Meme Küçültme (Göğüs Küçültme)

 

meme göğüs küçültme estetik ameliyatı

 

Meme Küçültme Yöntemleri:

Büyük memeler kadınlarda çok önemli sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bunlar arasında en önemlileri;

 • Boyun, sırt ve omuz ağrıları,
 • Memelerin karın üzerindeki temasından dolayı pişik ve kokudan dolayı oluşan rahatsızlık,
 • Fizik aktiviteleri kısıtlaması ve istenilen kıyafetlerin giyilememesi,
 • Sütyen askısının omuzda yarattığı çukurumsu şekil bozukluğu

Meme dokusunun büyümesinin daha çok ailesel olduğu bilinmektedir. Kilo alma, yapılan doğumlar ve emzirme işlemi memelerdeki büyüklüğün ve sarkmanın daha da artmasına yol açmaktadır.

Göğüslerinizin her ikisi aynı büyüklükte olmayabilir. Meme küçültme (göğüs küçültme) ameliyatında simetrinin sağlanabilmesi için her iki memeye farklı ameliyat tekniklerin uygulanması gerekebilir.

Meme küçültme ameliyatında amaç; hastanın şikayetlerini gideren, eşit büyüklükte ve formda, simetrik göğüsler elde etmektir. Az iz kalması ve hastanın müdahale sonrasında emzirebilmesinin sağlanması arzu edilir ancak bu durumu tüm teknikler ile elde etmek mümkün değildir. Bunun için doktorunuzla detaylı konuşmanız gerekmektedir.

Meme küçültme ile ilgili video izle:

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası emzirebilir miyim?

Memenin büyüklüğü, meme başının memeye göre konumu (memedeki sarkma oranı), hastanın yaşı ve daha sonra çocuk sahibi olma planı meme küçültme tekniğinin seçiminde etkili faktörlerdir. Meme bezini ve onun meme başı ile bağlantısını koruyan teknikler ile emzirme fonksiyonun korunması bir yere mümkündür. Fakat aşırı büyük olan memelerde yeterli küçültme sağlayabilmek için emzirme fonksiyonu hastanın bilgisi dahilinde feda edilebilir. Aslında bu sorunun net cevabı yok. Risk olduğunun bilinmesinde yarar var.

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme küçültme ameliyatında da diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi iz kalır. İzlerin şekli ve yerleşimi meme küçültmede kullanılan teknik ile değişmektedir.  Göğüs küçültme ameliyatı sonrası meme başı etrafında ve meme başının aşağısında ters T, L ya da I şeklinde izler kalabilir. Meme başı halkası çevresinde kalan iz renk değişimi bölgesine rastladığından belli olmaz. Meme başı halkasından aşağı doğru inen ince bir iz kalır. Meme altındaki iz ise önden bakılınca görünmez. Memenin şekli memenin estetik görünümünde en önem arz eden unsurdur. Memenin yuvarlak ve meme başlarının kalkık görünmesi meme estetiğinde ulaşılmak istenen sonuçtur. Memenin şekli güzel olduğunda izlerde daha az görünür. Kaldı ki yeni meme küçültme ameliyat teknikleri ve kullanılan malzemelerin kalitesindeki artış izlerin daha az belirgin olmasına neden olmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı kansere sebep olur mu?

Meme küçültme ameliyatı kanser gelişimine yol açmaz. Fakat ailesinde meme kanseri hikayesi olanlar ve 40 yaş üzeri hastalarda ameliyat öncesi yapılan bazı tetkikler (mamografi, ultrason ) ile tanısı konmamış bir kanser ihtimali ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca ameliyat ile uzaklaştırılan meme dokusu patolojik incelemeye gönderilerek ameliyat öncesi gözden kaçan bir durum olup olmadığı da kontrol altına alınmalıdır. Göğüs küçültme ameliyatı ile meme dokusunun büyük kısmı çıkarıldığı için daha sonra kanser oluşma ihtimali de azalmaktadır. Amerika kaynaklı büyük sayıda hasta grupları üzerinde yapılan bazı araştırmalar bu savı desteklemektedir.

Ameliyat sonrası ne kadar zamanda iyileşilir?

Meme küçültme ameliyatları sonrası hastanede kalış süresi genellikle 1 gündür. Ameliyat bölgesinde biriken sıvıları uzaklaştıran drenler son zamanlarda pek kullanılmaz. Ancak çok büyük memelerde kullanılır. Bunlar çekilip, pansuman tamamlandıktan sonra sporcu sütyeni giydirilen hasta taburcu olur. Kontroller 1. ve 2. haftada yapılır. İkinci hafta dikişler alındıktan sonra iz tedavisine devam edilir. Göğüs büyütme estetik ameliyat sonrası 4. gün duş alınabilir. Genellikle ameliyattan sonra 1 hafta istirahat yeterlidir. Sporcu sütyeni kullanıldığı için hasta kendini güvende hisseder ve iş başı yapabilir.

Ameliyattan sonra çok ağrı olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrası ağrı diğer ameliyatlardan farklı değildir. Ağrı ağrı kesiciler ve buz uygulaması ile kolaylıkla kontrol edilebilir. Ameliyat sonrası 6 – 12 ay süresince göğüslerde ara sıra yanma, batma hafif sızlamalar olabilir. Ancak çok şiddetli bir ağrı duyulmaz.

Göğüslerde ne kadar küçülme elde edilebilir?

Hastanın omuz genişliği, göğüs çevresi ölçüsü ve vücudunun genel ölçüleri estetik olarak hastanın vücudu ile orantılı meme elde etmede başvurulan kriterlerdir. Emzirme fonksiyonunun korunması elzem olan hastalarda (evlenmemiş, doğum yapmamış genç hastalar) meme belli ölçüde küçültülebilir. Doktorunuz muayene sırasında yapacağı ölçümleri değerlendirerek size memenizi ne kadar küçültebileceği hakkında bilgi verecektir.

Ameliyattan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Göğüs estetiği ameliyatı sonrası evinize gittiğinizde en az 3 gün istirahat ediniz. Meme küçültme ameliyatı sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanmanız gerekecektir. İlaçlarınızı düzenli kullanınız. Ameliyat sonrası pansumanlarınızı aksatmayınız. İyileşme devam ettiği için ameliyat sonrası en az 4 hafta kolunuzu zorlamayınız, ağırlık taşımayınız, itme çekme hareketlerinden sakınınız. 1 ay boyunca doktorunuzun size önerdiği sporcu sütyenini devamlı kullanmanız gereklidir. Bu sütyen hem ağrıyı azaltacak hem de memenin şekillenmesine yardımcı olacaktır.
Ameliyat sonrasında göğüs dokusu ödemli ve şiş olacaktır. Ödemler 3-4 hafta içinde hızla azalır. Son şeklini alması ise 6-12 ay sürebilir. Bu süre içinde zaman zaman yanma batma gibi hafif ağrı hissi olabilir normaldir.
Ameliyat sonrası eğer gerekiyorsa dikişler 12-15 günde alınır. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası 2 ay ağır sporlar yapılmamalıdır. Bir ay sonra hafif yürüyüş şeklinde spor yapılabilir.
Ağır yük kaldırmak, özellikle kolları ve göğüs kaslarını zorlayacak egzersizler, kontrolsüz hareketler sakıncalıdır. Göğüs kasının zorlanması durumunda göğüs içinde kanama olabilir, dikişlerde açılma olabilir.
Diğer önemli konu sigara konusudur. Ameliyat sonrası en az 1 ay sigara içmeyiniz. Sigara hem yara iyileşmesini bozar hem de küçük damarları daraltarak ameliyat bölgesindeki doku ve derinin kanlanmasını azaltarak doku beslenmesini bozar, hücre tahribatı, hücre ölümü, yara açılması, dikiş açılması, iltihap gibi durumlara neden olabilir.

Meme küçültme ameliyatının riskleri nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama, kan kaybı, hematom (doku içinde kan birikmesi) olabilir. Çıkarılan meme dokusu ile birlikte belli miktarda kan kaybı olmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesinde kan değerlerinin normal sınırlarda olması önemlidir.
Yara iyileşmesinin gecikmesi ya da belirgin yara izi kalması (hipertrofik skar – keloid) gibi durumlar özellikle şeker hastalarında, çok sigara içenlerde ya da ailevi olarak kötü iz gelişimine yatkın olan kişilerde meydana gelebilir. Bu hastalar bazı özel yöntemlerle tedavi edilebilir.
Meme küçültme ameliyatı süt kanallarını kesmeden yapılamaz. Mutlaka tümü olmasa da süt kanallarının bir kısmı çıkarılan meme dokusu ile birlikte kesilmektedir. Bu nedenle ameliyattan sonra emzirme problemi olabilir. Ancak bazı özel teknikler kullanılarak bu olasılık çok düşük oranlarda tutulabilir.
Enfeksiyon, iltihaplanma, yara açılması, dikiş atması olabilir. Bu durumlar zamanında müdahale edilerek düzeltilebilir. Açılan dikiş tekrar dikilebilir.
Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında yağ nekrozu yani yağ dokusunun parçalanması ve erimesi olabilir. Buna bağlı yara kenarından ya da dikiş arasında akıntı oluşabilir. Meme küçültme ameliyatı ameliyat sonrası devrede memelerde ağrı sızı, yanma, batma hissi olabilir.
Çok büyük ve sarkık memelerde meme başının korunarak uygulandığı yöntemler kullanıldığında meme başının kaybedilme riski vardır. Böyle bir riskin olduğu hastalara meme başının yama şeklinde uygulandığı tekniklerin tercih edilmesi daha uygun olur. Meme başı kaybı olan hastalara cerrahi yöntemlerin dövme uygulaması ile kombine edildiği yöntemler kullanılarak tekrar meme başı yapılması mümkündür.

Göğüs Küçültme Hakkında Herşey

Allah’ın lütfundan çok bir cezası haline gelen büyük memeler kadınlarımızı erken yaşlandırıyor. Düşünün basket toplarını gün boyu göğsünüzde taşıdığınızı. Her türlü fiziksel aktivite yorucu hale gelir. Koşmak işkence, spor işkence, yazın bikini giymek işkence. Hele sütyensiz yatmak bile imkansız olur. Gece uykuda dönerken ikide bir memeleri yüzünden uyanan hastam var. Aşırı terleme, meme altında pişik cabası. Çeken bilir derler ama ben de meme küçültme ameliyatı yaptığım hastalarımdan dolayı çok iyi biliyorum. Birçok uzman arkadaşım bana tedavi veya ameliyat ettikleri boyun fıtığı hastası gönderiyorlar. Sebebi büyük memelerin boyun fıtığına sebep olabilmesi. Çünkü boynu öne doğru sürekli zorluyorlar. Uzun dönemde bu durum boyun fıtığına neden oluyor.

Memeler kadınlar için kadınlık göstergelerinden biri, bence en dişisi. Kadının zerafetini tamamlıyor. Büyük memeler buna sahip olmayanlar için bir iç geçirme vesilesi olabiliyor. Aşırı büyük olduğu zaman ise bu durumdan çok uzakta. Bahsettiğimiz zerafet ortadan kalkarak hantal bir görüntü oluşuyor. Kadınlar dikkat çekmeyi sever. Meme büyütme ameliyatı olma nedenlerinin başında da bu dikkat çekme isteği yatar. Çok büyük memeli kadınlar gerçekten çok dikkat çeker. Ama bu aşırı boyutta olduğu için insanın gururunu okşayan değil rahatsız eden bir durumdur. Sokağa çıkmaktan çekinir hale gelen kadınlar var. Daracık sütyenlere memelerini tıkıştırıp, kendilerine oldukça bol gelen giysiler giyerek büyük memelerini saklamaya çalışıyorlar. Adeta memelerinden utanıyor gibidirler. Herşeyin olduğu gibi bunun da fazlası zarar. Görsel güzellik zaten yok bir de cefaları var;

 • Meme altı yaralar,pişikler
 • Sarkık meme uçları
 • Sırt ağrısı, boyun ağrısı
 • Sütyen bulma zorluğu
 • Omuzlarda erken yaşta çökme
 • Spor faaliyetlerine katılamama
 • Kıyafet bulma zorluğu, hatta gömlek giyme hayali
 • Büyük memeler yüzünden şişman görünme hali
 • Psikolojik çökkünlüğü saymak bile istemiyorum.

Her yaşta meme büyüklüğü şikayeti ile meme küçültmek için başvuran hastam var. Aslında meme büyüklüğü ergenlik çağından itibaren bu kadınların başına bela. Hele o yaşlarda birde yaşıtlarının şakalarına maruz kalmanın yarattığı travma ile kambur bir duruş geliştiren ve bunu ömür boyu bu şekilde yaşayan hastalarım var ki çok dramatik.

Evlilik ve gebelik öncesi başvurularda en sık şikayet görsellik ve spor faaliyetlerinde kısıtlanma. Memesi çok büyük kadınlar göğsünü gere gere spor yapamıyor,istediği kıyafeti giyemiyor. Hatta kilo alırım da memelerim daha da büyür korkusuyla yeme içmeden kesiliyorlar. Oysa kilo fazlalığı ile ilişkili meme büyüklüğü sanıldığı kadar çok değildir. Fazla kilo verilirse meme küçülmeyeceği gibi sarkacaktır da. Bu hastalarımda memeler çok büyük ise meme küçültme yaptırmak için gebelik ve emzirme sonrasını beklemelerini söylemek bana zor geliyor. Bu yükle onları gençlik yıllarında hareketsiz bırakmak ve vücutlarının 10 yıl daha yaşlı form almasına seyirci olmak bence acımasızca. Fakat memeler büyük ama çok rahatsız edici derecede değilse o zaman tabiki gebelik ve emzirme döneminin bitirilmesi beklemek daha sağlıklı olacaktır. İşte bu dönemde hastalarım ile birlikte karar alarak bu yola çıkıyoruz. Emzirememe endişesi ile bazı hastalar bu işlemi haklı olarak doğumlar sonrasına erteliyorlar. Tabiki meme küçültüldüğünde kullanılan tekniğe bağlı olarak süt verme fonksiyonu da azalır ya da süt vermek mümkün olmayabilir. Fakat kesin süt veremezsiniz diye de bir durum yoktur. Burada bir durumu açıklığa kavuşturmakta yarar var: meme başınız dümdüz ise veya ileri derecede içeri çökük ise o zaman zaten ameliyat olmasanız da süt veremezsiniz. Zaten büyük memede çok süt olacak diye bir garanti de yok. Bazen çok büyük memeler süt verme fonksiyonundan yoksun olabiliyor. Bu durumda kendi vücut sağlığınızı ön planda düşünerek meme küçültme ameliyatına karar verebilirsiniz. Allaha şükür içinde bulunduğumuz çağda yaşıyoruz. Çok merak ediyorum, eski çağlarda büyük memeli kadınlar meme küçültme veya büyük memeleri saklama amacıyla ne formüller üretiyorlardı. Sanırım bir takım kumaş veya deri parçalarıyla sıkıca sarıyorlardı.

Doğum yapma planları biten hastalar ise yıllardır bu yükü çektiklerinden tabiri caizse acil hasta misali bana başvuruyorlar. Tabi bazen maddi sebeplerle meme küçültme ameliyatını erteleyen de çok insan var. Bazıları da ameliyat korkusu ile yaşıyor ve operasyonu erteliyorlar. Maddi duruma bir şey diyemiyorum. Çünkü ülkemizin ekonomik düzeyi belli. Kişilerin de gelirleri ona göre. Ama artık günümüz tıp teknolojisinde ameliyatlar çok kolaylaştı. Öyle eskisi gibi basit bir ameliyatta bile günlerce hastanede yatmak yok. En ağır ameliyatlarda bile ertesi gün hastayı taburcu ediyoruz. Meme küçültme ameliyatı sonrası da ertesi gün hastamı evine gönderiyorum. Zaten ameliyat 2 saatte bitiyor. Fazla kilolu olmayan, yaşı genç olan hastaların çoğu ameliyatın akşamına taburcu olabiliyor. Ameliyat tekniklerinin pratikleşmesi ve kullanılan materyal ve ilaçların daha etkili hale gelmesi bu durumda ana etken. Dren dediğimiz ameliyat bölgesindeki sıvı ve kanı uzaklaştıran boruları bile kullanmayarak kişinin bir an önce serbest hale gelmesini sağlıyoruz. Memelerinin büyüklüğü ve sarkma oranına göre ameliyat tekniği tercih ediyorum. Ana amacım meme dokusunun vücuda orantılı olarak mümkün olduğu kadar küçültmek, memede yeterli dikleşmeyi sağlamak ve bunları yaparken kalan izlerin mümkün olduğunca ince olmasını sağlamaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılıyor. Hasta ağrı, sızı hissetmiyor. Bir ay süreyle özel sporcu sütyeni giydiriyorum. 1 hafta sonra işine geri dönebiliyor. 1 ay kadar ağır işlerden ve ağır sporlardan uzak kalmasını tavsiye ediyorum. 6 aydan sonra küçültülmüş memeler kıvamını alır. C cup veya B cup hale getiriyorum. Kadın bedeni çoğunlukla bu ebatlardadır. Ameliyat öncesinde genellikle bu ölçü D cup, hatta DDD cup şeklindedir.

Bazı hastalarım meme küçültme ameliyatından sonra his kaybı yaşamaktan korkuyorlar. Gerçekten tam olarak haksız sayılmazlar. Çünkü meme başı dahil olmak üzere memenin bir çok yerinde kesi yapıyoruz. Meme dokusunun epey bir kısmını da çıkartıyoruz. Bu esnada ister istemez küçük sinirlerde kesi meydana geliyor. Sinirlerde kesi olunca ameliyat sonrası hislerde değişme meydana gelir. Ancak iyi haber şu ki bu his değişikliği çoğunlukla kalıcı değildir. Tam aynısı da olmasa yeterli miktarda duyu geri döner. Meme küçültme ameliyatından sonra altıncı ayda hisler yerli yerine oturmuş olur.

Dramatik bir şekilde bazı hastalarımızda kişinin duruş şekli göğüs küçültme ameliyatının hemen akabinde düzeliyor. Daha dik yani göğsünü gere gere yürüyorlar. Giyim tarzlarını değiştiriyorlar. Sanki kontrole başka birisi olarak  geliyorlar. Bir ameliyat ile kişinin hayatına dokunmuş oluyoruz. Öz güven artıyor. Fiziksel aktivite artıyor. Hatta iş olanakları bile artıyor.

Son olarak bu ameliyattan istediğiniz sonucu elde etmek istiyorsanız size bazı tavsiyelerim olacak;

 • Bu ameliyata mümkün olduğunca erken karar verin.
 • Kendinizi güvende hissettiğiniz doktor ile yola çıkın.
 • Ameliyat sonrası dönemde size söylenenleri harfiyen uygulayın.
 • Sigara içiyorsanız bunu mümkün olduğunca azaltın.
 • Beslenmenize ve vücut temizliğinize ameliyat sonrasında yeterli özeni gösterin.

Bazı hastalarım doğal yollarla göğüs küçültme yöntemi olup olmadığını sormaktadırlar. Forumlarda okuyorum. Sporla meme küçültme yapılabileceğini iddia edenler var. Sporun vücuda yararı tartışılmaz. Ancak meme dokusu kas içermez. Spor ise kasları çalıştırır. Yapılan egzersize bağlı olarak kasları inceltir veya kalınlaştırır. Meme dokusunda kas olmadığı için sporla meme küçültmek mümkün değildir. Çok spor yaparak zayıflanırsa bile memeler küçülmez. Tam tersine sarkar. Masaj önerenler var. Keyfini inkar edecek değilim ama memeyi küçültmez. Bazı krem, ot karışımları, içecekler tavsiye edilmiş. Arkadaşlar, bilip bilmediğiniz şeyleri içmeyin. Yine söylüyorum. Bayan plastik cerrah olarak diyorum ki meme küçültmek için ameliyattan başka çare yok.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları muayene sonrası belirlenmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ile ilgili bilgi için bizi arayın.

Konuyla ilgili videomuz:

481 YORUMLAR

 1. Merhaba , 167 boy 95beden goguslerım cok sarkık ve asırı yaygın kullanıyorum göğüs kucultme amelıyatımmmmm takrıben ucretı ne kadar olur teşeküürler

 2. Iyi günler, ben 28 yaşında evli bi bayanım çocuğum yok, göğüs ölçüm toparlayicida 80C,ayrıca çatlaklarım da var geçmesini istiyorum ve sigara kullanıyorum. Önerilerinizi ve fiyat bilgisi alabilir miyim?

 3. Merhaba ben 24 yaşındayım be göğüslerim vücuduma cok ağır geliyor omuzlarım da çukur oluyor. Boynum sürekli olarak ağrıyor. Yalnız çocuk istediğim icin emzirme fonksiyonumu kaybetmek istemiyorum. toparlayıcı 85 c kullanıyorum. Kilom 68 boyum 1.60 fiyat öğrenebilir miyim sizden

 4. Merhaba yapmış olduğum doğumlardan dolayı göğüslerimde aşırı sarkma var 90 beden kullanıyorum ameliyatla küçültme fiyatı hakkında bilgi verir misiniz

 5. Merhaba defne hanım 24 yaşındayım iki ay önce Doğum yaptım 95 beden içi boş desteksiz sütyen bile olmuyor göğüslerim sarktığı için rahatsızım ağrılarım oluyor meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum çünkü artık utanıyorum hiç bir giydiğim kıyafet göğüslerim den dolayı olmuyor bana genel olarak fiyat nedir acaba?bide emzirme konusu var tabi?

 6. Merhaba 21 yaşındayım yapı olarak zayıf ve minyon tipliyim ama memelerim fazla iri. Erken yaşta sarkma meydana geldi estetikten uzak bir görüntü oluşuyor tabi ki.Sırtımda ağrılar oluşuyor doğal olarak.Küçültme yapılırken emzirme yetisini kaybetmek istemiyorum ama bunun içinde beklemek zor oluyor tabi ki. Küçültme ameliyatı yapılırken istediğimiz şekil ve diklik sağlanabiliyor mu? Ücret talep edebilir miyim? Teşekkürler…

 7. 22 yaşındayım kilom 60 boyum 167 toparlayıcı 85 C takıyorum gögüslerim de hızlı kilolarından dolayı çatlak var ve meme küçültme düşünüyorum yardımcı olur musunuz

 8. 21 yaşındayım boyun 165 kilom 60 95 takıyorum artık toparlayicilar bile fayda etmiyo giydiklermgiydiklerm yakışmıyo sürekli mutsuz oluyorum. Şuan bekarım 6 ay sonra düğünüm var ilerde sağlığım veya emzirme açısından skntı yasarmiyim? Bide fiyat nedir ?

 9. merhaba 33 yaşındayım bekarım çocuğum yok. 1.79 boyunda 80 kiloyum ve memelerim 90E artık dayanamıyorum ağrıya. ücret konusunda bilgi verir misiniz?

 10. Merhaba 22 yasındayım 89 kıloyum boyum 165 göğüslerim oldukca büyük ve sarkık göğüs kucultme ameliyatı dusunuyorum fiyatınız ne kadar vede kılomun etkısı olurmu ameliyata

 11. merhaba ben bir hafta önce meme küçültme ameliyatı oldum. 21 yaşındayım boyum 165 cm kilom 59 ve 75D toparlayıcı sütyen kullanıyordum. doktorum B cup ölçüye getireceğini söylemişti ancak öyle olmadı. sebebi ise emzirme özelliğimi kaybetmemem için meme dokusuna hiç dokunmaması. hala büyük memelere sahibim ve biri birinden daha büyük, ameliyatla eşitlemenin zor olduğunu söyledi. koltuk altından başlayan meme yapısına sahip olduğum için şekli de güzel olmadı. resmen depresyona girdim. bu söylenenler için siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

 12. Merhaba,23 yaşındayım 53 kilo ve 1.54boyundayım.85beden toparlayıcı kullanıyorum Bekar olmama rağmen göğüs büyüklüğünden göğüslerim sarktı ve cupu çok geniş sütyen bulamıyorum görüntü olarak da sağlık açısından da rahatsız oluyorum.Küçültmek istiyorum yaklaşık maliyeti nedir ?

 13. Merhabalar emziren bir anneyim şu an bebeğim 4 aylık göğüslerimin büyüklüğünden belim ve boynum o kadar ağrıyor ki 6. Ayda bırakmayı düşünüyorum yaşım29 boyum 1.58 kilo 62 göğüslerim 95dd bıraktıktan ne kadar sonra ameliyat olabilirim ve fiyatları öğrenebilir miyim

 14. Merhaba ben on altı yaşındayım goguslerim yaşıtlarima göre cok büyük ve baş edemiyorum piskoljim düşük genel fiyat durumunuz nedir ogrenenilirmiyim

 15. Merhaba,
  27 yasimdayim. Kendimi bildim bileli asiri büyük memelerimden rahatsizim. Suan bir cocugum var ve emziriyorum. Emzirme bittikten sonra ameliyat olmayi istiyorum. İkinci bir cocuk düsünüyoruz ama yaklasik 5 sene sonra. Bi o kadar daha bekleyemeyecek kadar rahatsizim. Bana da yaklasik bir fiyat bilgisi verebilir misiniz? İyi calismalar.

 16. Merhaba ben 5 gun once meme kucultme amelyti oldum sadece bir mememi kuculttum biri buyuk digeri kucuktu bugun sutyene kan ciktigini gordum hafif sizinti seklinde kanama vardi korktum dikislerim acilmis olabilir mi ?

 17. Merhaba. Gelecekte göğüs küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Göğsün tümünü aldırmak mümkün müdür ve aile izni ile en erken kaç yaşında ameliyat olunabilir

 18. Merhaba Defne hanım,33 yaşında 2 çocuk annesiyim.1,63 boyunda 65 kiloyum ve 95 beden kullanıyorum.Göğüs küçültmenin yanında silikonda düşünüyorum,bu şekilde bir ameliyat olurmu ve maliyeti aşağı yukarı ne kadardır.Teşekkür ederim.

  • Merhaba, meme küçültme ve silikon aynı anda yapmak mantıklı değil. Memelerin içi tamamen boşaldıysa meme dikleştirme ve silikon yapılabilir. Boş değil ve miktar size yetecekse o zaman küçültme ve dikleştirme yapılır. Bu yüzden net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 19. Merbaha,
  Ben 31 yaşındayım 1,63 boy ve 63 kilodayım bedenim göğüslerim aalında büyük değiller ama cinsel yönelimimden dolayı küçültmek istiyorum fiyat aralığınız hakkında bilgi almak isterim
  İyi çalışmalar

  • Merhaba, sanırım memeleri tamamen aldırmak istiyorsunuz.
   Net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 20. merhaba 29 yasındayım 1.55 boy, 68 kilo, 90-95 beden sutyen kullanıyorum. 1 çoçuğum var 5 yasında.
  sırt ağrılarım ve omuzda çökmelerin var. fizik tedavi doktoruna gidiğimde bel ve sırt ağrılarımın göğsümden kaynaklandığını söylemişti. sizden fiyat alabilir miyim. devlet hastanesi bunu karşılıyor mu sizden öğrenebilir miyim.
  iyi çalışmalar.

 21. Merhaba Defne hanım ben 21 yaşındayım 90 beden kullanıyorum omuzlarım çok agrıyor belim çok agrıyor istediğim hiç bir şeyi giyemiyorum evli değilim ilerde sorun yaşar mıyım ameliyat olmak istiyorum küçültmek istiyorum rahatça koşmak gezmek istiyorum sizce ne yapmalıyım fiyat alabilir miyim ?

 22. Merhabalar bn 24 yasinda bi cocuk annesiyim 1 70 boyunda 70 kiloyum gogus olcum 100 ve sarkik fiziksel olarak cok rahatsizim ayrica buyuk oldugu icinde omuzlarim cok agriyo rica etsem fiyat bilgisi alabilrmiyim tesekkur ederim.

 23. Merhaba dr.hanım ben 46 yaşında 1.65 boyunda 76 kg bir bayanım.90 c toparlayıcı sütyen kullanıyorum fakat sağ göğsüm sola nazaran çok daha büyük taşmalar yaşıyorum ve bu durum çok rahatsız edici.Daha önce bel fıtığı ameliyatı oldum,sürekli sırt kol ve boyun ağrısı çekiyorum ve ense kemiğim ağrıyor.Sgk kapsamında küçültme ameliyatı yapılabilirmi yapılamıyorsa sizin özel fiyatınız nedir öğrenebilirmiyim teşekkür ederim.

 24. Merhaba yazınızı yeni okudum. Ben 21 yaşındayım boy 1.65 kilom63 desteksiz 95beden takıyorum küçültme işlemi istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 25. Merhabalar 31 yaşındayım 1.55 boyunda 48 kilodayim.yeni doğum yaptım göğüslerim aşırı bir şekilde büyüdü.büyük olan göğüslerim doğum ile tasiyamiyacak duruma geldi.psikolojim çok bozuk.ayrıca meme ucum yok ameliyat sonrası meme ucum olmasını da istiyorum.bu tedaviyi ne zaman başlayabilirim ve ücreti hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz

 26. iyi akşamlar ben 23yaşındayım 1senelik anneyim emziriyorum kilom 53 boyum 1.58 göğüs 90 beden kullanıyorum ve görünüşünden çok rahatsız oluyorum giyindiydim gömleklerden açılan düğmelerden çok sıkıldım kendime güvenim hiç kalmadı fiyat bilgisi verirmisiniz

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 27. 18 yaşındayım 1.60 boyundayım ve 85 beden sütyen kullanıyorum omzumda boynumda ve sırtımda ağrılar oluyor. Küçültme fiyat bilgisi hangi orana kadar küçültülür bilgi alabilir miyim?

 28. Merhaba ben 19 yaşındayım 1.58 boyum var 62 kiloyum 95 c kullanıyorum göğüslerimde çok sarkmalar var genetik olarak böyle olduğunu söylüyorlar bu durumdan çok rahatsızım fiyatı mail olarak atabilir misiniz ve yaşım genç olduğu için ileride emzirme durumum hakkında ne düşünüyorsunuz

 29. Merhabalar 30 yaşındayım 161 boyunda 57 kiloyum. 80C 80D sütyen bedenim bel boyun agrılarımdan dolayı göğüslerimi küçültmek istiorum bilgi ve fiyat alabilirmiyim

 30. Merhaba 23 yaşındayım bebeğim 9 aylık oldu hamileliktn önce 75 C toparlayıcı sütyen takıyordum şimdi 80 D takıyorum göhüslerimdem ergenlikten beri çok rahatsısım minyon bir yapım var boyum 1 52 . Küçültrmyi çok istiyorum bnde norml rengarenk süngerli sütyenlerdn takmk istiyorum 🙁 fiyat bilgisi alabilirmiyimm

 31. Iyı günler 28 yasında evliyim göğüslerimden sıkayetciyim 95 beden sütyen takıyorum.pişik boyun ağrısı oluyor.Henüz çocuğum yok ama meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum fiyat alabilir miyim hem küçültüp hem dikleştirme oluyo değil mi?

 32. Merhaba 32yasindayi 1.65 boy 110 beden sud. Kulaniyorum sakariyada yasiyorum meme kucultmek istiyorum hangi dortora randevu almam lazim yardimci olur musunuz teşekkürler

 33. Mrb 37 yaşındayım boyun 1.50 ve 90 beden desteksiz sütyen kullanıyorum. Göğüslerim biraz sarkık ve yumuşak genetik olarak ne yapmalıyım ve lazerle ameliyat yapıyı musunuz??acil lütfen

 34. Merhaba 19 yaşındayım.Boyum 1.75 kilom 63.Desteksiz 95 beden südyen kullanıyorum.
  Göğüslerim çok aşağıda genetik olarak böyle sanırım ve sağ daha büyük ama resmen beden olarak fark ediyor.Yani sola göre bir beden aldığımda sağa olmuyor.Acaba ücretleri mail olarak atar mısınız?

 35. Merhaba 32 yaşındayım 1,53 boy 95 beden kullanıyorum bende çok rahatsızım göguslerimden küçültme işlemi düşünüyorum bu arada evliyim ama henüz anne olmadım fiyat bilgisi verebilirmisiniz

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here