Kepçe Kulak Estetiği

Kulak estetiği yapılması gereken kulak kepçesinin, normalin aksine öne doğru kıvrık olması durumu kepçe kulak deformitesi olarak adlandırılmaktadır. Anatomik bir bozukluk olan kepçe kulak, çocuklarda son derece ciddi psikososyal, duygusal veya davranışsal problemlere neden olabilmektedir. Kepçe kulak, doğumsal kulak deformiteleri arasında en çok rastlananı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra uygulanmakta olan kepçe kulak estetiği operasyonları son derece güvenli işlemler olup operasyonda kulağın yalnızca dış kısmına müdahale edilmesi nedeniyle işitme ile ilgili herhangi bir problemin ortaya çıkması söz konusu değildir.

Kulak estetiği video izle:

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak kepçesi, gelişimini ortalama 6 yaş dolaylarında tamamlamaktadır. Estetik bir deformite olarak tanımlanan kepçe kulak estetiği için tavsiye edilen dönem okula başlamadan önceki dönemdir. Çünkü çocuk okula başlama çağına geldiğinde bire bir iletişim kurduğu arkadaş çevresi daha çok genişler ve bu dönem çocukları çok daha hassas bir duygu yapısına sahiptir. Bu soruna sahip çocukların kulak görünümleri ile dalga geçilmesi ve çocuğun utanç duyacağı lakaplar takılması, çocuğu oldukça derinden etkiler. Yaşanan bu durum, özgüven eksikliğine sebebiyet verebilir ve ilerleyen yaşlarda kulaklarını, saçlarını uzatarak saklama gereksinimi hissedebilir. Bu nedenle okul öncesi dönemde kulak estetiği daha uygun olmakla birlikte isteğe bağlı olarak daha sonra ki her yaşta da düzeltilmesi mümkün olabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı operasyonuna başlamadan önce hasta ile bir görüşme yapılır ve bu görüşmede öncelikle hastanın kulağı ile ilgili olan şikayetleri ve operasyon sonrası beklentileri değerlendirilir. Görüşme sonrasında, değişik farklı açılardan kulakların fotoğrafı çekilir ve kulak estetiği operasyonundan sonra beklenen görüntü ve şekil ile ilgili olarak hasta bilgilendirilir.  Ameliyat edilmiş olan  kulakların, ameliyattan önceki ve sonraki halleri de hastaya gösterilir.

Kepçe kulak ameliyatı Hazırlık ve Operasyon Süreci

Kulak estetiği operasyonundan 1 hafta öncesine kadar aspirin ve türevi olan ilaçlar kesilmelidir. Ancak sürekli kullanılması gereken bir ilaç varsa kesmeden önce doktora danışılmalıdır. Kulak estetiği öncesi ve sonrasında bir müddet sigara kullanılmaması tavsiye edilir. Eğer operasyonu geçirecek olan bir bayansa ve operasyon tarihinde regl olması, herhangi bir probleme sebebiyet vermemektedir. Yine kulak estetiği ameliyatı günü bayanlar saç jolesi ve takı kullanmadan, makyaj yapmadan hastaneye gelmeli, aynı zamanda da rahat edebileceği kıyafetler giyilmelidir.

Hasta, ameliyattan 1 saat önce hastanede yerini almalıdır. Kepçe kulak estetiği ameliyatı öncesi hastaya duruma göre lokal ya da genel anestezi uygulanır. Ameliyat sürece oldukça basit ve tehlikesizdir. Kulağın gözle görünen kısımlarında dikiş izi söz konusu değildir. Kulağın arka kısmından yapılan ortalama 3 cm’lik bir kesi ile söz konusu operasyon geçekleştirilmektedir. Kıkırdağa uygun şekillendirmeler yapılır ve ardından da kalıcı dikişler ile sabitleme sağlanır. Kulak estetiği ameliyatı sonunda kulak derisi eriyen dikişler ile dikilir ve ardından kulak sargı ile sarılır. Kullanılan dikişin eriyen bir dikiş olması nedeniyle alınmasına gerek yoktur. Kepçe kulak ameliyatı süresi, yapılan operasyona göre, yarım saat ile 2 saat arasında bir değişiklik göstermektedir.

Kulak Estetiği Fiyatları

Kepçe kulak estetiği fiyatları yapılan ameliyatın türüne, ameliyatın yapıldığı hastaneye, kişinin yaşına ve genel yada lokal anestezi ile yapılmasına bağlı olarak değişmektedir. Kulak estetiği fiyatları için bizi arayabilirsiniz. 0090 212 296 78 78

22 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  Ben daha önce kepçe kulak ameliyatı oldum. Şuan küçülttürmek istiyorum ve her iki kulağımda da ortalama 1er cmlik keloidler çıkmış. Fakat olduğum göğüs ameliyatında veya kulağımı deldirdiğim yerde keloid çıkmadı. Bunun çok gerilmekten kaynaklandığını söyleyebilir miyiz ? Yani şuan o keloidleri alıdırp aynı zamanda kulağımı küçülttürme durumum olsa, keloid çıkma olasılığı nedir ? Bunu riski minimuma indirmek için nasıl bir tedavi veya operasyon önerirsiniz ?

  • Merhaba, çok iz kaldığı için kulak küçültme yapmıyorum. Keloidin nasıl çıktığına dair kesin bir kanıt yok. Daha önce olduğuna göre tektar etme olasılığı var.

  • Merhaba, medeni cesaretiniz ve girişkenliğiniz için sizi tebrik ederim. Ama kanuni olarak ailenizin iletişim kurması gerekir. 0 533 6921598 den bilgi alabilirler. Sevgiler.

 2. Merhaba hocam, benim sol kulağımın ucunun üst kısımı içe doğru kıvrılmış bir şekilde doğuştan yapışık. Cerrahi yönemle o yapışıklık açılıp düzeltilebilir mi ?

 3. Merhaba hocam ben irakli bir vatandaşım benim sağ taraf kulakım bir kazada kayıp ettım benim için neler yapılmasını tavsiye edersiniz ılgılanmazını rica ediyorum saygılarımla

 4. hocam, fiyat alabilirmiyim. kulak estetiği ve göz kapakları ile ilgili fiyat listesi olursa sevinirim. artık muayenehanelere gitmekten yoruldum, fiyatlara bakarak gitmeye karar verdim. ilginiz icin teşekkürler,

 5. merhaba benim sadece sağ kulağımda kepçelik var ama istanbuldaki bir doktor her iki kulağıma da ameliyat gerektiğini söledi oysa diğerinin kıvrımı var siz tek kulağı yapıyor musunuz simetri için düzgün kulağa müdahale yapıyor musunuz

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.