karın germe ameliyatı
karın estetiği

Doğum ve sık kilo alıp verme karın görünümünü en çok bozan nedenlerdir. Doğum sayısı arttıkça, alıp verilen kilo miktarı da 5 kilonun üzerinde olunca karın derisinde belirgin bir gevşeme oluşur. İdeal kilonun altına bile inilse bu durum düzelmez.

Birinci doğum sonrası genellikle pek sıkıntı olmaz. Fakat çok zayıf bayanlar ya da ikiz gebelik geçirenlerde bazı sıkıntılar oluşabilir. Zayıf bayanlarda karın çatlakları ve deride öne eğilince kötü görüntüye neden olan sarkma olabilir. Bazen de halk arasında baklava görüntüsü yapan karın orta kaslarının doğumdan sonra orta hatta birleşmesi yetersiz olur. Bu nedenle karın öne doğru çıkık, hatta hamile gibi görünür.

İkinci doğum sonrası neredeyse bayanların tümünde karın derisinde gevşeme oluşur. Derinin alt tabakası olan dermis tabakası güçlü olan bayanlar spor yaparak büyük oranda bu sıkıntıdan kurtulabilirler. Fakat böyle düzenli spor yapmak hele bir de çocuklu iken ne mümkün. Uzun tişörtler ve yüksek bel pantolonlara talim etmek zorunda kalırız.

İkiden çok doğum yapıp da karın yapısı mükemmel olan hiç görmedim dersem yalan olmaz. Normal doğumlarda göbek altında geniş bir alanda yağlanma ve sarkma olur. Sezeryan olmuş bayanlarda ise sezeryan izi karın duvarına yapışır. Karın dokusu bunun üzerinden atlayarak aşağı sarkar. Üstelik olay kötü karın görüntüsü ile de bitmez. Kadın genital organı da aşağı sarkar. Adeta karından kopmuş aşağı düşmüş gibidir. Bu durum genital bölgenin temizliğinin sağlanmasında da sıkıntılara yol açar.

Özellikle 10 kilo üzerinde alıp verenlerde iki doğum yapmışa benzer karın görüntülerine rastlarız. Tek fark karın kaslarının genellikle normal olmasıdır. Fakat alkol tüketimi fazla olan insanlardakine benzer karın içi organ yağlanması olanlarda, karın kasları da zayıflar.

Erkekler kilo alıp verme sonrası deformasyon açısından kadınlardan biraz daha şanslıdırlar. Erkek derisi daha kalındır ve spordan kas kütleleri daha fazla olduğundan bizlerden daha çok yarar görürler. Bu nedenle daha fazla kilo alıp vermeler karın estetiğini bozar. Bu durum oluştuğunda ise görüntü çok doğum yapmış kadından pek farklı değildir.

Karın görünümünü düzeltmek için neler yapıyoruz ?

  1. Liposuction (Klasik ya da vazer, lazer yöntemi ile)
  2. Mini Karın Germe (Göbek deliği altındaki deri bolluğunun alınması )
  3. Tam Karın Germe (Meme altına dek tüm karının düzeltildiği germe yöntemidir.)
  4. Liposuction ve karın germe beraber (Kilo fazlası olan bayanlarda bel ve göbek üzeri deriden yağ alımı yapılır. Sonrasında aynı seansta karın germe yapılır.)

Abdominoplasti

Karın germe ameliyatı tıpta abdominoplasti olarak adlandırılır.Karın germe ameliyatı sonrası, göbek yağı aldırma işlemi de yapılırsa neredeyse düz bir karın görünümüne sahip olmak mümkündür. Bu işlem mutlaka hastanede, genel anestezi altında yapılır. 2-3 saat kadar sürer ve 1 gece hastanede yatılır. 1 ay kadar ağır sporlardan uzak durmak gerek. Sezeryan izinin uzatılmışı gibi, iç çamaşırın içinde kalan bir ize sebep olur.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.