Göğüs büyütme ameliyatı bedeni sağlık için yapılmaz. Çünkü küçük göğüslü olmak bir hastalık değildir. Bu yüzden kendini mutsuz ve eksik hisseden kadınların, sosyal ve psikolojik yönden rahatsız olması söz konusudur. Dolgulu sütyen takmak zorunda kalmak, rahatça bikini, mayo giyememek kadını mutsuz eder. Silikon ile göğüs büyütme yapılarak bu sorun giderilebilir. Tabi bir de silikon sonrası psikolojik sorunlar olabilir. Meme büyüklüğünün çok belli olarak dikkat çekmek rahatsız edebilir. Bu yazıda böyle sorulara cevap vermek istiyorum.

Küçük memelerim yüzünden kendimi güzel hissetmiyorum, kendime güvenim yok. Silikon taktırırsam bu rahatsızlıklarım geçecek mi?

Zaten göğüs büyütme ameliyatına karar veren kadınların çok büyük bir kısmı bu dediğiniz sebeple silikon taktırıyorlar. Her yer güzel ama meme yok. Son bir kaç on yılda güzellik anlayışı değişerek kum saati vücut modası geldi. Yani dolgun göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bel. Malum memeler en önemli kadınlık sembollerinden biri hatta başlıcası. Küçüklüğü veya hiç olmaması birçok kadını mutsuz eden ve kendine güvenini azaltan birşey. Kalça normal veya biraz büyükse memenin küçük olması vücut orantısını bozuyor. Eğer kendine güven kaybı meme küçüklüğü yüzünden oluyorsa göğüs büyütme ameliyatı ile silikon taktırmak kesinlikle özgüveni geri kazandıracaktır. Ama burada bir noktayı iyi anlamak lazım. Göğüs büyütme ameliyatı olursanız kendinize daha çok güvenirsiniz demek istemiyorum. Eğer memelerinizin küçüklüğü kendinize güveninizi azaltıyorsa göğüs büyütme ameliyatı ile kendinize güveni geri kazanırsınız diyorum.

Aynada vücudumu seyretmekten kendimi alamıyorum diyen arkadaşlarımı kıskanıyorum. Ben de böyle olacak mıyım?

Tek kelimeyle cevap vereyim: evet! Kişinin kendisine hayranlık duyması kadar güzel birşey yok. Bazı fiziki kusur veya eksiklik nedeniyle mutsuz olmak dramatik bir durum. Bunu takmayan için zaten sorun yok. Ama meme yokluğunu veya küçüklüğünü kafasına takan biri kendisini tam beğenmiyor maalesef. Göğüs büyütme ameliyatı bu sorunu ortadan kaldırarak kişiyi hemen mutlu eden bir ameliyat. O yüzden bu ameliyatı olanlar aynada vücutlarına bakmaktan kendilerini alamıyorlar. Hatta hastalarımdan duyuyorum, birbirlerine gösterip duruyorlarmış yeni memelerini.

Silikon taktırırsam herkes bana bakar, rahatsız olurum:

Tabi göğüs büyütme yaptırdıktan sonra size bakışlar değişecektir. Bundan rahatsız olacaksanız yapacak iki şey var, ya silikon taktırmayacaksınız, ya da kafaya takmayacaksınız. Memelerin büyüklüğünü gizleyen kıyafetler giyilebilir. İlla ön plana çıkarmaya gerek yok. Bir çok kadın da fark edilmek istiyor. Zaten bu düşüncede olanlar daha büyük silikon takılmasını talep ediyorlar. Biz plastik cerrahların aslında bir miktar psikolog hatta sosyolog da olmamız gerekiyor.

Sonuç olarak; göğüs büyütme ameliyatına karar vermeden önce çok iyi bir psikolojik analiz yapmakta yarar var.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.