1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 19 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,32.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

197 YORUMLAR

 1. Merhaba

  Tüp mide ameliyatı oldum 2,5 yıl oldu. Ve 140 kilodan 81 kiloya düştüm karın germe ameliyatı için fiyat bilgisi alabilirmiyim rica etsem

 2. Merhaba 29 yaşında 1.65 boyunda 58 kiloyum hiç doğum yapmadım ama kendimi bildim bileli kiloma göre olması gerekenin çok üstünde bir göbeğim var o kadar ki hamile gibi duruyorum son bir yılda 10 kilo aldım geçen yıl 48 kiloydum ve ona rağmen kocaman bir göbeğim vardı yani benim bu ameliyatı olmam şart diyetle veya sporla çözülebilecek bir şey değil size sorum şu karın germe + göğüse silikon + belde ki yan yağlara ,basen ve iç bacağa lipo aynı anda yapılabilir mi ? Bana toplam maliyeti ne olur ? Ne kadar sürede normal yaşantıma dönebilirim ? Ve sigarayı bırakmadan yapılamaz mı?

 3. Merhaba
  54 yaşımdayım. 2 sezeryan ve rahim ameliyatı ve yıllardır alınan verilen kilolar ile birlikte karnımda kötü bir şekilde sarkma var. Çok rahatsızım. Ameliyat fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum. Birde hangi hastahanedesiniz. Teşekkür ederim

 4. Defne Hanım Merhabalar;
  Ben 22 yaşındayım.. 146 kiloyum.. 182 cm boyunda erkek bir bireyim.. Son 1 aydır diyetisyene gidiyorum 15 kilo kadar verdim.. Ufak sarkmalar başladı.. Ayrıca kollarımda, karın ve bacağımda çatlaklar daha belirgin hale geldi..
  1)Gerdirme ameliyati olursam çatlaklarda gider mi?
  2)Ameliyattan sonra evlendiğimde çocukla ilgili sorun olur mu?
  3)Astsubay olmayı düşünüyorum.. Ameliyatın izi olur mu? Olursa bu astsubay olmama engel olur mu?
  4)Ameliyatla gerdirme işlemi sadece karın bölgesinde mi oluyor? Kollarda ve bacaklarda da oluyor mu?
  Cevaplarsanız sevinirim..
  Teşekkür ederim iyi çalışmalar..

 5. Merhaba, 34 yaşındayım 3 çocuğum var 2 si sezeryan hamilelik şekrim vardı bebbekler 4.5 kilo civarındaydı 1. Hariç . 6 ay önce doğum yaptım emziriyorum 1.59 boyunda 86 kiloyum hep emzirme döneminden bu kilolar. Hamilelikte 10 kg alıyorum sadece. Karın germe ve bel sırt basen bacak arası vaser lipo uygulatmak istiyorum, fiyatı nedir ve emzirme döneminde bu ameliyat olurmu? Birde emzirme bitince ne zaman gögüs ameliyatı olunur ? 1 sene bekleyip hepsi bir mi olsun? oldu ama artık beklmek istemiyorum .en azından karın bel basen gitsin.göbek gerçekten düzlenir mi?cvp yazarsanız sevinirim.

  • Merhaba, bence süt verme döneminde bu ameliyatlar doğru değil. Üstelik kilonuz fazla. Bence süt işi bitsin, en az 3 ay geçsin. Kilonuzu da 75 ve altına indirin rahat rahat hepsini birden hallederiz. Sevgiler.

 6. Merhaba. 10 ay önce doğum yaptım. Doğumda aldığım kiloların büyük kısmını verdim. Ancak hamilelikten önce de kilo fazlam vardı. Sporla birlikte diyet de yapıyorum. Sorum şu; bu operasyonun ne zaman yapılması uygun olur? Göğüslerimde de deformasyon oluştu. Karın ve göğüs birlikte yapılabilir mi? Fiyat bilgisi alabilir miyim?

 7. Merhaba. 38 yaşındayım, boyum 1,60, kilom 58. Yaklaşık 1 yıl önce 8-10 kilo kadar aldım, bir ayda ve bir yıldır 3-4 kilosunu verebildim.hiç hamilelik geçirmedim. Karın bölgemde, hem alt karın hem üst karında yağlanma ve sarkıklık var. Ameliyatla gerçekten dümdüz ve sıkı bir karına sahip olabilir miyim? Ve ince bir bele? Bir de aynı ameliyat esnasında göğüslerim de yukarı taşınabilir mi? Göğüslerim biçim olarak sarkmaktan ziyade biraz aşağı düşmüş gibiler. En önemli sorum şu; ben sarma tütün içiyorum, muhtemelen günde bir paket sigaraya yakın içiyorum. Ne ameliyat öncesinde ne de sonrasında içmeden durabileceğimi ya da azaltabileceğimi sanmıyorum. Bu gerçekten risk taşır mı? İkinci sorum: bir yılı geçkin bir süredir 100 mg lamictal, 50mg cedrina( şu an sadece 6 mg) , 28 günde bir de risperdal constA iğne yaptırıyorum. Bunların etkisi olur mu? Üçüncü sorum: yağların alınması ve deriyi gerdirmede sadece bikini altında mı ameliyat izi oluyor yoksa yukarlarda da oluyor mu? Ameliyat izinin tamamen sıfırlandığı bir ihtimal var mı? Bir de son olarak ayrı ayrı ve birlikte olmak üzere operasyon fiyatı nedir? Teşekkürler

 8. Merhaba, karnim kilo almaya basladigim zamandan beri sarkik. Son 1yilda 14-15 kg verdim ancak duzelmedi. Karin bolgemde hala fazla yag var. Yine de liposuction+gerdirme icn fiyat bilgisi alabilir miyim?

 9. Merhabalar 39 yaşındayım karın bölgemde sarkmalar mevcut ve göğüslerimde dik değil.
  Göğüs küçültme ve karın germe ikisi için fiyat almak istiyorum. İyi çalışmalar

 10. 34 yaşında iki sezeryan yapmış 160 boyunda 58 kilo bir kadınım hamilelik öncesi de 48 kiloyken de göbeğim vardı. İltihabi bağırsak hastasıyım, beyaz ince tenliyim ve alerjik bir bünyem var ( ayrıca sezeryan sonrasında bile anesteziden ayılmam çok zor olmuştu) küçük kızım 3 yaşında bana ya da ona bakacak kimsem yok karın germe ameliyatı olmam mümkün mü? Ağrı eşiği yüksek biriyim Hasta olarak uygun muyum? bir günde ayaklanıp çocuklarıma bakabilir miyim?

 11. Merhaba ben ülseratif kolit hastasiyim karın gerdirme ve göbek yağlarımı aldırmak istiyorum.buu hastalığım engel olurmu?ayrıca fiyat alabilir miyim?

 12. Selam…4 sezeryan ameliyatı oldum…5 tane de ölü doğum ve ölenlerin hepsi 6 aylıktı.yani toplamda 9 doğum var…kan pıhtılaşma sorunum var. Karnımdaki sarkmalar beni çok üzüyor.öncelikle memleketim Elazığ da muayene oldum,mini karın germe dediler.ama bayan doktor önceliğim varken sizi tercih etmeye karar verdim.bana fiyay bilgisi verebilirseniz çok mutlu olurum.boyum 1.53…kilom 70

 13. Merhaba ilk doğumumu 16 yasında yaptım ve 85 kiloya kadar çıktım daha sonra tekrar 52kiloya düştüm Suan 24 yaşındayım fakat karnımda göbek deliğine kadar çatlak ve çok kötü sarkma var ameliyat fiyatınız nedir acaba

 14. Merhabalar Defne hanim. Ben Esra.37 yaşındayım. hayatım boyunca 60 kilonun üstüne çıkmadım ama doğumdan kalan karın bölgemde rahatsız edici bi görüntü mevcut.bu durumdan kurtulmak icin ne kadar bütçe gerekir acaba?ayrıca lupus hastasıyım. Ameliyat hastalığımı alevlendirecek bir duruma sebebiyet verirmi?bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılar efendim….

 15. İyi günler Benim 12 sene once ikiz gebelik sonucunda Karin bolgemde asiri yirtilma ve sarkma oldu boyum 1.75 kilom 65 Ben Karin germe ameliyati Ile duz bir Karina sahip olabilirmiyim çok fazla yirtiklarim var ve bu ameliyati korktugum icin cesaret edemiyorum Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkur ederim

 16. 34 yaşında iki çocuk annesiyim hamilelikte 17-18 kilo aldım aslında çok fazla değil ama karnım çok büyük ve aşağıdaydı. Şuan 56 kiloyum boy 1.59. Aslında birçok insana göre öyle hafif bi göbekten başka bişey yok o da doğum yapmışsın olur diyorlar. Fakat benim göbek deliğin altı ve çevresi kırış kırış eğildiğimde sarkan bir karnım var. Brz şişkinlik olsa 3 aylık hamile görüntüsü. Ameliyattan korkuyırum kapsamlı bir ameliyat deniliyor. İyileşme de sıkıntılı bir süreç anladığım. Ve her ameliyat gibi risk taşımakta. Sizce dışardan çok görülmeyen birşey için bu riski almaya değer mi? Eski halime dönebileceğimi düşünmek heyecan veriyor fakat riskler iki çocuğum olduğunu düşündükçe de ya durduk yere sağlığımdam olursam diyorum…

   • Sevgili Defne Hn
    43 yaşında
    3 adet normal epidural Doğum yaptım
    61 kg 1.70 cm boyundayım
    Göbek deliğimin altında çatlak ve eğildiğimde sarkan kıarnım var, 1 ya da 1.5 kg gibi gevşek kısım
    İyileşmenin sıkıntılı olabileceği uzun sürerse kaygısı ve bakım isteyen 3 çocuk , durduk yere sağlığımdan olur muyum endişesi taşıyorum, sizce dışarıdan görülmeyen bu durum için risk almaya değer mi?
    Geri dönüşünüzü bekliyorum çok teşekkür ederim.

 17. Defne abla merhaba
  2 sene önce 3 ayda 35 kilo verdim.21 yaşındayım boyum 1.67cm 50 kilogramim.Tum vucudum jole kadar yumuşak.Göğüslerim yok.Sporla toparlayamadım.Önceliğim karin germe ve iç bacak ameliyatı.Fiyat bilgisi alabilirsek sevinirim

 18. Merhaba ben 25 yaşındayım boyum 168 kilom 65 bir tek birde ikiz doğum yaptım ikizlerde sezaryan 28 kilo verdim karnımda sarkma var bide burnumun ucunu kaldırmak istiyorum fiyat öğrenebilirmiyim

 19. Merhaba 1.72 boyundayım 100 kilodan 70 kiloya düştüm karın gerdirme ameliyatı olmak istiyorum uygunmudur ve fiyat öğrenebilirmiyim. Şimdiden teşekkür ederim.

 20. Merhaba,
  Benim sikintim dogumdan sonra sarkan gobek degil, kalan siskin gobek. Bunu aldirilmasi liposuctionla mi mumkun? Ayni zamanda gogus buyutme ameliyati da olmak istiyorum. Ikisi ayni anda sikintili olur mu?
  Tesekkur ederim.

 21. İyi çalışmalar,20/06/2016 tarihinde tüp mide operasyonu geçirip,toplamda 50 kg verdim.son 5 aydır kilo veririm artık durdu ve hekimim plastik cerrahiye yönlendirdi. Yaş:35, mevcut kilo:59,boy:1.59 ,karın germe ve göğüs dikleştirme operasyonları düşünmekteyim.2operasyonda aynı anda mümkün müdür ? Fiyat ve hastane bilgisi konusunda bilgi rica ediyorum.

 22. Merhaba Defne hanim. 3 doğum yaptım 120 kiloya kadar çıktım ve su an 57 kiloyum karın bölgemde ciddi deformasyon var. 47 yaşındayım. Karın estetiği olmak istiyorum .. bilgilendirirseniz sevinirim. İyi günler saygilar

 23. Merhaba Defne hanim 29 yasindayim 95 kiloyum bu kilolar bende iki dogumdan sonra kaldi ikiside sezeryanla oldugu icin bu kilolaruda vermekde zorkaniyorum karin ve bel icin bir fiyat ögrene bilirmiyim… buarada almanyadan yaziyorum..

  • Merhaba, şu anki boy ve kilonuz kaç? Kaç yaşındasınız? Göğsünüzde sarkma var sanırım, büyüklüğü size yetiyor mu? 0 533 6921598 den de bana ulaşabilirsiniz.

 24. Merhaba,boyum 164. Kilom 88. Bölgesel olarak kiloluyum. Karın bölgem aşırı sarkmış bir durumda. Rahatsız oluyorum. Genital bölgemin üzerine düşüyor resmen. Nasıl bir tedavi önerirsiniz. Ve fiyat konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

 25. Defne hanım merhaba
  2 doğum sonrası ciddi kilo aldım ve verdim şuan 66 kılıyım yaşım 34. Gogus karin bacak içi sarkmalar var ve popo kaldirma kombine bir ameliyat yaptırmak istiyorum. Konu ile ilgili fiyat bilgisi alabilirmiyim

  • Merhaba, epey bölgede sorun var. Tek seansta hepsini yapmaz sağlığınız için tehlikeli olur. İkiye bölebiliriz. En iyisi 0 533 6921598 den beni arayın yada 0 212 2967878 den randevu alın görüşme ücretsiz.

 26. İyi akşamlar 39 yaşındayım 73 kiloyum karında sarkma var 1,5 yıl spor yaptım yinede düzleşmedi karın germe ameliyatı tehlikelimi?kaç gün sonra ayağa kalkabiliyorum

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here