Şu hayatta insanı mutsuz eden de çok şey var, mutlu eden de. Kadınlar için mutluluk veya mutsuzluk kaynaklarından biri de memeleri. Her kadın güzel görünmek ve beğenilmek ister. Her bir uzvunun güzel olmasını ve hepsinin birbiriyle uyumlu olmasını ister. Vücudun en önemli güzellik öğelerinden birisi de memeleri olduğu için bunların da güzel olmasını ister. Günümüzdeki güzellik algısı, ince bel, dolgun ve yuvarlak kalça, yine dolgun ve dik memeler halinde olduğu için kadınlar da bu forma kavuşmak için bir çok yönteme başvuruyorlar. Memeleri büyükse küçültüyorlar, küçükse büyütüyorlar, sarkıksa dikleştiriyorlar. Bu yazıda özellikle küçük memeli kadınların hislerini anlatmaya çalışacağım.

Bunca yıllık meslek hayatımda pek çok küçük memeli kadınla konuştum. Şikayetler bir yerden sonra birkaç maddede toplanıyor.

 • eşimin yanında soyunamıyorum
 • aynaya bakınca kendimi güzel hissetmiyorum
 • giydiğim yakışmıyor
 • uygun mayo, bikini bulamıyorum
 • dolgulu sütyenlerden bıktım
 • özgüvenim azaldı
 • kendimi kadın gibi hissetmiyorum

Ama eğer bu tür kaygıları taşıdıysan nasıl oldu da meme büyütme yaptırmakta bu kadar geç kaldın dediğim zaman derinden bir “aah ah!” nidasıyla karşılaşıyorum. Onlara diyorum ki: başkalarının dik ve iri memelerine bakıp iç çekiş dönemlerin sona erecek. Meme büyütme yaptırdıktan sonra daha baştan ya da sonradan pişman olabilirsin ya da kendini ve memelerini aynada hayranlıkla seyredebilirsin. Pek pişman olana rastlamadım ama, kendini aynada hayranlıkla seyretmek için elverişli meme formu, elverişli ruh durumu ve elverişli dış koşulların bir arada olması gerekir. Elverişli meme formunu biz sağlıyoruz, elverişli ruh durumu zaten meme büyütmeden sonra çoğunlukla hazır oluyor, elverişli dış koşullar ise kadının beğenilmesi ve iltifat alması ile sağlanıyor.

Meme büyütme ameliyatı ile göz açıp kapayana kadar memeleriniz güzelleşmiş olacak. Diri ve göz okşayıcı memelere sahip olacaksınız. Dikkat dolu bakışlara alışacaksınız. Bütün bunlara hazırsanız gelin görüşelim.

Memeleri büyütmek için gerekenler:

 1. istek
 2. para
 3. güvenilir bir doktor

Doğal görünümlü memeler

Memeler için doğal veya yapay tartışması var. Ben bu konudaki görüşümü şöyle bir örnekle açıklayayım: sizce doğal çimen mi güzel yoksa yapay mı? Tabi ki herkesin beğendiği farklıdır, gönül ister ki her yerde doğal çimen olsun ama yapayı gibi düzenli, bakımlı ve yemyeşil olsun. Gerçekler böyle değil. Hem doğal, hem düzenli ve güzel, üstelik her daim yeşil pek mümkün olmuyor. Bu ancak yapay çimenler için mümkün. Üstelik orada çimen yoksa orayı boş mu bırakacağız. Aynı şey meme içinde geçerli; şöyle dolgun, tam kıvamında, diri bir meme olsun, üstelik doğuştan yani silikonsuz olsun, kim istemez. Ama yoksa bırakalım orası çorak mı kalsın? Haa çorak arazi seven de var, memesinin yokluğundan mutsuz olmayan da. Onlar zaten bu yazıyı okumazlar, o yüzden sözüm onlara değil.

Sonuç olarak; memelerinin küçüklüğü yüzünden mutsuz, umutsuz, güvensiz hale gelmiş kadınların meme büyütme ameliyatı sonrası birden çiçek gibi açtığına, çimen gibi yeşerdiğine çok şahit oldum. Ama herkesi aynı oranda mutlu edecek diye bir şart da yok. Kadının kendini iyi tanıyarak, hislerini tartarak silikon konusunu araştırması ve tam olarak karar verdiğinde yaptırması en doğrusu. Unutmayın “her kadın güzel bir çift memeyi hak eder”

105 YORUMLAR

 1. 24 yaşındayım 165 63 kiloyum fakat memelerim yok denecek kadar az doktorlar meme domumın gelişmediğini ve silokon yaptırmam gerektirdiğini söyledir fiyat bilgisi alabilir miyim

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.