Genital bölgede hangi estetik girişimler yapılıyor?

1
5517

Sorun sadece dış güzellik değil bazen vücudumuzda gizlediğimiz bölgelerimizde de estetik problemler olabilir. Genital bölgeden bahsediyorum. Artık bir çok bayan için genital bölge problemlerine de çözüm bulmak mümkün. Cinsel bölge estetiği (genital estetik, vajina estetiği) son zamanlarda eskisine oranlar daha sık yapılan estetik operasyonlardandır.

Genital bölge estetiği

  1. Genital bölge kıllarına yönelik lazer epilasyon
  2. İç genital dudakların küçültülmesi
  3. Dış genital dudakların dolgunlaştırılması
  4. Genital bölge sarkmasının düzeltilmesi
  5. Genişlemiş vajinanın daraltılması

Genital lazer epilasyon

Genital bölge estetiğinde (vajina estetiği) genital bölgenin derisinin görünümü de önem arz etmektedir. Bu derideki kıl dönmeleri ve izleri bence hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle genital bölgede sorun yaratan kılların ortadan kaldırılması hem sağlık hem de estetik açıdan olumludur. 16 yaş sonrası bayanlar bu işlemi gerçekleştirebilir. Daha erken yaşta kıllar ile ilgili ciddi bir sorun olmadıkça önermiyorum. Hem vücut gelişimi tamamlanmadığından hem de küçük yaşta genç kızların işleme adapte olması zor olduğundan.

İç dudak sarkması

Evlilik ve doğum öncesi genital bölgede en sık iç genital dudaklardaki sarkma sıkıntısı ile başvuru oluyor. Bu durum genellikle yapısaldır. Herhangi bir hastalıkla bağlantısı pek olmaz. Genellikle zayıf kişilerde daha çok görülür. Ayaktayken iç dudak dış dudakların arasından aşağı sarkar. Bu durum yürürken çamaşıra sürtünme nedeniyle kaşıntıya yol açar. İç dudakların küçük bir cerrahi operasyonla küçültülmesi mümkündür. Buna labioplasti ameliyatı denir. Lokal ya da genel anestezi ile yarım saatlik işlem ile bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün.

Dış dudak dolgunlaştırma

Doğum ve kilo alıp vermeler sonucu dış genital dudaklarda buruşma oluşabilir. Bu da estetik olarak kişiyi rahatsız edebilir. Vajina estetiği ile bu tür problemleri çözmemiz mümkün. Yağ ya da dolgu enjeksiyonu ile dış dudaklar 20 dakika içinde dolgunlaştırılabilir.

Genital bölge sarkması

Özellikle 2. doğumdan ve kilo alıp vermelerden sonra bazı kadınların genital bölgesi (vajina bölgesi) karından kopmuş gibi aşağı sarkar. Bu durum genital bölge temizliğini güçleştirir. Hem karın hem de genital bölgesinden sıkıntı ile başvuran bayan hastalarımıza karın germe işlemi uygularken genital bölgeyi de normal konuma getirecek askılamayı yapmak mümkündür.

Vajina daraltma

Doğumlar ve kişisel bazı özellikler nedeniyle vajinada genişleme oluşabilir. Bu durum cinsel hayatta sorunlara yol açtığı gibi idrar kaçırma, oturup kalkarken ses gelmesi gibi sorunlara da yol açar. Vajinal muayene sonrası herhangi bir sorun yoksa genel anestezi altında 45 dakikalık bir işlem ile vajina ideal olan 2 parmak genişliğe daraltılabilir.

1 YORUM

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.