1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 5 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,60.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Bacak Estetiği

bacak estetiği
                                                          

Bacak bölgesinde bacaklardan alınan veya verilen kilolar sebebiyle oluşan çıkıntılar, sarkmalar, aşırı zayıflıktan dolayı oluşan bazı orantısızlıklar ve doğuştan alt bacakların çarpık görünümü gibi rahatsızlıklar bacak estetiği ameliyatları konusunda en sık gördüğümüz sıkıntılardır.

Kadınlarda vücut güzelliğinin en önemli unsurlarından biri de bacaklardır. Çok kalın, çok ince, çarpık veya asimetrik bacaklara sahip olan kadınlar özgüven kaybına uğramaktadır.

Bacak estetiği neden gerekir?

Bacaklarındaki eğrilik ve estetik sorun sebebiyle hiçbir şekilde etek giyemeyen kadınlar bile vardır. Bazı kadınlar sadece etek değil, tayt gibi bacakları saran kıyafetler dahi giyemezler. Özellikle yaz mevsiminde, hava çok sıcak olduğu zamanlarda kısa kıyafetler giyilmeye başlandığı dönemlerde bacaktaki sorunları gizlemek imkansız hale gelir.

Giymek istedikleri kıyafetleri özgürce seçememek kişileri ciddi anlamda mutsuz edebilir. Kişilerin seçimlerini bu derece etkileyebilen bacak sorunlarının tedavi edilmesi önemlidir. Günümüzde sadece kadınlar değil; erkekler de artık vücut görünümlerine özen göstermeye başladı. Dolayısıyla erkekler de bacak estetiği yaptırmaktalar.

Estetik operasyon gerektiren bacak sorunları çarpık bacak, iki bacağın birbirinden farklı kalınlıkta olduğu asimetrik bacak, X bacak, çok ince veya kalın bacak şeklinde sıralanabilir. Bazen bacağın tamamında değilde belli bölgelerinde estetik sorunlar olabilir. Örneğin sadece ayak bileğinde aşırı incelik veya dizde çıkıntılar olabilir.

Düzgün bir bacak sadece güzellik ve zerafetin değil sağlığın da önemli bir göstergesidir. Çünkü pek çok sağlık sorunu bacak şeklini bozabilmektedir. Çocukluk döneminde yeterli miktarda D vitamini almamış, güneşe çıkmamış bireylerde eksikliğin derecesine göre çarpık bacak gibi çeşitli bacak deformiteleri ortaya çıkabilir. Doğuştan olan ‘club foot’ adı verilen ve ayak-bacak eğriliği ile belli olan bacak rahatsızlığı olan çocuklarda mutlaka estetik olarak tedaviye gereksinim vardır. Yine çocuk felci geçirilmesi bacaklarda şekil bozukluğuna sebep olmaktadır. Bazı kişiler ise genetik olarak çok ince veya kalın bacaklara sahip olabilirler.
Bacak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle bir plastik cerrahi uzmanına görünüp ayrıntılı bir değerlendirme talep etmelisiniz. Bacağınızdaki sorun doktorunuz tarafından ayrıntılı olarak ele alınarak sizin için en uygun tedavi seçenekleri belirlenecektir.

Örneğin alınan veya verilen kilolardan kaynaklı diz kapaklarında çıkıntılar oluşabiliyor. Bu da en fazla etek giyerken sorun çıkarıyor. Çıkıntı olan bölgedeki çıkıntıya sebep olan yağ dokusu kolaylıkla alınıp kişi bu sorundan kurtarılabilir. Yatış gerektirmez, lokal anestezi kullanılarak çözülebilir.

Çarpık Bacak Estetiği

Zaman zaman bacaklarda eğrilik görebiliyoruz. Halk arasında bu duruma çarpık bacak denir. Bu eğriliği kamufle etmek için silikonlardan yararlanılmıştır. Uygun seçilmiş kıyafetler bu sorun için geçici çözüm olabilir. Fakat eğer kişi bu sorunu kalıcı olarak çözmek isterse, biz eğer yeteri kadar yağ varsa karın ya da bel bölgesindeki yağları alarak bu bölgede bir düzenleme yapabiliyoruz. Eğer yeteri kadar yağ yoksa bir takım dolguları kullanarak bölgede eğrilik oluşturan kısmı dolduruyoruz. Eğer dolgu kullanılacaksa lokal anestezi ile yapılabilir. Yağ kullanılacaksa bir de yağ alma işlemi olduğu için genel anestezi tercih edilir. İşlem 1 saat içinde biter. Gece yatış gerektirmez.

Çarpık bacak genellikle bacaklarda yağ birikimlerinin orantısız dağılımı sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Çocukluk döneminde hafif düzeyde D vitamini eksikliği yaşayanlarda da kemik eğriliğine bağlı çarpık bacak ortaya çıkabilir. Çarpık bacak, belirlenen bölgelere yağ transferi yapılarak tedavi edilir. Kemikteki eğriliğe müdahale edilmez. Bacaklardaki fazla yağ birikimleri ise alınır. Fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınıp ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Genellikle yağ transferi ile yapılan tedavi ömür boyu kalıcıdır. Vücutta transfer için yeterli yağ dokusu bulunmayan bireylerde ise 5 yıl kadar kalıcılığı olan, hiyalüronik asit içeren sentetik dolgular kullanılır.

Aşırı zayıflıktan kaynaklı bacaklardaki boşluğu gidermek için 5 ila 10 yıl kadar giden bir takım dolgular uygulanır. Böylece daha düzgün, daha estetik, çarpık görünmeyen bacaklar elde edilir. Bu işlem de 1 saat içinde biter, lokal anestezi kullanılarak yapılır.

Çarpık bacak

Uyluk Germe Ameliyatı

Birden kilo veren kişilerde üst bacağın iç kısımlarında sarkma oluşabilir.Bu sarkmalar genellikle uyluk iç tarafında ortaya çıkar. Bazen uyluğun tamamı da sarkmış olabilir. Bunun için ise uyluk germe dediğimiz bir ameliyat uygulanır.Fazla ve sarkmış deri kesilip çıkarılır, fazla yağ dokusu varsa bunlar da alınır. Kesi yerleri yan yana getirilip dikilir. Bu ameliyat fazla kolay bir ameliyat değildir, ancak elde edilen sonuç kişiyi tatmin eder.

Ameliyatın izleri kilotun tam kenarında kalır. Alttaki deri bolluğunu almak için bacağın arka kısmında kalan bir çizgiyi mecburen kabul etmek durumunda kalırız. Bu çizgi önden görülmez. Sadece bacaklar açılınca görebilir. Eğer yağ fazlalığı kalmamışsa, sadece deri bolluğu varsa, sadece deri alımı yaparız. Yaklaşık iki buçuk saat sürer. 1 gece yatış gerektirir. Ertesi gün hasta rahatlıkla hastaneden çıkabilir. Ancak en önemli noktalar, tuvalet temizliğine dikkat edilmesi ve içerde havasız kalan bölgenin temizliği ve pansumanıdır. Böyle bir ameliyat için serin mevsimler tercih edilir. Ciddi kilo verenlerde istenen spor yapılsa da bu sorun çözülmez. Bu sarkmaların tek çözümü uyluk germe ameliyatıdır.

Diz Estetiği

Diz bacak güzelliğinin en kilit bölümlerinden biridir. Dizde şekil bozukluğu olması durumunda tüm bacakta göze hoş gelmeyen bir görünüm ortaya çıkar. Diz bölgesinde bacak estetiğini bozan şekil bozuklukları yağ birikimlerinden kaynaklanabilir. Dizin herhangi bir yerine aşırı yağ toplanmışsa bunlar liposuction yöntemi ile alınabilir. Bazen de sık sık kilo alıp vermeler yüzünden dizdeki deride sarkma ve kırışıklıklar olabilir, dizin yan taraflarında çıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu da bacak güzelliğinin zarar görmesi demektir. Bu çıkıntılar cerrahi olarak çıkarılarak tedavi edilir. Sarkma varsa fazla deri de cerrahi olarak kesilip çıkartılır.

Çöp Bacak Estetiği

Bacakların aşırı derecede ince olması durumuna çöp bacak denir. Çöp bacak ameliyatı bacakların protez kullanarak dolgunlaştırılmasını içerir. Protezin boyutları kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Protez alt bacağa, dizle ayak bileği arasına yerleştirilir.

Bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayınız: 0 212 2967878

Konu ile ilgili videomuzu izlemek için:

94 YORUMLAR

 1. Merhabalar. Ben 21 yaşındayım bacaklarımın kalınlığı normal ama dizimden itibaren çarpık. Fiyat ve işlemin süresini öğrenebilir miyim lütfen

 2. Merhabalar defne hanım, ben hem zayıfım hem de parantez bacaklara sahibim zayıf olduğumdan kendi vücudumdan yağ alınabileceğini sanmıyorum acaba diğer yöntemlerin fiyatları nedir bilgi verirseniz çok sevinirim

 3. Merhabalar Defne hanım. Benim bacaklarım çok ince değil. çarpık bacak silikonla düzeltme ameliyatı sonrasında baldırların çok daha şişkin görünüp bacak boyu çok kısa duracak diye endişeleniyorum. Öncesi sonrası fotoğrafları parçylaşırsanız çok sevinirim. Bir de fiyatlar ile ilgili bilgi rica ediyorum.

 4. Çarpık bacak amelyatı olmak için beli bir yaş sınırı var mıdır varsa kaç yaşında olmamız gerekir
  Çarpık bacak ameliyat fiyatını öğrene bilir miyim

 5. Merhaba çarpık bacak için dolgu ücretini üst ve alt bacak için öğrenebilir miyim? Dolgu malzemesinin zamanla vucütta yer değiştirmesi oluyor mu? Kalıcılık süresi ne kadardır? Teşekkür ederim.

 6. Merhaba hocam ben zayıf bir kızım bacaklarımda çarpıklık var büyük ihtimal yağ transferi yapılamaz okuduğum kadarıyla, silikon yaptırmanın fiyatı nedir acaba ?

 7. Merhaba
  Ya inanın o kadar arastirma yaptım ki bana sürekli bacaklarindaki eğrilik giderilemez kemik düzelmez hatta kısırlığa yol acar bile söylediler.Bacaklarımın eğriliği diz kismından başlıyor ve basen bölgemden yağ alarak yapılabilir mi ?rica etsem fiyat öğrenebilir miyim ?

 8. Merhabalar, öncelikle araltırdığımda ömür boyu kalıcı olduğunu okudum fakat siz belli bir süreden bahsetmişsiniz bunynla alakalı ve fiyatla alakalı bilgi alabilir miyim?

 9. Merhaba ben de bilgi alabilir miyim fiyatla ilgili silikon ve yağ transferinde nasıl oluyor üst bacakla ilgili bir sıkıntım yok diz altına iç bacak kısmına istiyorum ,iyi çalışmalar

 10. merhaba benim basenlerim var onlardan sikayetim.yok bacagimin ust kismi hafif ayrik ve alt bacak kismimda hafif ayrik, ayrik ust ve alt bacagima dolgu veya yag enkeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyatu nedir acaba lutfen alabilirmiyim

 11. Merhaba çarpık bacak estetiği, ya da diz kapağı ameliyatları, dolgu yöntemi bunların fiyatlarını ve aradaki farklarını öğrenebilir miyim?

 12. Merhaba bacaklarımı birleştirdiğimde baya bi boşluk oluşuyor ve ben bu durumdan rahatsız oluyorum çarpık bacak estetiği için fiyat alabilir miyim

 13. Merhabalar ayaklarımın alt kısmında parantezlik var bundan tedavi olarak kurtulmak istiyorum fiyat bilgisi ve süreci anlatabilir misiniz ?

 14. Merhaba ben de bilgi alabilir miyim fiyatla ilgili silikon ve yağ transferinde nasıl oluyor üst bacakla ilgili bir sıkıntım yok diz altına iç bacak kısmına istiyorum ,iyi çalışmalar

 15. Merhaba. Bacaklarım parantez şeklinde. Ve zayıfım. Bu durumdan çok rahatsız oluyorum 🙁 fiyatları pahalı diye duydum. Fiyat söyleyebilir misiniz. Bu durumdan kurtulmak istiyorum artık.

 16. Alt tarafta biraz parantezlik var, Ben üst bacaklarımdan alınıp alt tarafın iç kısmına dolgu yapılmasını istiyorum acaba bana fiyat verebilir misiniz bu ameliyatlar çok Pahalı mı eğer değilse bende yaptırmayı çok isterdim

 17. Merhaba . benim sag bacagim ve sag kolumda sol tarafima gore kalinlik var bariz belli oluyor ozellikle pantolon giydigimde daha belirginlesiyor.hareketsiz oldugumdada sag bacakta tarifleyemedigim bir sikinti sezinliyorum. Basen k8siminda ozellikle yogunlasma mevcut .ne onerebilirsiniz.

 18. Benim ust bacaklarim daha kalin alt bacağim hem ince hem de çarpik ayrica dizimden iç bölgeye digru çikinti var tedavi olmak istiyorum alt ve ust limit verebilir misiniz lutfen oma gore değerlendirme yapacagim

 19. Merhaba benim bacaklarim cok ince ust taraflarim daha dolgun o yuzden piskolojim cok bozuluyo bacaklarimi kalinlastirabilirmiyim ama usten asagya kadar?

 20. Merhaba, ben parantez bacak diye tabir ettiğimiz çarpıklık var boyum kısa haliyle bacak boyum da kısa ama diz altı kalın yağdan dolayı mı bilemiyorum ortalama bir fiyat verebilir misiniz?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 21. Sayin Defne Erkara,

  Ben cocuklugumda HMSN 2 rahatsizligi gecirdigim icin bacaklarim gelismedi.
  Yani Çöp Bacak dedigimiz sekilde. Ben bacaklarimi kalinlastirmak istiyorum ama siz hangi yontem ile tansiye edebilirsiniz bana? Ben kendim Hollanda’da yasiyorum yani boyle imkan icin ozel gelmek istiyorum eger mumkunse.

  Saygilar,

  Y.Gul

  • Merhaba, tedavisi biraz zor bir durum ama karın bölgesindeki yağ durumuna ve bacakların durumuna bakayım. Bu maile 4 yönden göğüsten altınızın ayağa kadar iç çamaşırlı fotosunu gönderin. Yaş boy ve kiloyu da yazın.

 22. Merhaba. Ben carpik bacak estetigi icin fiyat ogrenmek istemistim. Birde bacaklarimin ust kismi alt kismindan daha kalin. Ust kismindan yag alip alt kismina transfer edilebilirmi ve bunun asagi yukari fiyati ne olur. Tesekkur ederim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 23. Bacak çatlaklarına estetik ameliyat uygulaması yapılıyor mu. Estetik ameliyatla bacak arkasındaki çatlaklar giderilebiliyorsa yaptırmak istiyorum. Ameliyatsız var olan tedavi yöntemlerinden sonuç alamadım. piskolojik olarak kendimi kötü hissediyorum.

  • Çatlağın ne yazık ki tam bir tedavisi yok. Çatlak ile birlikte deri bolluğu varsa bacak germe yapılabilir. Onda da ameliyat izini kabul etmeniz gerekiyor.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.