Işık dolgusu fiyatları

101
28789

Öncelikle ışık dolgusunun ne olduğunu kısaca anlatalım. Işık dolgusu; göz altı kısmında oluşan çukurluk ve morlukların göz altına enjekte edilen bir madde (hyaluronik asit) ile uzun süreli olarak giderilmesidir. Ekonomik olması ve uzun süreli bir çözüm getirmesi sebebiyle Türkiye ve Avrupa ‘da çok tercih edilen bir yöntemdir. Ülkemizde kısa sürede ve her hangi bir komplikasyon oluşmadan başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gözaltı morluklarına en uygun çözüm

Seneler geçtikçe dokularımızdaki elastik madde salınımı azaldığı için cildimizde yaşlanmanın belirtileri görülür. Bundan korunmak için bir çok şeye dikkat etmeliyiz. Göz kremleri vs. nin artık etkisiz kaldığı durumlarda göz altı ışık dolgusu imdadımıza yetişir. Alt göz kapağı altında mor veya koyu görünen bölgenin çukurluğu gider ve aydınlanır.

Bu durum kişide yorgun, mutsuz bir görüntüye sebep olur. Makyajla kapatmaya çalışsak da yeterince başarılı olamayız. Üstelik bunları her gün ve hatta gün içinde defalarca tekrar etmek gerekir. Günümüz kadını iş hayatının içine tamamen daldığı için bu tür makyaj tekrarları iş kaybına sebep olabiliyor.

Göz altı ışık dolgusu ile uzun süre göz altı morluklarından ve çukurlardan kurtulmak mümkün. İşlem bir kaç dakikada bitiyor. Kişiye göre değişmekle birlikte 12-18 ay arasında kalıcılığa sahip oluyor. Yorgunluk, solukluk, mutsuz, görüntüden kurtuluyor,”sana ne oldu, tatilden mi geldin “gibi sorularla karşılaşıyorsunuz.

Işık dolgusu fiyatları nasıl belirlenir ?

Ücret hesaplama yöntemi genellikle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bunun sebebi göz altı morluklarının / çukurlarının boyutu ile alakalıdır. Eğer boyut küçükse uygulanacak ilacın miligramı da düşük olacağından daha ekonomik bir fiyat ortaya çıkacaktır. Çoğunlukla 1 ml dolgu yeterli olur

Uygulama yapılacak alan büyük ise biraz daha fazla olacaktır. Ancak her durumda fiyatı belirleyen temel unsur kullanılacak malzemenin kalitesi ve miktarı ile eşit orantılıdır. Elbette doktordan doktora da fiyatlar değişiklik gösterebilir. Her sağlık sorununda olduğu gibi güvendiğiniz bir doktora bu işlemi yaptırmalısınız. Doktor olmayan kişilere ışık dolgusu ve diğer tedavi yöntemlerini uygulattırmaktan kaçınmalısınız.

Sonuç olarak ; Göz altı morluklarının ve göz altı çukurlarının tedavisinde uzun süreli sonuç almayı sağlayan ışık tedavisini güvendiğiniz bir doktora ülkemiz şartlarında oldukça ekonomik bir şeklide yaptırabilirsiniz. Uzman ellerde yapıldığında işlem çok kısa sürecek ve Sadece nadir de olsa işlem sonrasında kızarıklık ve basit morluklar dışında her hangi bir yan etki oluşmayacaktır.

101 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.