Meme Küçültme (Göğüs Küçültme)

 

meme göğüs küçültme estetik ameliyatı

 

Meme Küçültme Yöntemleri:

Büyük memeler kadınlarda çok önemli sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bunlar arasında en önemlileri;

 • Boyun, sırt ve omuz ağrıları,
 • Memelerin karın üzerindeki temasından dolayı pişik ve kokudan dolayı oluşan rahatsızlık,
 • Fizik aktiviteleri kısıtlaması ve istenilen kıyafetlerin giyilememesi,
 • Sütyen askısının omuzda yarattığı çukurumsu şekil bozukluğu

Meme dokusunun büyümesinin daha çok ailesel olduğu bilinmektedir. Kilo alma, yapılan doğumlar ve emzirme işlemi memelerdeki büyüklüğün ve sarkmanın daha da artmasına yol açmaktadır.

Göğüslerinizin her ikisi aynı büyüklükte olmayabilir. Meme küçültme (göğüs küçültme) ameliyatında simetrinin sağlanabilmesi için her iki memeye farklı ameliyat tekniklerin uygulanması gerekebilir.

Meme küçültme ameliyatında amaç; hastanın şikayetlerini gideren, eşit büyüklükte ve formda, simetrik göğüsler elde etmektir. Az iz kalması ve hastanın müdahale sonrasında emzirebilmesinin sağlanması arzu edilir ancak bu durumu tüm teknikler ile elde etmek mümkün değildir. Bunun için doktorunuzla detaylı konuşmanız gerekmektedir.

Meme küçültme ile ilgili video izle:

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası emzirebilir miyim?

Memenin büyüklüğü, meme başının memeye göre konumu (memedeki sarkma oranı), hastanın yaşı ve daha sonra çocuk sahibi olma planı meme küçültme tekniğinin seçiminde etkili faktörlerdir. Meme bezini ve onun meme başı ile bağlantısını koruyan teknikler ile emzirme fonksiyonun korunması bir yere mümkündür. Fakat aşırı büyük olan memelerde yeterli küçültme sağlayabilmek için emzirme fonksiyonu hastanın bilgisi dahilinde feda edilebilir. Aslında bu sorunun net cevabı yok. Risk olduğunun bilinmesinde yarar var.

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme küçültme ameliyatında da diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi iz kalır. İzlerin şekli ve yerleşimi meme küçültmede kullanılan teknik ile değişmektedir.  Göğüs küçültme ameliyatı sonrası meme başı etrafında ve meme başının aşağısında ters T, L ya da I şeklinde izler kalabilir. Meme başı halkası çevresinde kalan iz renk değişimi bölgesine rastladığından belli olmaz. Meme başı halkasından aşağı doğru inen ince bir iz kalır. Meme altındaki iz ise önden bakılınca görünmez. Memenin şekli memenin estetik görünümünde en önem arz eden unsurdur. Memenin yuvarlak ve meme başlarının kalkık görünmesi meme estetiğinde ulaşılmak istenen sonuçtur. Memenin şekli güzel olduğunda izlerde daha az görünür. Kaldı ki yeni meme küçültme ameliyat teknikleri ve kullanılan malzemelerin kalitesindeki artış izlerin daha az belirgin olmasına neden olmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı kansere sebep olur mu?

Meme küçültme ameliyatı kanser gelişimine yol açmaz. Fakat ailesinde meme kanseri hikayesi olanlar ve 40 yaş üzeri hastalarda ameliyat öncesi yapılan bazı tetkikler (mamografi, ultrason ) ile tanısı konmamış bir kanser ihtimali ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca ameliyat ile uzaklaştırılan meme dokusu patolojik incelemeye gönderilerek ameliyat öncesi gözden kaçan bir durum olup olmadığı da kontrol altına alınmalıdır. Göğüs küçültme ameliyatı ile meme dokusunun büyük kısmı çıkarıldığı için daha sonra kanser oluşma ihtimali de azalmaktadır. Amerika kaynaklı büyük sayıda hasta grupları üzerinde yapılan bazı araştırmalar bu savı desteklemektedir.

Ameliyat sonrası ne kadar zamanda iyileşilir?

Meme küçültme ameliyatları sonrası hastanede kalış süresi genellikle 1 gündür. Ameliyat bölgesinde biriken sıvıları uzaklaştıran drenler son zamanlarda pek kullanılmaz. Ancak çok büyük memelerde kullanılır. Bunlar çekilip, pansuman tamamlandıktan sonra sporcu sütyeni giydirilen hasta taburcu olur. Kontroller 1. ve 2. haftada yapılır. İkinci hafta dikişler alındıktan sonra iz tedavisine devam edilir. Göğüs büyütme estetik ameliyat sonrası 4. gün duş alınabilir. Genellikle ameliyattan sonra 1 hafta istirahat yeterlidir. Sporcu sütyeni kullanıldığı için hasta kendini güvende hisseder ve iş başı yapabilir.

Ameliyattan sonra çok ağrı olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrası ağrı diğer ameliyatlardan farklı değildir. Ağrı ağrı kesiciler ve buz uygulaması ile kolaylıkla kontrol edilebilir. Ameliyat sonrası 6 – 12 ay süresince göğüslerde ara sıra yanma, batma hafif sızlamalar olabilir. Ancak çok şiddetli bir ağrı duyulmaz.

Göğüslerde ne kadar küçülme elde edilebilir?

Hastanın omuz genişliği, göğüs çevresi ölçüsü ve vücudunun genel ölçüleri estetik olarak hastanın vücudu ile orantılı meme elde etmede başvurulan kriterlerdir. Emzirme fonksiyonunun korunması elzem olan hastalarda (evlenmemiş, doğum yapmamış genç hastalar) meme belli ölçüde küçültülebilir. Doktorunuz muayene sırasında yapacağı ölçümleri değerlendirerek size memenizi ne kadar küçültebileceği hakkında bilgi verecektir.

Ameliyattan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Göğüs estetiği ameliyatı sonrası evinize gittiğinizde en az 3 gün istirahat ediniz. Meme küçültme ameliyatı sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanmanız gerekecektir. İlaçlarınızı düzenli kullanınız. Ameliyat sonrası pansumanlarınızı aksatmayınız. İyileşme devam ettiği için ameliyat sonrası en az 4 hafta kolunuzu zorlamayınız, ağırlık taşımayınız, itme çekme hareketlerinden sakınınız. 1 ay boyunca doktorunuzun size önerdiği sporcu sütyenini devamlı kullanmanız gereklidir. Bu sütyen hem ağrıyı azaltacak hem de memenin şekillenmesine yardımcı olacaktır.
Ameliyat sonrasında göğüs dokusu ödemli ve şiş olacaktır. Ödemler 3-4 hafta içinde hızla azalır. Son şeklini alması ise 6-12 ay sürebilir. Bu süre içinde zaman zaman yanma batma gibi hafif ağrı hissi olabilir normaldir.
Ameliyat sonrası eğer gerekiyorsa dikişler 12-15 günde alınır. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası 2 ay ağır sporlar yapılmamalıdır. Bir ay sonra hafif yürüyüş şeklinde spor yapılabilir.
Ağır yük kaldırmak, özellikle kolları ve göğüs kaslarını zorlayacak egzersizler, kontrolsüz hareketler sakıncalıdır. Göğüs kasının zorlanması durumunda göğüs içinde kanama olabilir, dikişlerde açılma olabilir.
Diğer önemli konu sigara konusudur. Ameliyat sonrası en az 1 ay sigara içmeyiniz. Sigara hem yara iyileşmesini bozar hem de küçük damarları daraltarak ameliyat bölgesindeki doku ve derinin kanlanmasını azaltarak doku beslenmesini bozar, hücre tahribatı, hücre ölümü, yara açılması, dikiş açılması, iltihap gibi durumlara neden olabilir.

Meme küçültme ameliyatının riskleri nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama, kan kaybı, hematom (doku içinde kan birikmesi) olabilir. Çıkarılan meme dokusu ile birlikte belli miktarda kan kaybı olmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesinde kan değerlerinin normal sınırlarda olması önemlidir.
Yara iyileşmesinin gecikmesi ya da belirgin yara izi kalması (hipertrofik skar – keloid) gibi durumlar özellikle şeker hastalarında, çok sigara içenlerde ya da ailevi olarak kötü iz gelişimine yatkın olan kişilerde meydana gelebilir. Bu hastalar bazı özel yöntemlerle tedavi edilebilir.
Meme küçültme ameliyatı süt kanallarını kesmeden yapılamaz. Mutlaka tümü olmasa da süt kanallarının bir kısmı çıkarılan meme dokusu ile birlikte kesilmektedir. Bu nedenle ameliyattan sonra emzirme problemi olabilir. Ancak bazı özel teknikler kullanılarak bu olasılık çok düşük oranlarda tutulabilir.
Enfeksiyon, iltihaplanma, yara açılması, dikiş atması olabilir. Bu durumlar zamanında müdahale edilerek düzeltilebilir. Açılan dikiş tekrar dikilebilir.
Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında yağ nekrozu yani yağ dokusunun parçalanması ve erimesi olabilir. Buna bağlı yara kenarından ya da dikiş arasında akıntı oluşabilir. Meme küçültme ameliyatı ameliyat sonrası devrede memelerde ağrı sızı, yanma, batma hissi olabilir.
Çok büyük ve sarkık memelerde meme başının korunarak uygulandığı yöntemler kullanıldığında meme başının kaybedilme riski vardır. Böyle bir riskin olduğu hastalara meme başının yama şeklinde uygulandığı tekniklerin tercih edilmesi daha uygun olur. Meme başı kaybı olan hastalara cerrahi yöntemlerin dövme uygulaması ile kombine edildiği yöntemler kullanılarak tekrar meme başı yapılması mümkündür.

Göğüs Küçültme Hakkında Herşey

Allah’ın lütfundan çok bir cezası haline gelen büyük memeler kadınlarımızı erken yaşlandırıyor. Düşünün basket toplarını gün boyu göğsünüzde taşıdığınızı. Her türlü fiziksel aktivite yorucu hale gelir. Koşmak işkence, spor işkence, yazın bikini giymek işkence. Hele sütyensiz yatmak bile imkansız olur. Gece uykuda dönerken ikide bir memeleri yüzünden uyanan hastam var. Aşırı terleme, meme altında pişik cabası. Çeken bilir derler ama ben de meme küçültme ameliyatı yaptığım hastalarımdan dolayı çok iyi biliyorum. Birçok uzman arkadaşım bana tedavi veya ameliyat ettikleri boyun fıtığı hastası gönderiyorlar. Sebebi büyük memelerin boyun fıtığına sebep olabilmesi. Çünkü boynu öne doğru sürekli zorluyorlar. Uzun dönemde bu durum boyun fıtığına neden oluyor.

Memeler kadınlar için kadınlık göstergelerinden biri, bence en dişisi. Kadının zerafetini tamamlıyor. Büyük memeler buna sahip olmayanlar için bir iç geçirme vesilesi olabiliyor. Aşırı büyük olduğu zaman ise bu durumdan çok uzakta. Bahsettiğimiz zerafet ortadan kalkarak hantal bir görüntü oluşuyor. Kadınlar dikkat çekmeyi sever. Meme büyütme ameliyatı olma nedenlerinin başında da bu dikkat çekme isteği yatar. Çok büyük memeli kadınlar gerçekten çok dikkat çeker. Ama bu aşırı boyutta olduğu için insanın gururunu okşayan değil rahatsız eden bir durumdur. Sokağa çıkmaktan çekinir hale gelen kadınlar var. Daracık sütyenlere memelerini tıkıştırıp, kendilerine oldukça bol gelen giysiler giyerek büyük memelerini saklamaya çalışıyorlar. Adeta memelerinden utanıyor gibidirler. Herşeyin olduğu gibi bunun da fazlası zarar. Görsel güzellik zaten yok bir de cefaları var;

 • Meme altı yaralar,pişikler
 • Sarkık meme uçları
 • Sırt ağrısı, boyun ağrısı
 • Sütyen bulma zorluğu
 • Omuzlarda erken yaşta çökme
 • Spor faaliyetlerine katılamama
 • Kıyafet bulma zorluğu, hatta gömlek giyme hayali
 • Büyük memeler yüzünden şişman görünme hali
 • Psikolojik çökkünlüğü saymak bile istemiyorum.

Her yaşta meme büyüklüğü şikayeti ile meme küçültmek için başvuran hastam var. Aslında meme büyüklüğü ergenlik çağından itibaren bu kadınların başına bela. Hele o yaşlarda birde yaşıtlarının şakalarına maruz kalmanın yarattığı travma ile kambur bir duruş geliştiren ve bunu ömür boyu bu şekilde yaşayan hastalarım var ki çok dramatik.

Evlilik ve gebelik öncesi başvurularda en sık şikayet görsellik ve spor faaliyetlerinde kısıtlanma. Memesi çok büyük kadınlar göğsünü gere gere spor yapamıyor,istediği kıyafeti giyemiyor. Hatta kilo alırım da memelerim daha da büyür korkusuyla yeme içmeden kesiliyorlar. Oysa kilo fazlalığı ile ilişkili meme büyüklüğü sanıldığı kadar çok değildir. Fazla kilo verilirse meme küçülmeyeceği gibi sarkacaktır da. Bu hastalarımda memeler çok büyük ise meme küçültme yaptırmak için gebelik ve emzirme sonrasını beklemelerini söylemek bana zor geliyor. Bu yükle onları gençlik yıllarında hareketsiz bırakmak ve vücutlarının 10 yıl daha yaşlı form almasına seyirci olmak bence acımasızca. Fakat memeler büyük ama çok rahatsız edici derecede değilse o zaman tabiki gebelik ve emzirme döneminin bitirilmesi beklemek daha sağlıklı olacaktır. İşte bu dönemde hastalarım ile birlikte karar alarak bu yola çıkıyoruz. Emzirememe endişesi ile bazı hastalar bu işlemi haklı olarak doğumlar sonrasına erteliyorlar. Tabiki meme küçültüldüğünde kullanılan tekniğe bağlı olarak süt verme fonksiyonu da azalır ya da süt vermek mümkün olmayabilir. Fakat kesin süt veremezsiniz diye de bir durum yoktur. Burada bir durumu açıklığa kavuşturmakta yarar var: meme başınız dümdüz ise veya ileri derecede içeri çökük ise o zaman zaten ameliyat olmasanız da süt veremezsiniz. Zaten büyük memede çok süt olacak diye bir garanti de yok. Bazen çok büyük memeler süt verme fonksiyonundan yoksun olabiliyor. Bu durumda kendi vücut sağlığınızı ön planda düşünerek meme küçültme ameliyatına karar verebilirsiniz. Allaha şükür içinde bulunduğumuz çağda yaşıyoruz. Çok merak ediyorum, eski çağlarda büyük memeli kadınlar meme küçültme veya büyük memeleri saklama amacıyla ne formüller üretiyorlardı. Sanırım bir takım kumaş veya deri parçalarıyla sıkıca sarıyorlardı.

Doğum yapma planları biten hastalar ise yıllardır bu yükü çektiklerinden tabiri caizse acil hasta misali bana başvuruyorlar. Tabi bazen maddi sebeplerle meme küçültme ameliyatını erteleyen de çok insan var. Bazıları da ameliyat korkusu ile yaşıyor ve operasyonu erteliyorlar. Maddi duruma bir şey diyemiyorum. Çünkü ülkemizin ekonomik düzeyi belli. Kişilerin de gelirleri ona göre. Ama artık günümüz tıp teknolojisinde ameliyatlar çok kolaylaştı. Öyle eskisi gibi basit bir ameliyatta bile günlerce hastanede yatmak yok. En ağır ameliyatlarda bile ertesi gün hastayı taburcu ediyoruz. Meme küçültme ameliyatı sonrası da ertesi gün hastamı evine gönderiyorum. Zaten ameliyat 2 saatte bitiyor. Fazla kilolu olmayan, yaşı genç olan hastaların çoğu ameliyatın akşamına taburcu olabiliyor. Ameliyat tekniklerinin pratikleşmesi ve kullanılan materyal ve ilaçların daha etkili hale gelmesi bu durumda ana etken. Dren dediğimiz ameliyat bölgesindeki sıvı ve kanı uzaklaştıran boruları bile kullanmayarak kişinin bir an önce serbest hale gelmesini sağlıyoruz. Memelerinin büyüklüğü ve sarkma oranına göre ameliyat tekniği tercih ediyorum. Ana amacım meme dokusunun vücuda orantılı olarak mümkün olduğu kadar küçültmek, memede yeterli dikleşmeyi sağlamak ve bunları yaparken kalan izlerin mümkün olduğunca ince olmasını sağlamaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılıyor. Hasta ağrı, sızı hissetmiyor. Bir ay süreyle özel sporcu sütyeni giydiriyorum. 1 hafta sonra işine geri dönebiliyor. 1 ay kadar ağır işlerden ve ağır sporlardan uzak kalmasını tavsiye ediyorum. 6 aydan sonra küçültülmüş memeler kıvamını alır. C cup veya B cup hale getiriyorum. Kadın bedeni çoğunlukla bu ebatlardadır. Ameliyat öncesinde genellikle bu ölçü D cup, hatta DDD cup şeklindedir.

Bazı hastalarım meme küçültme ameliyatından sonra his kaybı yaşamaktan korkuyorlar. Gerçekten tam olarak haksız sayılmazlar. Çünkü meme başı dahil olmak üzere memenin bir çok yerinde kesi yapıyoruz. Meme dokusunun epey bir kısmını da çıkartıyoruz. Bu esnada ister istemez küçük sinirlerde kesi meydana geliyor. Sinirlerde kesi olunca ameliyat sonrası hislerde değişme meydana gelir. Ancak iyi haber şu ki bu his değişikliği çoğunlukla kalıcı değildir. Tam aynısı da olmasa yeterli miktarda duyu geri döner. Meme küçültme ameliyatından sonra altıncı ayda hisler yerli yerine oturmuş olur.

Dramatik bir şekilde bazı hastalarımızda kişinin duruş şekli göğüs küçültme ameliyatının hemen akabinde düzeliyor. Daha dik yani göğsünü gere gere yürüyorlar. Giyim tarzlarını değiştiriyorlar. Sanki kontrole başka birisi olarak  geliyorlar. Bir ameliyat ile kişinin hayatına dokunmuş oluyoruz. Öz güven artıyor. Fiziksel aktivite artıyor. Hatta iş olanakları bile artıyor.

Son olarak bu ameliyattan istediğiniz sonucu elde etmek istiyorsanız size bazı tavsiyelerim olacak;

 • Bu ameliyata mümkün olduğunca erken karar verin.
 • Kendinizi güvende hissettiğiniz doktor ile yola çıkın.
 • Ameliyat sonrası dönemde size söylenenleri harfiyen uygulayın.
 • Sigara içiyorsanız bunu mümkün olduğunca azaltın.
 • Beslenmenize ve vücut temizliğinize ameliyat sonrasında yeterli özeni gösterin.

Bazı hastalarım doğal yollarla göğüs küçültme yöntemi olup olmadığını sormaktadırlar. Forumlarda okuyorum. Sporla meme küçültme yapılabileceğini iddia edenler var. Sporun vücuda yararı tartışılmaz. Ancak meme dokusu kas içermez. Spor ise kasları çalıştırır. Yapılan egzersize bağlı olarak kasları inceltir veya kalınlaştırır. Meme dokusunda kas olmadığı için sporla meme küçültmek mümkün değildir. Çok spor yaparak zayıflanırsa bile memeler küçülmez. Tam tersine sarkar. Masaj önerenler var. Keyfini inkar edecek değilim ama memeyi küçültmez. Bazı krem, ot karışımları, içecekler tavsiye edilmiş. Arkadaşlar, bilip bilmediğiniz şeyleri içmeyin. Yine söylüyorum. Bayan plastik cerrah olarak diyorum ki meme küçültmek için ameliyattan başka çare yok.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları muayene sonrası belirlenmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ile ilgili bilgi için bizi arayın.

Konuyla ilgili videomuz:

359 YORUMLAR

 1. Merhabalar DR.HANIM.Yeni ameliyat oldum.Yalnız benim aklıma takılan şey:Göğüs ucumu hissetmiyorum.Bunun için zamana mı ihtiyacım var yoksa olan oldu deyip bırakayım mı bilemiyorum.DR.umdan memnunum ama sizin de görüşünüzü almak istedim.Çünkü böyle bir riskten bahsetmişti.

 2. Merhaba defne hanım,nisan ayında küçültme ameliyatı oldum,bir kızım var doktorum emzirme işlemi yapamazsın demişti,tekrar çocuk dogurursam gögüslerimde herhangi bi sorun olurmu?

 3. Merhaba 9 ağustos meme küçültme ameliyat oldum 14 ağustos da pansuman olmayı biraktirdi doktorum bırakmadan önce her gün pansuman oluyordum 14 agustosda sporcu atleti kullanmaya başladım fakat bu gün fark ettim ki ğögusümün altı kanamiş ama çok değil birde mememin ucu benek benek kanamış çok korkuyorum bisey olacak diye lütfen bana cevap verir misiniz bir problem var mı ?

 4. Merhaba Defne hanım doğum sonrası 95 beden ve aşırı sarkık durumda boyum 1.58 ve kilom 66 göğüs küçülttürmek istiyorum aşırı koku ve omuz sırt ağrılarım oluyor fiyat bilgisi alabilir miyim mail olarak gönderebilir misiniz? Teşekkürler

  • Merhaba, göğüslerinizi istediğiniz boya küçültebilirim. Aynı zamanda dikleşir. Bir daha da eskisi kadar büyümez. Ameliyat 2 saat sürer. 1 gece hastanede yatarsınız 1 hafta sonra kontrol. Fiyat … TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilirsiniz. Görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alıp gelebilirsiniz.

 5. 20 yaşındayım, boyum 1.52 kilom da 48 göğüslerim desteksiz olarak 85 ve kıyafetlerimi bol giyiyorum ama göğüslerim olduğumdan 10 kilo fazla gösteriyor üstelik göğsümde baya bi sarkma var küçültme yaparken sarkıklığı da düzeltiyor musunuz bunlar için fiyat öğrenebilir miyim

 6. muayene oldum herseyim tamam olabilirsiniz dedi doktor ama kilo vermeden yapamam dedi masada kalirsin gibi bi durum söyledi ama sirt agrilarim dayanilmaz olabilirmiyim acaba ameliyat oyle bir risk olurmu

 7. Merhaba doktor hanim. Almanyadanim. 90H gögüs ölcüm. Sirt agrisi bas agrisi cok oldugu icin ve rahatsiz oldugum icin gögüslerimi kücültmek istiyorum. Bunun icin ne kadar süre orda kalmam gerekir. Ameliyati olup almanyaya geri dönüp ameliyattan sonra gereken pansumanlari bjrda yaptira bilirmiyim ? Fiyati hem ne kadar tutar mail atabilirmisiniz acaba.

 8. Boyum 1.61 kilom 58. Bana yardmcı olursanız çok sevinirim. Çünkü omuzlarm olsun kıyafet olsun çok sorun yaşıyorum. Bu yaşta olmam ne kadar doğru yada yapabilecek başka bi şey var mı

 9. 21 yaşındaym 95 falan takiyorum. Sadece göğüs bölgem kilolu belim olsun bacagm olsun gayet iyi. Ama göğsüm beni çok rahatsız ediyo. Ama ameliyata cesaretim yok. Bide emzirememekten korkuyorum açıkçası evli değilim nişanlym

  • Merhaba, maalesef ameliyattan başka çare yok. Çok rahatsızsanız önce kendi sağlığınızı düşünerek ameliyat olmalısınız. Ama idare edebiliyorsanız bebek sonrasına erteleyebilirsiniz. Çünkü az da olsa emzirememe riski var.

 10. Merhaba doktor hanim ben 23 yasindayim 2 kere dogum yaptim benm goguslerim asiri derecede buyuk 110 d takiyorum 170 boyundayim 85 kiloyum fakat benm goguslerim asiri agir kamburum cikti bu nedenle cokda sarkik zaten 110 da dahi ordan buradan fiskiriyor ameliyatla kucultmek istiyorum ama guvenir hekim kadrosu ariyorum bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim 44 beden giyiyorum fakat goguslerim ufak olsa okadara ihtiyac olmiycak eminim

 11. Merhaba Defne Hanım. 24 yaşındayım boyum 1.60 ,55 kiloyum. Göğüslerim asimetrik. Sol göğsüm 85 sağ göğsüm 80 beden. Eşit göğüslere sahip olmak istiyorum. İleride emzirme için net bir yüzde verebilir misiniz? Bir de operasyon maliyetini öğrenebilir miyim? Mail gönderirseniz sevinirim. Teşekkürler..

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 12. Defne hanım selamlar
  23 yaşındayım 160 boy 84 kilodaym. Daha zayf oldgm dönemlerden beri büyük göğüs sıkıntısı cekiyorm. Cekilmez boyun omuz ve sırt ağrılarım var. Ve kıyafet bulmak bnm icin işkence hatta hic renkli sütyenim yok gördüğümde ic çekiyorum ben tabiri caizse anne sütyeni kullanyorm toparlayici dye geçiyor ve ince askılı sütyeni bu yaşıma kadar hic kullanmamsmdr. Genelde iki parmak kalnlgnda askılar olurdu. En son aldgm sütyenim 95 D yakn zamanda düğünüm var ama ben emzirmekten cok bunlardan kurtulduğum günü hayal ediyorum. Fiyat için bilgi alabilrmym lütfen

 13. 15 yaşındayım boyum 1,68 kilom 55 göğüs ölçüm 85. 18 yaşıma geldiğimde küçültmeyi düşünüyorum çünkü kambur durmama sebep oluyor ve kıyafetlerde çok sorun yaşıyorum.

 14. Merhabalar ben 20 yaşındayım, bekârım ve 48 kiloyum 75B beden kullaniyorum fakat üniversiteye hazirlik donemimde kilo alip hizlica verdigim icin sitenizde yer alan bilgiler ışığında hafif düzeyde bir sarkma mevcut.Bu durum beni psikolojik olarak olumsuz ve kendime guven anlaminda kotü etkiliyor.:(Meme diklestirme ameliyatı düşünüyorum fakat hem his kaybı hem de hamilelik sonrasında tekrar sarkma ve süt verememe durumları hususunda kaygılarım var bu konuda bilgi almak istiyorum:)

 15. Merhaba Defne hanım benim boyum 1.60 kilom 60 göğüsüm 90 küçültmeyi düşünüyorum.Bide göğüslerimin alt bölgelerinde hiç his yok istediğim kadar sıkıyım çimdikliyim hiç hissetmiyorum beden olabilir acaba

 16. merhaba defne hanım ben 21 yaşındayım 150 boyundayım 65 kiloyum ve 90 beden göğüs ölçüm aynı zamanda çok sarkıklar sürekli kilo alıp verdiğim için oluyor sanırım çok ciddi sırt ve boyun ağrılarım var ders çalştğm içinde sürekli eğiliyorum ve çok olmasa da gözle görülür bir kamburluğum oluştu emzirme konusunda ve ameliyatın gerekliliği konsunda tereddütlerim var aslında yaşam kalitemi çok etkilyor sizce ne yapmalıyım

  • Merhaba, meme küçültme ameliyatı sonrası az da olsa süt verememe riskiniz var. Ama öbür taraftan bu yükü taşımak ve ağrı, deformite gibi sağlık sorunları yaşamak var. Karar sizin. Çok sıkıntınız yoksa bebek sonrasına bırakın. Ama çok rahatsızsanız bence ameliyat olmalısınız. Siz sağlıklı olmazsanız bebeğe nasıl tam verimli bakacaksınız. Ama dediğim gibi karar sizin.

 17. Ben yine yazmıştım size. Ameliyat olmak istiyorum fakat az bir zaman buradayım. Sonra yurt dışına çıkmam gerekiyor. Sizce ameliyattan iki ay sonra enfeksiyon riski olur mu ? Ya da herhangi bir reaksiyon,sağlığımi etkileyecek bir problem olur mu ?

 18. Doktor hanım 95 beden göğüs ölçüm ameliyat düşünüyorum ama öncesi baya arastırıyorum 1sorum olcak 75beden göğüs ölçüsü istiyorum bunun için nekadar doku alınıyor göğüsten tam 75 olması için?

  • Merhaba, 95 den 75 e küçültürken herkeste standart miktar çıkmaz. Kimisinin memesi daha ağır kimisi daha hafiftir. Ayrıca bu detay sizinle değil bizimle ilgili bir teknik konu. Bence buna hiç takılmayın. 0 533 6921598 e resim gönderin yada 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım.

 19. Mrb defne hanım ben bekarım ama göğüslerim büyüklükten ziyade baya aşağa doğru sarkmış meme uçlarımda buna dahil ve bir doktorun yanında ameliyat olacam. Açıkçası korkuyorum herhangi bir problem olacak mı özel klinikte yapmyrm tavsiye edilen bir doktorun yanında hastahanede ameliyat olacam ve bazı özel teknikler diyorsunuz(izler+ emzirme açısından) tam olarak bu teknikler ne bilmek istiyorum bunları şimdiden teşekkürler

 20. merhaba hocam benim göğüslerim doğumlarımdan sonra büyüdü tabiki birazda kilo aldım birde koltuk altı memesi denilen şekilde bekarken 85 takıyordum şuan100 beden takıyorum göğüs arasında pişikler oluyor sırt ağrısıda yapıyor kıyafetlerim hiçde estetik durmuyor üzerimde ameliyat fiyatlarını öğrenebilirmiyim iyi çalışmalar

 21. Merhaba Defne hanım yazınızı okuduktan sonra aklıma takılan bir soruyu sormak istedim. Ben bekarım 25 yaşındayım toparlayıcı olarak 85 beden giyiyorum fakat cup olarak E cup. Simetri bozukluğu sarkma ve büyük göğüslerin yapabileceği ağrılara sahibim. Bekarken ameliyat olduğumu düşünürsek evlenip çocuk sahibi olduğum zamanlarda tekrar aynı şeyleri yaşar mıyım. Yoksa evlenip çocuk sahibi olduktan sonra mı ameliyat olmalıyım. Doğrusu nedir acaba nasıl bir yol izlenmeliyim.

  • Merhaba, meme küçültme ameliyatından sonra memeleriniz bir daha eskisi kadar büyümez. Evlilik ve çocuktan sonra yapılması konusu şikayetlerinize bağlı. Çok rahatsız değilseniz o zamana erteleyebilirsiniz. Ama ağrı vs çoksa bence beklememelisiniz. Çünkü kalıcı bel ve boyun hasarı olabiliyor. Yine de karar sizin.

   • Ameliyat tekrarlanabilir mi peki. Birde şimdi yapılacak bir küçültme ve dikleştirme operasyonu ilerde süt oluşumunu ne kadar etkiliyor. Son olarak fiyat bilginizi alabilir miyim. İstanbul dışında yaşıyorum oraya gelip ne kadar harcamam gerektiğini az çok bilmem gerekli.

    • Gerekirse tekrarlanır. Ama çok aşırı kilo almazsanız gerekeceğini sanmam. Süt konusunda net bir şey söylemek zor. Bir risk olduğu söyleniyor. Ama bana süt veremiyorum diyen hastam olmadı. Bu ameliyatı istiyorsanız bu riski de göze almanız lazım. Fiyat bilgisi için 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz.

 22. merhaba doktor hanım 80 kiloyum ve büyük ve sarkık gögüslerim var 95 kullanıorum kilo verip mi ameliyat olmalıyım yoksa istedimiz kadar küçültürebiliyomuyuz ve ilerleyen zamanda böbrek nakli yapılcak benden kızıma bunu etkilermi

  • Merhaba, meme küçültme ile istediğiniz boya küçültebilirim. Bir daha da eskisi kadar büyümez. Kilo vermeniz şart değil bu ameliyat için. Böbrek naklinize de engel olmaz. Detaylı bilgi için 0 533 6921598 den beni arayabilirsiniz.

 23. Meraba defne hanim ben 29 yasindayim sutyen 110 c kullaniyorum bulabilsem daha buyugunu bile alirim ameliyat olmayi düşünüyorum ama kansizlik var bende tedavim 3 ay surer dediler 3 ay beklemek istemiyorum ne yabilirim 2 yasinda kizim var emzirmeyi birakali 1 bucuk yil oldu hala göğsünden süt geliyor bir sakincasi olurmu

  • Merhaba memelerinizi istediğiniz boya küçültebilirim ameliyat iki saat sürer bir gece hastanede kalırsınız bir hafta sonra kontrol olur fiyat …. tl 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz ailenizle birlikte gelmeniz gerekiyor

 24. Defne Hanım ;gerçekten açıklamalarınız mükemmel, ne yazık ki ben ameliyattan olduktan sonra size internette rastladım.Keşke sizle görüşebilseydim. Bİir hekim olarak çok doğru şeyler yazmışsınız.Örneğin bana 3 doktorla görüştüm hiç biri yağ nekrozundan bahsetmedi ve benim başıma geldi.Sebebini açıklamadığı gibi tam 1,5 aydır geçmesini bekliyorum.Herkese tavsiyem sizin gibi bu olayı tam gerçekliği ile anlatan hekimlere emanet etsinler,

  • Güzel sözleriniz için teşekkürler. Endişe etmeyin, yağ nekrozu tedavi edilebilen bir şey. Doktorunuzla irtibatı koparmayın gerekeni yapacaktır. Geçmiş olsun.

 25. Merhaba. Ben 20 yaşındayım ve 56 kiloyum. Fakat goguslerim fazla büyük. Herkes aslında o kadar büyük olmadığını söylüyor (90 a)ama vucuden düzgün bir fiziğim olmasına ve s beden giymeme rağmen goguslerim büyük olduğu için hem vucuden agir çıkıyorum hem de giyimde zorlaniyorum. Aslında bu büyük bir problem değil fakat cok fazla ağrılarım var boynumda duzlesme var. Ameliyatın ne kadar gerekli olduğunu bilmiyorum. Ameliyat için (keyfi olmayan) kaç beden olması gerekiyor ?

 26. merhaba, ben 20 yasındayım 1.58 boyundayım 64 kiloyum. polikistik over hastasıyım göğüslerim zaten büyüktü 85/B takardım hastalığımın teşhisinden önce kilo almaya başladım ve teshişten sonra insülin direnci için ve hormon için ilaç kullanmaya başladım. kullanım sırasında göğüslerimde şişlik oldu ama doktorum ilk haftalarda olabileceğini söylemişti sonrasında göğüslerim büyümeye başladı şuan 90/C südyen küçük geliyor ve bu yaşta toparlayıcı takmaya başladım utanıyorum kıyafet bulamıyorum gömlek giyemiyorum çoğu kıyafetin m bedeni göğüsten olmuyor L bedeni büyük duruyor sırtımda boynumda ağrılar var verimli uyku alamıyorum ve boynumda düzleşme çıktı . gögüslerimin arasında pişik oluyor ve ceviz kadar abse çıktı aldırdım yaraları yaktırmama rağmen geçmiyor sürekli kaşınıyor rahatsız ediyor. genç yaşta zorluklar çekiyorum kçültmek istiyorum ama maddi açııdan sağlık açısından korkuyorum . küçültsem bile ilaçlar dolayısıyla tekrar formu bozulurmu bilmiyorum . bana yardımcı olabilir misiniz ?

  • Merhaba, gerçekten büyük memelerle yaşamak zor. İstediğiniz boya küçültürüm, bir daha da eskisi kadar büyümez. Fiyat … TL 0 533 6921598 den beni arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak gelebilirsiniz görüşmelerim ücretsiz.

 27. Bir kez gogus kucultme ameliyati oldum bes sene once. Su an on kiloyu geckin kilo aldigim icin tekrar cok buyuduler ikinci kez kucultme yaptirabiliniyorumu ?koplikasyon lari tehlikesi varmi cok ca yaptirinca?

 28. Merhaba doktor hanım 20 yaşındayım transseksüel erkeğim şuan hormon tedavisi görüyorum göğüslerimi tamamen aldırmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 29. Merhabalar doktor hanım,
  Küçültme ameliyatı olduktan sonra çocuk yapmamak ve emzirmemek mi gerekli ? Oysaki şuan hamileyim büyük olan göğüslerim bir kat daha büyüdü gittikçe de öne doğru eğiliyorum. Emzirdikten sonra iyice büyüyüp sarkacağı söyleniyor. Yani önümde iki seçenek mi var ? Ameliyat olmak istiyorsam çocuk yapmayacağım ya da ameliyat olmayıp ömür boyu böyle büyüye büyüye yol alacağım. Ayrıca fiyat aralığınız nedir ?

  • Merhaba, öyle birşey yok. Meme küçültme olduktan sonra hem hamile kalabilir hem de büyük ihtimalle emzirirsiniz. Sadece bazen ameliyat sonrası emzirememe riski oluyor. Ya büyük memelere katlanacaksınız ya da bu riski alacaksınız karar sizin. İkinci hamilelik sonrası tabi ki bir miktar büyüme olur ama hiçbir zaman şu anki kadar olmaz. Siz bebeğinizi doğurun, emzirin, süt verme işlemi bittikten 3 ay sonra bize başvurun.

 30. Merhaba doktor hanım ben meme küçültme amaliyatı oldum ama meme ucundan aşağıya doğru dikişlerim açılmış yara kabuk tuttuğu için zamanında fark edemedik 1,5 ay oldu ben yurt dışında yaşıyorum Türkiye de amaliyat oldum doktorum yara kapanır desede ben tatmin olamıyorum ne yapmalıyım

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here