Karın germe ameliyatı, doğum veya sık ve fazla miktarda kilo alıp verme sonucu karın derisindeki sarkmayı düzeltmek için yapılan bir estetik ameliyat çeşitidir. Karın gerdirme olarak da adlandırılır. Tıbbi adı abdominoplastidir. Her kadında, yaptığı doğum sayısına, doğum şekline ve yaşına bağlı olarak karındaki problemler değişiyor. Karında genel olarak iki türlü ameliyat yapılıyor:

Mini Karın Germe

Bunlardan biri mini karın germedir. Mini karın germe yapılan hastalarda genellikle üst bölgede ve karnın etrafında değil, sadece alt karın bölgesinde az miktarda deri bolluğu olur. Bu yüzden göbek deliğinin yerinin değişmesi gerekmez. Bu durumlarda sadece pubis ( genital bölgenin üst kısmı ) dediğimiz kıllı bölgenin üzerinden sezaryen izinin biraz daha uzununu yaparak bu deri bolluğunun bir kısmını almak karın kısmının daha düz görünmesine yardımcı olmuş olur. Bazı durumlardaysa karın kasları çok ayrıksa ( buna göbek fıtığı ya da tıbbi adıyla umblical herni denir ) onları içten içe korse şeklinde dikeriz.

Mini karın germe ameliyatı 30-40 dakika sürer. Hasta bir gece hastanede yatar, ertesi sabah çıkabilir. Her zaman diren konmaz, ancak eğer fazla kilolar da söz konusuysa diren mutlaka koyulur.

Klasik Karın Germe

Klasik karın germeyi ise karın duvarında gevşeme olan, deri bolluğu çok fazla olan kadınlarda uygularız. Karın germe ameliyatında yine pubis dediğimiz bölgeyi sezaryen izinin uzunu şeklinde kesip birbirinden uzaklaşmış karın kaslarını birbirlerine yaklaştırırız, bölgedeki deri bolluğunu alırız ve eğer pubiste aşağıya doğru yer değiştirme varsa pubisi yerleştiririz. Bu işlem önde duran karın kaslarının da içe yerleşmesini, içerde korse varmış gibi bir görüntüye sahip olunmasını sağlar. Klasik karin germe ameliyatında göbek deliğini de düzenleyici işlem yapılır. Çünkü göbek üstünü de aşağıya doğru çekeceğimiz için bu şarttır. Göbek deliğin üzerindeki deri genelde ince olur. Ancak klasik karın germe ameliyatında kilo fazlası durumlarında ilk önce göbek üzerindeki derinin liposuction yardımıyla inceltilmesi gerekir. Çünkü eğer inceltmezsek yukardaki deri aşağı geldiğinde kalın ve hoş olmayan bir görüntü oluşturur.

Karın Germe Sonrası

Klasik karın germe ameliyatı en fazla 2 saat sürer. Hasta 1 gece hastanede yatar, ertesi gün öğleden sonra çıkar. Fazla kilo durumunda diren koymak yine zorunludur. Her iki tür ameliyattan sonra da bir ay boyunca korse giyilir. Şeklin korunması ve rahat etmek için bu gereklidir. Dikiş izi külodun veya bikininin altında kalacak şekildedir. İlk zamanlar hafif pembe bir iz oluşur, sonralardaysa beyaz bir iz kalır. İlk bir hafta hastanın istirahat etmesi gerekir. Sonrasında normal hayata dönülür.

Karın germe fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 0 212 2967878

14 YORUMLAR

  1. Merhaba ben daha evelinde mini karın germe yaptırdım ancak sonradında göbek deliği etrafında buruşukluk oldu. Sadece göbek deliği etrafına yönelik bir operasyon söz konusu mudur?

  2. Merhaba hocam ; Ben kilolu değilim slim bir insanım incecik biriyim. Sorunum şu ; gögüs yani meme altı yağlı hep vardı fakat şimdi kırıştı oradaki deri göbek deliği üstü meme altı kısmı. Fakat anladığım kadarı ile hep göbel altı işkem yapışıyor germe. Bu durumda benim durumum ne oluyor. Sorunum üstte alta mı müdahale edilecek. Sadece küçük bir kesi ile mümkün mü bu. Bikini giyemez oldum hep mayo tercih etmek zorundayım.
    Kendim ayna karşısında göüslerimi yukarı toplayınca düzeliyor bu durum. Meme operasyonu da düşünüyorum bir tık küçültme
    gibi o zaman bu da halledilebilir mi acaba.. Aydınlatabilirseniz sevinirim .Teşekkürler.

  3. Merhaba ben 3 defa amaliyat oldum kasık fıtığı,kese fıtığı,gömek fıtığı yamalarım var acaba ben karın germe ameliyatı olabilrmiyim birde fiyat nedir acaba 9grenebilemiyim

  4. Slm karin derme yapmadan önce lazerle karinbölgedeki killari tadavi ettirsem faydalimi yoksa gerdirdikten sonra killarda kökünden gidermi

    • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.