Karı koca elele estetik ameliyata geliyor

0
592

Her şey birbirinden gizli olmak zorunda değil. Evlilikte arkadaş olmayı becerebilen eşler her yere beraber gidebildikleri gibi estetik işlemler için de beraber başvurabilirler. Sonuçta eşler birbirlerinin en iyi danışmanları olamaz mı ? Bu konuda da birbirine desteğin eşler arası bağa olumlu etkisi olur bence.

Estetik sanki kadınlara özgü bir şeymiş gibi düşünülürken artık erkekler de en az kadınlar kadar güzelliklerine dolayısı ile estetiğe düşkün oldular. Karısını muayeneye getiren pek çok erkek bir işlem yaptırmasa bile mutlaka kendisi ile ilgili bir konuyu danışıyor. Birlikte ameliyat olan eşlerin sayısı da hiç az değil.

En sık ameliyat dışı işlemlerde birlikte başvurular oluyor. Mesela 30 yaş üstü görsel işlerle ilgilenen beyler de kadınlar gibi kendilerine bakmak ve bakımlı görünmek istiyorlar. Özellikle açık tenli mimiklerini çok kullanan beyler botoks, prp ve mezoterapi gibi işlemlerden, yağlı cilt yapısına sahip beyler cilt bakımı, kimyasal peeling ve mezoterapi gibi işlemlerden çok olumlu sonuçlar alıyorlar. Beylerin bu konuda tecrübesi daha fazla olan eşlerinden daha fazla güvenecekleri başka kişi yoktur herhalde.

Liposuction işlemi yani yağ aldırma herhalde hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyecek. Yeme alışkanlıkları benzer olan eşler 40 yaş üstü bölgesel yağlanma problemleri ile karşı karşıya kalırlar. Kilo vermek her zaman o kadar kolay olmaz. İş ve aile hayatındaki koşuşturmalar düzenli beslenmeye ve spora zaman ayırmaya olanak sağlamadığında acaba yağ aldırsam biraz incelir miyim? Sorusu akıllara takılır. Bu işe zaman ayıran ve masraf yapan kişi daha sonrasında beslenmesini düzenlemekte daha kararlı olabiliyor. Sonuçta kısır döngüyü bazen kırmak olumlu sonuçlar doğurabiliyor. Erkekler karın ve bel yağlarından bazen de memelerinden kurtulurken eşleri de doğumun yaptığı deformasyonlardan kurtulabilir. Sonuçta doğumların kadınların meme ve karınlarında yol açtığı estetik sıkıntılar eşler arası sıkıntılara yol açabilir. Bir arada ameliyat olan eşler birbirlerine ameliyat sonrası daha kolay destek olurlar.

Bazen kadın göğüs estetiği yaptırırken kocası da saç ektirebiliyor. Veya ikisi birden burun estetiği olan hastalarımın sayısı az değil. Birlikte ameliyat olmanın avantajları oldukça fazla. Malum estetik ameliyatların çoğu yatıran ameliyatlar değil. Ayakta iyileşmeyi bekliyorsunuz. Birkaç gün evde kalarak morluk veya şişliklerin geçmesi için vakit harcamak gerekiyor. Eşler birlikte ameliyat olunca bu süreyi de birlikte atlatabiliyorlar. Ayrıca yoğun iş hayatına biraz ara vererek evde tatil yapmış oluyorlar. Estetik yaptırmanın heyecanı ve mutluluğu ile, birlikte evde geçirilen süre, eşler arasındaki ilişkiyi bence çok olumlu etkiliyor.

Bazen de eşlerden birisi önce ameliyat oluyor ki bu çoğunlukla hala kadın. Ondaki sonucu gören eşi bir süre sonra aynı estetik operasyon için bize başvuruyor. Bunu özellikle liposuction operasyonunda gözlemliyorum. Tabi bu her zaman böyle olmuyor. Eşlerden biri estetiği çok karşı olabiliyor. Eşinden gizli botoks yaptıran, hatta estetik ameliyat olan bir çok insan var. Bazen de karşı çıkmıyor ama ilgilenmiyor da. Hayatın tüm alanlarında olduğu gibi bu konuda da insanlar çeşit çeşit.

 

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.