Bacaktaki Estetik Sorunlar

10
1888
1- Bacak eğriliği (0 bacak):
Genellikle kadınları rahatsız eden bir durumdur. Zira seçilecek pantolonların dar olmaması ve eteklerin uzun kullanılması ile bu durum gizlenmeye çalışılır. Yaz mevsimi kıyafet seçimine önem verenler için hiç de keyifli geçmiyordur herhalde.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ:
Bacak estetiği ile çözüm bulunur. Bacak iç kısmına lokal ya da genel anestezi ile yapılan yağ enjeksiyonu ile bacaktaki bu sıkıntıdan kendi yağ dokunuzu kullanılarak kurtulabilirsiniz. Yağın bel ya da karından alındığını düşünürseniz, bir de bedenen incelme yanında hediye gibi. Bu sorunun giderilmesinde silikon içeren bazı protezlerin kullanımı da var. Fakat bunları pek önermiyorum. Çünkü bu işlemler tecrübelerim ve izlenimlerime göre yağ enjeksiyonundan daha başarılı değil.
2 -Bacak içinde yağlanma:
Aynı iki bacak arasında yastıkla yürümek gibi. Bir de yürüdükçe bacakların sürtünmesi ile oluşan tahriş bu durumun eziyet verici yanı doğrusu. Bu sorunu olanların etekler ile arası hiç iyi değildir. Bu yastıkları pantolon kumaşı ile örterek sıkıntıdan kurtulurlar. Ama bir de görüntü sıkıntısı var. Onu da uzun tişört ile kapatmak lazım gelir. İşte yine bir kısıtlanma. Kilolu kişileri en rahatsız eden yağlanma bölgesi bence kasıklar olmalı. İşin garibi bazen kilosu normal olanlarda da bu bölgede yağlanma olabiliyor. O da daha önceki kilo alıp vermeler ve genetik yapı ile ilişkili. Bacak içi yağlanmaya bazen diz içleri de eşlik eder. Her iki bölge aynı anda ameliyat edilebilir.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ:
Eğer derinin elastikiyeti iyi ise özel bir liposuction yöntemi ile o bölgeden yağ alınması kişiyi oldukça rahatlatır. Genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Sonrasında 1 ay korse giyilmesi gerekir. Bu arada yürüyüş ve bacak içi egzersizleri ile iç bacak kaslarının da güçlendirilmesi sonuçların başarısını daha da arttırır.
3-Bacak içi sarkması:
En sık neden kilo verme ve yaşlanmadır. Bacak içi yağlanmaya benzer sıkıntılara neden olur.Yağlama oranı ve sarkma oranına göre değerlendirilir.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ:
Sarkma  oranı çok değilse kilot çizgisinde kalacak bir iz bırakılarak fazlalık yapan deri alınır. Sarkma fazla ise bazen diz içine dek uzanan üst bacak derinin alınması gerekir. Bacakların arasında kalacak dik çizgi şeklinde bir izin oluşması kaçınılmazdır. Yukarıda anlattığım eziyetten kurtulmak adına bu çizgiyi kabul etmek pek çokları için hiç de zor olmaz. Sonuçta bacak estetiği ile giyinme özgürlüğü işin hediyesi.
4-Alt bacağın kalın olması:
Alt bacak kalınlığı çoğunlukla genetiktir. Öncelikle varis gibi dolaşım problemi yapan damar hastalıklarının varlığı araştırılmalıdır.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ:
Eğer kalınlık sebebi yağlanma ise baldır bölgesinden özel bir teknikle yağ alınarak bacaklar bir nebze inceltilebilir. Sonrasında 1 ay korse kullanımı gereklidir. Lenf drenajı yapan masajların 3 hafta sonra başlanmasıda ödemlerin kısa sürede atılmasına yardımcı olur. Tüm vücuda faydası olan yürüyüşün de dolaşımı hızlandırarak ödemi azaltmada etkinliği çoktur.

10 YORUMLAR

  1. Bende bacaklarima yag enjecte etmek istiyorum .vucudun diger kisimlarindan alinan bu yaglarin yerinde sarkma olurmu?
    Enjecte edilen yaglar bacaklarda dalgalanma yaparmi ?fiyatini ogrenebilirmiyim? Yas 38 kilo 60. Boy 1.59

      • Henüz 18 yaşımda olmama rağmen ic bacak yağlarımdan senelerdir kurtulamadım. Yürürken hem daha fazla yoruluyorum, pantolon giyemiyorum ve çevremden de sürekli olarak bu görünüşüm hakkında hakaretler duyuyorum. Ne kadar spor yapsamda ne kadar sebze ağırlıklı beslensemde iç bacak yağlarım asla erimedi. 48 kilo iken de ic bacak yağlarım çok fazlaydı şu an 63 kiloyum hala ayni bacaklarım. Ne yapmamı önerirsiniz acaba? (155 boy, 63 kg)

  2. 45 yaşındayım 165 cm 55 kg ölçülerim, üst bacak bölgesinin tamamında ve kalçamda selülit ve deri sarkması var, hare hare görüntü. Hangi operasyonları önerirsiniz ve fiyatlarını öğrenebilir miyim?

  3. merhaba bacaklarım vucudumun üst kısnıma göre epey ince bu durum giyinme durumunda sorun yaratıyor ve estetik olarak güzel durmuyor bu yağ enjeksiyonu hakkında bilgi alabilirmiyim sonrasında farklılık bir bölgde toparlanma diğer tarafta çopur çopur bir durum oluyormu? bandajmı yapılıyor uzun kalıyormu bandajlar ve bu işlem bir defalıkmı kalıcımı yoksa yenilemek gerekiyormu ve fiyatı ne kadar tsekkur ederim

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.