Burnu ile ilgili sorun yaşayan kişiler bir doktora başvurmadan önce her hizmet alma durumunda olduğu gibi fiyat araştırması yaparlar. Aslında sağlık sektöründe ilk bakılması gereken hizmet alınacak doktorun tecrübesi ve güvenilirliği olsa da bu durum reel hayatta böyle olmamaktadır. Bu yüzden bizde burun estetiği fiyatları hakkındaki merak edilenler ile ilgili bir yazı hazırlamaya karar verdik.

Hepimiz her gün bir kaç kez yüz temizliği ya da diğer güzellik işlemleri için aynaya bakıyoruz. Aynada yüzümüzde en çok baktığımız bölgemizin burnumuz olduğunu söylesem, sanırım yanlış olmaz. Yüzümüzün tam ortasındaki bu yapı tüm ifademizi etkileyen kilit noktadır. Bilhassa selfie çekme ve paylaşmanın moda olduğu günümüzde profilin en etkileyici parçası burundur. Burundaki değişiklikler yüz yapısını çok etkiler. Olumlu değişiklikler, örneğin sonucundan mutlu olunan bir burun estetiği ameliyatı kendimize olan güvenimizi arttırarak yaşam kalitemizi bile değiştirebilir. Olumsuz değişimler ise mesela burun ucunda çıkan bir sivilce gibi, bizi onu saklama yoluna iter ki bu yüzün ortasındaki yapıda bunu saklamak oldukça güçtür. Günümüzde yapılan estetik cerrahi girişimlerin başında burun estetiğinin gelmesinin esas nedeni de bu olmalı.

Burun estetiğinde fiyat nasıl belirlenir ?

Devlet hastaneleri olsun özel hastaneler olsun her hastanede burun estetiği yapan plastik ve estetik cerrahi uzmanı ya da kulak burun boğaz uzmanı var mutlaka. Bu kadar çok yapan olunca da sonuçlarından memnun olan da var olmayan da. Tabi yine bu kadar çok yapan olunca burun estetiği fiyatları düşük olan yer de var yüksek olan da. Fiyatı belirleyen kriterlerini 3 başlıkta sayabiliriz. Birincisi başvurulan sağlık kuruluşu, hastane veya kliniğin özellikleri, ikincisi başvuru yapılan doktorun tercihi, üçüncü ve son olarakta uygulanacak burun estetik tekniği olarak değerlendirilebilir.

Burun ameliyatını kim yapar ?

 1. Burun estetiğinde tecrübesi çok olan cerrah
 2. Size yakın benzerlikte hastalarının görüntülerinin sizi mutlu ettiği cerrah
 3. Kendisiyle birlikteyken, kendinizi güven içinde hissettiğiniz estetik cerrah

Yani sonuçta karar mercisi yine sizsiniz, o ya da bu kişi değil. Peki, karar vermede neler etkili oluyor?

 1. Türkiye için ne yazık ki ücretin düşük veya yüksek olması en önemli tercih sebepleri arasında yer alıyor.
 2. O cerrahın ameliyat ettiği tanıdık tavsiyeleri
 3. O cerrah ile ilgili İnternet üzerinde ve sosyal medyada yapılan yorumlar

Burun estetiğinde başarı nasıl sağlanır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonunda da başarı elde edebilmenin belirli kriterleri vardır. Bunları özetle saymak gerekirse ;

 1. Doktorun söylediklerini tam olarak anlama ve uygulama
 2. Burun ve yüz özelliklerimizi tam anlayıp elde edilebilecek sonucun bizim yüz yapımıza ve kişiliğimize uygun olup olmayacağına doğru olarak karar verme,
 3. Anatomik yapısı (Örneğin deri yapısı, yüz uzunluğu gibi…) farklı olan kişilerin aynısı gibi olması gerektiğine yönelik saplantı, ( Örneğin şu sanatçının ağzı burnu ile benim ki aynı olsun )

Bence ülkemizde estetikle ilgili olsun ya da olmasın birçok kişinin aklından burnu ile ilgili bir düzeltme yapma isteği geçmiştir. Mesela nefes alma sıkıntısı olan birisi için aynı anda burnun şekilsel olarak da düzeltilmesi gayet makul olarak kabul edilebilir. Yani hem sağlığımız düzelirken hem de güzelleşmiş olacağız.

Sonuç olarak; birden fazla estetik cerrahla görüşüp, güven duygusunu hissettiğiniz doktorlardan bütçenize uygun birini seçmeniz en mantıklı burun estetiği fiyatı sonucuna sizi götürecektir.

Burun estetiği fiyatları ile ilgili video

604 YORUMLAR

 1. Hocam merhaba burun estetiği için fiyat alabilir miyim? İstanbul dışında olduğumdan kliniğinize gelemiyorum. Büyüklüğünden şikayetim yok sadece kemer düzelsin istiyorum. Ve çalışmalarınızı nerde bulabilirim acaba?

 2. Merhaba hocam. Ameliyat olali 4 ay oldu. Fakat asimetri var. Yani sol kanat sağa göre aşağıya doğru düşük. Biri önde biri geride duruyor. Çok göze batmasada beni rahatsız ediyor. Düzelme gibi bir ihtimali varmı. Yoksada bunu düzeltmek için. Am3liyat fiyatınız nedir acaba öğrenebilir miyim.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.