Kombine Estetik

kombine estetik

Günümüzde pek çok kişi görsel olarak yüzünden veya vücudundan memnun değil. Estetik ameliyatların bu kadar yaygınlaşmasının en büyük nedeni bu. Çoğu kişide tek bir bölgede rahatsızlık varken bazı kişiler ise birden fazla vücut bölgesinden mutsuz. İşte bu durumda kombine estetik devreye giriyor.

Kombine estetik nedir ?

Bazı durumlarda gereklilik nedeniyle, bazı durumlarda ise hastanın isteği üzerine birden fazla estetik ameliyatın aynı anda gerçekleştirilmesine kombine estetik denir. Ameliyat öncesi fizik muayene sırasında yapılan ölçümler ve hastanın çekilen fotoğrafları üzerinde yapılan çalışmalar sırasında bir arada yapılacak cerrahi girişimler belirlenir.

Konuyla ilgi videomuz:

Kombine estetik girişimlere karar verilirken;

 • Ameliyat süresinin uzunluğu hastanın genel durumuna olumsuz etki etmemelidir.
 • Ameliyat öncesi kan değerleri yeterli seviyede olmalıdır.
 • İleri yaştaki hastalar ve kronik hastalığı bulunan kişilerde genellikle tercih edilmez.
 • Yapılacak cerrahi girişimin sırasına her hastaya göre ayrı ayrı karar verilir.
 • Sigara kullanan hastalarda ameliyat süresinin uzaması pek tercih edilmez.

En sık yapılan kombine estetik girişimler;

 • Meme estetiği ameliyatı (meme büyütme, küçültme ya da kaldırma) ile birlikte karın germe ya da liposuction
 • Kol germe ve meme estetiği ameliyatları
 • Bacak germe ve karın estetiği
 • Yüz germe ve göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, yağ enjeksiyonu
 • Çene ısırım bozukluklarını düzeltme ameliyatları, çeneye implant yerleştirme ya da törpüleme ameliyatları ile birlikte burun ameliyatının yapılması.
 • Estetik burun ve dudak ameliyatı
 • Karın estetiği ve genital bölge estetiği
 • Karın estetiği ve popo kaldırma
 • Vücudun uzak bölgelerine ait cerrahi girişimlerin kombinasyonu ( Kulak estetiği ve kalça liposuction işlemi gibi…)

Kombine ameliyatların avantajları;

 • Daha kısa sürede estetik memnuniyete ulaşma
 • Estetik açıdan daha iyi sonuçlara ulaşabilme
 • Maliyetin daha avantajlı olması
 • Ameliyat sonrası iyileşme sırasında genellikle tek ameliyatın iyileşmesi süreci gibi hissetme ( Bir kişinin aynı anda iki yeri birden ağrımaz)

Kısa süre ara ile yapılan estetik girişimler de son yıllarda genellikle yaygınlaşmaktadır. Buna en iyi örnek erkek hastalarda saç ekimi sonrası burun ameliyatının yapılmasıdır. FUE yöntemi ile saç alımı işlemi gerçekleştirilirken hastanın yüzükoyun yatması gerektiğinden saç ekimi burun ameliyatından önce gerçekleştirilir. Burun ameliyatı sonrası 6 ay burun üzerine yatılması sakıncalıdır. Saç ekimi sonrası ilk hafta ekilen saçların korunması çok önemlidir. Bu nedenle burun ameliyatının 1 hafta kadar sonra yapılması daha sağlıklı olur.

Sonuç olarak, birden fazla estetiğin bir arada yapılması anlamına gelen kombine estetik, hem sizi tek seferde birden fazla dertten kurtararak radikal bir değişim sağlar, hem de para ve zaman kazandırır.

Konuyla ilgili videomuz:

86 YORUMLAR

 1. merhaba:karın germe, meme dikleştirme ve kol,karın,basen,sırt ve gıdı lipo bir arada yapıyor musunuz acaba yaşım 46
  ortalama bir fiyat alabilir miyim?

 2. Gögüs kücültme ve burun düzeltmeyi kombi olarak yapmak mümkünmü? Ne kadar zaman sonra ise dönebilirim? Birde kombi fiyat nekadar? Almanyada oturuyorum

 3. Hocam merhaba,sorum şu ki 20 kilo verdim ve vücudum sarktı iç bacak germe,meme dikleştirme ve genital estetik yaptırmak istiyorum kombine ameliyat yapılabilir mi?

 4. Merhaba Defne hanım,
  Coook uzun düşünme süreçinden sonra Cesaretimi toplayıp karar verdim böyle olmayacak, Yaşım 40, boyum 1.60, kilom 60kg…. bende Kombin estetik olmak istiyorum, rahatsız oldugum bölgelerim Gögüslerim,kollarım, kalcam ve Bacaklarım.
  Bu kombin olurmu ve Fiyat bildirirseniz cok sevinirim… simdiden Teşekür ederim…

  • Merhaba, boy ve kilonuz uygun. Kombine ameliyat olur ancak 4 bölgeden büyük ameliyatı tek seferde yaparsak sağlığınız için riskli olur. O yüzden 6 ay arayla 2 seansta yapmakta yarar var. 0 533 6921598 den bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Merhaba meme kaldırma ve karın gerdirme emeliyati için fiyat ve bilgi olarak kaç süre sonra calisma hayatima döne bilirim. teşekkür ederim simididen

 6. Merhaba daha once yazmıştim tekrar yazıyorum. Polio sekeli hastasıyım. Bir bacağım diğerine gore daha kalın. Iki bacak esitlenecek. Alt bacaklar da dahil. Randevu ve genel fiyat için dönüş yaparsanız çok sevinirim

 7. Merhaba meme dikleştirme ve burun estetiği fiyatı alabilir miyim. Bir de meme dikleştirme yapılırken protez istersem ayrıca onun fiyatını alırsam çok sevinirim Teşekkür ederim hoşçakalın

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.