1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 32 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,06.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerin ve cildin uzun zaman tekrardan yapılandırılması tek seferde mümkün olmaktadır. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluk

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar. Göz yapımıza baktığımızda gözler, her tarafa çok rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına orbital septum denen bir koruma bariyeri sayesinde de oldukları konum korunmaktadır. Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilmektedir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket etmektedir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. Göz altı torbalarına ne iyi gelir diyenlere cevabım: bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Burada bir noktayı çok iyi açıklamak gerek. Işık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak göz altı torbaları için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramaz. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişlerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Az önce bahsettiğimiz göz altı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik jel olarak adlandırılan bir dolgu yöntemi diyebiliriz. Göz altı sorunları adına geliştirilen bu jel yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde iki adet içerik bulunmaktadır. Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi. İlk olarak hyaluronik asit sayesinde morluklara ve torbalara müdahale ediliyor. Ardından poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenilenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

erkek göz altı ışık dolgusuYapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Hamileyken ışık dolgu yapılır mı ?

Aslında sistemik etkisi olmayan göz altı ışık dolgusunu hamilelik gibi çok önemli bir dönemde yapmayı uygun bulmuyorum. Tıbbi olarak bir sakıncası bildirilmiş değil ama belki hem kadın hem anne olmam sebebiyle ben olsam doğum sonrasını beklerim.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları için 0 212 2967878 den bizi arayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu video izle:

589 YORUMLAR

  1. Merhabalar
    28 yaşındayım kendimi bildim bileli gözaltı torbalarım mevcut(Genetik).yorgun ve hasta bir görüntüye sebep oluyor açıkçası makyaj şişlikleri kapatmıyor.ışık dolgusu fiyatını öğrenmek istiyorum.

  2. Merhabalar, aralık 2017’de ışık dolgusu yaptırdım korkunç bir morartı oldu haftalarca geçmedi hatta üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala izci gibi geziyorum ki bu durum için defalarca aynı dr’a gittim herdefasında biraz daha uygulama yaptı en son temmuz ayında gittiğimde elmacık kemiklerine dolgu yaparsak sorun çözülür dedi, ondan önceside de onlar morartı değil güneş lekesi denildi sonuç olarak bir şans daha vermek istemedim 😔 sonuç olarak; ben morartılarımdan kurtulacağım derken kapatıcı kullanmadan dışarı kafamı uzatamaz hale geldim.. muayeneleriz ücretli mi? Her hangi bir öneriniz var mı? Bilgi verirseniz sevinirim..

  3. Ben elazığ da yaşıyorum göz altı ışık dolgusu yaptırmayı dğşünüyorum burdaki doktor ışık dolgumun yanı suçıra yanağa doğru olan kısımda sarkma da olduğunu söyledi oraya gelmem gerekecek tabiki ücretinizi öğrenebilir miyim

  4. Defne hnm ben sibel onay 39 yaşındayım ve genetik aile problemi olarak hem göz altı hemde göz üstü morluk şeklinde sıkıntım var ben ankarada yaşadığım için size resimlerimi ulaştırsam olumlu sonuç alıp alamayacağımı ve fiyat konusunu netleştirip ona göre muayenehanenize gelsem hem size hem bana zaman ve maddi kayıp yaşatmamış oluruz diye düşünüyorum size zahmet bana bir dönüş yaparsanıź telefon aracılığıyla size resimlerimi ulaştırsam telefon numaram … ilginize şimdiden tşk ederim

  5. İyi günler 23 yaşındayım fakat göz altı morluklarımdan çok şikayetçiyim beyaz tenli olduğum için makyajsız dışarı çıkamıyorum benim için ne tür bi tedavi uygun olur ve fiyat alabilirmiyim

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here