Malum karın güzelliğinin katili doğumlar ve alıp verilen kilolar. Kadınlarımız meme ile ilgili sıkıntılarını daha kolay dile getirip düzeltme yönüne gidiyorlar. Karın daha kolay gizlendiği için mi, yoksa kilo vermek problem olduğundan mı bilemiyorum karın bölgelerindeki sarkmalardan kurtulmaya daha zor karar veriyorlar.

İkinci doğumdan sonra çoğu kişinin karın derisinde oluşan bolluğun kilo vererek kaybolması pek mümkün olmuyor. Bir de deri çatlakları buna eklenince görüntü gerçekten can sıkıcı. Bu arada deri çatlaklarının tam ve kesin bir tedavisi yok ne yazık ki onu da belirteyim. İkiz doğumlar ve ikiden çok sayıdaki doğumlarda göbek deliğinin de şekli oldukça bozuluyor. Göbek üzerindeki deride de bolluklar oluşuyor. Üste oturan giysiler ya da ince kumaşlı giysileri giymek artık bir hayal oluyor. Korse ile bunun üstesinden gelmekte gerçekten çok rahatsız edici.

Hamilelik sırasında oldukça zayıflayan karın kasları eski formlarına kavuşamayabilir. Bu durumda karında hamileliğe benzer bir görüntü oluşur. Karın gevşek ve şişkin, sanki göbek varmış gibi görünür. Sadece görsel sıkıntı değil mesela spor yapmada zorluk da yaratır. Bu durumda cerrahi olarak, karın germe ameliyatı ile kasların bir nevi iç korse giymişcesine toparlanması ile düzeltilebilir. Derini de bolluğunun alınmasıyla dümdüz bir karın görüntüsü oluşur.

Bir diğer can sıkıcı durum ise sezaryen izi altında kalan genital bölgenin sanki karından kopup aşağı düşmüş gibi görünmesidir. Bu görsel sıkıntı yanında hijyenik sıkıntılara da yol açar. Bu bölgenin temiz tutulması zorlaşır. Koku ve enfeksiyon yapabilir.

Ciddi kilo veren kişilerde aynı doğum yapmış kişilere benzer deri bolluğu oluşabilir. Yapılan kas egzersizleri bunu toparlamakta yetersiz kalabilir. Bu durumda bu deri bolluğun ancak cerrahi bir işlem ile kurtulmak mümkün olur.

Karın Germe ameliyatında neler yapıyoruz?

  1. Sarkan derinin alınması
  2. Karın kaslarının toparlanması
  3. Göbek deliğinin uygun yer ve ölçüde tekrar oluşturulması
  4. Genital bölgenin yukarı alınması ve gerekirse yağ dokusunun azaltılması.

Karın Germe Ameliyatı tipleri nelerdir?

Karın ve göbek bölgesindeki sorunun tipine göre yapılacak ameliyat türü de değişir. Bunları şöyle sınıflayabiliriz:

Mini karın germe:

Sadece alt karında deri bolluğunuz varsa uygulanır. Göbek üstü oldukça normal görüntüdedir. Bu bölgeye işlem yapmaya gerek yoktur.

Tam karın germe:

İkiden fazla doğum yapmış tüm karın dokusunda sarkma olanlara yapılır. Çoğunlukla göbek altı bazen de göbek üstünde de çatlaklar eşlik eder. Tam karın germe ile göbek altındaki çatlak olan bölge de alındığı için bu sorun da ortadan kalkar. Göbek deliği de ameliyat esnasında yukarıya taşındığı için üst karındaki bolluk da kaybolur.

Tam karın germe ve göbek üzeri liposuction:

Doğumlardan sonra yeteri kadar kilo verememiş kişiler içindir. Hem karın bölgesinde sarkma vardır. Hem de göbek üstü yağları kişiyi rahatsız etmektedir. Karın derisi gerilmeden önce bu bölgedeki fazla yağlar alınır ve akabinde derideki fazlalık çıkartılır.

Tüm bu işlemler 2 saati aşmayan sürede gerçekleştirilebilir. Bir gün hastanede kalmak yeterlidir. Ameliyat izi külot ile gizlenebilir bölgede kalır. Dikiş alımı gerekmez. İze yönelik tedavilerin erken başlanması idealdir.

İz korkusu nedeniyle kat kat karın derisini taşımak zorunda değilsiniz. İzler aylar içinde beyazladığında sıkıntı yaratmazlar. Çatlaklar, buruşukluklar, pantolondan çıkan kıvrımlardan kurtulmak mümkün. Kalan çatlaklar ise külot altı bölgede kolaylıkla saklanabilir. Göbek deliğindeki şekil bozukluğu ortadan kalkar. Artık bikini giymek de mümkün olur böylece.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.