Bir kadın kendi vücuduna baktığında kendini güzel hissetmesinde en fazla rol oynayan organ kanımca memelerdir. Ergenlik dönemi ile birlikte kadınlık bilincine kavuşan genç kız kendini bu anlamda incelemeye başlar. Çoğunlukla kendi vücudu dışında bir vücut canlı olarak görmediğinden kendindeki estetik sıkıntıları algılamaları da sıkıntılı olur. Meme boyutu ve konumu vücudun şekli ve anatomik yapısı ile bütün olarak değelendirilmelidir.

Vücuda göre küçük olan memelerde küçüklük dışında ek sorunlar olabilir. Memenin tabanı dar olabilir. Meme başı aşırı büyük olabilir. Memeler göğüs kafesinde çok dışarıda ya da aşırı içede yerleşimli olabilirler. Memeler küçük de olsa sarkık olabilir. Memeler asimetrik olabilir. Bu sorunlara sahip tüm memeler kendilerini küçük meme olarak değerlendirir. Halbuki bunların hepsinde yapılacak işlemler ve süreçler farklıdır.

Memenin dikliği göğüs kafesinde meme dokusunun yerleşimi ve meme ucunun meme dokusu üzerindeki konumu ile belirlenir. Göğüs kafesindeki anomaliler bunu çok etkileyebilir. Kısa ve yüksek göğüs kafesi olan bir göğüste normal boyuttaki bir meme bile sarkık görünüm sergileyebilir. Göğüs kafesinin bir tarafı yüksekte diğeri daha çukurda ise yüksekte olan taraftaki meme daha dik ve büyük görünebilir. Kunduracı göğüsü dediğimiz çökük göğüs yapsında normal boyuttaki meme küçük görünebilir.

C ve üzerindeki kuplara sahip olan memeler yerçekiminden daha çok etkilenebilir. Bu nedenle her zaman biraz daha dökümlü bir görüntü verirler. Yani meme büyüdükçe memelerin dikliği azalır. Bu nedenle göğüs kafesine ve boya uygun ölçüde meme büyütme işleminin sonucu hem daha güzel hem de daha kullanışlı olur.

En doğru ve geçerli bilgiye muayene sonrası ulaşmanız mümkün olur. Muayene öncesinde bir miktar internetten bilgi dağcığı oluşturmak kafanızdaki soruları şekillendirir. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. Bu da sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.