Kadınlarda popo yağ dağılımı genetik nedenlere bağlı olarak farklı anatomik görüntüler ile karşımıza çıkar. Popo şekli özellikle kıyafet duruşunda arkadan ve profilden önemli olduğundan bu konuda yeteri kadar mutlu olamayan kadınlar bizlere başvuru yaparlar. Vücutta kilo ile bağımsız olarak yağ dağılımı genetik nedenlere bağlı olduğunda kilo alımı ya da kilo verilmesi ya da yapılan kas sporları görüntünün restorasyonunda yetersiz kalabilir.

Popo şekillerini 4 grupta toplayabiliriz.

1 Kalp şeklinde popo (şekil 1)

2 Yuvarlak popo (şekil 2)

3 Kare popo (şekil 3)

4 Üçgen popo (şekil 4)

Tahmin edebileceğiniz üzere günümüzde en çok tercih edilen popo şekli yuvarlak ya da kalp şeklindeki popo şeklidir. Her iki vücut tipinde de bel incedir. Poponun yüksekliği idealdir. Kalp şeklinde olan popoda basen bölgesi belirgindir. Poponun şekli ile uyumlu bir şeklide basen devam eder. Yuvarlak popoda ise basen belirgin değildir. Yağ dokusunun çoğunluğu poponun orta ve üst bölgesinde toplanmıştır.

Kare popo durumunda poponun bele komşu bölgesinde yağlanma çoktur. Basen hiç yoktur. Popo uzun görününlü ve yükseklikten yoksundur. Kilo alımı ile poponun kare görüntüsü daha da belirginleşir. Sırt ile blok şeklinde devam eden bir görünüm oluşur.

Üçgen şeklinde popo bir kadın için görsel olarak en sıkıntı yaratan popo görüntüsüdür. Popo çok küçük ve belirsizdir. Basen yoktur. Hatta basen bölgesinde çöküntü mevcut olabilir. Bu popo tipine sahip olan kişiler kilo aldığında sırt ve belden kilo alımı olur ve sırta nazaran popo daha da küçük görünümde kalır. Bu da arkadan erkeksi bir imaja neden olabilir.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.