Kaş ekimi

0
468

Kaş gözün süsüdür. Kişinin doğal saç renginden bir ton koyudur. En yüksek noktası gözün renkli kısmının dış tarafı ile aynı hizadadır. Modadan nasibini fazlaca alan kaş, makyajla beraber tarih boyunca şekilden şekle girmiştir.

Son günlerde moda olan kalın kaş ile daha da popülerleşen kaş düzeltme işlemleriyle istenilen şekilde kaşlar elde edilmeye çalışılıyor. Çeşitli dövme teknikleri ile yapılan kaş düzeltmelerini doğal bulmadığımdan pek önermiyorum. Fakat kaş ekimine olanak vermeyen durumlar oluştuğunda mecburen bu yöntemlere de başvurmamız gerekiyor.

Kaş ekimi nedir?

Kaşların bir sebeple dökülmesi, seyrekleşmesi veya bunlar olmasa bile daha yoğun bir kaş görüntüsü istemi durumlarında saçlı derideki saç köklerin alınarak kaş bölgesine transferi işlemine kaş ekimi denir. Aslında olay ekim değil transfer işlemidir. Ancak günlük hayata kaş ekimi olarak girmiştir.

Kaş kaybı neden olur, neden kaşlar dökülür?

Birçok durum kaş kaybına sebep olur. Kaş kaybının ilerleyen evrelerinde kaş ekimi yapmak gerekli hale gelebilmektedir.

  1. Bir hastalığa bağlı olarak kaş dökülmesi
  2. Genetik nedenlerle kaşların seyrek olması
  3. Travma ya da yanık nedeniyle bölgesel ya da tamamen kaş kaybı
  4. Kaşların fazla alınması nedeniyle kaşların zamanla azalması

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi tıpkı saç ekimi gibi çoğunlukla FUE yöntemi ile yapılır. Yani sağlıklı saç kökleri tek tek özel bir cihazla alınarak kaş aralarına transfer edilir. Uygulama sürecini madde madde anlatırsak:

  1. Kaş ekimi lokal anestezi ile yapılıyor.
  2. Ense üzerinde saçların arasında kalan küçük bir bölgedeki saçlar kısaltılıyor. Gerekli miktarda saç buradan temin ediliyor.
  3. Ekilen kaş bölgesine ve miktara bağlı olarak işlem 2 ile 4 saat arasında sürüyor.

Kaş ekimi herkese uygulanabilir mi?

Enseden alınan dökülmeyecek genetik kodlu sağlıklı saç kökleri herkeste aynı miktarda olmayabilir. Bazı durumlarda işlem için uygun görülen kıl kökleri bulunamadığında işlemin yapılması mümkün olmayabilir. Bu sebeple nihai karar ancak bir uzman muayenesi ile verilebilir.

İyileşme Süreci

İşlem sonrası hastanede kalış yoktur. Kontrol üçüncü gün yapılır. Kontrolden sonra banyo yapılabilir. Kaş üzerindeki kabuklar 7 ile 10 gün içinde dökülür. Aynı saç ekimindeki gibi ilkin ekilen saç kılları dökülür. İlk sonuçlar 6. ayda alınır. Tam sonuç ise bir yılda alınır. Tamamen boş alana yapılan ekimler için en erken 6 ay sonra ikinci bir ekimle sıklaştırma gerekebilir. Kaş bölgesine ekilen saç kılları saç gibi uzayacağından kesilerek şekillendirilmeleri gerekir.

Kaş ekimi sonuçları kalıcı mı?

Ekimi yapılan saç tellerinin bir kısmı ilk 1-2 ayda dökülür ve sonra büyük çoğunluğu yeniden çıkar. Yeniden çıkan saç telleri artık kalıcıdır ve kaş olarak kullanılır. Enseden alındığı ve dökülmeyecek genetik kodlu olduğu için dökülmez.

Kaş ekimi fiyatları

Kaş ekiminde fiyat uygulanan tekniğe, ne kadar kaş teli ekileceğine, ekimi yapan doktor ve ekibe, yapılan hastaneye göre değişiklik gösterir. Bu konuda fiyat almak için bizi 0212 296 7878 telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.