büyük meme

Estetik cerrahi branşında meme ameliyatlarının yeri apayrı. Küçük de olsalar büyük de olsalar kadınları mutsuz eden bir sorun. Neyseki ameliyat sonuçları çok mutlu edici. Bu yüzden hem meme küçültme hem de meme büyütme en sık yaptığımız ameliyatlar.

Memelerin büyük olması çoğunlukla genetik nedenlidir. Ailede mutlaka büyük göğüslü bir ebeveyn vardır. Büyük göğüsleri ben 2 grupta topluyorum

İleri derecede büyük göğüsler (dev meme)

Ergenlikten itibaren memeler çok büyük olabilir. Bu yaşlarda her tür dış etkenden etkilenen genç kızlar büyük memeleri yüzünden omuzlarını öne doğru iterek memelerini saklamaya çalışırlar. Hatta hafif bir kambur duruş geliştiriler ki belli olmasın. Gelişme çağında oldukları için sürekli böyle öne doğru eğilmek postürün kamburumsu hale gelmesine neden olabilir.

Bu kişiler daha erken yaşlarda meme küçültme ameliyatı olmak için bana başvuruyorlar. Birçok estetik ameliyat 18 yaşından önce yapılmazken dev memeleri şikayet yaptığı anda ailenin rızasıyla küçültmekte yarar var.

Biraz bekleyip evlenme öncesi başvuran da oluyor. Bu ağır yük kişinin omuzlarını erken yaşta eğiyor. Boyun ve omuz ağrıları ve öne doğru eğrilen vücut ile yaşından oldukça büyük gösteren gençler erken yaşta bu yükten kurtularak daha rahat, ağrısız ve spor aktivitelerine iştirak edebilecekleri bir hayatı tercih ediyorlar.

Gençlerde yaklaşımım mümkün olduğunca emzirme fonksiyonunu korumaktır. Buna yönelik teknik seçiyorum. Ancak buna rağmen % 100 emzirme fonksiyonu korunur diyemiyorum. Gerçi meme küçültme oldum süt veremedim diyene de pek rastlamadım ama tıbbi bir riskin varlığı bilinmeli ve kabul edilmeli. Benim şahsi fikrim, dev memelerle yaşamak çok daha zor olduğu için erken ameliyat yönünde.

Bazen hayat şartları erken ameliyata izin vermez. Bu büyük yükten kurtulmak için başvuru bir takım sağlık problemleri oluştuktan sonra zorunlu hale gelir. Boyun, bel fıtığı ve solunum sistemine ait problemler nedeniyle memelerin küçültülmesi istenir.

Kilo vermekle memeler ancak belli oranda küçülür. Bu oran çoğu zaman yeterli olmaz. Çünkü meme bezi zayıflamayla küçülmez. Doğum yapma yaşı geçtikten sonra süt verme işlemini korumaktan çok memeyi olabildiğince küçültmek daha elzem hale gelir. Bu duruma uygun meme küçültme tekniği ile meme küçültülür. Küçültülen meme bir daha da büyümez.

Büyük göğüsler

Genç yaşlarda iri göğüsler dekolte seven bayanlar için oldukça özgüven arttırıcı bir unsurdur. Fakat yaş ilerledikçe ve kilo alıp verme, doğum gibi vücutta değişiklikler yaratan durumlar oluştukça memelerde de sarkma oluşur. Bu durum memeyi daha da büyük gösterir.

Bir takım sütyenler ile meme askılanabilir. Ama omuzlardaki çökmeler ve sırt ağrısına çözüm bulunamaz. Bu durumda kişinin boyu, kilosu, doğurganlık yaşı ve istekleri göze alınarak uygun ölçüde meme küçültme ameliyatı yapılarak aynı zamanda göğüsler toplanabilir. Böylece eski günlere yakın bir meme formu elde edilir. Dekolteler yeniden giyilebilir. Ben kadın estetik cerrah olduğum için bayanların bu sorunu anlayabiliyorum.

Sonuç olarak; eğer büyük memeler kadının sosyal ve fiziki sağlığını tehdit eder duruma geldiyse erken ameliyat olmakta yarar var. Ancak çok büyük sıkıntı yoksa doğum işlerini bitirdikten sonra yapılabilir.

10 YORUMLAR

  1. Benim göğsüm 125 numara baya sarkık 80 olsun istiyorum maliyeti ne olur . Meme dikleştirme. Meme küçültme. Ve bebeğim 4.5 kilo doğdu normal oldu vajinam baya genişti idrar kaçırıyorum. Bunlar bana maddi acıdan nasil yansır

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.