Alın bölgesi gerek yaşın ilerlemesiyle gerekse aşırı mimik yapmayla hızlı kırışan ve gizlenmesi güç bir bölgedir. İşin güzel tarafı cerrahi veya medikal estetik yöntemlerden çok iyi sonuçlar alınabilen bir yerdir. Bu bölgeye öncelikle botoks, dolgu, mezoterapi ve diğer ameliyatsız yöntemleri denedikten sonra eğer artık fayda alınamıyorsa ve yaş, sağlık durumu uygun ise alın germe ameliyatı yapılır. Bazen tek başına bazen de facelift denen yüz germe ameliyatı bünyesinde alın gerdirme yapılır.

Alın germe ameliyatı kimlere yapılır?

Kaşlarında ve şakak bölgesinde düşme, alın gölgesinde derin alın kırışıklığı olan hastalar alın germe için adaydır. Genellikle 40 yaş üstü hastalarda bu şikâyetler ile karşılaşıyoruz. Alın çizgileri belirginleşmiş olabiliyor. Bu hastalarda genellikle göz kapağı düşüklüğü de olduğu için alt ve üst göz kapağı ameliyatı da birlikte yapılabilir. Yüz estetiğini sağlayabilmek için çoğunlukla kombine işlemler yapmak şarttır.

Estetikte alın germe ameliyatı hangi yöntemlerle yapılır?

Estetik alın germe ameliyatları iki farklı yöntemiyle yapılmaktadır

  • Klasik alın germe ameliyatı
  • Endoskopik alın germe ameliyatı (Bakınız endoskopik alın germe)

Klasik alın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Klasik alın germe ameliyatı yapılırken, her iki şakak arasında (taç giyilen bölgede) yapılan saçlı deri içinde kalan bir kesi ile alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklıklara neden olan ve kaşlarda aşağı doğru çekilme yapan kaslar tahrip edilir. Alın derisi göz çukurunun üst kemik kemerinden serbestleştirilir. Derinin fazlası atılır.

Klasik alın germe kimlere yapılır?

Genetik olarak kaşları göz çukurunun üst kemik kemeri seviyesinde olan hastalarda 30’lu yaşlarda kaş düşmesi çok bariz hale gelir. Bu hastalarda erken dönemde endoskopik alın germe ile iyi sonuçlar elde edilebilir. Fakat herhangi bir cerrahi girişim geçirmeyen hastalarda 50’li yaşlara gelindiğinde alındaki çizgilerde derinleşme ve deri bolluğu çok belirgin hale gelir. Bu durumda endoskopik alın germe ile yeterli sonuç alınamaz. Çünkü alından bir miktar deri çıkartılması gerekir. O zaman klasik yöntem ile alın gerilir.

Klasik alın germe estetik ameliyatının dezavantajları var mıdır ?

Klasik alın germe ameliyatında saçlı derinin olduğu bölgede uzunca bir kesi yapılır. Burada saçlı deri içinde gizlenebilen bir iz kalır. Ancak klasik alın germe ameliyatı bir erkeğe yapılıyor ise ve ileride erkeğin saçları döküldüğü taktirde  ameliyat izi ortaya çıkacaktır.

Klasik alın germe ameliyatı ile ilgili ayrıntılar nelerdir?

Alın germe ameliyatı genellikle 2-3 saat sürer ve genel anestezi altında uygulanır. Ameliyattan 1 gün sonra taburcu olabilir. 2. gün banyo yapabilirsiniz. Alın germe ameliyatından sonra buz uygulanması ve başın arkaya doğru tutulması ile alında oluşacak şişlikler en aza indirilebilir. Bazı özel kremler ile alında oluşabilecek morluklar azaltılabilir. 1-2 hafta içinde şişlikler iner. 2. haftada işe geri dönüş yapabilirsiniz. Saçlı derideki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk haftalar içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden bir kaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Bir kaç ay güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmak gerekir.

Alın gerdirme ameliyatı fiyatları

Alın germe ve diğer estetik operasyonlarınızla ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için bizleri arayınız.

3 YORUMLAR

    • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  1. Merhaba yaklaşık 40 kilo verdim ve alnımda sanırım doğuştan olan bir cökme vardı cok daha belirginleşti yağ enjekte etme dışında cünki kilo verdiğimde tekrar aynı görüntü olmaması acıssından dolgu malzemesi yada tabaka ile cökmeyi kapatabilirmiyiz ? Bana yapacağınız işlem ve uygun bir fiyat verirseniz bu sinir bozucu durumdan kurtulmak istiyorum Saygılat size linkte yükledim resmimi görüp yorumlayabilirsiniz net bir fikriniz olur
    Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba,
    Merhaba, aslında yağ enjeksiyonu ile daha iyi olur ama madem istemiyorsunuz dolgu uygulaması yapabilirim. Ön fiyat olarak … TL diyeyim. Sizi görünce netleştiririz.Lokal anestezi ile yapılır. 20-25 dk da biter. 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.