Kaşlar arasında, kaş çatma mimiği sonucu oluşan çizgi çok kişinin rahatsız olduğu bir problemdir. Sinirli değilken dahi kişiye sinirli bir hava verir. Erken yaşlardan itibaren belirginleşebilir. Özellikle yağlı ve kalın derili kişilerde erken yaşlarda o çizgi daha da hızlı belirginleşmeye başlar.

Kaş arası çizgi neden oluşur ?

Aslında tamamen kas çatma değil de başka nedenle konuşurken, ciddi birşey ifade ederken fazla kaşını çatarak konuşma nedeniyle oluşan bir çizgidir. Mesela öğretmenlerde çokça gördüğümüz bir mimik özelliğidir. Birde özellikle güneşli günlerde gözü kısmak için yapılan göz çevresi mimikler kaş arası çizginin oluşmasına ve zamanla derinleşmesine neden olur.

Kaş arası kırışıklık için krem var mı?

Bu çizgi derinleşmeden, gerekli gereksiz kaş çatma huyunun azaltılması ile çizginin derinleşmesi önlenebilir. Kırışık önleyici kremlere çok erken başlamak faydalı olacaktır. Ayrıca özellikle güneşli günlerde güneş koruyucu krem ve güneş gözlüğü kullanmak, kaş arası mimik yapmayı azaltacaktır.

Kaş arası çizgiden şikayetçi olan kişinin mimik durumu kontrol edilerek, 20’li yaşlardan itibaren erken botoks uygulanmasına başlanabilir. Kişi kaşını fazla çatıyorsa yani çizgi belirginleşebilecek gibiyse o yaşlarda botoksa başlamakta yarar var. Altı ayda bir yapılacak botoks uygulaması sonrası orada kaş çatma işi uzun vadede negatiflenecektir. Çizgi artık derinleşmeyecektir. Ama çoğunlukla kişiler çizgi oluştuktan, hatta derinleştikten sonra bize başvurmaktadırlar.

Çatık kaş nasıl düzeltilir?

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise sadece botoks uygulaması bunu açabilir. Yani hafif ve yeni oluşmuşsa. Ama çizgi daha derinleşmişse ve iki parmakla gerince açılmıyorsa yapılacak işlem değişir. Bu çizginin derinliği hafif ve yüzeyelse, derinin yüzey kısmında ise öncelikle botoks uygulanır. Bir hafta sonra kalan derinliğe ince bir dolgu uygulaması yapılabilir. Çizgi daha derin ise bir hafta sonraki kontrolde biraz daha kalın bir dolgu yapılabilir. Eğer botoks yapıldığında çizgi derinliğinde hiçbir değişiklik olmayacaksa o bölgeye o zaman direk kalın dolgu yapılabilir.

Bazen çizgi iki ya da ikiden daha fazladır. Bu gibi durumlarda daha fazla dolgu kullanılması gerekeceği için maddi olarak kişiyi zorlayacaktır. Bu sorunun düzeltilmesinde, bu nedenle yağ enjeksiyonu daha iyi bir alternatif olacaktır. Genellikle tek uygulama yeterli olur. Ama bazı kişilerde çok uzun süredir devam eden bir derin çizgi problemi varsa tek seans uygulama yeterli olmayabilir. Özellikle kırk yaşını geçmiş, kalın derili ve hiç o bölgeye işlem yapılmamış kişilerde tek seans yağ enjeksiyonu bazen açmayabilir orayı. Ama çoğunlukla bu kadar derin çizgileri olan kişilerde yağ enjeksiyonunun açtığı kadarı da kişinin ihtiyacını görür. Kişi bu sonucu yeterli görmezse en az 3 ay sonra bir seans daha yapılabilir.

Sonuç olarak; kaş arası çizgi, çatık kaş görünümüne neden olarak kişiyi daha sinirli ve ulaşılmaz hale getirdiği için rahatsızlık verebilir. Botoks ve dolgu işlemleri ile buna çözüm bulmak mümkün olur. Siz de bu sorundan şikayetçi iseniz bize 0 212 967878’den ulaşarak muayene olabilirsiniz.

Konu ile ilgili videomuz:

46 YORUMLAR

  1. Sağ kaşımın üstünde botoks sonrası derin bir çizgi oluştu Kaş üstüne botoks yapılınca göz kapakları düşer denildi Çok az botoks da yapmadı doktorum göz kapakların düşer zaten meyilli dedi. Dolgu da olmazmış🤦‍♀️

  2. Sağ kaşımın üstünde botoks sonrası derin bir çizgi oluştu nasıl giderilebilir. Kaş üstüne yapılınca göz kapakları düşer denildi

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.