1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 33 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,15.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yüz ve vücudun çeşitli yerlerinde dolgunluk sağlamak için o bölgelere yağ enjekte edilmesidir. Yanaklar, alın, yanak-dudak çizgisi, dudaklar, çene ucu, kalça ve bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir.

Yağ enjeksiyonu için yağ nerelerden alınır?

Yağlar özel liposuction enjektörleri ile genellikle karından alınır. Bel ve kalça bölgeleri de sık olarak yağ alımı yapılan bölgelerdendir. Liposuction planlanan kişilerin kol ve bacaklarından alınan yağlar ve hatta göz kapağı estetiği yapılan hastaların gözaltı torbalarından alınan yağlar da yağ enjeksiyonu için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazen genel anestezi altında yapılan bir cerrahi girişiminin bir safhası da olabilir. Örneğin yüz germe işlemi esnasında yanakların da yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılması gibi… Alınan yağlar özel bazı işlemlerden geçirilerek (yıkama, santrifuj) transfer yapılacak bölgeye uygun bir enjektöre aktarılarak enjekte edilir. Bu işlemler sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından iz bırakmaz.

Konu ile ilgili videomuz:

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarı yaşar ise yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. Son zamanlarda geliştirilen bazı cihazlar sayesinde alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden ilgili bölgeye transfer edilebilmektedir. Bu sayede doku kaybı daha az olduğu için yağların kalıcılık süresi de uzamaktadır.

Yağ enjeksiyonunun hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerin kullanıldığı dolgunlaştırma işlemlerinden üstünlüğünün nedeni de budur. Yağ hücrelerinin hangi oranda canlı kalacağı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir.

Aktarılan yağların ortalama %40 ı 6 ay sonra kalıcılığını sürdürebilmektedir Bu yüzden bazı durumlarda yağ enjeksiyonunun tekrarı gerekebilir. Hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır. Örneğin yanak bölgesinde yağ enjeksiyonu daha başarılı olurken, bacak gibi hareketli alanlarda daha az başarılı olabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu en sık hangi bölgelere yapılır ?

Yağ enjeksiyonunun en sık uygulandığı bölge yüzdür.

Dudakları kalınlaştırmak, ağız kenarındaki derin kırışıklıkları doldurarak yok etmek, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak hatta alt çeneyi biraz büyütmek amacı ile bir miktar yağ verilebilir.

Hatta prova amaçlı daha sonra yapılacak cerrahi girişimin öncesinde de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Örneğin, elmacık kemikleri çok belirsiz olan hastalarda yağ enjeksiyonu ile elde edilebilecek sonuç önceden prova edilir. Sonuç tatmin edici bulunursa yağlar bir süre sonra biraz eriyeceğinden aynı dolgunluğu sağlamak amacıyla kalıcı bir çözüm olarak bölgeye implant uygulanır.

Yağlar kalçaların şeklini düzeltmek, daha önce yapılmış ve çöküklüklere sebep olmuş liposuction deformitelerini düzeltmek amacıyla da sıkça kullanılır Bazı kazalardan sonra oluşan çöküntüler yağ enjeksiyonu ile başarı ile doldurulabilir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme

Göğüs büyütme amacıyla, seçilmiş vakalarda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Özellikle fazla büyük bir meme istemeyen kadınlarda, eğer bel veya karın bölgesinde yeterli kaynak varsa çok iyi sonuç verir. Çok doğal bir görünüm sağlar. 1 yıl kadar sonra bir seans daha yapılırsa sonuç çok daha iyi olacaktır.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu yaklaşık 30-60 dakika sürer. Lokal anestezi altında yapılsa da ameliyathane ortamında yapılmasında fayda vardır. Böylelikle sakinleştirici ilaçlar kullanılarak hastanın konforu arttırılabilir. Ayrıca ne kadar basit bir yöntem olarak görülse de bir çok aşamadan oluştuğu için ortamın tam anlamıyla steril olması gereklidir.

Yağ hücreleri depolanabilir mi?


Yağ uygulamasında artan yağlar steril tüpler içinde uygun soğutma ortamında depolanabilir. Tekrar enjekte edilebilir. Tekrar yağ alım zahmetinin olmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmesine rağmen, ben yağların taze olarak alınıp kullanılmasından yanayım. Yağların buzdolabı yerine kişinin vücudunda kalmasından yanayım. Kanımca bu tip işlemler yağ enjeksiyonunun başarısını düşürür ve enfeksiyon ihtimalini arttırır.

İşlem öncesi nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem öncesinde 10 gün süreyle aspirin gibi kan sulandırıcı ajanlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka doktora bildirilmelidir.

Hastanede kalış süresi ne kadardır ?

Yağ enjeksiyonu genel anestezi altında yapılsa bile hastanede yatış işlemi gerektirmeyen müdahale olup hasta aynı gün, işlemden birkaç saat sonra evine gidebilir.

Ameliyat sonrası neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir?

Yağ enjeksiyonu işlemi biter bitmez uygulama bölgesinde şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulaması jeller veya içi buz dolu torbalar yardımıyla yapılır. Genellikle saat başı 15 dakikada bir o bölgeye dolaştırılarak uygulanır.

İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, uygulama bölgesinde yağ enjeksiyonu miktarının ötesinde bir şişlik beklenir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Ancak dudak bölgesine yapılan enjeksiyonlarda süre uzayabilir ve şişlik bazen aşırı miktarlarda olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendiricili krem sürülebilir. 4.-5. günden sonrada uygulama bölgesine hafif bir masaj yapılması şişliklerin dağılmasına yardımcı olur. Şişliği artırması nedeniyle aşırı sıcaktan ve buhardan kaçınmak gereklidir.

Yağ enjeksiyonu, ilk birkaç gün dışında, genel olarak insanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda bir rahatsızlık vermez. İlk iki gün ödemin fazlalığı ve bazı alanlarda oluşabilecek morluklar nedeniyle daha çok dinlenerek geçirilmelidir.

Yağ enjeksiyonu için giriş noktalarına konulan küçük bantlar işlemden birkaç saat sonra ya da ertesi günü alınabilir. Koruyucu amaçla antibiyotik kullanımı önerilir. Bu süre yaklaşık 5 gündür.

İşlemden sonra erken dönemde yüzün ya da enjeksiyon alanının görüntüsünü sadece verilen yağ oluşturmaz. Ayrıca her ne kadar küçük olsa da, cerrahi bir müdahale gerçekleştiği için o bölgede bir ödemin gelişmesi normaldir. Bu ödemle yağ enjeksiyonunu birbirine karıştırmamak gerekir. Ödem ameliyattan sonraki günlerde hızlı bir şekilde dağılır, zamanla azalır ve kaybolur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan doku büyütmesi işlemi ise kalıcı bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonununda çıkabilecek sorunlar nelerdir?

 • Alınan tedbirler ile oluşma olasılığı düşükte olsa her cerrahi girişimde görülebilen enfeksiyon riski yağ enjeksiyonunda da mevcuttur. Enfeksiyon bulguları işlem bölgesinde kızarıklık, ağrıda artış, aşırı hassasiyet, vücut ısısında yükselme şeklindedir. Uygun antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon tedavi edilebilir.
 • Yağların bir kısmı belli bir süre sonra erir bu nedenle dolgunluk kaybı olur. O zaman işlem tekrar edilebilir. Yağlar homojen olarak dağıldığı için yağlardaki erime de homojen olur. Asimetri oluşumu çok nadirdir.
 • Uygulama bölgesinde uyuşukluk veya aşırı hassasiyet nadiren karşımıza çıkabilecek bir sorundur. Bölgenin masajlarla yumuşatılması, duyunun daha çabuk bir şekilde düzelmesine yardımcı olabilir.
 • Çok yüzeysel yapılan yağ enjeksiyonlarında işlem bölgesinde bir renk değişikliği karşımıza çıkabilir. Bu durumun düzeltilmesi son derece güçtür. Bu nedenle tekrarlayan ve yüzeye çok yakın enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.
 • Son derece nadir olmakla birlikte belirli bir noktaya aşırı yağ verilmesi ve yağın düzgün bir şekilde enjekte edilememesi durumunda, yağın gruplar halinde ele gelen kitlelere dönüşmesi söz konusu olabilir. Göz kapağı gibi derinin çok ince olduğu alanlarda bu durumla daha sık karşılaşılır. Tedavisi ise masaj ve doku ödemini azaltan ilaçların kullanımıdır.

Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi ve ön görüşme için lütfen bizi arayın. 0 212 2967878

339 YORUMLAR

 1. Merhaba çevremden sürekli yanaklarimin hiç olmadığı yüzümün çok ince olduğunu duyuyorum biraz araştırdım yağ enjeksiyonu yapmak istiyorum fiyat konusunda biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 2. Merhaba dolgu icin de yazmıstım ama sorunum icin hangisi daha yararlı olur bilemiyorum. 22 yasındayim boyum 1.64 ve 54 kiloyum. Sol yan çenem sağ yan çeneme göre daha ince ve içe girik. Yüzümde belirgin bir asimetri var. Yag dolgusunun nereden alınacağına nasıl karar veriliyor, topaklanma olur mu ve istanbul dışında yaşıyorum fiyat bilgisini de verir misiniz?

 3. Merhaba!
  Ben gıdı da ki yağı aldırmak istiyorum. Bir doktor ardından 40 iplik den oluşan örümcek aği da yapılması gerektiğini söylemişti. Gıdı dan alınan yağı ile de çene ucu dolgusu yaptırmak istiyorum. Fiyat öğrenebilirmiyim acaba.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 4. Hocam 30 yaşındayım sivilcelerden dolayı iki yanağımda hafif bi çöküntü oluştu.cok kotu bi görüntüsü yok ama .yağ enjeksiyonu yapamak istiyorum.arastirmalarim neticesinde yanaklarda kalıcılığının daha fazla olduğunu öğrendim fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim

 5. 19 yaşında olmama rağmen yüzüm çökmüş gibi zayıf duruyor ve çenen önde duruyo bu durumda sızce napmalıyım bılgı verirseniz cok sevinirim

  • Merhaba, yaş, boy ve kilo kaç? Uygunluğu kontrol için karşıdan yüz fotonuzu makyajsız olarak gönderirseniz daha net bilgi verebilirim.

 6. Merhaba, 36 yaşındayım. 170 boy 64 kiloyum. Popo dolgusu ( kendi yağımdan) ve dudak dolgusu(kendi yağımdan) yaptırmak istiyorum. Ayrı ayrı ortalama maliyeti nedir?
  Teşekkürler

  • Merhaba, boy kilo oranınız uygun gibi ama vücut yağ dağılımına göre işlemi planlamam ve fiyatı ona göre vermem gerek, bunun için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.
   Göğüs altı ve diz üstü bölgenin iç çamaşırlı olarak 4 yönden fotosunu gönderirseniz iyi olur.

 7. Merhaba
  2 ay once yanaklara ve burun kenarina yag enjeksiyonu yapildi. Fakat gülüşüm talamen bozuldu. Ust dudaklarin haraketi zorlandi ve ust dislerimi tamamen kapatiyor. Bu gecici bir durum mu?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 8. Merhabalar Defne Hanım,
  Göz altıma yağ enjeksiyonu yaptırarak göz altımdaki çökük görüntüden kurtulmak istiyorum. Bunun için tahmini bir fiyat vermeniz mümkün müdür?

  • Merhaba, öncelikle göz altınızın bu işleme uygunluğuna bakmak lazım, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Merhaba bisektomi yöntemiyle alınan yağların elmacik kemiğine ve goz altına uygulamasından sonra kalıcılığı ne kadar sürer? Yag Vücut yerine yüzden alındığı icin daha kalıcı olur mu?

 10. Merhabalar adım ümit 21 yaşındayım buyum 1.80 kilom 76 çene uzatmada kalıcı bir çözümünüz varmı ve fiyatlar. lütfen. Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 11. Merhaba ben 2008de yanaklarima yağ enjeksiyonu yaptirdim ama bende asimetri ve yaglar belli bolgelerde beze halinde kaldi bunun çozumu varmidir tekrar yağ enjeksiyonu düşunmuyorum bu saatten somra masajin etkisi olmaz sanirima ama yada bisektomi yapilan bölgede genelede bu topak halindeki yağlar bu işlem le sonuç alirmiyim yada başka bir yolu varmıdir teşekkurler

 12. merhaba. diz kapağı altı yağ enjeksiyonu, göz çevresi botox ve göz altı kırışıkları için fiyat vermeniz mümkün mü? (istanbulda yaşamıyorum ve gelmeden önce kabaca rakam bilsem iyi olacak) kolay gelsin (40 yaş, 172 boy, 60kg)

 13. Yaş 33 boy 165 kilo 60 kilo vermemden kaynaklı yüzüm bayağı zayıfladı elmacık kemiklerimin altında çizgiler belirgin şekilde bu yüzdende yaşım daha büyük duruyo ne gibi tedavi yöntemi gerekiyo birde fiyat bilgisi alabilir miyim

  • Merhaba, yağ enjeksiyonu ile çözebiliriz diye düşünüyorum, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 14. Merhaba iki sakak bölgesi çöküklük, çene ucunda hafif çıkıntı verme ve yanagin çeneye yakın olan kısımlarında her iki tarafta akne bağlı doku kaybı ki bu tespit dermatolog tarafından yapılmıştır bu bölgelere yağ ile dolgunluk verilebilirmi ve yüzde kırk diye ifade edilen 6 ay sonraki kalıcılık tamamen yaşlanma süreci ile mi geriye gider yoksa yağ tamamen hiç eklenmemiş gibi yok olmasının bi süresi varmıdır.arzu ederseniz fotoğraf atabilirim.tesekkurler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.
   Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

  • Merhaba, boy kilo uygun. Sizi ya da yüz fotonuzu görebilirsem hem uygunluk değerlendirmesi hem de fiyatlandırma yapabilirim. 0090 533 6921598 e foto gönderebilirsiniz. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz.

 15. Merhaba benimde gözlerimin altında çöküntü ve genetik kırışıklıklar var acaba bu yağ enjeksiyonu ise yarar mı ve fiyatını öğrenebilir miyim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 16. Merhaba,

  Ben de çene altımdaki yağların alın ve göz çevresine aktarılmasını istiyorum, kırışıklıkların giderilmesi için:

  Boy: 178, Kilo: 76, Yaş:31 Cinsiyet: Erkek

  Ücret ve operasyonla ilgili bilgi paylaşabilir misiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

 17. Merhaba ben hyalaronik asit malzemesinden dudak dolgusu yaptırdım 1 yıl içinde 3 kez en sonuncuyu dolguyu eşit vermediği için eşitsizlik vardı dudaklarımda o sebeble yaptırdım bu kadar sık uygulanması zararlı mıdır ve de yağ enjeksiyonu ile yapılan dudak dolgusu daha mı iyi oluyor ve onun fiyatını öğrenebilir miyim

  • Merhaba, alına yağ enjeksiyonu yapılabilir.
   Net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Yaş, boy ve kiloyu da yazın.

 18. Merhaba,
  Ben sana yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünüyorum. Alın, dudak ve göz altı kırışıkları için . Fiyat listeniz var mı? Ayrıca yaptırdıktan sonra tekrar muayene lazım mı?

 19. Merhaba efendim..
  Ben kaş ortasına yağ enjeksiyonu düşünüyorum.. Kalıcılığını zamanla yitirir mi? Bana ömür boyu kalıcı dediler ama ne derece doğru bilmiyorum.. Botox da yaptırmak istemiyorum 6 ayda bir yenilemek gerekiyormuş.. Kalıcı olsun istiyorum.. Ne önerirsiniz?

 20. Merhaba hocam ben 2 yıl önce vitamin enjeksiyonu yaptırdım fakat yanak bölgesi ve göz kapaklarim çok şişti ,bende alerji yaptığı söylendi üniversite hastanesinde biyopsi alındı kaşimın kuyruk kısmından ,bir buçuk yıl günde 16 mlg iki adet paradnol,,günde sabah akşam tedradoxs ,,günde 3 defa kişisin kullandım ,ve ödemeli bölgelere ,kenekorte ve cliondamisin ine karıştırıp bölgeye ayda bir veya iki ayda bir enjekte edildi ,bu enjekte iğnelerin yapıldığı noktalarda yanaklarımda erimeker çukurluklar ve morarmalar oldu , profesör doktor Gülbahar hoca bu eridemlerin çukurluklarin gecmiyecegini istersem dolgu yaptırabilecegimi söyledi , başıma yüzüme olanlardan dolayı çok üzgünüm kendime güvenimi kaybettim ,yağ dolguya duzelebilirmi ,biraz uzun yazdım kusura bakmayın teşekkürler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.