Yağ Aldırma Ameliyatı

7
3562

İnsanoğlu var oldukça üzerindeki ilginin azalmayacağı bazı şeyler var ya işte bunlardan biri de yağ aldırma yani liposuction ameliyatı. 1980’ li yıllardan beri giderek artan sayıda insanlar yağlarını çeşitli yöntemler ile aldırmakta. Yıllar geçtikçe her yöntemin etkinliği ve etki süresi üzerine çeşitli veriler elde edildi. Bu verilerin ışığında klasik yöntemler modifiye edildi. Çeşitli cihazlar ile işlem gerçekleştirilerek etkinlik arttırılmaya çalışıldı. Görülen yan etkileri çözmek ve anestezi almakta sıkıntısı olan kişilere de bunun uygulanabilmesini sağlamak amacıyla ameliyat dışı yağ eritme yöntemleri geliştirmeye çalışıldı. İnsanoğlu biraz tembel biraz da kolay demoralize oluyor ne yazık ki. Verilen diyetisyen ve yaşam koçluğu desteği ile yağ eritmenin başarısı arttırılmaya çalışılıyor. Sonrasında diyet mi cihaz mı başarılı anlamak zor oluyor.

Kilo verme süreci

% 60 kişi ise sıkılıp işi yarıda bırakıyor. Sonucu değerlendirmek imkânsız oluyor. Bu nedenle de elde edilen verilerin güvenilirliği de soru işareti doğrusu. Kilo verme konusunda çalışan uzmanların öğütleri de birbiriyle çelişkili. Kimi et yemeyin salata yiyin diyor. Bir diğeri hayır et şart, yağ yemeyin diyor. Hal böyle olunca vatandaşın da kafası karışıyor. Zaten bütün gıda ürünleri doğallığını kaybetmiş durumda. Benim önerim aşırıya kaçmadan, eğer imkan varsa ve mümkün olduğunca doğal ürünler tüketerek, et, süt, yumurta, meyve, salata yani her tür besinden çeşitlilik sağlayarak tüketmek. Ülkemiz gıda yönünden çok şanslı. Her tür ürün ülkemizde üretiliyor. Elmayı taneyle almak zorunda değiliz. Portakalı çuvalıyla alabiliyoruz. Biraz et pahalı. Onun eksikliğini baklagillerden bitkisel proteinlerle takviye etmek mümkün. Semt pazarlarımız çok zengin. Sonuç olarak hormonal veya genetik kilo yatkınlığını hariç tutarsak düzenli bir beslenme biçimi ve düzenli spor ile fit kalmak mümkün. Spor olarak da en iyisi yürümektir. Haftada 3 gün tempolu olarak yapılan 4 kilometrelik yürüyüşler bize yeterli kalori yakımı ve fit bir vücut olarak geri dönecektir. Yeterki tembellik yapmayalım.

Kilo verdik, bölgesel yağlar kaldı

Yeterli kilo verdikten sonra yapılacak olan liposuction işleminde başarı hasta ve hastanın uygulama yapılacak bölgesini seçmede saklıdır. Liposuction ile kişilerdeki yağ hücre sayısı azaltılmış ve oluşan yara iyileşmesi etkisi ile bölge daha sert bir kıvama ulaştırılmış olur. Basit bir iş asla değildir. Diğer ameliyatlar gibi teknik ayrıntısı olmasa da el işçiliğinin önemi büyüktür. Bir başka avantajı ise alınan yağın dolgunlaştırılması gereken başka bir bölgeye nakledilmesinin de aynı anda yapılabilir olmasıdır. Örnek olarak liposuction ile aynı seansta orta yüz bölgesindeki çökmenin düzeltilmesi, poponun dolgunlaştırılması verilebilir.
Bunca alternatif cihaz çıkmasına rağmen klasik ıslak teknikle yapılan liposuctionın kesinlikle out olmayacağı kanısındayım. Liposuction bakış açısı ve el başarısı ve sabırda gizli olan başarısını asla yitirmeyecek. Çünkü işlem insana yapılıyor yine insan el ayarı başarının altın anahtarı. Şu anda bazı cihazlarla yağ eritildiği iddia edilmektedir. Bu konudaki çalışmalar epey umut verici. Cihazlar da kısmen işe yarıyor. Tabi diyet ve spora gereken önemi vermek şartıyla. İnşallah zamanla bu cihazlar yeterince geliştiğinde klasik liposuction ameliyatına gerek kalmaz. Ama şu anda tek kalıcı çözüm liposuction ameliyatı.

Yağ aldırmanın diğer avantajları

Liposuction ile alınan yağlar, yağ enjeksiyonu ile yine vücut şekillendirme için kullanılabilir:

Yağları vücudumuzun dolgu deposu olarak düşünebiliriz. İstemediğimiz yağlardan kurtulurken bunlardan fayda sağlamak da mümkün. Özel bir teknikle alınan yağlar bir takım işlemlerden geçirilerek steril şartlar altında vücudun diğer bölgelerine enjekte edilebilir. Malum vücudumuz işlevsel olarak mükemmel yaratılmıştır ama bazen bazı bölgelerde şekil bozuklukları, çukurlar, tümsekler olabilir. Liposuction ile tümsekleri alçaltırken, bu işlemle alınan yağları kullanarak yaptığımız yağ enjeksiyonu ile de çukurları dolduruyoruz.

Liposuction ile beraber en sık hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapıyoruz?

1. Yüz bölgesi
Yüzün üst 2/3 kısmına dolgunluk vermek amacıyla yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu dolgunluk etkisi yanında yüz derisinde de gençleşme etkilerine yol açar. Özellikle göz altları, elmacık kemiği ve yanaklar yağ enjeksiyonuna çok güzel cevap verir. Bazı kişiler kilo verince ilk olarak yüzleri çöker. Yüzdeki travmalar veya cerrahi girişimler de yine yüzde değişik boyut ve derinlikte çukurlanmalara yol açabilir. Bu tür durumlarda da yağ enjeksiyonu çok işe yarar. Gülme çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudaklar yüzdeki yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılan diğer bölgelerdir.

2. Meme bölgesi
Memesi küçük olan bayanlarda memenin hacmini arttırmak amaçlı yapılabilir. Benim pek tercih etmediğim bir yöntem. Sonuçlarının silikon ile meme büyütmeden üstün olduğuna inanmadığım gibi meme dokusuna yapılan enjeksiyonların geneline de karşıyım. Takibi son derece önemli olan bir organın takiplerini etkileyecek işlemlere karşıyım. Ancak kesinlikle silikon istemeyen ama biraz memem büyüsün diyen hastalara meme dokusunun arkasına olmak üzere yağ enjeksiyonu yapılabilir. Kalıcı bir işlem olmadığının bilinmesi gerekir. Ayrıca memesini çok büyütmek isteyen kişiler için de uygun değildir.

3. Kalça ve popo bölgesi
Bazı bayanlarda kalçada yuvarlak kadınsı bir hat yoktur. Genellikle popo da belirgin değildir. Bu nedenle kalça ve popo bölgesini dolgunlaştırmak amacıyla yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Bu bölgelerde yağ enjeksiyonunun protezlerden daha doğal ve etkin sonuçlar verdiğine inanıyorum. Oturma bölgesi olduğundan ve popo kıvrımının belirlenmesi yağ enjeksiyonu ile daha kolay verilebildiği için bu kanaatteyim.

4. Bacak eğriliği
Bazı kişiler bacaklarını birleştirdiklerinde bacaklar birleşmez arada boşluk kalır. Bu durum hem üst bacakta hem de alt bacakta olabilir. Bu durumda bacakların daha düzgün görünmesini sağlamak amacıyla bacak içine yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu yönteme uyumun bacak protezlerinden daha fazla olduğuna inanıyorum. Protezlere alışamayarak çıkarttırmak isteyenlerin sayısı hiç de az değil.

Sonuç olarak; yağ aldırma, vücut şekillendirme konusunda çok etkin. Ayrıca alınan yağların, yağ enjeksiyonu ile değerlendirilmesi, işin güzelliğini arttırıyor. Detaylı bilgi için bizi 0 533 6921598 den arayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuz:

7 YORUMLAR

 1. Defne Hanım merhaba
  25 yaşındayım 1,85 boyunda 115 kiloyum fakat kalça ve baldırlarımda yağ aldırmak istiyorum. Ne kadar bir işlem süresi gerekiyor. Öğrenciyim Hayatıma direk devam edebilirmiyim? En önemlisi fiyat nedir

 2. Ben Antalyadan geleceğim.Ne kadar İstanbul’da kalmam gerekir. karın germe ve Göbek ve kalça liposuction fiyatları ne kadar tutuyor.
  Selamlar

  ————————-

  Merhaba,bana 0 533 6921598 nolu telefonumdan ulaşırsanız sorularınıza daha geniş ve sağlıklı cevap verebilirim.sevgiler

 3. Hayirli isler Defne hanim.Benim ismim Haydar.(Male) yasim 36, boy-173 kilo-85.Memleket Kazakistan. websiteden sizi arastirdim ve size liposuction yaptirmak istiyorum.
  1)Karin ve cevresinden yag cekmek. 2)Memeden biraz yag cekmek. 3)cene alti.
  Bana fiyat verebilirmisiniz? eger kalite icin garanti ve fiyati belirtseniz size Istanbula ozel liposuction icin gelmek istiyorum.

  ——————————

  Merhabalar,karın, göğüs ve çene altından liposuction işlemi yaklaşık 2.5 saat sürer.1 gece hastanede yatarsınız ,3 gün İstanbulda kalmanız yeterli olur.Karın bölgesi .. TL,göğüs bölgesi .. TL çene altı .. TL dir.Toplam .. TL tutar.Hepsi bir arada yaptıracağınız için bir miktar indirim uygulayabilirim.Direk benimle 0090 533 6921598 numaralı telefondan görüşebilirsiniz.Whatsapp dan da bu numaraya yazabilirsiniz.iyi akşamlar

 4. Sayın Doktor hanım,vücut yağlarımın alınması konusunda bilgi almak için görüşmek istiyorum.

  ————————————–

  Merhaba,görüşmelerim ücretsiz.0 212 2967878 den asistanım Semra Hanımdan randevu alarak gelebilirsiniz.iyi akşamlar

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.