Popo Estetiği

4
1154

Popo bölgesi bir kadın için çok önemli güzellik kriterlerinden. Buranın dik, yuvarlak ve diri görünmesi çağımızın güzellik anlayışıyla belirlenmiş. Çok büyük ve çok küçük popolar tercih edilmiyor. Doğuştan gelen popo güzelliği söz konusu olabildiği gibi sonradan spor, diyet ve tabi ki estetik ile buna bir ölçüde de olsa kavuşmak mümkün. Bu yazıda hangi şikayete ne işlem yapılabilir konusunu anlatacağım.

Popo bölgesinden şikayetler nelerdir ?

1. Poponun büyük olması
2. Poponun düşük olması
3. Poponun küçük olması

Büyük popo için neler yapılabilir ?

Poponun büyüklüğü genetik faktörler ve kilo ile ilişkilidir. Çoğunlukla kalça ve bacak içlerinde yağlama ile beraberdir. Kalça ve bacak içinden liposakşın ile uygun ölçüde yağ alımı yapılarak popo şekillendirilebilir. Bu işlem yapılırken poponun yandan bakışta arka doğru olan yüksekliğini mümkün olduğunca korumak gerekir. Düşükse de popo kaldırma ile istenen form sağlanabilir. İşlem sonrası 1. ayda lenf drenajı yapan masajlar ve kalça egzersizleri ile bu bölge kaslarının çalıştırılmasının sonucu daha da iyi hale getireceğini belirtmeden geçemeyeceğim.

Düşük popo için neler yapılabilir?

Genetik faktörlerin yanında 10’un üzerindeki kilo vermenin de popo bölgesinde sarkık görünüme yol açtığını belirtmeliyim. Bu durumda popo üzerindeki deri bolluğunu değerlendirmek gerekir. Deri bolluğu çok ise sırt germe işlemi yapılırken popo da biraz yukarı kaldırılmış olur. Eğer poponun yandan yüksekliği yetersiz ise yağ enjeksiyonu da eklenebilir.

Küçük popo için neler yapılabilir ?

Genetik nedenlidir. Bel kalın ve popo küçüktür. Hatta kalçalarda çöküntü de eşlik edebilir. Bu tarz vücut yapısına android vücut yapısı diyoruz. Bu kişilerde vücuda kum saati görüntüsünü vermede en etkin ve sağlıklı yöntem belden yağ alıp popo ve kalçalara verilerek kalça büyütme yapılmasıdır. Böylelikle hem bel incelir hem de popo ve kalça kadınsı hatlara kavuşur. Beldeki yağ yeterli olmazsa karın bölgesinden de yağ alınabilir.

Bir başka popo büyütme yöntemi de popo protezlerinin kullanımıdır. Bu protezler göğüs protezlerine benzer yapıdadır. Poponun en dıştaki kası altına uygun ölçüdeki protez yerleştirilir.
Hastaların bu işleme uygunluğunun dikkatlice değerlendirilmesi gerekir. Çok yağlanma olmayan popolarda daha güzel sonuçlar alınır. Tabi bir de oturma bölgesine konan bu proteze hastanın uyumu da önemlidir.

Tercih etmediğim yöntemler

1- İple poponun kaldırılabildiğine inanmıyorum.
2- Kalıcı dolgular ile yapılan büyütme işlemlerinin daha sonradan sorun yaratabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak; popo estetiği ile güzel bir kalça ve popo yapısına kavuşmak mümkün. Yeterki doğru teşhis ve buna uygun tedavi planı yapılsın. Detaylı bilgi almak için bizi: 0 212 2967878 den arayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba Karın bel kısmından yağ aşıp popo şekillendirme için güncel fiyat bilgisi rica edebilir miyim , bu işlemden sonra seyahat ve işe Dönüş süresi nedir ? Önümüzdeki yaz aylarında düşünüyorum mevsim uygun mu olur

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.