Göz altı torbaları

14
7163

Yıllar pek de insaflı değil. Özellikle orta yaşlardan sonra göz altı torbaları dediğimiz, gözümüzün alt kısmında morluk ve şişlik oluşması sorunu toplumumuzda sıkça yaşanmaktadır. Bu görüntü kişiyi sosyal hayatta zorlamaktadır.

Oysa size kolay bir şeklide bu problemden kurtulabileceğinizi söyleseydik ne düşünürdünüz?

Sürdüğümüz onca göz çevresi kremi de ne yazık ki bir süre sonra derdimize çare olmaktan uzak kalır ve sadece geçici bir çözümdür. Ama tabi ki cildi besleyen, nemlendiren ve özellikle güneşten koruyan cilt bakım ürünlerini kullanmaktan vazgeçmemeliyiz.

Göz altı torbası nedir?

Problemi daha geniş açıklamak gerekirse ; alt göz kapağı altında halka şeklinde bir çöküntü ve koyuluk oluşur. Hatta zamanla bu halka damla şeklinde aşağı doğru uzar. Bu görünüm “Yorgun musun? Üzgün müsün, muayyen gününde misin?” gibi sorulara maruz kalmamıza neden olur. Bu sorulara cevap vermek zorunda kalmamak için her sabah ayna önünde boyama operasyonu yapmamız gerekir.

Makyaj ürünleri sağ olsun. Ama bunlar da gün içinde silinebilir. O zaman oluşan görüntüyü düzeltmek de tam uzmanlık gerektirir. Siz de ben gibi çok meşgulseniz, bence uzun süreli kalıcı hilelerden yararlanın.

Göz altı torbalarından ışık tedavisi ile kurtulun

Göz altı torbalarında ile denenecek yöntem göz altı ışık dolgusudur. Bu ürün çoğu zaman başarıyı oluşturan özel bir üründür. Gerçekten göz altı gibi hassas bir bölgeye uygulamak için ideal. Bir dakika içinde sağlıklı görüntüye kavuşuyorsunuz. Kalıcılığı genel olarak 1.5 sene.

Fakat herkes için uygun değil. Özellikle göz altı torbaları büyükse pek işe yaramıyor. Bu işleme uygun olup almadığınız tespiti için muayene olmalısınız. Göz altı torbalarından kurtulmanın böyle kolay ve ekonomik bir yolu varken bunu tercih etmek çok akılcı olacaktır. Üstelik sağlık açısından da her hangi bir zararı bulunmamaktadır.

Göz altına uygulanan ışık dolgusuyla alt göz kapağındaki yorgunluk izlerinden kurtulursunuz. Yanaklarınız daha sağlıklı görünür. En önemlisi de bu değişikliği herkes fark eder ama neden olduğunu anlamaz. Artık “Tatile mi gittin?” sorusuna maruz kalırsınız.

Işık tedavisi nedir ve nasıl uygulanır ?

Göz altında oluşan morluk veya şişkinliklerin olduğu bölgedeki deri altına enjektörle hyaluronik asit enjekte edilerek yapılan tedaviye ışık tedavisi adı verilir. Birkaç dakika içinde tamamlanan bir işlemdir. Sonuçlar hemen görülür. 1 hafta içinde tam oturur.

Etki mekanizması

İşlem sonrasında uygulanan asit maddesi su tutucu bir madde olması sebebiyle bölgenin kuruluğunu engeller ve daha nemli, canlı, diri bir görüntü oluşmasını sağlar. Adeta o bölgeyi parlattığı için ışıklı dolgu diye nitelendirilir.

Yan etkileri

Yapılan araştırmalar sonucunda uzun vadede her hangi bir yan etkisinin olmadığı saptanmıştır.  Kısa vadede ise iğnenin girdiği yerde morluk ve kızarıklık durumları oluşabilir. Bu etkiler de tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden bir kaç gün içinde iyileşir.

Göz kapağı ameliyatı

Göz altı ışık dolgusunu bu kadar övdük ama her göz altı torbasında işe yaramaz. Özellikle büyük torbalanmalarda mutlaka alt göz kapağı ameliyatı gerekir. Çünkü büyük torbalanmada hem deri esnemiş ve sarkmıştır, hem de göz altındaki yağ paketleri iyice büyümüştür. Bu durumda tek çare alt göz kapağı estetiğidir. Alt göz kapağı estetiği için detaylı bilgi şu yazımızda:
https://www.defneerkara.com/alt-goz-kapagi-estetigi.html

Sonuç olarak özellikle gece az uyunduğunda, alkol sonrası sabahlarında, iş arkadaşlarınızın, çevrenizdeki tanıdıklarınızın uykuyu alamadın mı?  yorgun musun? gibi tepkilerine maruz kalmamak için rahat bir şekilde bu yöntemlerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hangi yöntemin size uygun olduğunu anlamak için bize 0 212 2967878 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Gözaltı torbaları video:

14 YORUMLAR

  1. Merhaba göz altı torbalarim ve üst kısımda da göz kapaklarım düşük gözüme ağırlık veriyor. 43 yaşındayım. Adım medet. Bununla ilgili yapılabilecekler, fiyatı, süreç nasıl işliyor, ne kadar sürede iyileşme oluyor. Donusunuzu rica ederim.

  2. Göz altlarımda torbadan ziyade çukur oluştu son zamanlarda. Morluk da genetik olarak var. Gözaltı çukurlarım için ve morluklar için kalıcı bir tedavi var mıdır? Ücreti nedir?

  3. Merhaba, 34 yaşındayım göz altımda torbalanma ve morluklar var. Bu durum beni çok rahatsız etmekte. Bu iki sorunun çözümü nedir ve fiyat bilgisi alabilirsem çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

  4. Merhabalar 24 yaşındayım genetik oparak gözaltı torbalarım var ameliyat için fiyat alabilirmiyim bide kaç gunde işime geri dönebilirim

  5. Merhaba 23 yasindayim ergenlikten beri beliren goz alti torbalari ve bazen hafif dusen goz kapagi sorunum var. Tedavi sureci nasil oluyor , ayakta mi yatakli mi , isten izin alacagim icin soruyorum. Ve ortalama fiyat ogrenebilir miyim teswkkurler

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.