Meme Estetiği

8
1588
meme estetiği

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği, kadınların oldukça fazla gerek ve ihtiyaç duydukları ve günümüzde sıklıkla tercih ettikleri estetik operasyonlardandır. Geçmişten günümüze kadar kadınların memelerine bir çok anlam yüklenmiş ve önemli bir yere sahip olmuştur. Bu nedenle bütün kadınlar göğüslerinin dik, dolgun ve estetik açıdan güzel olmasını isterler. Bazı kadınların memeleri çok küçükken, bazı kadınların çok büyük olmaktadır. Bazılarının da sarkık ya da asimetrik. Bu durumda kadınları rahatsız edici bir hal kazanabilir. Yapısal etkenlerin dışında ise yaşa bağlı sarkmalar, doğum sonrası yada kilo alıp vermeye dayalı sarkmalar olabilir. Yapılan meme estetiği sayesinde kadınların bütün bu sorunları giderilebilir. Meme estetiği denince sadece kadınlar değil erkekler de akla gelmelidir. Jinekomasti dediğimiz, erkekte memenin büyük olması sorunu pek çok erkeği rahatsız etmektedir.

Meme Estetiği Neden Yapılır?

Meme estetiği ameliyatı, kadınların veya erkeklerin şikayetlerine göre çeşitli durumlarda yapılabilir. Örneğin yapısal olarak küçük göğüslerde yada kadınları rahatsız edecek kadar büyük göğüslerde, sarkmış göğüslerin toplanması için, kanserin bir sonucu olan göğüs kayıplarının giderilmesi için ve erkekte meme büyümesinin giderilmesi için. O kadar çok tercih edilen bir operasyon türü olmuştur ki yaklaşık 15 yılda yapılan meme estetiği ameliyatlarının sayısı 530 bin sayısını aşmış bulunmaktadır. Buda estetik cerrahların meme estetiği operasyonlarını oldukça fazla yapmalarını ve kadınlarında buna ilgi gösterdiği anlamına gelmektedir.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği operasyonu sayesinde kadınların ve erkeklerin kendilerine olan güvenleri tazelenir yada yerine gelir. Çünkü rahatsız olduğu görüntü ortadan kalkarak tam istediği gibi bir görüntüye kavuşmak gerçektende kişiyi her anlamda olumlu etkileyebilmektedir. Memelerin çok büyük olmasından yakınan kadınların, küçülme işlemlerini yapmak için fazlalık olan yağ dokusu, meme küçültme ameliyatı ile oradan alınır ve daha hafif, daha sıkı bir sonuç elde edilir. Göğüs büyütme işlemine bakarsak daha büyük, daha güzel göğüsler için silikon-meme protezi kullanılarak güzel sonuçlar elde edilmektedir. Sarkan memelerin toparlanması için hastanın kendisinden alınan dokular kullanılarak yada göğüs protezi kullanılarak meme dikleştirme ameliyatı ile göğüs tekrardan tasarlanır. Memesi büyük olduğu için mayo dahi giymekten çekinen erkekler ise jinekomasti ameliyatı ile bu sorunlarından kurtulabilirler.

Meme Estetiği Operasyonu Sonrası

Meme estetiği ameliyatları kişilerin kendi istekleri üzerine başvurmaları sonucunda gerçekleşmektedir. Ancak hastanın istekleri göz önünde bulundurulurken doktorun hastasının anatomik yapısına göre bir seçim yapması gerekir. Yapılan meme estetiği operasyonları sonrasında kadınların oldukça bundan hoşnut olduğu gözlemlenmiştir. Operasyon sonrasında sonuç kısa süre içerisinde alınır. Fakat gerçek sonucu alabilmek için, şişliğini atması yaklaşık bir yılı bulabilmektedir. Operasyondan sonra hastalar 30 gün boyunca doktorlarının önerdiği korseyi kullanmaları gerekmektedir. Yapılan bu uygulama göğüslerinden şikayetçi olan her kadın için uygun bir işlemdir. Ancak bir emziren anneyseniz emzirmeden bir yıl sonra bu operasyonu yaptırmanızı önermekteyiz. Çünkü açık olan süt kanalları iyice kapanmalıdır. Bu operasyonun başarısı ve hastanın sağlığı için önem taşımakta.

Erkeklerde de Meme Estetiği Olur mu?

Bazı erkekler meme estetiği operasyonuna ihtiyaç duyabilirler. Ergenlik çağındaki kilolar ve östrojen hormonu artışı yüzünden erkekte meme büyümesi oluşabilir. Bu soruna jinekomasti adı verilir. Bazı erkekler vücut geliştirme yaptıkları için aldıkları hormonlardan dolayı meme büyümeleri olabilir. Bu gibi şikayetleri olan erkeklere meme estetiği, jinekomasti uygulanarak fazla olan doku alınmaktadır.

PAYLAŞ

8 YORUMLAR

  1. Benim. Memem biraz büyük ve sarkık. Omuzlarıma agrı yapıyor. İstanbul dışındayım gelsem. Ne kadar sürede işlem tamamlanır ve fiyat ne olur. Sarkık giderme ve küçültme işlemi için.

    • Merhaba, göğüslerinizi istediğiniz boya küçültebilirim. Bir daha da eskisi kadar büyümez. Ayrıca dikleşir. Ameliyat 2 saat sürer. 1 gece hastanede yatarsınız 1 hafta sonra kontrol. Fiyat … TL İstanbul dışından geleceğiniz için 1 hafta burada kalmalı yada gidip 1 hafta sonra kontrole gelmelisiniz. Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilirsiniz. Görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alıp gelebilirsiniz.

  2. Merhaba benim mememle alakali problemim var ve oglumu Emzirme bittikten sonra yerçekimine yenik düştüler 😟 ben izmirde yaşıyorum suan muayene için gelmem zor olabilir fiyati nasıl gorusebilirim en azından ameliyat için geleyim. Fiyat verebilmeniz için resim mi atmaliyim. Bilgi verirseniz sevinirim😊

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here