Cilt Bakımı

2
57
cilt bakımı

Cilt bakımını anlatmaya başlamadan önce bu hep kullandığımız ”KONDİSYON” kelimesini bir tanımlamak lazım.Fransızca kondisyon (condition) sözü, ”durum; şart” anlamlarına gelmektedir. Dolayısıyla CİLT KONDİSYONU dediğimizde anlayacağımız doğru yapıda GÜÇLÜ bir Cilt.

Peki Cilt Bakımı Nedir ?

Cildin temizliği, bakımı ve problemlerine yönelik (sivilce, akne, kırışıklık, leke vb) profesyonel kozmetik ürünleri kullanarak ciltte sağlık, canlılık ve güzellik kazandırmak amacı ile yapılan işlemlere CİLT BAKIMI denir. Bu tanımda da anlayacağınız gibi temizlenmiş, ölü tabakadan arınmış, gözenekleri açılmış, ihtiyaç duyulan nem ve vitamin takviyesi özel maskeler sayesinde desteklenmiş bir cilt kazanımı demektir.

Cilt bakımı, standart bildiğimiz ve az önce tanımını yaptığımız cilt bakımından farklı olarak sadece cildin temizlenmesi işlemi ile kalmayıp, tedavi ihtiyacına göre cildin tedavisine başlar. Bildiğiniz gibi doğduğumuz belli bir zamandan sonra vücut kendi yapısını olgunlaştırmış olur. Ciltte aynı olması gerektiği gibi dengede ve düzende olur. Derimiz katmanlardan oluşur ve bu katmanları tamda olması gerektiği kalınlıkta ve denge düzen içindedir. Fakat geçen zaman, yaş, beslenme hataları, kötü alışkanlıklar, UV etkisi, stres, yetersiz veya yanlış bakımdan dolayı cildin dengesi bozulur. Cilt kalınlıkları değişir, yüzey kalınlaşır mesela ve kalın olması gereken orta katman incelir. Karşımıza, kırışmış, lekeli hassas, alerjik, akneli vs gibi cilt görüntüleri ortaya çıkmaya başlar.

Cilt bakımı ile, bu kalınlıkları değişmiş deri yapısı geri doğru düzenine çevrilir, lekeler iyileştirilirken tekrar oluşmasının tüm sebepleri engellenir, hassasiyet böylece yok olur, akne tedavisi  sağlanır gibi kondisyon oluşturulmaya başlanır. Standart cilt bakımı ayda 1 yapılır.

Doğru bakım ürünleri ile ev bakımı da önerilen şekilde devam ettirildiği takdirde cilt aynı sağlık ve güçte dengesini korumaya devam edecektir. Bu sayede hem zamanın üzerine yüklediği yaşlılık izleri yok olmaya başlamış ve oluşması yavaşlatılmış olacaktır. Unutmayalım her türlü bakım ve doğru bakımı sağladığında etkilidir.

PAYLAŞ

2 YORUMLAR

  1. 44 yaşında erkeğim.Alın boyun ve özellikle göz çevremde yoğun kırışıklar var.Çok çeşitli ve pahalı kremler kullanmama rağmen faydalarını görmedim.Bulunduğum çevrede değişik tedavi yöntemleri uygulama imkanı yok.Bana bu konuda faydalı olabilecek bir çözüm ya da krem markası önerebilir misiz.Tşk kolay gelsin

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here