1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 34 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,06.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerin ve cildin uzun zaman tekrardan yapılandırılması tek seferde mümkün olmaktadır. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluk

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar. Göz yapımıza baktığımızda gözler, her tarafa çok rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına orbital septum denen bir koruma bariyeri sayesinde de oldukları konum korunmaktadır. Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilmektedir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket etmektedir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. Göz altı torbalarına ne iyi gelir diyenlere cevabım: bu tip sorunlar göz altı ışık dolgusu ile ciddi anlamda çözüme kavuşturulmaktadır.

Burada bir noktayı çok iyi açıklamak gerek. Işık dolgusu, göz altında var olan bütün sorunları çözecek gibi bir anlam çıkmaması gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak göz altı torbaları için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü belli bir yaşın üzerinde ve büyük torbaları olan kişilerde çözüm alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramaz. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişlerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Az önce bahsettiğimiz göz altı morlukları tedavisi için özel olarak yapılan, aslında vücut tarafından da üretilen hyaluronik jel olarak adlandırılan bir dolgu yöntemi diyebiliriz. Göz altı sorunları adına geliştirilen bu jel yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde iki adet içerik bulunmaktadır. Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi. İlk olarak hyaluronik asit sayesinde morluklara ve torbalara müdahale ediliyor. Ardından poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenilenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

erkek göz altı ışık dolgusuYapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Yitirir?

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Hamileyken ışık dolgu yapılır mı ?

Aslında sistemik etkisi olmayan göz altı ışık dolgusunu hamilelik gibi çok önemli bir dönemde yapmayı uygun bulmuyorum. Tıbbi olarak bir sakıncası bildirilmiş değil ama belki hem kadın hem anne olmam sebebiyle ben olsam doğum sonrasını beklerim.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları için 0 212 2967878 den bizi arayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu video izle:

922 YORUMLAR

 1. Merhaba, 34 yaşındayım ve gözaltı morluklarım ve hafif torbalanma var. Şehirdışından gelenlerin kalması gereken bir durum var mı, bir de fiyat öğrenmek istiyorum.

 2. Mrb. Ben 27 yasindayim göz altima dolgu yaptirdim cukur ve morluktan dolayi ama sisme oldu torbalasmis gbi görunuor suanda. Yani cözum olmadi dolgu. Isik dolgusu markasi nedir sizde tek seansmi oluo? Ve fiyati nedir? Tesekkurler.

 3. Merhabalar Defne Hanım bende 27 yaşındayım ve gözaltlarımda genetik yatkınlıkdan dolayı morluk ve çökme var çok rahatsız olduğum bi durum..işlem sonrası için herhangi riskli bi durum varmı gözaltı çok hassas bi bölge.. birde fiyat bilgisi rica edicektim

 4. Merhaba gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ancak daha da şişmesinden ve morarmasından çekiniyorum. Çok şikayetçi hasta var bu konuda. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

 5. Merhaba ışık dolgusu fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum. Ayrıca Göz altı Morlukları ve çukurlaşmanın işlem sonrası düzelme oranı nedir acaba?

 6. Defne Hanım merhaba,

  27 yasındayım kendimi bildim bileli gozaltlarımda cokukluk morluk ve torbalanma var. Guldugum zaman gozaltlarım kotu gorunuyor. 🙁 ısık dolgusu bu torbalı gozaltı kısmını goruntu olarak nasıl etkiler ? Fiyat bilgisiyle birlikte cevabınızı rica ederim. Sevgiler

 7. Merhabalar defne hanım ben 17 yasındayım ve göz altı cukurlugum ve morluğum var rahatsız oluyorum bu yasta yaptırsam sorun olurmu sızce yada faydalı olurmu?

 8. Iyi günler Ben almanyadan bugün türkiyedeyim gelecem cumartesi gününe kadarda ordayim isik dolgusu yapdirmak isterdim bana bi fiyat bilgisi verebilirmisiniz

 9. Fiyat alabilimiyim göz altı ışık dolgusuiçin ve genetik göz altı ve göz kapağım kahve rengi hangi işlemi önerirsiniz kapatıcızısız dışarı çıkmak istiyorum artık. Teşekkür ederim Defne hanım..

 10. Merhaba, 29 yaşındayım göz altım mor ve göz çevremde kırışıklıklar oldu. Bu işlem bende faydalı olur mu? Bir de ne kadar sürede bir yaptırmak gerekir? Fiyatı hakkında da bilgi alabilirsem sevinirim.

 11. Merhaba,
  25 yaşındayım. Göz altımdaki koyuluktan aşırı rahatsızım. Uygulama tek seanstan mı oluşuyor? Görüştüğüm bir kaç yer ayda 1 kez olacak şekilde 3 seans olarak belirtiyor. Doğrusu bu şekilde midir? Bir de ışık dolgusu fiyatı ile ödeme planı hakkında bilgi alabilirsem çok sevinirim.
  İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

 12. Merhabalar Defne hanım,2 seans ışık dolgusu yaptırdım ve hiçbir şekilde uyuşturmadılar.ikisinden de sonuç alamadım simdi üçüncüsünü yaptıracağım.dr um bana sonuç vermeyeceğini askılama uygulaması yapmamamız gerektiğini söylemişşş.bakalım o ise yarayacak mı.bu arada askılama işleminin fiyatını öğrenebilir miyim.yasım 29 göz altı torbalarım da kendimi bildim bileli var

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 13. Merhaba
  30 yaşındayım gözaltımda morluk ve çökmeler mevcut Göz altı ışık dolgusu ile ilgili fiyat alabilir miyim.Kaç seans yapılması gerekli, seans aralığı nedir ?
  İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 14. Merhaba ışık dolgusu, botox, burun dolgusu, dudak dolgusu volum3, birde yanak kenarına soktu hepsinin toplam ücreti ne kadar olur. Birde aynı seansta olur mu hepsi? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here