1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 17 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,29.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

48 YORUMLAR

 1. göbegimdeki catlaklardan ve sarkmadan kurtulmak icin karin germe yapilabilirmi

  karin gelme kor gelm gögüs diklestirme ic bacak germe fiyatlarini rica etsem ògrenebilirmiyim

  tesekkürler…

 2. Merhaba
  25 yaşlarında hızlı kilo verdim ve göğsümde ve göbeğimde karın bir deri ve sarkıklık oluştu çok kilo versem ya da spor yapsamda sonuç alamadım. Lazer liboliz müdahalesi benim için yeterli midir. Veya öneriniz nedir

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, karın germe fiyatı için yaş, boy ve kilo bilgisi ile doğum yaptınız mı, kaç çocuk var gibi bilgiler lazım. Ayrıca bu maile yada 0090 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin net bilgi ve fiyat vereyim.

 3. Kolay gelsin 23 yaşındayım spor diyet egzersiz yapmama rağmen göbek bölgem erimedi karın gerdirme veya liposuction ameliyatı olmam mümkün mü acaba birde fiyatı nedir

 4. yaklaşık 25-30 kilo verdim. karın bölgesinde ciddi bi sarkma söz konusu. Açıkcası bu ür ameliyattan çok çekiniorum. Sporla denedim ama başaramadım. Bu cerahi müdahele ile ilgili bana bilgi verirseniz seviniirm.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Ayrıca yaş, boy ve kilo bilgilerini de yazın.

 5. 2 yıl once meme kücültme ameliyatı oldum ama bu seferde koca göbeğim ortaya çıktı .gören hamile sanıyor.üst taraf şiş alt tarafta kocaman ve sarkık iğreniyorum kendimden.bu kadar büyük bir karın için operasyon mümkünmü?bacaklarım ince popomda yok :(( ne olur bir fikir verin.nasıl bu karından kurtulurum.böyle bir operasyon varsa fiyatı hakkında bilgi verseniz çok memnun olurum

 6. Merhaba sorum olucakti ben belcikada ikamet ediyorum. Evliyim ve 3 cocuk annesiyim. Ilk hamileligimde karnim sarkti. Kisa bir sure oncesine kadar diyetle 30 kilo verdim ama maalesef gobegim gitmiyor. Agostosta 12 gunlugune gebze ve istanbul tatilim var. Karin germe amelyatinin fiyati nedir ve iyilesme sureci kac gun alir. Euro olarak fiyati nedir istanbulun neresindensiniz avrupa yakasimi anadolu yakasimi. Tessekurler

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Karın germe ise … TL. Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  • Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için … TL yuvarlak silikon için … TL Karın germe ise … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

    • Her iki ameliyat için de sizin karın ve meme şeklinize göre uygulayacağımız teknik ve kombinasyonlar değişeceği için net bir değerlendirme ve fiyatlandırma için bana 0 533 6921598 den ulaşın, sizi yada resimlerinizi görerek bir fiyatlandırma yapayım.

 7. Merhabalar ben 8 ay önce gögüs küçültme ve karın germe ameliyatı oldum. Fakat mide kısmımda şişlik sertlik ve ağrı var. Bu durum normal midir? Bu sorun sürekli aklımı meşkul ediyor.

 8. Merhaba
  Benim bir kac tane sorum olacakti.
  27 yasindayim 3 cocuk annesiyim:)
  1 Hamileliklerden dolayi maglumunuz gobegimde sarkmalar olustu ve catlaklar olustu. Bu cirkin goruntuden kurtulmak istiyorum.
  2 kisa donemde cok zayifladim 20 kiloya yakin kilo verdim ve goguslerim anormal sekilde kuculduler 🙁 gogus buyultme hakkinda ve karin gerdirme ameliyat hakkinda daha fazla bilgi ve fiyat ogrenmek istiyorum . Simdiden tesekkurler.:)
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, sizi veya resimlerinizi görmem gerek. Buna göre ne yapılacağını söyleyebilirim. Bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 9. Hamilelik sonrasinda gobekbolgemde hem yag birikimi ve sarkmasi kotu goruntu olusturdu.bu ameliyatin fiyatini ogrenebilirmiyim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin yada 02122967878 den randevu alarak gelin bakayım.

 10. KARIN GERME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYAT FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM BİRDE BU İKİ AMELİYATI AYNI ANDA YAPABİLİYOR MUYUZ
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, ikisi bir arada yapılabilir. Her biri …. TL ikisi birarada yapılırsa daha uyguna gelir. Detaylı bilgi için bana 05336921598 den ulaşabilirsiniz.

 11. merhaba
  ben 85 kilo bir bayanım.gecen ay meme kücültme ameliyatı oldum ama bu seferde koca göbeğim ortaya çıktı .gören hamile sanıyor.üst taraf şiş alt tarafta kocaman ve sarkık iğreniyorum kendimden.bu kadar büyük bir karın için operasyon mümkünmü?düz olmasada bari şu alt taraftaki sarkıklıktan kurtulsam..bacaklarım ince popomda yok :(( ne olur bir fikir verin.nasıl bu karından kurtulurum.böyle bir operasyon varsa ki büyük ihtimal kombine bi operasyondur fiyatı hakkında bilgi verseniz çok memnun olurum
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak gelin görüşelim. Değilse 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin bakayım. Ayrıca boy, yaş ve çocuk yapıp yapmadığınızı belirtin.

 12. Merhaba benim karın kaslarım yırtık ameliyat olmadan hamile kalırsam bir problem olurmu olmazsa doğumdan hemen sonra ameliyat olabilirmiyim teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba , estetik amaçlı bir işlem düşünmüyorsanız genel cerrahi uzmanına gitmelisiniz. Doğumla ilgili sorularıda kadın doğum uzmanına sorabilirsiniz.

 13. Mini karin germe ameliyatii icin trde kac gun kalmak lazim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba Selin hanım, 1 hafta İstanbulda kalmanız iyi olur ama kendinizi iyi hissederseniz 5 gün sonra da gönderebilirim.

 14. Kucuk karin germe ameliyati lokal anesteziyle olabilirmiyiz
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, evet lokal anestezi ile mini karın germe olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 05336921598 i arayabilirsiniz.

 15. merhaba,
  ben almanyada yasiyorum.3 kere sezeryanla dogum yaptim. eski kiloma geri döndüm (50kg) fakat karnim sarkti,burustu.karin gerdirme ameliyati olmak icin fiyat ögrenmek istiyorum( euro olarak) 1 haftaligina gelebilirim türkiyeye,süre yeterlimi?
  simdiden tesekkürler,kolay gelsin.

  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,1 hafta süre karın germe için yeterli fiyat … Euro detaylar için 0090 533 6921598 den direk benimle irtibata geçebilirsiniz iyi akşamlar.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here