1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 32 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,25.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı gerektiren karın derisi sarkması genellikle kadınlarda olmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma sonucunda karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır. Kadınlarda en önemli etken  geçirilmiş hamileliklerdir. Genetik faktörlerin etkisi nedeniyle hastalarımıza milliyet sorgulaması da yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak karnın düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılması ile kaslar birbirinden ayrılır ve içerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık görünür. Önemli ölçüde kilo kaybı da karın derisinin gevşeyip sarkmasına yol açar. Karnınız sadece yağlanmakla kalmamış, ayrıca kasların araları açılmış ve sarkmışsa karın estetiği, karın germe  “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Karın gerdirme ameliyatı ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla birlikte alınır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor. Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.  Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

karın germe

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer. Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır. Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=619nyhBzdTM

842 YORUMLAR

  • Merhaba, ikinci kez karın germe olabilirsiniz. İlk ameliyattan farklı bir riski olmaz. Fiyat için sizi görmem gerek. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 1. Merhaba defne hanım. 2 kez sezeryan oldum .karnımda ki şişlik ve göbek altı sarkma aşırı dercede kaldı. Çok rahatsız oluyorum psikolojim bozuldu.ne gibi bir işlem yapılabilir ve yapilan işlemin fiyatı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Not: karin gerdirme ameliyatı çözüm olurmu olursa fiyatı ne kadar ?ayrıca riskleri.nelerdir.

  • Hocam merhaba.
   Bir hastalık ve bunalım ile birlikte 4-5 ayda 35 kilodan fazla verdim. Kiloyu uzun süredir taşıyordum yani göbek bölgem büyüktü. Kiloyu verince göbek bölgemde panter tırmığı gibi derin uzun çizikler ve deri sarkması var. Sadece göbek bölgemde değil sırt, göğüs, kol. Fakat göbek bölgem beni rahatsız ediyor. Normal bir tshirt giydiğimde göbek birinkintisi gözüktüğü için beni çok sıkmayan korse giyiyorum.(normal bedenimden büyük dar atlet gibi) Deri toplama operasyonu düşünüyorum fiyat ne kadardır?

 2. Merhaba Defne hnm. 1.60 boy ve 67 kilo. Bende mini karın germe liposakşın olmak istiyorum. Bu konuda fiyat verebilirmisiniz lütfen.. Birde ameliyat iyileşme süresi ne kadardır…

 3. Merhaba Hocam ben 17 yasindayim diyet ve sporla 30 kilo verdim suan 67 kiloyum boyum da 165. Hedefim 55 kilo olmak daha simdiden karnimda bacagimda ve göğsümde sarkmalar var.fiyat alabir miyim?

 4. 15 ay önce ikizlere sezeryanla doğum yaptım. Boyum 1.55 kilo 58 karın bolgemde ciddi sarkma var sporla toplanmadi. Mini abdominoplasti olması bu durumda mümkün olur mu ve fiyat bilgisi alabilir miyim

 5. Merhaba, 110 kilodan 85 kilo civarına düştüm 4 yıldır ara ara tekrar alıp verdim yanlar ve karın bölgesi aynı zamanda göğüs altı sarkma var.Fiyat alabilir miyim?

 6. Merhaba benim karnımın içinde kitleler tespit edildi yağ dokusu ya da kas dokusu üzerinde denildi. Ben bunlar alınmışken karin germe yağ aldırma ve göğüs büyütme istiyorum. 3 tane sezeryanla doğum yaptım. Boyum 1.72 kilom 59 .Fiyat ve bilgi alabilir miyim.

 7. Mrb defne hnm 2çocuk annesiyim 36yaşunda 1/56 boy 60 kiloyum dogum sonrası karın bölgemde sarkma oldu ve yaglanmayla banada fiyatla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim tşkler

 8. Merhaba defne hanım,
  Göbek deliği altındaki sarkmalar için fiyat alabilirmiyim.
  1.83 boy 88 kilo sporda yapıyorum ama altaki sarkmayı olmuyor
  Teşekkürler

 9. Merhabalar, 21 yaşında 173 boyunda 80 kiloyum.130 kiloları gördüğüm zamanlar oldu ve uzun bir süre 110 kilo da kaldım.En sonunda tekrar diyet ve sporla 110’dan 80e düştüm.Karnımda sarkma oldu.Ortalama bir fiyat öğrenmek istiyorum.

   • Selamlar esim bir cocuk annesi dogum yapilali 20 yili gecti yasi 41 baoyu 1.68 kilo 63-65 arasi karin bolgesinde yillardan beri dogum sonrasi olusan deri sarkmalari ve hafif yag birikimi var ve kalcalarinda hafif selulut var siki kot ve giysiler giymeyi sever topuklu ayakkabi eskiden cok giyerdi ama simdi giymiyor gunde 5-10 adet arasi sigara icerdi simdi daha azaltti ortalama 3-8 arasini gecmiyor direkt olarak spor yapmiyor ama surekli yürüyüş yapar gunde min 30-50 dk oplam yurur vucudunda kilo fazlasi hemen hemen yok gibi genelde bazi bolgelerde hafid yag toplanmalari var onun haricinde duzgun bir fizigi vardir rb rahatsiz edici noktalar karin bolgesi yogunluklu deri sarkmasindan dolayi ve kalcalardaki selulittir (cok yogun degil)alkol haftada 1 sosyal icici bu duurm ile ilgili ne onerirsiniz surec nasil oluyor aci olayi ameliyat sonrasi cok oluyormu ve selukut olusumu veya yok edilmesi ameliyatsiz mumkunmu masaj işin veya ses dalgasi vs ile veya ne tarz yontemler olabilir tuz tuketikini sever fazla yemek yemez genelde beslenmesine dikkat etmez az yer tansiyonu hep dusuktur 10-7 maksimum gibi bu konular hakkinda cevap ve onerileriniz ve tahmini fiyat larinizi alirsam cok sevinirim kendisine yillardir kurtulmak istedigi bu durumdan kurtarmak istiyorum kolay gelsin

     • Merhabalar hocam yaşım 35.kg 65. Boyum 1.60 ben dört ay önce yaptırdım karın germe amaliyatını.ama hala göbek var ve sert.yaptırdığım doktor senin iç karnın geniş çok gerdik. Ama anca bu kadar düz.oldu diyor.kilo verirsen.düz olur dedi.ben Hayal kırıklığı içindeyim.kilo verince karında sarkma gevşeme olurmuş.yoksa tekrar mı yaptırayım sevgilerle hocam

     • Karın içi yağlanmanız fazla olabilir. Karın kaslarını güçlendirici egzersizler yapmanız faydalı olabilir.

 10. Defne hanım merhaba, 1 Doğum yaptım karnımda beni rahatsız edecek şekilde çatlama ve sarkık var. Zayıf olduğum içinde daha çok belli oluyor. Fiyat rica ediyorum. Birde videonuzu izledim o kesi iz olarak kalıyor mu? Teşekkür ederim.

 11. hocam merhabalar, 10 yıl önce ikiz kızlarımı sezeryanla doğurdum. 1,62 boy ve 68 kilodayım. göbek deliğim üst karın kaslarımın yırtılmasından dolayı düşük bu sebeple karın gerdirme olmak istiyorum.. iyileşme süresi ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim? Haşimato hastasıyım ve sigara alkol kullanmıyorum. yaş 38

 12. Merhaba hocam iki normal en sonda ikiz sezeryan gebeligim oldu ikizlerden sonra sezeryan karnım.kaldi çatlak oldustu ölü deri açıkçası vücudum deforme oldu fiyat öğrenebilir miyim kombine ameliyatta oluyormu ??

 13. Merhaba ben 24?160 boyunda 56 kiloyum yaklaşık 24 kg dan sonra göbeğinde sarkmalar oluştu üstelik bekarım ileride bir sorun teşkil eder mi bu ameliyatı su an yapmak istesem. Ve fiyat öğrenebilir miyim

 14. Ben bir tane doğum yaptım ve sezeryan oldum boyum 1.50 kilomda 45 flaan karnımda sarkıklık var ve beni çok rahatsiz ediyor gerdirme ameliyatı olmak istiyorum Gaziantep de oturuyorum fiyat ne olur lütfen acil dönüş yapın

 15. 1,57 boy 58 kiloyum iki hamilelik ve sezeryan Doğum yaptım düz bi karın ve deri fazlalıkları alınarak görünüş açısından güzel görüntü olsun dıye bu amelıyat uygun mudur???? Ve fiyat bilgisi alabilirmiyim??

 16. Hocam eşim normal Doğum olarak 4 çocuk dünyaya getirdi ve karın bölgesinde hem deri sarkması hem de çatlaklar var bunun için fiyat alabilirmiyim

 17. 164 boyundayım 63 kiloyum sarkmam var ama çok hafif aktif spor yapıyorum ama doğum yaptığım için göbek var, gitmiyor.. karın kaslarım gözükmesi için ameliyat olmak istiyorum. fiyat bilgisi atar mısınız?

 18. merhabalar.157 cm boyundayim ve kilom yaklasik 63.iki dogus yaptim ve ondan sonra gobegimde sarkintilar oldu.bunun icin fiyat ala bilirmiyim??

 19. Merhaba 170 boyunda 84 kiloyum peşpeşe iki hamilelik geçirdim karın bölgemde sarkma var yag aldırma ve karın germe kombine fiyat ögrenebilirmiyim

 20. 164 boyundayım 67 kiloyum sarkmam yok ama hafif göbek var karın kaslarım gözükmesi için ameliyat olmak istiyorum. fiyat bilgisi atar mısınız?

 21. Merhaba ben iki sene önce Doğum yaptım çatlak ve sarkma oldu bende çok rahatsız oluyorum karnımdan ameliyat fiyatını öğrenebilirmiyim

 22. Merhaba 26 yaşındayım1.60 boyum 75 kiloyum 3 çocuğum var aşırı derece sarkmam var konu hakkında bilgi ve fiyat bilgisi alabilirmiyim

 23. Merhaba .. Yaklaşık 70 kilo civarindaym sadece karın bölgemde sarkma oldu dogumdan sonra germe ve yağ alınması için ameliyat istiyorum en kısa sürece acaba fiyat için mail atabilir misiniz ??

 24. Defne hanım merhaba,
  5 sene önce doğum sonrası maalesef ki benimde karnımda çatlaklar oluştu. göbek deliğimin üstüne kadar varlar. 1.63 boyum ve 60 kg dayım. aşırı bir sarkmam yok . sizden fiyat rica ediyorum.

 25. Merhaba hocam vücut geliştirme yarışmasına katılıcam önümüzde yıl.2-3 yıl öncesinde 125 kiloydum şuan 80 kiloyum spor yapmama rağmen çok az bir nebze kaldı ameliyat fiyatını öğrenebilir miyim ?

  • Merhaba, karın germe sormuşsunuz ama vücut yarışmalarında vücutta iz istenmiyor bildiğim kadarıyla. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alıp gelin en uygun çözümü sizi muayene ederek söyleyeyim.

 26. Merhaba. 1.60 boyundayim 95 kgyum kilomun çoğu göbek kısmında. Bu operasyon için illa kilo verimi sonrasi sarkiklik mi baz aliniyor yoksa ben de yararlanabilir miyim, bir de fiyat bilgisi lutfen.,mumkunse tüm vucut icin yag aldirm/germe fiyatlarını ogrenmej istiyorum

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.