Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yüz ve vücudun çeşitli yerlerinde dolgunluk sağlamak için o bölgelere yağ enjekte edilmesidir. Yanaklar, alın, yanak-dudak çizgisi, dudaklar, çene ucu, kalça ve bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir.

Yağ enjeksiyonu için yağ nerelerden alınır?

Yağlar özel liposuction enjektörleri ile genellikle karından alınır. Bel ve kalça bölgeleri de sık olarak yağ alımı yapılan bölgelerdendir. Liposuction planlanan kişilerin kol ve bacaklarından alınan yağlar ve hatta göz kapağı estetiği yapılan hastaların gözaltı torbalarından alınan yağlar da yağ enjeksiyonu için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazen genel anestezi altında yapılan bir cerrahi girişiminin bir safhası da olabilir. Örneğin yüz germe işlemi esnasında yanakların da yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılması gibi… Alınan yağlar özel bazı işlemlerden geçirilerek (yıkama, santrifuj) transfer yapılacak bölgeye uygun bir enjektöre aktarılarak enjekte edilir. Bu işlemler sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından iz bırakmaz.

Konu ile ilgili videomuz:

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarı yaşar ise yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. Son zamanlarda geliştirilen bazı cihazlar sayesinde alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden ilgili bölgeye transfer edilebilmektedir. Bu sayede doku kaybı daha az olduğu için yağların kalıcılık süresi de uzamaktadır.

Yağ enjeksiyonunun hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerin kullanıldığı dolgunlaştırma işlemlerinden üstünlüğünün nedeni de budur. Yağ hücrelerinin hangi oranda canlı kalacağı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir.

Aktarılan yağların ortalama %40 ı 6 ay sonra kalıcılığını sürdürebilmektedir Bu yüzden bazı durumlarda yağ enjeksiyonunun tekrarı gerekebilir. Hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır. Örneğin yanak bölgesinde yağ enjeksiyonu daha başarılı olurken, bacak gibi hareketli alanlarda daha az başarılı olabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu en sık hangi bölgelere yapılır ?

Yağ enjeksiyonunun en sık uygulandığı bölge yüzdür.

Dudakları kalınlaştırmak, ağız kenarındaki derin kırışıklıkları doldurarak yok etmek, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak hatta alt çeneyi biraz büyütmek amacı ile bir miktar yağ verilebilir.

Hatta prova amaçlı daha sonra yapılacak cerrahi girişimin öncesinde de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Örneğin, elmacık kemikleri çok belirsiz olan hastalarda yağ enjeksiyonu ile elde edilebilecek sonuç önceden prova edilir. Sonuç tatmin edici bulunursa yağlar bir süre sonra biraz eriyeceğinden aynı dolgunluğu sağlamak amacıyla kalıcı bir çözüm olarak bölgeye implant uygulanır.

Yağlar kalçaların şeklini düzeltmek, daha önce yapılmış ve çöküklüklere sebep olmuş liposuction deformitelerini düzeltmek amacıyla da sıkça kullanılır Bazı kazalardan sonra oluşan çöküntüler yağ enjeksiyonu ile başarı ile doldurulabilir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme

Göğüs büyütme amacıyla, seçilmiş vakalarda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Özellikle fazla büyük bir meme istemeyen kadınlarda, eğer bel veya karın bölgesinde yeterli kaynak varsa çok iyi sonuç verir. Çok doğal bir görünüm sağlar. 1 yıl kadar sonra bir seans daha yapılırsa sonuç çok daha iyi olacaktır.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu yaklaşık 30-60 dakika sürer. Lokal anestezi altında yapılsa da ameliyathane ortamında yapılmasında fayda vardır. Böylelikle sakinleştirici ilaçlar kullanılarak hastanın konforu arttırılabilir. Ayrıca ne kadar basit bir yöntem olarak görülse de bir çok aşamadan oluştuğu için ortamın tam anlamıyla steril olması gereklidir.

Yağ hücreleri depolanabilir mi?


Yağ uygulamasında artan yağlar steril tüpler içinde uygun soğutma ortamında depolanabilir. Tekrar enjekte edilebilir. Tekrar yağ alım zahmetinin olmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmesine rağmen, ben yağların taze olarak alınıp kullanılmasından yanayım. Yağların buzdolabı yerine kişinin vücudunda kalmasından yanayım. Kanımca bu tip işlemler yağ enjeksiyonunun başarısını düşürür ve enfeksiyon ihtimalini arttırır.

İşlem öncesi nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem öncesinde 10 gün süreyle aspirin gibi kan sulandırıcı ajanlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka doktora bildirilmelidir.

Hastanede kalış süresi ne kadardır ?

Yağ enjeksiyonu genel anestezi altında yapılsa bile hastanede yatış işlemi gerektirmeyen müdahale olup hasta aynı gün, işlemden birkaç saat sonra evine gidebilir.

Ameliyat sonrası neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir?

Yağ enjeksiyonu işlemi biter bitmez uygulama bölgesinde şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulaması jeller veya içi buz dolu torbalar yardımıyla yapılır. Genellikle saat başı 15 dakikada bir o bölgeye dolaştırılarak uygulanır.

İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, uygulama bölgesinde yağ enjeksiyonu miktarının ötesinde bir şişlik beklenir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Ancak dudak bölgesine yapılan enjeksiyonlarda süre uzayabilir ve şişlik bazen aşırı miktarlarda olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendiricili krem sürülebilir. 4.-5. günden sonrada uygulama bölgesine hafif bir masaj yapılması şişliklerin dağılmasına yardımcı olur. Şişliği artırması nedeniyle aşırı sıcaktan ve buhardan kaçınmak gereklidir.

Yağ enjeksiyonu, ilk birkaç gün dışında, genel olarak insanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda bir rahatsızlık vermez. İlk iki gün ödemin fazlalığı ve bazı alanlarda oluşabilecek morluklar nedeniyle daha çok dinlenerek geçirilmelidir.

Yağ enjeksiyonu için giriş noktalarına konulan küçük bantlar işlemden birkaç saat sonra ya da ertesi günü alınabilir. Koruyucu amaçla antibiyotik kullanımı önerilir. Bu süre yaklaşık 5 gündür.

İşlemden sonra erken dönemde yüzün ya da enjeksiyon alanının görüntüsünü sadece verilen yağ oluşturmaz. Ayrıca her ne kadar küçük olsa da, cerrahi bir müdahale gerçekleştiği için o bölgede bir ödemin gelişmesi normaldir. Bu ödemle yağ enjeksiyonunu birbirine karıştırmamak gerekir. Ödem ameliyattan sonraki günlerde hızlı bir şekilde dağılır, zamanla azalır ve kaybolur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan doku büyütmesi işlemi ise kalıcı bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonununda çıkabilecek sorunlar nelerdir?

 • Alınan tedbirler ile oluşma olasılığı düşükte olsa her cerrahi girişimde görülebilen enfeksiyon riski yağ enjeksiyonunda da mevcuttur. Enfeksiyon bulguları işlem bölgesinde kızarıklık, ağrıda artış, aşırı hassasiyet, vücut ısısında yükselme şeklindedir. Uygun antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon tedavi edilebilir.
 • Yağların bir kısmı belli bir süre sonra erir bu nedenle dolgunluk kaybı olur. O zaman işlem tekrar edilebilir. Yağlar homojen olarak dağıldığı için yağlardaki erime de homojen olur. Asimetri oluşumu çok nadirdir.
 • Uygulama bölgesinde uyuşukluk veya aşırı hassasiyet nadiren karşımıza çıkabilecek bir sorundur. Bölgenin masajlarla yumuşatılması, duyunun daha çabuk bir şekilde düzelmesine yardımcı olabilir.
 • Çok yüzeysel yapılan yağ enjeksiyonlarında işlem bölgesinde bir renk değişikliği karşımıza çıkabilir. Bu durumun düzeltilmesi son derece güçtür. Bu nedenle tekrarlayan ve yüzeye çok yakın enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.
 • Son derece nadir olmakla birlikte belirli bir noktaya aşırı yağ verilmesi ve yağın düzgün bir şekilde enjekte edilememesi durumunda, yağın gruplar halinde ele gelen kitlelere dönüşmesi söz konusu olabilir. Göz kapağı gibi derinin çok ince olduğu alanlarda bu durumla daha sık karşılaşılır. Tedavisi ise masaj ve doku ödemini azaltan ilaçların kullanımıdır.

Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi ve ön görüşme için lütfen bizi arayın. 0 212 2967878

134 YORUMLAR

 1. Merhaba ben yaklaşık bir buçuk ay önce yüzümden dört tane ben aldırdım şu an alınan yerlerde hafif çukurluklar var bu çukurluklara dolgu yapılabilir mi ücreti ne kadar olur ? Iyi çalışmalar..

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba Defne hanim,5 gün yuzume yağ dolgusu yaptırdım. Ciddi şişlikler var. Geçer mi?kaş arasındaki çizgi ilk gunlerde kaybolmuştu ama simdi hala çizik olarak duruyör. Sizce orada başarısız mi oldu bu işlem? Çok endiseliyim.

 3. Günaydın hocam size bişey sormak istiyorum arkadaşım var kilosu çok bende yaşıma göre çok zayifim arkadaşımdan yağ alıp bana basen ve kalça bacak enjekte edebilirmiyiz

 4. Merhaba hocam yüzümde yanaklarim çok küçüldü . juvederm dolgu önerdiler kalıcılığı nedir siz ne önerirsiniz. Arada fiyat farkı çok müdür?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 5. Yüzüme, yanağıma yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünüyorum, tahmini ne kadar zaman içinde iyileşip spor yapabilirim, örneğin yüzmeye gidebilirim ve özellikle ameliyat sonrasında yapmam veya yapmamam gereken birşeyler var mıdır?

 6. Defne hanım anneme 8 yil once gogus kanseri tanisi kondu ve sag gogsu alındı bu sene de karın bölgesindeki yağlar alinarak yeniden gogus yapıldı fakat el ayası büyüklüğünde cok sert yağ dokusu oluştu tedavisi için ne yapabiliriz simdiden teşekkürler

 7. hocam merhaba yanlış yapılan yağ enjeksiyonu işlemi geri alınabilir elmacık kemiğinin üzerinde yapılan yağ topuz şeklinde oynuyor bu geri alınabilir mi sonuç çok kötü bana cevap yazarsanız memnun olurum

 8. merhaba benim göğüslerimde kiloma göre fazla yağ birikimi var. buradaki yağları alıp çeneme enjekte ettirebilirmiyim. ve olursa çenemdeki kalıcığı ne kadar olur ve fiyatı

 9. Hocam.merhaba benim sag yanagim soldan daha dolgun ayrica bu cenemi de etkiliyo sanki sag cenem daha gelismis gibi. Cigneme kaslarima botoks yaptirdim ama sorun duzelmedi. Yag enjeksiyonu bu sorunu cozer mi. Ciddi simetrik sorun yasiyorum bilgilendirrseniz sevinirim.

 10. Defne hnm merhaba,
  Ağrı eşiğim çok düşük. Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda yaptırdığım dudak dolgusu öncesi doktorum burunun her 2 kanadından uyuşturucu iğne yaparak üst dudağımı komple uyuşturarak bu işlemi yapmıştı, acı hissetmemiştim. 2. dudak dolgumu ise şehir dışına taşınmam sebebiyle farklı bir doktorda emla sürerek yaptırmıştım. 2. deneyimim fena halde acılıydı maalesef:( Siz de dolgu öncesi uyuşturucu iğne yapıyor musunuz?

 11. Merhabalar,
  Benim burun ameliyatı sırasında dudaklarımada kendi yağımla dolgu yağıldı işlemden 2 ay sonra dudaklarımın üstünde sivilce gibi beyaz minik yağ bezeleri oluştu bu durum geçici midir? Neden kaynaklanıyor lütfen beni aydınlatır mısınız

 12. Hocam merhaba ben iki ay arayla parantez bacak ameliyatı oldum yağ enjeksiyonu ile ilk operayon başarız olduğu için ikincisi 6 mayıs 2017 tarihinde takrarlandı. Ben doktoruma defalarca sordum ve cevap alamadım. Spor yapmaya ne zaman başlayabilirim yürüyüş ve plates ve yaptığım sporlar enjekte edilen yağların ermesine neden olurmu ben onları kasa çeviremezmiyim. çok acı çektim tekrar operasyon olmaktan çok korkuyorum.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 13. slm hocam ben konyadan yazıyorum 32 yasındayım yuzumde cok çizgi var ayrıca sgara mimi var bunu onlemek için once botox mu yaptırıyım yoksa yag mı enjekte ettiriyim tşkr ederim şimdiden

 14. merhaba defne hanım benim.sıkıntım bacaklarımda. biraz fazla kalın bunun için bir yönteminiz var mı ve bu işlem tüm bacağa uygulanabiliyor mu çünkü ben tamamen incelsin istiyorum alt bacak da dahil

  • Merhaba, sizi yada resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 15. Hocam iyi akşamlar ben 1sene önce yanaklarima ve göz altlarima liposuction sonrasi yağ enjeksiyon yaptırdım. 1 sene sonra göz altlarimda şişlik ve ufak kitleler oluştu…yazinizda okudum fazla yag enjekte edilmesi sonucunda ödem oluşabilirmiş…ne yapmam gerekir.. Teşekkür ederim

 16. Merhabalar.1 hafta önce 2.burun ameliyatımi oldum ve yüzüme yağ enjekte ettirdim.fakat yüzüm çok sis göz lerim küçük kaldı dudak kenarında ele gelen yağ kitlesi var 1 hafta geçmesine rağmen hala böyle görünmem normalmi nezaman düzelir

  • Sivilce çukurları deri içindedir, deri altında değildir, o yüzden yağ enjeksiyonu buna faydalı olmaz. Ancak yüzünüzde doku kaybı da varsa önerim yağ enjeksiyonu ve dermabrazyonun aynı seansta yapılması.

 17. Hocam yaklaşık 3 yıl önce doktorun burun ameliyatım ile kombine ısrarla yaptıgım yüze yağ enjeksiyonum beni çok rahatsız ediyor göz kapaklarım dudaklarım çenem burun ucum kenarları hepsi yağ ile doldu ve gelmiyor çok rahatsızım bu konudan hepsini çıkarmak istiyorum bu mümkün mü ve iz kalır mı artı sadece enjekte edilen yağı çıkarabiliyor musunuz eski mevcut yağa karışmadan?

  • Artık orada eski-yeni yağ ayrımı kalmamıştır. Biraz kilo almış olabilir misiniz? İsterseniz 0 533 6921598 e resim gönderin bakayım.

 18. Meraba ben henüz 22 yaşındayım fakat şuan bile 2 3 alın çizgim yerleşmiş durumda ve bu beni çok rahatsız ediyor. Uzun kaz ayaklarım var ve göz altımdaki ince çizgilerde bir süredir çok belirginleşti. Yaşım bu tip uygulamalar için çok genç buna rağmen özellikle alın çizgilerim beni çok yaşlı hissettiriyor. Göz çevresi için önerebileceğiniz bir krem var mı ve alnım için en uygun işlem ne olur? Ya da nasıl ilerlemesini önleyebiliriz?

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 19. Merhaba hocam ben 17 yaşındayım alın ve elmacık kemikleri de doğuştan çökükluk var kas kemiklerin yok kas bolgem aşırı çökük bu benim moralini çok bozuyor eğitim hayatını dahi etkiliyor kendime olan özgüvenimyok ben ne zaman olabilirim

 20. Hocam merhaba benim alnimda çökme var küçük bi yerinde sağlikla alakali bi durum degil tetkikler yaptirdim düşmeden dolayi kaynakli oraya yağ enjekte yaptirmak istiyorum fiyati ne kar olur acaba

 21. Meraba Defne Hanim 1 hafta once dudagima kndi yagimdan enjekte yaptirdim fakat siskinliklrim inmiyor her turlu masaj ve buz uygulamasi yaptigim halde cok mutsuzum ve doktorumu arayip bu yagi tekrar bnden cekmesini soyledim israrla bkle inecek diyor ordek gibi oldum aynalara bakamiyorum ne yapmam gerekiyor lutfen yardimci olurmusunuz…

 22. Slm hocam bacaklarımda çarpıklık var yağ enjeksiyonu düşünüyorum fakat bende bacaklarımda yumuşak doku romatizması var bi sorun olur mu aynı zamanda burun amaliyatı ve yüzüme yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum ikisinide tek amaliyatla olmak istiyorum çok zor geçermi ikisi birden en çokta bacaklarımı kafama takıyorum çünkü devamlı ağrım var amaliyattan sonra daha kötü olurmu yoksa iyi gelirmi şimdiden tşk ederim size

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 23. Merhabalar
  Ben birkaç gün önce kendi karın yağımdan yüz dolgusu yaptırdım.Ama yüzüm çok şişti. Bu normal midir? Çok korkuyorum inmeyecek diye

 24. merhaba, elma tip bi vücudum var, yaşım 27, boyum 1,65. kilom 61, kilolarım vücudumun üst bölgesinde toplanmış durumda, kollarım çok kalın, kombine estetik yaptırıp kollarımda ve belimde biriken yağları popoya enjekte ettirmek istiyorum, ve ayrıca basen kısmına ve üst bacağa da enjekte yapıyo musunuz birde ortalama fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Merhaba, yağ enjeksiyonu düşündüğünüz bölge neresi? Yaş, boy ve kilo bilgisi da alabilirsem sağlıklı bir cevap verebilirim.

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Net fiyat ve bilgi vereyim.

 25. Uyruk kismimda bir dikis izim var 2 kez estetik dikis atildi ve her ikisindede acildi kirisik duruyo sanki gergin dursa daha az rahatsiz edici olacak yuzdeki kirisikliklara fayda saglayan yag yontemi fayda saglarmi dikis izinin daha gergin durmasina ,dudaga yag enjeksyonu dusunuyorum dudakla kombine yapdirabilirmiyim hazir olunca tesekurler

  • Merhaba, İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. Ondan sonra hem uyluk hem dudak için net birşey söyleyebilirim.

 26. ben 7 gün önce yüze yağ enjeksiyonu yaptırdım. sol ve sağ tarfada ödem eşit değil sol taraın burna ve dudağa yakın tarafı daha sert ve şiş sağ yanak elmacık kemiğinin yujarı tarafı daha şiş ve sert bu normalmidir ve ne yapamam gerekir ayrıca antibiyotik için augmentin kullanıyum işe yarar değilmi…asimetrik yüz olmaz değilmi

 27. İyi günler. Ben 1 hafta önce yağ enjeksiyonu yaptırdım. Şuan kitle halinde elime geliyor masaj yaparak dağıtmaya çalıştım fakat dudağımda nokta şeklinde farklı renkler oluşmaya başladı. Ne yapmamı önerirsiniz bu durum kalicimidir
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bence geçicidir.

 28. Doktor hanim benim alnimda kirisikliklar var yasim henuz 20. Bu kirisikliklardan yag enjeksiyonu yontemiyle kurtulabilirmiyim ? Mantiklk biseyler duymak istiyorm bu goruntum hic hosuma gitmiyor ve bundan kurtulmak istiyorum. Yardimci olabilir misiniz ve fiyat kismi ??
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin bakayım.

 29. sayın Dr Hanım
  ben 14 gün önce vajinaya yağ enjeksiyuon yaptırmıştım fakat iltihap kaptı sağ taraf diğerinden 5 kat daha büyüdü sanki patlamak üzere 3. antibiyotiği kullanıyorum iltiap cerrahimüdale ile alınamazmı dayanacak gücüm kalmadı acıdan inanın
  teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, görmeden birşey diyemem, doktorunuz mutlaka gerekeni yapacaktır.

 30. Mrb hocan yaşım 27 bundan 7 yıl önce sağ yanağımın elmacık kemiğinin hemen alt tarafında yanak bölgesinde kist vardı ve aldırdım ameliyat yerinde iz ve çökük oluştuyağ enjekte etmek istiyorum çökük olan bölgeye,zayıf olmam vücudumdan yağ almaya engel midir ?Tşk ederim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whtasppdan resim gönderin değerlendireyim.

 31. Merhaba ben dudağıma yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Dudağa yapılan yağ enjeksiyonu yaşlanmayla birlikte ileriki yaşlarda problem oluşturur mu?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, çok fazla yapılmazsa oluşturmaz.

 32. Merhaba ben 8 gün önce vajinaya yağ enjeksiyon yaptırdım fakat sağ kısımın içindeki yağ aşırı sert çok sancıyor ğeçmiyor. Dr normal dedi değil öldüm acıdan
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, geçmeyenini görmedim.

 33. merhaba hocam. yağın % 40 ı tamamen mi kalıcı oluyor ?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bu oran ortalama olarak verilmiştir. Kişisel olarak değişkenlik gösterir.

 34. Hocam merhaba,
  Yüze yapılan yag enjeksiyonu ile kok hucreden zengin yag enjeksiyonu aynı şey midir? Birisinde yüzde aşırı bir reaksiyon oluyor.Kok hücreden zengin olan işlem de diğeri gibi mi?Arasirıda nasıl bir fark var ve işlem sonrası iyileşme süreleri nasıl? Bu konuda bilginizi rica ediyorum. Sevgiler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, ikisinin de uygulama şekli aynı. Bu nedenle aralarında şişlik açısından bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ancak kök hücreden zengin olanda kalıcılık daha fazladır. Kök hücrelerin ayrıştırılması için extra ekipman gerektiğinden haliyle ücreti de daha fazladır. Detaylı bilgi için 05336921598 den beni arayabilirsiniz.

 35. Mrb ben ışik dolgusu yaptırmak istiyorum bu elmcık kemiğinede etkisi olurmu yani biraz havaya doğru kalkarmı
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whtasappdan resim gönderin bakayım.

 36. Merhaba hocam,
  25 yasındayım ve yaklasık 3 ay kadar önce yanak bölgesinde yüzeysel olan 3 tane ben aldırdım fakat sonrasında cicek izi gibi hafif cukurluk olustu. Doktorum bunun normal oldugunu ve zamanla toparlayacagını söyledi. Fakat 3 ay gecmesine ragmen herhangi bir degişme yok ve bu yüzden de dolgu yaptırmayı düşünüyorum. Fakat dolguların kalıcılık süresinin 6-12 ay arası oldugunu ögrendim bu yüzden de yag enjeksiyonunu düşünmekteyim. Benim durumumda kalıcı,gecici dolgu ve ya yag enjeksiyonundan hangisini önerirsiniz? Kalıcı dolgunun yüzde zararlı reaksiyona sebebiyet verebilecegini duydugum için bazı endişelerim var.Su an yurtdısında yasadıgım için işlemi yaptırmadan önce arastırmak istiyorum. Eger bu konuda beni bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, bence 6 ay geçsin, 1 yıl geçse daha iyi. Ondan sonra hala çukurluk varsa dolgu veya yağ enjeksiyonu yapılabilir. Yağ enjeksiyonu 2-3 yıl kalıcıdır ama kişisel faktörler de etkili. Kalıcı dolgu önermem. Bana 0090 533 6921598 den resim gönderin birde öyle bakayım.

 37. Merhaba
  Ben Hulya , bundan 1 yıl once ve 3 yıl oncede 2 kez tüp mide amalıyati oldum ilkinde fazla kilo veremedim verdigim kiloları geri aldım fakat orantılı kilo veremedim bacaklarım çok zayıfladı ve kollarmin dirsekten aşağısı ellerim de yağ azalması oldu . Karnım neredeyse dürüyor sarkmalarım var estetik olucam fakat ben üst bacaklarımın çok ince olmasını istemiyorum artı popomda eridi sormak istediğim bu karnımdan alınan yağlar popo iç bacak el ve kollar ıcın kullanilirmi kalıcılığı nekadar olur .. Yasım 44
  Teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak muayeneye gelin, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 05336921598 e resim gönderin bakayım.

 38. Merhaba benim yüzümün sol tarafi sag tarafina göre biraz daha asagida ve çöktü ve yaklasik 2-3 yıldır böyle sebebi nedir acaba fazla kilo alıp vermiyorum ama
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e resim gönderin bakayım.

SORU SOR