1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 37 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,16.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yüz ve vücudun çeşitli yerlerinde dolgunluk sağlamak için o bölgelere yağ enjekte edilmesidir. Yanaklar, alın, yanak-dudak çizgisi, dudaklar, çene ucu, kalça ve bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir.

Yağ enjeksiyonu için yağ nerelerden alınır?

Yağlar özel liposuction enjektörleri ile genellikle karından alınır. Bel ve kalça bölgeleri de sık olarak yağ alımı yapılan bölgelerdendir. Liposuction planlanan kişilerin kol ve bacaklarından alınan yağlar ve hatta göz kapağı estetiği yapılan hastaların gözaltı torbalarından alınan yağlar da yağ enjeksiyonu için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazen genel anestezi altında yapılan bir cerrahi girişiminin bir safhası da olabilir. Örneğin yüz germe işlemi esnasında yanakların da yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılması gibi… Alınan yağlar özel bazı işlemlerden geçirilerek (yıkama, santrifuj) transfer yapılacak bölgeye uygun bir enjektöre aktarılarak enjekte edilir. Bu işlemler sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından iz bırakmaz.

Konu ile ilgili videomuz:

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarı yaşar ise yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. Son zamanlarda geliştirilen bazı cihazlar sayesinde alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden ilgili bölgeye transfer edilebilmektedir. Bu sayede doku kaybı daha az olduğu için yağların kalıcılık süresi de uzamaktadır.

Yağ enjeksiyonunun hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerin kullanıldığı dolgunlaştırma işlemlerinden üstünlüğünün nedeni de budur. Yağ hücrelerinin hangi oranda canlı kalacağı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir.

Aktarılan yağların ortalama %40 ı 6 ay sonra kalıcılığını sürdürebilmektedir Bu yüzden bazı durumlarda yağ enjeksiyonunun tekrarı gerekebilir. Hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır. Örneğin yanak bölgesinde yağ enjeksiyonu daha başarılı olurken, bacak gibi hareketli alanlarda daha az başarılı olabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu en sık hangi bölgelere yapılır ?

Yağ enjeksiyonunun en sık uygulandığı bölge yüzdür.

Dudakları kalınlaştırmak, ağız kenarındaki derin kırışıklıkları doldurarak yok etmek, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak hatta alt çeneyi biraz büyütmek amacı ile bir miktar yağ verilebilir.

Hatta prova amaçlı daha sonra yapılacak cerrahi girişimin öncesinde de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Örneğin, elmacık kemikleri çok belirsiz olan hastalarda yağ enjeksiyonu ile elde edilebilecek sonuç önceden prova edilir. Sonuç tatmin edici bulunursa yağlar bir süre sonra biraz eriyeceğinden aynı dolgunluğu sağlamak amacıyla kalıcı bir çözüm olarak bölgeye implant uygulanır.

Yağlar kalçaların şeklini düzeltmek, daha önce yapılmış ve çöküklüklere sebep olmuş liposuction deformitelerini düzeltmek amacıyla da sıkça kullanılır Bazı kazalardan sonra oluşan çöküntüler yağ enjeksiyonu ile başarı ile doldurulabilir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme

Göğüs büyütme amacıyla, seçilmiş vakalarda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Özellikle fazla büyük bir meme istemeyen kadınlarda, eğer bel veya karın bölgesinde yeterli kaynak varsa çok iyi sonuç verir. Çok doğal bir görünüm sağlar. 1 yıl kadar sonra bir seans daha yapılırsa sonuç çok daha iyi olacaktır.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu yaklaşık 30-60 dakika sürer. Lokal anestezi altında yapılsa da ameliyathane ortamında yapılmasında fayda vardır. Böylelikle sakinleştirici ilaçlar kullanılarak hastanın konforu arttırılabilir. Ayrıca ne kadar basit bir yöntem olarak görülse de bir çok aşamadan oluştuğu için ortamın tam anlamıyla steril olması gereklidir.

Yağ hücreleri depolanabilir mi?


Yağ uygulamasında artan yağlar steril tüpler içinde uygun soğutma ortamında depolanabilir. Tekrar enjekte edilebilir. Tekrar yağ alım zahmetinin olmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmesine rağmen, ben yağların taze olarak alınıp kullanılmasından yanayım. Yağların buzdolabı yerine kişinin vücudunda kalmasından yanayım. Kanımca bu tip işlemler yağ enjeksiyonunun başarısını düşürür ve enfeksiyon ihtimalini arttırır.

İşlem öncesi nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem öncesinde 10 gün süreyle aspirin gibi kan sulandırıcı ajanlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka doktora bildirilmelidir.

Hastanede kalış süresi ne kadardır ?

Yağ enjeksiyonu genel anestezi altında yapılsa bile hastanede yatış işlemi gerektirmeyen müdahale olup hasta aynı gün, işlemden birkaç saat sonra evine gidebilir.

Ameliyat sonrası neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir?

Yağ enjeksiyonu işlemi biter bitmez uygulama bölgesinde şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulaması jeller veya içi buz dolu torbalar yardımıyla yapılır. Genellikle saat başı 15 dakikada bir o bölgeye dolaştırılarak uygulanır.

İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, uygulama bölgesinde yağ enjeksiyonu miktarının ötesinde bir şişlik beklenir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Ancak dudak bölgesine yapılan enjeksiyonlarda süre uzayabilir ve şişlik bazen aşırı miktarlarda olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendiricili krem sürülebilir. 4.-5. günden sonrada uygulama bölgesine hafif bir masaj yapılması şişliklerin dağılmasına yardımcı olur. Şişliği artırması nedeniyle aşırı sıcaktan ve buhardan kaçınmak gereklidir.

Yağ enjeksiyonu, ilk birkaç gün dışında, genel olarak insanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda bir rahatsızlık vermez. İlk iki gün ödemin fazlalığı ve bazı alanlarda oluşabilecek morluklar nedeniyle daha çok dinlenerek geçirilmelidir.

Yağ enjeksiyonu için giriş noktalarına konulan küçük bantlar işlemden birkaç saat sonra ya da ertesi günü alınabilir. Koruyucu amaçla antibiyotik kullanımı önerilir. Bu süre yaklaşık 5 gündür.

İşlemden sonra erken dönemde yüzün ya da enjeksiyon alanının görüntüsünü sadece verilen yağ oluşturmaz. Ayrıca her ne kadar küçük olsa da, cerrahi bir müdahale gerçekleştiği için o bölgede bir ödemin gelişmesi normaldir. Bu ödemle yağ enjeksiyonunu birbirine karıştırmamak gerekir. Ödem ameliyattan sonraki günlerde hızlı bir şekilde dağılır, zamanla azalır ve kaybolur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan doku büyütmesi işlemi ise kalıcı bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonununda çıkabilecek sorunlar nelerdir?

 • Alınan tedbirler ile oluşma olasılığı düşükte olsa her cerrahi girişimde görülebilen enfeksiyon riski yağ enjeksiyonunda da mevcuttur. Enfeksiyon bulguları işlem bölgesinde kızarıklık, ağrıda artış, aşırı hassasiyet, vücut ısısında yükselme şeklindedir. Uygun antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon tedavi edilebilir.
 • Yağların bir kısmı belli bir süre sonra erir bu nedenle dolgunluk kaybı olur. O zaman işlem tekrar edilebilir. Yağlar homojen olarak dağıldığı için yağlardaki erime de homojen olur. Asimetri oluşumu çok nadirdir.
 • Uygulama bölgesinde uyuşukluk veya aşırı hassasiyet nadiren karşımıza çıkabilecek bir sorundur. Bölgenin masajlarla yumuşatılması, duyunun daha çabuk bir şekilde düzelmesine yardımcı olabilir.
 • Çok yüzeysel yapılan yağ enjeksiyonlarında işlem bölgesinde bir renk değişikliği karşımıza çıkabilir. Bu durumun düzeltilmesi son derece güçtür. Bu nedenle tekrarlayan ve yüzeye çok yakın enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.
 • Son derece nadir olmakla birlikte belirli bir noktaya aşırı yağ verilmesi ve yağın düzgün bir şekilde enjekte edilememesi durumunda, yağın gruplar halinde ele gelen kitlelere dönüşmesi söz konusu olabilir. Göz kapağı gibi derinin çok ince olduğu alanlarda bu durumla daha sık karşılaşılır. Tedavisi ise masaj ve doku ödemini azaltan ilaçların kullanımıdır.

Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi ve ön görüşme için lütfen bizi arayın. 0 212 2967878

423 YORUMLAR

 1. Hocam merhaba, 45 yaşında, 1.57 boy ve 50 kg yum yüzümün üst göz kapaklarına, şakak , elmacık kemiklerime yanaklarıma , ağız çevresi ve çeneme yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum yaklaşık fiyat alabilirmiyim , teşekkürler

 2. Merhaba, yas 44, 162 boy, 52 kilo, ben gözaltima yağ enjeksiyonu düşünüyorum. Birde kaslarimi kaldirmak istiyorum ikisi için fiyat alabilir miyim

 3. Merhaba,
  25 yaşındayım, boyum 1,73 kilom ist 54kg. Gözaltı morluklarına karşı yağı enjekte etmem istiyorum. Prosedür ve fiyat hakkında bilgi verebilirseniz mutlu olurum.

 4. Merhaba 45 yaşındayım 174 boyunda 74 kiloyum yüzüme yağ enjeksiyonuyla toparlanmasını istiyorum MS hastasıyı avonex kullanıyorum haftada 1 basenden yağ alınıp yüzüme enjekte yapabilirmisiniz fiyat nedir

 5. Merhaba Defne Hanim,
  Zayif oldugumda dolayi yüzümde aşırı çöküklük var ve yüzüme kalici olarak doldurmak istiyorum yag enjekte ederek. Fiyatini ögrenmek istiyorum
  Bana geri dönerseniz sevinirim.
  Hoscakalin

 6. Merhaba hocam. 32 yaşımdayım göz altında aşırı morluklar var. Bu konuda sizden Bilgi almak ve mümkünse nasıl hareket etmem gerektiği konusunda fikir almak istiyorum. Bu tarz bir operasyon ne kadara malolur ve yöntemler nelerdir acaba. Teşekkür ederim.

 7. Defne hanım iyi akşamlar. 150 boy 54 kilodayım. 8 kilo fazlam var. Diyet yapıyordum. Bıraktım. Doktorum diyeti bırakmamı yağ dolgusu için yağa ihtiyaç olduğunu belirtti. Operasyon yapıldıktan sonra kilo verdiğim taktirde yüze takviye edilen yağlar da da azalma olacağından dolayı zaten 3-4 ay sonra bir %40lık bölümü daha eksileceğini düşünüyorum. (Yüzüm küçük zayıflayınca daha da çok küçülüyor ne tavsiye edersiniz). Bir sorum daha olacak. Göz altına da bu uygulama yapılıyor ama okuduğum kadarıyla küçük küçük pütürtüler oluşmakta neden acaba. Benim göz altına uygulama sebebim 10 yıl önce damarlar vardı onları doktor yakarak yok etmişti ama yerleri çukurlaştı. Her iki konu hakkında ne tavsiye edersiniz. Ne yapmalıyım. Teşekkürler.

 8. Merhabalar defne hanım ben 2ay once hatrı sayılır bır doktora dudak dolgusu yaptırdım 2ay superdi sonra birden sabah bır kaltım şişmiş ödem olmus bu neden olur böyle durumlarda kendı yagımdan mı yaptırmak daha dogru yoksa kullanılan malzemeden dolayımı bole reaksıyon vermıstım alerjık olabılırmı😰

  • Merhaba, bu durum normaldir. Nadiren hyaluronik asite geç reaksiyon olabiliyor. Korkulacak bir durum değil. Ben dudakta dolguyu daha çok tercih ediyorum.

 9. merhaba , ben 34 beden bi bayanım ama biraz daha basenli ve kalçası dolgun olmak istiyorum. bunu yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirmek mümkün mü ama benim göbek bölgemde de yağ yok , nasıl oluyor? maaliyeti etkiliyor mu bu durum?

 10. Merhaba 21 yasindayim göz alti ve göz kapaklarimda cöküklerim var ve bu yüzden morluklarim var. Fiyati nekadar ve nekadar sürüyor kaliciligi?

 11. merhabalar defne hanım 34 yaşındaım yanaklarım çok içine çökük bu zayıflığımdan da kaynaklanan bişey kilo alamadığım için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum.çok rahatsızım bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

 12. Merhaba. 20 yaşındayım ve genetik göz altı morluklarım var. Yağ enjeksiyonu ile kesin olarak geçer mi? Geçerse işlemin fiyatını öğrenebilir miyim?

 13. Defne hanım 10 ay once gozaltlarıma doktorumun tavsıyesıyle yag enjeksıyonu yaptırdım,gozaltlarımda cukurluk oldugu ıcın daha dogal bır cozum oldugunu soyledıgı ıcın ıkna oldum.fakat gozaltlarımın ıkısınde de bezeler olustu ve hıc gecmıyor sag tarafımda daha genıs bır alanda sol tarafımda yuvarlak seklınde.
  Boyle durumlarda ne yapılıyor,doktoruma olan guvenım sarsıldıgı ıcın aynı kısıde tekrar bır ıslem yapturmak ıstemıyorum.

 14. Merhaba 46 yaşındayım göz altı ve kapaklarında aşırı morarma var ne yaptıysam geçmedi sizin tedaviniz kalıcımıdır yâda nekadar gider.
  Birde ücret nedir
  Şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, ben permalip yapmıyorum. Yağ enjeksiyonu veya hyaluronik asitli dolgu yapıyorum.0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 15. Merhaba, 26 yaşındayım yüz bölgem çok zayıf göz altlarımda sorunum yok diye düşünüyorum ama yanaklarım yüzüm genel olarak zayıf ve kemikli yanaklara yağ enjekte ettirmek istiyorum ancak ortalama fiyat bilgisi verebilir misiniz? 160 cm boy 51 kilo

 16. Yorum:meraba 27 yasindayim ve 165 boy 55 kilo fakat yUzume yag enjekte etmek istiyorum yuzum zayif ve biraz yanaklar cokuk buda pisikolojikmen rahatsiz ettiriyor insani ben yag enjekte etmek istiyorum ucretini acil ogrenebilirmiyim

 17. Merhaba 27 yaşındayım və ılk dogumdan sonra aşırı uykusuzluktan göz altı çok morardi 6 yıl oldu fakat deri o kadar incelmiski damarlar görünüyor göz kapak ve göz altı işlem fiyati ogrenebilirmiyim

 18. Merhabalar.. Ben bacak eğriliği nedeniyle yag enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi ve kalıcılık durumu hakkında bilgi almak istiyorum. Tesekkurler

 19. yaş: 36
  kilo:54
  1.yanak bölgesine yağ enjeksiyonu için fiyat bilgisi almam mümkün mü?
  2.Bu operasyon sizin kliniğinizde mi yoksa bir hastanede mi gerçekleşir?

 20. Merhaba. 25 yaşındayım. 169 boyundayım. 60 kg. Göz altı çukurluğundan şikayetçiyim. Daha önce dolgu yaptırdım göz altıma. 6ay kalıcı oldu. Yağ enjeksiyonun fiyatını ve kaç ay kalıcı olabileceğini öğrenebilirmiyim ?

 21. Merhaba düşük bel pantolon izim var ikinci bel oyuntusu gibi duruyor bu bölgeye yağ enjeksiyonu mümkün mü 165 cm 51 kiloyum fiyat hakkında da bilgi almak istiyorum

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz az gibi ama belli bölgelerde yağ birikimi varsa yapabiliriz. Görüşmeye gelseniz iyi olur, o zaman sizi görerek olup olmayacağını ve fiyatını belirleyebilirim, 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Görüşme ücretsiz.

 22. Defne hanım boyum 163 ve 59 kiloyum ağız kenarımda burundan aşağıya inen çizgiler ve yanaklarımda son dönemde kilo verdiğim için çökmeler oldu yüzüm kemikli ve zayıf bir hal aldı yağ dolgusu için fiyat almak istiyorum

 23. Merhaba.yasim 38 ve yanak bolgemde dolgunluk istiyorum.58 kiloyum .ayrica sehir disinda yaşıyorum.uygulama nasil olur ve fiyati ogrenebilirsem sevinirim.

  • Merhaba, rahatsızlığınızın düzeyi, aldığınız tedavi vs başarıyı etkileyecektir. Net cevap verebilmem için sizi görmem gerek. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz. Görüşme ücretsiz.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.