1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 19 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,32.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

303 YORUMLAR

 1. Merhaba doğumdan karin bölgemde sarkma ve catlak oldu. Ne kadar spor yapsamda toparlanma olmadı. Ben yaptirmak istiyorum fiyat ve sonucu ile ilgili bilgi alabilir miyim

 2. merhaba Dr hanim ben 30 yasinda ic bacakta sarkmalari olan bir hastayim.basenlerde ve karnimda catlaklar var.2 sezaryen dogum yaptim.suan istedigim kiloya yaklasmak uzereyim.67 kilodayim.bel 84 karin 100 popo 110 ölçülerinde gevsek bir durumdayim.mini karin germe ve kalcaya yag enjekte
  tam karin germe ve kalcaya yag enjekte fiyati nedir acaba

 3. defne hanim ben de 58 kg verdikten sonra olusan sarkmaları toparlayamadim .. bacak (uyluk germe deniyor zannedersem ) ve tam karın germe icin fiyat bilgisi alabilir miyim ..bir de bacak icin nasıl bir yontem uyguluyorsunuz , karın ve bacagi beraber yapabiliyor musunuz

 4. Merhabalar doktor hn.nasilsiniz?benimde üç çocuğun var vücudum oldukça deforme oldu.karin germe ,iç bacak gevşeme,sarkık meme dikleştirme ameliyatlarını hepsi bir aynı anda olabilir mi acaba?birde toplu ve ayrı ayrı ücretleri nedir acaba?şimdiden teşekkür ediyorum.

 5. Merhaba Hocam tüp mide ameliyatı oldum.3 sene geçti 54 kg verdim.
  bundan kaynaklı sarkmalarım var karında ve bel çevrsinde 175 boy 90kg ve 30 yaşındayım fiyat alabilirmiyim.

 6. Merhaba hocam ben 43 yaşımdayım çatlakların geniş gôbek deliğine kadarda uzunlar tam karın germe ve liposuction sırt yanlar dahil fiyat alabilirmiyim saygılar

 7. Merhaba 31 yaşındayım 2nci sezeryan ameliyatını bu hafta oldum 8 kilo almama rağmen iç karın yapım olmadığından iç karında ve deride aşırı sarkmalar oldu karın dokularım kaslarım çok zayıfmış doğum doktorumda genel cerrah da ameliyat olmam gerektiğini söyledi bana gerekli müdahale karın germe ameliyatı mıdır? Ne kadar zaman sonra ameliyat olabilirim ve fiyatları nedir? Bilgi alabilir miyim?

 8. Merhabalar,
  24 yaşındayım 152 boy 62 kilom var. kilodan ziyade göbek bölgem hamile bir bayanın ki gibi. fiyatlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

 9. Merhaba sezaryen doğum sonrası sarkık ve büyük bir Karnım oldu. Karın Germe ameliyatının fiyatını öğrenebilir miyim? 38 yaşındayım buarada

 10. Merhaba karın germe+ liposection olmak istiyorum. Tesettürlü bir bayanım ameliyat ekininizin hepsi bayanmıdır? Birde fiyat öğrenebilirmiyim lütfen?

 11. Merhaba, ben 110kilodan 70kiloya düştüm. Boyum da 1,68cm. Karın germe ameliyatı olmak için daha ne kadar kg vermem gerekir sizce? Uzun yıllar çok kilolu olduğum için her yerim sarktı, bu yüzden de çok mutsuzum. Göğüs toparlama, karın germe, kol ve iç bacak toplama ameliyatı olmam gerekir. Hepsini aynı anda olabilir miyim? Ve de fiyatı yaklaşık ne kadar olur? Bilgilendirdiğiniz için şimdiden teşekkürler.

 12. Merhaba ben 39 yaşındayım ve 2 çocuğum var sezeryan oldu ikisi de. Karnımda biraz fazlalarım var belim de simit varmış gibi göğüslerimin şekli de biraz bozuldu her 2 ameliyatın ayrı ayrı fiyatlarını alabilirmiyim

 13. Selam ben 2 yıl önce karın germe ameliyatı oldum gayet memnunun ancak göbek çizgi üzerisin kadar devam eden çatlağım olduğu için ilk ameliyatla tüm çatlaklarımdan kurtulamadım sadece çatlaklarımdan kurtulmak için ikinci bir ameliyat istiyorum karnımda hiç sarkma yok bu mümkün mü mümkünse fiyat alabilirmiyim . Ayrıca iç bacak germe de istiyorum.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.
   Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 14. Merhabalar hocam. 26 yaşında erkeğim. Fazla kilo vermemden dolayı göğüs ve karın bölgemde sarkmalar meydana geldi. Bunları kaslarımı geliştirerek gidermeye çalışsam da çok fazla bir sonuç elde edemedim. Ameliyat olmayı düşünüyorum fakat fiyatlar konusunda bilgim yok. Siz göğüs germe ameliyatı da yapıyor musunuz? Göğüs+karın germe ameliyatının fiyatı nedir? Ayrıca bu germe ve deri aldırma işlemlerinden sonra tekrar kilo alıp verirsek tekrar sarkma meydana gelir mi? Bu soruları yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

 15. Merhaba defne hanım 26 yaşındayım boy 1.70 kilo 65 ben 2 doğum yaptım sezeryan ikisinde de 12 kilo aldım , göbek deligime kadar çatlağim var yanlara dogruda var egildigimde olan az sarkma da var .2 yıl emzirdim göğsüm de sarkma oldu . Iç bacakta az gevşeklik var
  Karin germe+( göğüs dikleştirme+ silikon ) +Iç bacak lipo germe fiyat alabilirmiyim

 16. Benim 3 doğumum var sonucusunu 3 yıl önce yaptım sonucunda Karin bolgemde asiri yirtilma ve sarkma oldu oturduğumda karnım kucağımda gibi görüyorum boyum 1.55 kilom 65 Ben Karin germe ameliyati Ile duz bir Karina sahip olabilirmiyim çok fazla yirtiklarim var ve bu ameliyati korktugum icin cesaret edemiyorum Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkur ederim

 17. Merhaba ben karın germe yaptırdım ancak iz sezeryanla izinden çok daha fazla ve köyü renkte 1 yıl oldu bu normal midir düzeltilebilir mi görmek isterseniz özelden fotoda atabilirim

 18. Merhaba 76-78 kiloyum karnın hamile gibi gözüküyor rahatsız olıyorum karın germe amilyatı yaptırmak istiyorum fiyatın yazarmisiniz şimdiden teşekkür ederim

 19. Defne hanım merhaba
  40 yaşındayım. 14 yıl önce ikiz, 8 yıl önce de tek çocuk doğum yaptım. Şuan 1.60 boy ve 65 kg.ım. Okuduğum yazılardan ve görsellerden bana en uygun ameliyatın karın germe olduğunu farkettim. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.