bayan estetik cerrah

Resmi unvanım Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı. Şimdi sizlere biraz plastik cerrahi uzmanı neler yapar ondan bahsedeceğim.

Halk arasında kısaca estetik cerrah, plastik cerrah olarak geçen ünvanı kazanmak için, öncelikle liseden sonra 6 yıl tıp fakültesi eğitimi almak gerekiyor. Akabinde uzmanlık sınavına girerek, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazanmak gerekiyor. Uzmanlık eğitimi de 6 yıl sürüyor. Yani liseden sonra 12 yıllık bir eğitim neticesi estetik cerrah ve plastik cerrah olunabiliyor.

Günümüzde bilgiye ulaşmak ve bilgilenmek ne kadar kolaysa yanlış bilgilenmek de o kadar kolay. Mesela isminin başına estetik uzmanı kelimesini koyup her türlü estetik cerrahi girişimi yaptığını iddia eden, üstelik bırakın doktor olmayı sağlık personeli dahi olmayan bir çok insan var. Bu kişiler bu bilgi havuzunda kendilerine yer bulup reklamlarını rahatça yapmaktadırlar. Bu duruma nasıl engel olunabilir bilemiyorum. Ben kendimce doğru bilgilendirme yaparak bu konuda üstüme düşeni yapmak isterim. Benim uzmanlık dalımın işi özetle gözle görünen dış organların tümüne ait hastalıklar ve estetik problemlerle ilgilenmektir. Halk ağzı ile saçtan tırnağa insan kaportası ile ilgilendiğimizi söylersem yanlış olmaz.

Şimdi örneklerle baştan ayağa kısaca özetleyeyim;

Baş, boyun bölgesi deri, kıkırdak ve kemik yapısına ait hastalıklar:

 • Tümörler
 • Doğumsal ya da sonradan oluşan deformiteler (Dudak, damak yarıkları, burun kaybı, yüz kırıkları…)
 • Bu bölgeye ait estetik sıkıntılar: Burun estetiği, kulak estetiği, yüz estetiği, saç ekimi, botoks, dudak dolgusu vs

Gövde bölgesi deri, yağ dokusuna ait hastalıklar:

 • Tümörler,
 • Doğumsal ya da sonradan oluşan deformiteler (Meme olmaması, yanıklar gibi …)
 • Bu bölgeye ait estetik sıkıntılar (Meme küçüklüğü, büyüklüğü, sarkması, karın sarkması, yağlanma, erkeklerde meme büyümesi gibi….)

Kol ve bacaklara ait hastalıklar:

 • Deri, yumuşak doku tümörleri
 • Sinir, kas, kiriş yaralanmaları ve doğumsal problemleri
 • Yanıklar
 • Estetik problemler (Bacak estetiği, kolda yağlanma, sarkma gibi …)

Türkiye’de kadın plastik cerrah olmak

Gelişmiş toplumlarda kadın, sosyal yaşamın içinde kendine yüzyıllardır yer bulmuştur. Hatta bugün medeni diye nitelendirdiğimiz ülkelerin geçmişine bakarsak kadın yöneticilerin işbaşına gelebildiğini görmekteyiz. Kraliçe olarak ülkelerini yönetecek güce sahip olmuşlardır. İngiltere başta olmaz üzere, Rusya, Fransa gibi ülkeler buna en güzel örnektir. Günümüzde de kadına değer vererek önemli pozisyonlara gelmesinin önünü açan birçok ülke vardır. Bunlara en iyi örnek halen Almanya Şansölyesi Angela Merkel’dir. Ülkemizde ise durum bunu tam tersi. Tarihimizde hiç kadın padişah yoktur. Cumhuriyet tarihinde ise tek örnek başbakanlık yapmış olan Tansu Çiller’dir. Oysa daha eski tarihimizde kadın yönetimin içindeydi. Özellikle Orta Asya’da yaşarken ve Anadolu’ya ilk geldiğimiz yıllarda yönetim işlerinde kadınları görüyoruz. Hatta “hanım” sözcüğü “han” ım anlamında kadınlara verilen değeri göstermek için kullanılıyordu. TRT1’de yayınlanan “Diriliş” isimli diziyi izlerseniz orada kadınların da tahtta oturduğunu görürsünüz. Ülkemizde bugün hala maalesef kız çocuklarının eğitimi önemsenmemekte hatta karşı çıkılmaktadır. Bu durum kadınların ülke ekonomisine katkılarını engellemektedir. Dolayışı ile toplumsal zeka yarım kalmaktadır. Kadın zekasını yok sayan, kadın eğitimini eksik bırakan bir toplum geri kalmaya mahkumdur. İşte bu zorluklar altında mesleğinde ilerlemiş, erkek egemen iş hayatında kendine yer edinebilmiş kadınlardan bir grubu kadın plastik cerrahlardır. Ben de bahsettiğim bu grubun gururlu bir üyesiyim. En zor sınavlardan başarı ile geçerek Çapa Tıp Fakültesi gibi ülkemizin en iyi Tıp Fakültelerinden birinden dönem ikincisi olarak mezun oldum. Tıbbiyenin en zor kazanılan uzmanlık dallarından biri olan estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü kazandım. Erkek egemen cerrahi branşlarından biri olan estetik cerrahi branşını başarıyla tamamladım. Bir kadının da iyi bir cerrah olabileceğini kanıtladım. Tam sayıyı bilemiyorum ama sanırım Türkiye’de 100’ün üzerinde kadın estetik cerrah var. Yeni bir kadın estetik cerrahın varlığını duyduğum zaman çok mutlu oluyor, gurur duyuyorum.

Malum bizim çoğu hastamız kadın. Doğal olarak kadın psikolojisinden en iyi başka bir kadın anlar. Ameliyat öncesi ve sonrası korkularını, ameliyatı yaptırma nedenlerini, duygusal yapısını, bir kadın estetik cerrahın anlaması daha kolaydır. Örneğin eşinin artık kendisini beğenmediğini düşünen bir kadını, burnundaki bir eğrilik yüzünden sosyal ilişkilerde özgüven sıkıntısı yaşayan bir kadını, kapalı olmasına rağmen kendini güzel hissetmek isteyen, aynada kendine güzel görünmek isteyen bir kadını bayan plastik cerrah olduğum için anlayabiliyorum. Birçok insan zannediyor ki kadınlar erkeklere güzel görünmek için estetik yaptırıyorlar. Aslında kadın önce kendisi için, kendini güzel hissetmek için estetik yaptırır. Ben bunun bilincindeyim. Zaten başkasının isteği veya zorlamasıyla yaptırılan estetik girişimler kadını mutlu etmiyor. Ben de bu durumlarda ameliyat olmasını önermiyorum.

Erkek hastalarım ise bana kadınsı bir bakış açısı ile kendilerine ne yapılabileceğini öğrenmek için geliyorlar. Ben hastalarımın önce kendilerini doğru algılamalarını sağlamaya çalışıyorum. Sonra ona ne gibi işlemler yapılabileceğini, sonucun nasıl olacağını anlatmaya çalışıyorum. Bazen bambaşka birisi olmak için gelen oluyor. Ben Allah’ın işini yapamam ki. Baştan yaratmak onun işi. Ben bazı kusurları düzeltebilirim. Daha güzel görünmenizi sağlayabilirim. Hele ki bir ünlünün fotoğrafı ile gelen ve böyle burun istiyorum, böyle meme istiyorum diyen hastalarla hiç yola çıkmıyorum. Çünkü herkes Allah tarafından özel bir biçimde yaratılmıştır. Sadece o kişi için özel dokunuşlar yapılabilir.

Çok bilinen bir argüman: ”Tıpta ayıp ve günah yoktur” der. Bunu herkes duymuştur. Konu tam anlamıyla sağlık olunca bu söz tamamen doğrudur, kimsenin de bunu önemseyeceğini sanmıyorum. Ama konu bizim meslekteki gibi aslında tamda sağlıkla ilgili olmayan, daha çok keyfiyet içeren girişimlerde, bazı hanımlarda bayan estetik cerrah tercih etme durumunu görüyoruz. Biz muhafazakar bir ülkeyiz. Bunu kimse inkar edemez. Acil durumlarda söz konusu bile olamaz ama estetik ameliyat gibi kozmetik amaçlı yapılan bir operasyon için hastanın hekim seçme, özellikle kadın plastik cerrah isteme hakkı vardır. Özellikle meme ve genital bölge estetiğinde kadın plastik cerrah tercih eden hanımların sayısı epey fazla. Hatta tüm ameliyat ekibinin kadın olmasını istiyorlar. Dediğim gibi bu özel bir ameliyat yüzden hastalarımın bu istekleri çok normal. Ben hastamın kendini rahat hissedeceğini bildiğim için tamamen kadınlardan oluşan ekip sağlayabilen hastanelerde ameliyat yapıyorum. Konu sadece ameliyat da değil aslında. Ameliyat öncesi ve sonrasında defalarca muayene ve kontrol etmek gerekiyor. Benim hastalarım benim yanımda rahat ediyorlar.

Sonuç olarak erkek egemen Türk toplumunda, erkek egemen cerrahi branşlarda, kadınların sayısı artıyor. Umarım toplumumuzun tüm kesimlerinde kadınlar hak ettikleri yeri alma fırsatı bulabilirler, yaratabilirler.

Sosyal medyanın ve yapılan paylaşımların gittikçe yaygınlaştığı günlerdeyiz. Ülkemiz de bu duruma hemen ayak uydurdu. En doğudan en batıya ülkemizin her köşesinden insanlar yaş cinsiyet ayırt etmeksizin bu ağa dahil olabiliyor. Kendini ifade edebiliyor. Bilgi edinebiliyor ve iletişim kurarak isteklerine ulaşabiliyorlar. Hatta firmalar ve ticari işletmeler için direk tüketiciye ulaşma yolu oldu. Ben de bayan plastik cerrah olarak sosyal medyada yerimi aldım. Bu anlamda birçok insan ile tanışıyorum. Onların estetik problemlerini dinliyorum. Bana ulaşabilenlere çare olmaya çalışıyorum. Bu anlamda bayan plastik cerrah olmanın çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü anlayabilme ve dinleyebilme kabiliyeti ve işin duygusal yönünü kavrayabilmenin kadınlarda daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Bir de işim güzellik. Bu konuda da herhalde kadın algısının daha kuvvetli olduğunu iddia edersem pek karşı görüş alacağımı düşünmüyorum.

Birçok seçeneğin içinden en hoş olanı görüp seçebilme, elde olanları birleştirerek yeni güzellikler oluşturma kabiliyeti hayatım boyunca benimleydi. Bu özelliğimi insanlar üzerinde kullanmayı tercih ettim. Böylece onlara yardım edebildim. Hayatlarına daha pozitif hisler ile devam etmelerini sağlayabilmek ayrıcalığına kavuşabildim. Bir bayan plastik cerrah olarak işim hiç kolay değil. Bu bir heykel ya da resim yapmak değil. Karşındaki insan, bunun bilincini asla yitirmiyorum. İşime olan hakimiyetim yaşım ve tecrübem arttıkça daha da artıyor. Bu da bana daha çok azim veriyor.

Kişilere estetik yaklaşımım

Bir yüzü tüm ayrıntıları ile tam olarak görebilmek. Bu çok önemli bir yeti, belki de estetik cerrahide başarının sırrı burada saklı. Bana burun estetiği olmak için başvuran hastama sadece burun olarak bakmıyorum. Yüz hatlarını değerlendirip ne yapılırsa daha sağlıklı, yaşına uygun, çekici görünüm elde edilebilir bunu hesaplıyorum. Bunun tespitinden sonra cerrahi girişim ve – veya cerrahi dışı medikal uygulamaları doğru zamanla ve kombinasyonlar ile uygulayarak hastalarımı mutlu etmeye çalışıyorum.

Yapılacak girişimin kararında kişinin anatomik özellikleri ve tıbbi geçmişi yanında:

 • Hastanın cinsiyeti ve cinsel kimliği
 • Hastanın yaşı
 • Hastanın işi
 • Hastanın eşi

Gördüğünüz gibi “sana bunu yapacağım olacak” la iş bitmiyor. Yukarıdaki ayrıntıların da bilinmesi çok önemli. Bunlarda yapacağımız işlemin içeriğini etkileyebilir. Bunlar hakkında konuşup ortak karara varılmalı. İşte bu süreçler karşılıklı güven çerçevesi içinde yapılan görüşme ile sağlanır. Bu iş sabır ve anlayış gerektirir. Bu yüzden bazı hastalarım bana sadece bayan plastik cerrah olduğum için geliyorlar.

İşlem tamamlandı ama sonrasında bazı önerilerde bulunmaktan kendimi alamıyorum. Bu kadınca bir duygu sanırım. Olanı daha da güzelleştirmek, ona yakışacak rengi, makyajı ve saçı tavsiye etmek. Bu tavsiyelerde uyumu arttırmak, bazen de ufak bir şaşkınlık yaratmak, böylece mutluluğu gözlere akıtmak, gerçekten çok hoş bir duygu.

Giyim tarzı ve vücut estetiği birbirine kesinlikle paralel konular. Giyim tarzımız duruşumuzu yolda yürüyüşümüzü erkek kadın fark etmez bence etkiler. Kişinin boyu, bacak ya da kol boyu değiştirilemez. Ama onun dışında göğüsler, karın, kalça, popo gibi kıyafet ile sergilenen vücut bölümlerinde kişiye uygun değişiklikler yapabiliriz.

Kişinin yaşı, işi hatta eşinin tercihi de önemli konular. Tercih ve kombinasyonları yaparken bunlar mutlaka dikkate alınmalı. Öncelikle kişinin kumaşının bize neler verebileceğini gözlemlerim. Buna uygun olan seçenekleri hastam ile birlikte seçerim. Çok garip gelecek ama kendini yanlış algılayan ya da kendi ifade etmekte yetersiz kalan çok kişi var. İşte bu noktada yine ikili ilişkilere ve sahip olunan zevkler konusuna döndük. Bunların uyuştuğu hastam ile yola çıkmak hem onun hem benim için daha sağlıklıdır.

Yüze nazaran vücuttaki operasyonların iyileşmesi biraz daha zaman alır. Bu aşamada sabır önemli. Lenf drenajı gibi, yüzme, pilates gibi yardımcı olabilecek keyifli işlemlerden yardım almak sürecin daha rahat geçmesini sağlayacaktır. En zevkli kısmı ise bir kaç aylık sabırdan sonraki süreci doya doya yaşamak. Memeleri küçülen hanımlar için gömlek alma keyfi, kalçası küçülen bayanların pantolon alışverişi gibi. Seçenekler artar. Giyinmek, takıştırmak biz kadınların en büyük zevklerinden. Plastik cerrah da olsam sonuçta ben de bir kadınım. Bayan plastik cerrah diye nitelenince bu tür kadınsı işlerin dışında kalamıyorsunuz. Ne yapalım hayatta biraz da mutlu olmak gerek. Bele oturan siyah bir elbise içinde kendini yürürken dans eder gibi hissetmek neden yasak olsun ki.

Toplumumuzda kadın olmak zor. Çalışma şartları ağır. Hele bir kadın olarak çalışmak daha da zor. Ben bayan plastik cerrah olmanın zorluklarını yaşıyorum. Ev ve aile konularında anlayışlı bir eşim olmasının avantajlarını yaşıyorum. Ama bütün bu zorlukların tesellisi ameliyat sonrası hastamın yüzünde gördüğüm mutluluk ifadesi.

PAYLAŞ

102 YORUMLAR

 1. Merhabalar ben lip ödem hastasıyım ameliyat yapiyomusinuz ve fiyat öğrenmek istiyorum görmeniz gerek biliyorum ama tahminin bir fiyat istiycektim ve lip ödem ameliyatı
  sonrası neler yapmam gerek

 2. Mrb defne hanım Bi kazadan dolayı kalçamda Bi kesik oluştu hastanede yapılan ilk müdahalede dikiş atıldı. Sonrasında mutlaka Bi plastik cerrahiye görünün dendi. Yağ zedelenmesi kaslık Bi durum yok denildi. Plastik cerraha yönlendirilmem estetikten ötürü mü acaba… Şimdiden teşekkürler

 3. Merhabalar oncelikle elinize saglik gayet guzel bir yazi olmus.Yüzümde tırnak izleri var insanlar bunların kalıcı olduğunu ve silinmedigini söylüyor. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak için plastik cerrahiye basvurmalimiyim( izler derin degil )

  • Merhaba, teşekkür ederim. Bahsettiğiniz izleri geçirmek kolay değil ama bir bakmakta yarar var. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz ya da yakınınızda bir plastik cerrah varsa fikrini alabilirsiniz.

 4. Merhaba.Benim 3.5aylık kızım var.bunun sağ kaşının üstünde dermoid kist teşhisi konuldu.bunu aldırmak istiyoruz.siz bu ameliyatı yapıyor musunuz acaba? Yoksa farklı bir branşa mı gitmemiz gerekiyor tesekürler

  • Merhaba, bu ameliyatı biz yapıyoruz ama kızınız 1 yaşına gelsin o zaman yapalım. Operasyon öncesi bir MR çektirmekte yarar var. Bakalım ne kadarlık bölgeye yayılmış.

 5. Yorum:merhabalar defne hanım ben gögüslerimi büyüttürmek istiyorum iki doğum yaptım zaten küçüktü sütten kestikten sonra dahada küçüldü ve içleri sanki boşaldı gibi ve ben ıki sütyen üst üste takmaktan çok sıkıldım eşimden çok utanıyorum bu konuda ve göyüslerime baktıkça piskolojim bozuluyo lütfen bu konu hakkın da bana yardımcı olun ve bana fiyat verirseniz çok sevinirim cunku bütçe açısından
  cok mevlalar veremem

 6. Meraba hocam benim Burnum kemerli ve bazen o kemerli yer çok agryor birde koku hic alamiyorum çok agir olmadığı surece estetik yaptirsam bu sıkıntılardan ayni anda halledilir mi?

 7. Merhabalar hocam 3 yaşındaki oğlum falçata ile oynarken sağ orta parmağın orta kısmındaki kaba et boğum yerini kesti özele götürdüm 3 tane dikiş atti o parmağını açıp kapatabiliyor oynatabiliyor tendonlar zarar görmüş olsaydı bunu yapamazdı dimi zaten dikiş atanda baktı tendonlara gelmemiş dedi plastik cerraha götüreyimmi yinede

  • Anlattığınız kadarıyla sorun yok gibi ama muayene etmeden kesin birşey söyleyemem. Yakınınızda bir plastik cerrah veya el cerrahı varsa götürebilirsiniz.

 8. Merhaba benim sağ çenem sol deneme göre zayıf heryere gittim ama çare bulamadım bir yardım ala bilirmiyim yakında plâstik cerraha gitmemlazımmi ve 18 yasindayim vide sağ göz kapağın düşük

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Merhabalr hocam.benim kulaklarim memeleri baya uzun 2 cm’ yakin bunlari kestirmek veya kisaltmak mumkunmu.ne yapmaliyim…cunku alay konusu oluyorum buda psikolojimi bozuyor..saygilar.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 10. iyi günler defne hanım .
  2004 senesinde gözümün kenarını mermer sehpaya vurdum derin bir yarık iz oluştu.
  2016 senesinde pdr uygulaması yaptım ama çok değişiklik olmadı
  yüzümde de küçüklükten kalma tırnak izleri var
  bunları yaptırmak istiyorum.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 11. Merhabalar, öncelikle yazınızı okudum başarılarınızın devamı gelir umarım. Şöyle bir sorum olacaktı diksiyon ve hitabet dersi görüyorum. Egzersiz esnasında çenemden bir ses geldi ki çenem çıktı sanırsam. Bunun haricinde çene ucunda doğuştan fazla et var önden bakınca yüzümde belli bile olmuyor ama yandan bakınca hafif uzun gösteriyor. Fazla rahatsız edici değil çoğu kişi çene çıkmasındandır diyor. Sizce çene tedavisi için plastik cerrahi mi gerekir ?

  • Teşekkür ederim. Çene çıkmasına plastik cerrahi bakar. Muayene olun, çıkık yerine oturtulduktan sonra fizik tedaviye gidersiniz. Çene ucundaki fazlalık sizi rahatsız etmiyorsa ona da bir işlem yaptırmanıza gerek yok.

 12. Merhaba defne hanım. Benim yüzümde ben var deriden kabarık. Rengi güneşte daha koyulaşıyor ve belirgin oluyor. Doğuştan nokta gibiymiş sonradan çıkmaya başladı. Ben estetik açıdan güzel durmadığı için aldırmak istiyorum sizin tavsiyeniz nedir? Yaşım 20

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 13. Defne hanim Merhaba, kolumda 3 tane 1 i hafif derin diğerleri ince çizgi şeklinde jilet izi var. İnce deri yaması ile Kesiklere farklı bir görüntü vermek mümkün mü?

 14. Merhaba defne hocam ismim Gülsüm Diyarbakır’dan yazıyorum size hocam ben karın germeyle ilgili görüşmek istiyorum resim atsam acaba mini karın germe yada tam karın germe hangisini olabilirim bilgi verirmisiniz iki çocuktan dolayı gelme şansım pek yok sadece ameliyata gelebilirim birde ücret ortalama.nekadar oluyor hocam

 15. Mrb Defne hanım ;

  Benim 6 yaşında erkek bir çocuğum var ve 14.07.2018 tarinde dışarda oynarken düşüyor ve sağ el bileğinin tüm derisi kaldırıyor ve avucunun yarı kısmına kadar olan yeride bıçakla kesmiş gibi yarılıyor eğitim araştırma götürdük ama her zamanki gibi ilgi alaka yok her gelen doktor farklı bisey diyor ve ama net bisey söyleyen yok onun için bi arkadaşım sizin yazılarınızi okumuş ve bana sizi tavsiye etti yaranin eğer isterseniz fotoğrafınıda gönderebilirim konuyla ilgili sizden cvp bekliyorum şimdiden tsk ederim.

 16. Merhaba defne hanim..Sezeryen 2 dogum yaptim ve gobegim sarkik duruyor ne kadar egzersiz yaptiysam erimiyor sizce birseyler yapilabilirmi simdiden cok tesekkur ederim…

 17. Hocam ücretsiz araştırma hastaneleri var ve burnumda tam ortasında kemik var ve burun görüntüsünü gayette bozmuş diyebilirim yani burnumun ortasında tümsek gibi bir kemik var acaba bunu araştırma hastanesi plastik cerrahi doktoru ilgilenirmi ilgilenirse kaç yaşında olmalıyım şuan yaşım 17

 18. hocam 18 yaşında kızım var otistik memeleri çok büyük çocuğu rhatsız ediyor küçültmek istiyorum her plastik cerrahı bu ameliyatı yapabilirmi burda plastik cerrahı bayan var .. internetten baktım burun uzmanı bu doktora ameliyat yaptırsakmı nolursunuz bi cevap yazın saygılarımla

 19. 1 yil once tendon kesisi ameliyati oldum
  Ve ameliyat eden dokturum canimin acimasindan dolayi bagirdigim agladm icin beni azarladi ve seni simdi birakip gidecegim dedi sabir ettm dua ettm ve ameliyatim tamamlandi ama halen sislik ve sizmlamalar oluyor ve cok korkuyorum nedeni nedeir simdiden tesekkurler

 20. Merhaba yuzumde ben var cok fazla kabarik degil ama elimi surdugum zaman kabariklik hissediliyor serce tirnagin buyuklugunde ve koyu renkli aldirmak istedigimde iz kalirmi acaba bide fiyat nedir

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 21. Merhaba lar hocam geçen snee sağ el 4.5parmaklarım kesildi ameliyat oldum tendonlar dikildi ve fizik tedavi gördüm ama serçe parmağım kapanıyor ama açılmıyor deri kasmış sanki ve bu aralar kafa ama takılıyor bir ameliyat yada başka bir çözüm yolu varmıdır geçermi saygılarımla

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 22. 13 yaşında sag kolumdan amaliyat oldum.kolumda amaliyat izi kaldı birde şekil bozukluğu var.altında yağ tabası olmadıği icin.ne yapilabilir.teşekkürler.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 23. Hocam ben 2 yıl önce koltuk altı apse ameliyatı olmuştum ve ameliyatim kapanmadı arada bir hala iltihap geliyor ve çok aşırı bir koku veriyor bunun için ne yapabiliriz

 24. merhaba yardıma ihtiyacım var .bilegimde bir dövme var ve plastik cerrahi uzmanlarının bunu törbü gibi bir şey ile sildiklerini duydum doğrumudur lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 25. Bir yanağımda kabarık olmayan hafif koyu siğillerim var çok fazla ilaç kullanmama rağmen sadece renginde soluklaşma oldu tedaviyi çok iradeli devam ettiremedim.ve hiç plastik cerrahi ye gitmedim hep cildiye ye gittim ne yapmalıyım lazer iz bırakır mı net bilgiye sahip değilim. plasrik cerrahına gitmeli miyim bilmiyorum

 26. Yanagım da bir kitle var yaklaşık3 4yıl oldu birden bire çıktı aldırmak istiyorum Ankara’ya gitmem söylendi biyopsi dediler ben istemedim direk olarak alındın dedim Ankara’ya git diyorlar ne yapa biliriz

  • Merhaba, görmeden yorum yapmak zor. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alıp gelin bakalım değilse size en yakın yere gidin.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 27. Merhaba benim kızım kalemle oynarken göz altına battı acımasın diye silmedik diğer gün baktığımızda boya derinin altına girmiş ve çıkmadı 7 ay oldu ne yapabiliriz?

 28. Merhabalar 2 yıl önce lokal anestezi yöntemiyle sol üst kolumdaki faça izlerini kapattırmak için ameliyat oldum ama şuanda kolumda 5 cm uzunluğunda 1.5 cm genişliğinde iz kaldı tedavisi tekrar mümkün mü acaba ?

 29. Merhaba ben Ali 17 günlük bir kız çocuğum var ayağında 14 gündür hatalı damar yolu açılımı sonucu yara var buna nasıl bir çözüm bulabiliriz bilemiyorum

 30. Yukarıdaki yazınızı okudum ve başarılarınızın devamını dilerim . Mesleğinizin önünde saygı ile eğiliyorum. Umarım tüm doktorlar için maniviyat maddiyat hep önce gelir. Saygılar..

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.