Yağ dokularımız kendimize ait, hazır ve canlı dolgu malzemelerimiz. Yaşlanmaya ve zayıflamaya bağlı cilt altı yağ dokusu kayıplarında, estetik görünümü düzeltmek için çok yararlı bileşenler. Üstelik sadece yağ dokusu eksiği için değil bir çok dokudaki eksiği estetik amaçlı doldurmak için kullanımı mümkün. Örneğin dudak dolgunlaştırma, çenenin belirginleştirilmesi, alındaki kemik çukurlarının doldurulması gibi.

yağ enjeksiyonu koleksiyonuYağ hücreleri 100 yılı aşkın süredir plastik cerrahi alanında kullanılmaktadır. Yağ hücre transferlerinin başarısını arttırmak için çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlardaki temel prensip yağ hücrelerinin travmaya uğramadan alınması, canlılığını kaybetmeden transferinin sağlanmasıdır. Sadece geliştirilen cihazlar da yeterli değildir. Yağ hücrelerinin doğru teknikler ile travmatize edilmeden doğru bölgelere ve doğru miktarlarda enjekte edilmesi de önemlidir.

Yapılan bir çok çalışmalar ve etkinliği arttırmak için yapılan bir çok işlemlere rağmen hala yağ enjeksiyonun başarısı çok değişkendir. Çünkü yağ hücre elde edilme şekli ve transferin iyi yapılması dışında transfer edilen bölgenin işlem sonrası bakımı ve bölgenin genel özellikleri de başarıyı etkilemektedir. Mesela yağ enjeksiyonu göz altı bölgede uygun vakalarda oldukça başarılı iken dudakta yağ enjeksiyonunun başarısı oldukça kısa süreli olabilir. Tabi bunu kişinin dokularının özelliği de etkileyebilir. Gençlerde, sigara kullanmayan kişilerde başarı daha fazladır. Sonuçta yağ enjeksiyonunun başarısını, en iyi, işlemi uygulayan doktor, tecrübeleri ışığında, en doğru şekilde değerlendirip yorumlayabilir. yağ alımı enjektörü

Başarıyı arttırmak için kendi tecrübelerim,

1. Meme büyütme amaçlı yağ enjeksiyonu yapılacak ise iyi bir sonuç için her memeye en az 300’er cc yağ hücresi transferi gerekir. Bunu sağlamak için bu sağlayacak miktarda yağ dokunuz olmalıdır.

2. Popo büyütme ve şekilendirme için her popo yarına en az 400’er cc yağ hücresi transferi gerekir.

3. Dudak bölgesinde iyi sonuç elde etmek için dudak dokusunun kırmızı kısmının belirgin olması yani çok ince dudak olmaması gerekir.

4. Çeneye şekil vermek için yağ enjeksiyonu yapılacak ise çene çok geride ve çok küçük olmamalıdır.

5. 55 yaş üzeri yüze yağ enjeksiyonu yapılacak ise iyi sonuç için alt, üst göz kapağı estetiği ve gerekirse yüz germe işlemi ile kombinasyon gerekir.

6. Yağ enjeksiyonu işlemi sonrası bölgenin temiz tutulması, en az 1 hafta sigara içilmemesi, enjeksiyon yapılan bölgeye baskı uygulanmaması gereklidir. Enjeksiyon sonrası şekillendirme amaçlı giydirilen korse, sütyen gibi tıbbi malzemelerin düzenli kullanılması gereklidir.

7. Yağ enjeksiyonu sonrası aşırı spor ve diyet gibi kiloda ani değişiklikler yapacak faliyetlerden uzak durulmalıdır.

8. Alt bacak eğriliği için yapılan yağ enjeksiyonu için en az 150’ şer cc yağ enjeksiyonu gerekir. Alt bacak çok haraketli bir bölge olduğundan ikinci bir seans gerekebileceği unutulmamalıdır.

9. Yağ enjeksiyonu yapılan bölge etrafı dokuların ince olması yağ enjeksiyonunun görünürlüğünü arttırır. Mesela popo bölgesi için yağın bel ve basenden alınması, meme için üst karından alınması sonuçları pozitif yönde etkiler.

yüze yağ enjeksiyonu10. Yüz bölgesindeki doku kayıplarının düzeltilmesi için en az 100 cc yağ enjeksiyonu gereklidir. Bu miktar yüz büyüklüğü, cinsiyet ve kemik yapısından çok etkilenir. Yüze yağ enjeksiyonu yaptıran çoğu kişi çok zayıftır. Bu kişilerden yeterli yağ alımı zor olmaktadır.

Sonuç olarak; doğru teşhis ve uygun aday seçimi ile, tecrübeli bir hekim tarafından yapılan yağ enjeksiyonu işlemleri oldukça yüz güldürücüdür. Yukarıda yazılanlar genel bilgilerdir. Yapılacak işlemler ve olası sonuçlar kişiye özeldir. Sizin için ne yapabileceğimize sizi gördükten sonra karar verebiliriz. Detaylı bilgi için 0 533 6921598’den bize ulaşabilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. Merhabalar iyi tatiller ben 26 yaşındayım iki çiçek emzirdim ve halilyle göğüsler bitti kendimi çok kötü hissediyorum piskolojik yağ enjeksionuyla meme büyütme yöntemine daha sağlıklı bakıyorum.Bir kerede biter mi ameliyat yoksa bir kaç kez gerekebilir mi ?

  2. Merhabalar ben 25 yaşındayım kızımı emzirirken bir göğsüm diğerinden daha küçük kaldı şu anda hala emziriyorum ama belirginlik gittikçe artıyor emzirme bittikten sonra nasıl bir uygulama yapabiliriz boyutları eşitlensin diye yağ enjeksiyonu uygulanabilir mi fiyat bilgisi nedir öğrenebilir miyim

    • Merhaba, meme asimetrisinde memelerin durumuna göre yapılacak işlem seçilir. ne yapılacağını söyleyebilmem için sizi görmem gerek. Süt işi bittikten sonra en az 3 ay geçmesi gerekir. O zaman muayeneye gelin bakalım ne gerekiyor.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.