1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 24 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,33.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

490 YORUMLAR

 1. Merhaba, 1.85 boyunda 21 yaşındayım. 115 kilodan 75 kiloya düştüm, bunun sonucunda yalnızca alt karın bölgemde sarkıklık sözkonusu. Alt karın germe fiyatlarını öğrenebilir miyim? Birde ameliyatta dren kullanıyor musunuz?

 2. Merhaba 2017-06-21 tarihi itibariyle tüpmide amlyatı oldum 167 kiloydum şımdı 106 kiloya düştüm mide ve bacak ve kol bolgesınde sarkıklar var nasıl bana yardımcı olmak isterseniz

  • Merhaba, boy ve yaş kaç? Bahsettiğiniz bölgelerden germe ameliyatı yapılabilir. Sizi görmemde yarar var. Bu maile foto gönderebilirsiniz. Ya da daha iyisi İstanbuldaysanız görüşmeye gelebilirsiniz, görüşme ücretsiz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 3. merhaba 21 yaşındayım 92 kilodan 62 kiloya düştüm fakat ne spor ne de diyetin işe yaramapığı sarkmalarım oluştu bunun için fiyat alabilirmiyim

 4. Benim problemim 9 yaşında ameliyat sonucu çok kötü bir iz vücudun sağ taraf göbek deliğine 3 cm uzakta yukardan aşağı 7 cm iz var yaş şuan 25 kilo 88 boy 1,73 duzele bilirim fiyat nedir lütfen yardım ci olum ilkdefa birisine danisiyorum

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 5. Tüp mide ameliyatı olarak fazla ve hizli kilo veriminden dolayı karin bölgemde sarkma oluştu bu yüzden giderilmesi için ameliyat olmam gerekli fiyat nedir ogrenebilirsem sevinirim

 6. Iki yıl oldu doğum yapalı. Ve ciddi ciddi düşünüyorum bu ameliyatı. Detaylı bilgi ve fiyat için bana da mail yolu ile geri dönüş yaparsanız çok. Sevinirim.

 7. Merhaba, 174 boyunda 68 kiloyum. 12 sene once 125 kilodan 5 sene icerisinde 70 bandina indim ancak tekrar duzenli spor ve diyetlerle biraz daha kilo verdim ve 68’e dustin yasim 26 oldugu icin bu surecte sarkiklarim ilk durumuma gore gayet iyi toparlandi ancak artik karin,bel ve gogus bolgemde naparsam yapayim yok edemedigim sarkik derilerimden kurtulmak icin fiyat alabilir miyim?
  Saygilar

 8. Merhaba ben 35 yaşındayım 165 boy 58 kiloyum. 2 yıl önce 80 kiloya kadar çıktım. Kilo verdim ama göbek kısmımda sarkma var sizce karın germe ameliyatı olmalı mıyım ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim teşekkürler

 9. 28 aralık da doğum yaptım 13 kilo almıştım hepsini verdim şu as n 53 kiloyum boyun 1.60 zayifladiktan sonra Karnım sarkti ayrıca emziriyorum göğsümün biri diğerinden baya büyük ayrıca onlarda sarkti ne acaba ne operasyonu yaptırmalı fiyatları ve ne kadar zaman sonra yapılmali Teşekkürler

  • Merhaba, boy ve kilonuz estetik işlemler için uygun. Karnınıza karın germe yapacağız. Ama doğum sonrası 1 yıl geçmesi gerekir. Göğüsleri de büyük olanı küçültüp, diğerini dikleştirerek eşitleyeceğiz. Onun için de süt verme işi bitmeli ve en az 3 ay geçmeli. O yüzden bence ikisinin bir seansta yapılabilmesi için bebeği emzirmeyi bitirdikten sonra tekrar beni arayın. Planlama yapalım.

 10. merhaba yaş 23 2 sene önce mide küçültme ameliyatı oldum boy 1.85 kilo 120 2 senede 100 kilo verdim karın ve kollarında sarkma var fiyat alabilirmiyim

 11. Merhaba, 23 yaşında erkeğim, 18 yaşında 90 kiloyken bir yıl içinde 73 kiloya düşmeyi başardım. Sonra nisan 2018’de fitnessa başladım ve şu an 84 kiloyum, vücudumdan memnunum yalnız karın bölgem diğer yerlere nazaran çok yağlı, bu nedenden dolayı göbek deliğim görünmüyor. Yani karın germe mi ya da liposuction mı emin olamadım. Her ikisine fiyat alabilir miyim?

 12. 165 boy 62 kilo 40 yaşındayım ikinci gebeliğim sorunlu ve ikizdi karnım aşırı büyüdüğü için sarkma ve çatlak var 12 yıl önce doğum yaptım 10 yıl önce de varis ameliyatı oldum halen varislerim az da olsa mevcut riskleri ve fiyatı öğrenmek isterim ve yerinizi

  • Merhaba, tam olarak şikayetinizi öğrenebilir miyim? Karın derisinde sarkma mı var, yağlanma mı var? 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz, görüşme ücretsiz.

 13. Merhaba esim 165cm ve 63 kiloda 2 sezeryan dogum yapti. Karin bolgesinden catlak ve sarkma sikayeti var. Ameliyat risklerini ve fiyat ogrenebilir miyim. Tesekkurler.

 14. Merhaba ben yeni gittin doktora 3 işlem uygulanacak bana lipocatin karın germe meme dikleştirme 1.63 boyum 33 yaşındayım 2 yıllık obezite ameliyat lıyım fiyat alabilirmiyim ve hangi hastanede ameliyat yapıyorsunuz.

 15. Merhaba. 2 kez normal doğum yaptım. Boyum 1.55 kilom 56. Sadece göbek bölgemde şişlik kaldı. Hamilelik dönemimde dahi kilom 61 i geçmemişti. Ameliyatın tahmini maliyeti ne kadar tutar acaba?

 16. Merhaba, 43 yaşındayım iki hamilelik süreci geçirdim özellikle alt karın bölgemde çatlaklar ve sarkma mevcut. Fiyat öğrenmek istiyorum.
  Ayrıca yakın zamanda jinekolojik bir problemden dolayı ameliyat olma ihtimalim var. Böyle bir ameliyat esnasında karın gerdirme ameliyatının gerçekleşmesi mümkün oluyor mu? Şimdiden teşekkürler
  İyi çalışmalar

 17. Merhaba 2 çocuğum var karnimda çok sarkma yok ama kilo alımından dolayı dışa doğru hangi yöntem uygulanır lipo gereklimidir karın germe ve lipo fiyatlari nedir yılbaşından sonra yaptirmayi düşünüyorum

 18. 23 yaşındayım 166 boyunda 90 kiloydum 40 kilo verdim karın kol ve iç bacaklarımda sarkıklar var fiyat bilgisi ve tedavi süreciyle ilgili Bilgi almak istiyorum

 19. Merhaba Defne hanım 1.65 boy, 61kg, 40 yaşındayım size muayene olup uygun gördüğünüz şekilde karın germe yada mini karın germe ameliyatı olmak istiyorum ön bilgi olarak muayene ücretini ve ameliyat fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 20. Merhaba,
  178 cm boy 76 kg 29 yaşındayım. Sezeryan ile 2 doğum yaptım. Sarkma ve çatlaklarım için karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Fiyat konusunda bilgilendirebilir misiniz?

 21. Merhaba.
  Göbek altında gerçekten rahatsız edici bir yağlama, şişkinlik var ve tüm vücut görüntüsünü bozuyor. Spor ve beslenmeye dikkat ederek de eritemedim maalesef. 32 yaşındayım, 1,6m, 60kg, hiç doğum yapmadım. Gebelik düşüncem var ama 1-2 sene sonra, zamanlama olarak tavsiyeniz nedir ve fiyat aralığı hk. bilgi verebilir misiniz lütfen. Teşekkürler.

 22. Merhaba, 177 cm boyunda 68 kg 32 yaşındayım 2 doğum , karin gerdirme ameliyat ücreti ve kaç saat suruyor detayli bilgi alabilir miyim ? Iyi calismalar …

 23. Merhaba Dr.hanım
  Yaşım 44,boy. 1.65 cm. Kilo.70 kg
  İki doğum yaptım
  Karın germe ameliyatı olmak istiyorum, fiyat aralığı nedir, teşekkür ediyorum.

 24. 27 yaşındayım 3 doğum yaptım ilk çocuklarım ikizlerdi en son 4 sene önce doğum yapmıştım.Sezeryanla doğum yapmıştım. Şimdi karın germe amaliyatı olmak istiyorum sarkma ve çatlaklar var. Riski nedir ve fiyat ne olur acaba

 25. 30 yaşındayım 4 çocuk annesiyim hepsi sezeryanla doğum oldu alt karın bölgem sarkmis şekilde ben bu durumdan çok rahatsızım ne yaparsam yapıyım gecmedi boyum 1.60 cm kilom 65 küçük karın ameliyatimi uygun olur yada ameliyatsız bir çözüm yolu varmi 4.bebeğim suan 10 aylık ne zmaan yönteme basvurmalıyım

  • Merhaba, doğumdan sonra 1 yıl geçince ameliyat olabilirsiniz. Ameliyatsız bir çözümü yok. Tam veya mini karın germe ameliyatı olmanız gerekir. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.