta olduğum da yada uykusuz olduğumda daha da fazla artıyor benim için uygun bir ameliyat mı ve ücretini öğrenebilirmiyim ?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 14. Merhaba ben üst göz kapağı ameliyatı oldum ve bugun 4 gün şişliklerde hala bir değişiklik olmadı ve çok düştü göz kapağım bir krem verdiler onu sürüyorum göz bulanık görüyo ve çok yaşarıyor 4. gun olmasına rağmen bunun hakında ne söylüyebilirsiniz?

 15. hocam nerdeyse 2 ay önce alt goz kapagi ameliyatı oldum.ancak sağ gözümün sakaklara doğru bitisinde hafif aşağı doğru çekme var.inanilmaz rahatsız ediyor.bu geçecek ki,yoksa boyle mi kalcak

 16. Merhaba iki gözümdende alt ve üst kapak ameliyatı oldum 8 ay oldu sağ gözümde aşagıya doğru çekilme var doktorumun deriyi fazla almasından olabilirmi 40 yaşındayım ne önerirsiniz doktorum elastik sabitleme bandıyla iki ay yukarıya doğru kırıştırmadan toplamamı söyledi siz ne önerirsiniz fotoğrafrafımı size yollasam olurmu

  • Doktorum 1,5 ay önce alta çekilmeden ikinci bir. operasyon geçirdim ancak eskisi gibi olmasana çok az çekilme devam ediyor onun için doktorum elastik bantla yukarıya doğru kırıştırmadan çek her akşam yatmadan önce dedi sizce geçermi

 17. 5 şubatta üst göz kapağından ameliyat oldum aradan 20 gün geçmesine rağmen bi gözümde dikişlerin olduğu yerdeki hatta normal göz kapağı katlantısı oluşmuyor çok sert ve kapak kalıp gibi duruyor ve şekil itibarıyla çekik duruyor öteki göZümde bu gözüme göre biraz daha şiş ve göz kapağı çizgi hattı bu gözümde oluşuyo fakat bu gözümde japon balığı gibi duruyor. Gözler arasındaki bu farklı görüntü neden kaynaklanıyor olabilir şişlik ve ödem nekadar süreyle devam ederek azalır tamamen ödemsiz durum kaçıncı ayda tamamlanır ? Birde kirpik diplerinin hemen üstü dokundugunuz zaman hissiz bu normal midir acaba ? Göz kapağı dışında gözün hemen dış kısmına uzanan dikiş çizgisi çekiyor ve batıyor bu durum nezaman hafifler ortalama. ? Bilgiler için şimdiden teşekkürler.

 18. Merhaba Defne hanım, yaşım 33 alt göz kapağımda 15 yaşından beri derin kırışıklıklar var ve son 1 yıldır daha da kırışmaya başladı.Gülerken hatta hafif gulumserken bile torbalanma net görülüyor. Alt göz kapağı ameliyatı bu durumu düzeltir mi? Ya da ameliyat şart mı bu durumlar için? Birde alt göz kapağı ameliyatı fiyatı nedir?
  Teşekkür ederim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 19. Merhaba Defne hanim,
  39 yasindayim göz kapaklarimda genetikligede bagli deri yumusakligi ve kaz ayaklarim cok belirgin ve ameliyat olmak istiyorum. Fiyat hakkinda bilgi alabilir miyim?

  Simdiden tesekkürler

  Sükran

  • Merhaba Şükran hanım, sadece üstte mi sorun var, yoksa hem alt hem üstte mi? 0090 533 6921598 e foto gönderebilirseniz net bilgi verebilirim. Kameraya direk bakarak karşıdan foto çektirin.

 20. Merhaba yaşim 19 her iki göz kapagimdada sarkma var ve bas agrisi goz agrisi goz perdesi herturlu rahatsiz ediyor artik aldirmak istiyorum sizce yasim uygun mu yaparlar mi

 21. Merhaba
  20 gün önce üst göz kapaklarımdan ameliyat oldum, göz kapaklarımda ağlayıpta şişmiş ve ya arpacık çıkmış gibi bir görünüm var bunlar ne zaman geçer, sanki bir gözüm diğerine göre biraz küçük gibi geliyor bana buda şişlerle mi alakalı acaba ? teşekkür ederim

 22. Mrb oglumun gozunu cam kesti goz kapagida kesildi ameliyattan sonra cekinti yapti yandan acilip yeniden duzelttiler ama suan yine cekinti yapiyor ne olacak bu durumda .

 23. Bir kaza geçirdim ve göz kapağıma 8 dikiş atıldı 4 gün önce dikişleri aldık ve şuan göz kapağımda aşırı gerginlik hissi var gece aşırı çapaklanma var.tavsiyeniz var mı acaba?yüz yogası yada egzersiz yapmalı mıyım?

  • Merhaba, yaşınız biraz genç ama çok fazla sarkma varsa olabilir. 0 533 6921598 e foto gönderin belki botoksla birkaç sene idare edebiliriz.

 24. Merhaba 16 yasindayim sag göz kapagim düşüklük var bu benim moralimi bozuyor aşamaları okuyorum ama korkuyorum aşağa bakinca sağ gözümün kapagi yukarıda kaliyo ne yapmaliyim
  Tesekkurler

 25. Merhaba eşim göz kapağı alt ve üst ameliyat oldu 6 ay önce şişlik hâlâ gitmedi giz altında halka hala duruyor nasıl bir tedavi uygulamalıyız.50 yaşında eşim. Iyi akşamlar.

 26. merhaba henüz 27 yaşındayım ancak göz kapağım kirpiklerime gelmeye başladı bazen yorgun olduğumda özellikle kirpiklerime dokunuyor. ameliyat için erken mi uygunsa fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 27. Merhaba;
  Eşim gözaltı torbalarını aldırmak istiyor yani alt göz kapağı estetiği olmak istiyor. Eşim 40 yaşında ve gözaltları şişkin. Bir bütçe oluşturmak adına fiyat alabilirmiyiz?
  Teşekkürler, Saygılar

 28. 2 hafta once ust ve alt goz kapagi ameliyati olsum. Ancak elmacik kemiklerimin ust kisminda kalan bolumle ödemlerim henuz gecmedi..bu odeme baglimidir bilemiyorum butun goz cevremde sanki bir dikenli tel var batiyor. Bu hissin durumun devam etmesinden korkuyorum. Odemler tamamen gidince bu durum da duzelirmi ve tahmini odem gecme suresisi nedir… tsk ederim

 29. merhaba, 54 yaşındayım. göz kapaklarımda katlanma gibi kırışıklık var. eşim estetik cerrahi ile düzelebileceğini söylüyor. maliyeti hakkında hiç fikrim yok, bilgi verebilir misiniz. teşekkürler

 30. İyi günler ben 21 yaşımdayım geçen yıl sol gözünden kayma ameliyatı oldum sorunum düzeldi fakat şimdi sağ göz kapağım biraz düşük Yani sağ gözüm sol gözüme göre küçük gibi duruyor bunun nasıl bir tedavisi vardır daha doğrusu nedeni nedir ve tedavisi var mıdır? Teşekkür ederim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here