Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu - 3.9 out of 5 based on 12 votes

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yüz ve vücudun çeşitli yerlerinde dolgunluk sağlamak için o bölgelere yağ enjekte edilmesidir. Yanaklar, alın, yanak-dudak çizgisi, dudaklar, çene ucu, kalça ve bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir. 

Yağ enjeksiyonu için yağ nerelerden alınır?

Yağlar özel liposuction enjektörleri ile genellikle karından alınır. Bel ve kalça bölgeleri de sık olarak yağ alınımı yapılan bölgelerdendir. Liposuction planlanan kişilerin kol ve bacaklarından alınan yağlar ve hatta göz kapağı estetiği yapılan hastaların gözaltı torbalarından alınan yağlar da yağ enjeksiyonu için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazen genel anestezi altında yapılan bir cerrahi girişiminin bir safhası da olabilir. Örneğin yüz germe işlemi esnasında yanakların da yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılması gibi… Alınan yağlar özel bazı işlemlerden geçirilerek (yıkama, santrifuj) tranfer yapılacak bölgeye uygun bir enjektöre aktarılarak yeni yerlerine enjekte edilir. Bu işlemler herhangi bir kesi yapılmadığından iz bırakmaz. 

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarı yaşar ise yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. 

Yağ enjeksiyonunun hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerin kullanıldığı dolgunlaştırma işlemlerinden üstünlüğünün nedeni de budur. Yağ hücrelerinin hangi oranda canlı kalacağı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir.

Aktarılan yağların ortalama %40 ı 6 ay sonra kalıcılığını sürdürebilmektedir Bu yüzden bazı durumlarda yağ enjeksiyonunun tekrarı gerekebilir. Hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır. Örneğin yanak bölgesinde yağ enjeksiyonu daha başarılı olurken, bacak gibi hareketli alanlarda daha az başarılı olabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu en sık hangi bölgelere yapılır ?

Yağ enjeksiyonunun en sık uygulandığı bölge yüzdür.

Dudakları kalınlaştırmak, ağız kenarındaki derin kırışıklıkları doldurarak yok etmek, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak hatta alt çeneyi biraz büyütmek amacı ile bir miktar yağ verilebilir

Hatta prova amaçlı daha sonra yapılacak cerrahi girişimin öncesinde de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Örneğin, elmacık kemikleri çok belirsiz olan hastalarda yağ enjeksiyonu ile elde edilebilecek sonuç önceden prova edilir. Sonuç tatmin edici bulunursa yağlar bir süre sonra biraz eriyeceğinden aynı dolgunluğu sağlamak amacıyla kalıcı bir çözüm olarak bölgeye implant uygulanır.

Yağlar kalçaların şeklini düzeltmek, daha önce yapılmış ve çöküklüklere sebep olmuş liposuction deformitelerini düzeltmek amacıyla da sıkça kullanılır Bazı kazalardan sonra oluşan çöküntüler yağ enjeksiyonu ile başarı ile doldurulabilir.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu yaklaşık 30-60 dakika sürer. Lokal anestezi altında yapılsa da ameliyathane ortamında yapılmasında fayda vardır. Böylelikle sakinleştirici ilaçlar kullanılarak hastanın konforu arttırılabilir. Ayrıca ne kadar basit bir yöntem olarak görülse de bir çok aşamadan oluştuğu için ortamın tam anlamıyla steril olması gereklidir. 

Yağ hücreleri depolanabilir mi?


Yağ uygulamasında artan yağlar steril tüpler içinde uygun soğutma ortamında depolanabilir. Tekrar enjekte edilebilir. Tekrar yağ alım zahmetinin olmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmesine rağmen, ben yağların taze olarak alınıp kullanılmasından yanayım. Yağların buzdolabı yerine kişinin vücudunda kalmasından yanayım. Kanımca bu tip işlemler yağ enjeksiyonunun başarısını düşürür ve enfeksiyon ihtimalini arttırır.

İşlem öncesi nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem öncesinde 10 gün süreyle aspirin gibi kan sulandırıcı ajanlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka doktora bildirilmelidir.

Hastanede kalış süresi ne kadardır ?

Yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede yatış işlemi gerektirmeyen müdahale olup hasta aynı gün, işlemden birkaç saat, sonra evine gidebilir.

Ameliyat sonrası neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir?

Yağ enjeksiyonu işlemi biter bitmez uygulama bölgesinde şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulaması jeller veya içi buz dolu torbalar yardımıyla yapılır. Genellikle saat başı 15 dakikada bir o bölgeye dolaştırılarak uygulanır.

İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, uygulama bölgesinde yağ enjeksiyonu miktarının ötesinde bir şişlik beklenir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Ancak dudak bölgesine yapılan enjeksiyonlarda süre uzayabilir ve şişlik bazen aşırı miktarlarda olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendiricili krem sürülebilir. 4.-5. günden sonrada uygulama bölgesine hafif bir masaj yapılması şişliklerin dağılmasına yardımcı olur. Şişliği artırması nedeniyle aşırı sıcaktan ve buhardan kaçınmak gereklidir.

Yağ enjeksiyonu, ilk birkaç gün dışında, genel olarak insanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda bir rahatsızlık vermez. İlk iki gün ödemin fazlalığı ve bazı alanlarda oluşabilecek morluklar nedeniyle daha çok dinlenerek geçirilmelidir.

Yağ enjeksiyonu için giriş noktalarına konulan küçük bantlar işlemden birkaç saat sonra ya da ertesi günü alınabilir. Koruyucu amaçla antibiyotik kullanımı önerilir. Bu süre yaklaşık 5 gündür.

İşlemden sonra erken dönemde yüzün ya da enjeksiyon alanının görüntüsünü sadece verilen yağ oluşturmaz. Ayrıca her ne kadar küçük olsa da, cerrahi bir müdahale gerçekleştiği için o bölgede bir ödemin gelişmesi normaldir. Bu ödemle yağ enjeksiyonunu birbirine karıştırmamak gerekir. Ödem ameliyattan sonraki günlerde hızlı bir şekilde dağılır, zamanla azalır ve kaybolur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan doku büyütmesi işlemi ise kalıcı bir yöntemdir. 

Yağ enjeksiyonununda çıkabilecek sorunlar nelerdir?

 • Alınan tedbirler ile oluşma olasılığı düşükte olsa her cerrahi girişimde görülebilen enfeksiyon riski yağ enjeksiyonunda da mevcuttur. Enfeksiyon bulguları işlem bölgesinde kızarıklık, ağrıda artış, aşırı hassasiyet, vücut ısısında yükselme şeklindedir. Uygun antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon tedavi edilebilir.
 • Yağların bir kısmı belli bir süre sonra erir bu nedenle dolgunluk kaybı olur. O zaman işlem tekrar edilebilir. Yağlar homojen olarak dağıldığı için yağlardaki erime de homojen olur. Asimetri oluşumu çok nadirdir.
 • Uygulama bölgesinde uyuşukluk veya aşırı hassasiyet nadiren karşımıza çıkabilecek bir sorundur. Bölgenin masajlarla yumuşatılması, duyunun daha çabuk bir şekilde düzelmesine yardımcı olabilir.
 • Çok yüzeysel yapılan yağ enjeksiyonlarında işlem bölgesinde bir renk değişikliği karşımıza çıkabilir. Bu durumun düzeltilmesi son derece güçtür. Bu nedenle tekrarlayan ve yüzeye çok yakın enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.
 • Son derece nadir olmakla birlikte belirli bir noktaya aşırı yağ verilmesi ve yağın düzgün bir şekilde enjekte edilememesi durumunda, yağın gruplar halinde ele gelen kitlelere dönüşmesi söz konusu olabilir. Göz kapağı gibi derinin çok ince olduğu alanlarda bu durumla daha sık karşılaşılır. Tedavisi ise masaj ve doku ödemini azaltan ilaçların kullanımıdır. 

Yağ enjeksiyonu fiyatları 

Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi ve ön görüşme için lütfen bizi arayın.

 yağ enjeksiyonu dudak dolgu ve yüz dolgu enjeksiyonu yanak ve dudak dolgunlaştırma kırışıklık giderme yanak çöküntüsü 

35 yorum

 • Yorum Linki ezgi ezgi 18 May 2016

  Merhaba ben 21 yaşındayım yüzümde yağ olmadığından dolayı doktara başvurdum kalça bölgesinden yağ alıp enjekte edileceği söylendi fakat benim bacaklarımda da fazla yağlanma var bacaklardan yağ alınamayacağı söylendi ayrıca alınacak yağların kalıcı olmasını istiyorum alınacak yağ kalıcı olur mu bi tehlikesi var mı ilk kez böyle birşey yaptığım için aklımda birçok soru ve korku var bi tehlikesi olur mu
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, 05336921598 e whatsappdan yüzünüzün ve bacaklarınızın resmini gönderin. Boy ve kilonuzu da yazın. Yada İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak gelin bakalım.

 • Yorum Linki Gzm Gzm 17 May 2016

  Merhaba, ben 3 yıl once burun ameliyati olmustum fakat sol uç kısmım sag uç kısmımdan çok az çökük duruyor. Sag uc tarafin hacmi cok guzel sol uc az bir sey hacmini kaybetmis gibi sag uc ile esitlemek istiyorum yag enjeksiyonuyla bu mümkünmüdür?
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin bakayım.

 • Yorum Linki serpil serpil 15 May 2016

  Mrb ben 24 yaşındayım bacaklarima yağ enjekte ettrmk istiyorum alt bacaklarim çok ince ve çarpık hiç bir istedgm kiyafeti giyemyrm yağ enjeksiyonu n ucretini öğrenebilirmiyim acaba rica etsem
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, istanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz. Yada 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki Sibel Sibel 14 May 2016

  Merhaba..1.5 ay önce yüzüme yağ enjekte edildi burun ameliyatı sırasında.fakat çok mutsuzum.zira tek gözümün altı hala şiş ve göz altımda küçük topraklar var.masaj yapıyorum çok hafif indi..korkum böyle kalması.yanaklarım hala şiş..geçme süresi tam ne kadar yoksa uzun süre şiş yanaklımı kalacağım.yaptırdığıma pişman oldum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, yağ enjeksiyonu sonrası bazen şişliklerin tam geçmesi 6 aya kadar uzayabiliyor. Biraz sabredin.

 • Yorum Linki SMR SMR 04 May 2016

  Merhaba Defne hanim, benim ic bacaklarimda fazlasiyla yag var. Bunlari aldirip popoma enjekte ettirmek istiyorum. Sadece yuze mi uguluyorsunuz yoksa diger bolgelere de yapabilirmisiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba, yağ alınacak bölge ve yağ enjeksiyonu yapılacak bölge uygun olmak koşuluyla heryere uygulama yapılabilir. Tabi yağ miktarı da yeterli olmalıdır. Siz İstanbuldaysanız 02122967878 den randevu alarak gelin görüşelim. Değilseniz 05336921598 e whatsappdan ilgili bölgelerin resmini gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki Bahar Bahar 23 Nisan 2016

  Merhabalar defne hanım ben elli yaşında bir bayanım kalçalarıma ve bacaklarıma ve bacaklarıma yağ enjekte etmek istiyorum ne kadar kalıcı oluyor teşekkür ederim
  Op. Dr. Defne Erkara:
  Merhaba Bahar Hanım, bahsettiğiniz bölgelerin resmini whatsappdan 05336921598 e gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki ASLI ASLI 13 Nisan 2016

  Defne Hanım Merhaba ben göğsüme yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum.. Ne kadarı kalıcı oluyor.
  Ve ayrıca bu işlem sonrası lippofilling etkili krem ve yağlar var ( Actibreast krem veya bonviva yağı gibi)
  Bunları kullanmak enjekte edilen yağ üzerinde daha fazla etki sağlar mı? Teşekkürler..
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yeterli büyüklükte meme volümü sağlamaz. Kalıcı da değil. Ayrıca bahsettiğinizi kremlerin de pozitif etkisi olacağını düşünmüyorum.

 • Yorum Linki Hazal Hazal 08 Nisan 2016

  Meraba ben 17 yasindayim ve roacuttane tedavisi gördüm yaklaşık 6 ay önce tedavim bitti ama yüzümde cukurlar kaldı yanak bolgelerimde bu tedaviyle cukurlardan kurtulabilirmiyimm? Lütfen yardım edin çok dert ediyorum::(
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, yağ enjeksiyonu yüzdeki yüzeyel çukurları doldurmakta yetersiz kalır. Derin çukurları doldurmak içindir.

 • Yorum Linki Hüsran Hüsran 20 Mart 2016

  Bacaklarımın çok ince kalınlaştırmak için kendi yağımla dolgu yaptırdım ama çok yetersiz kaldı.aquafilling dolgu yaptırmak istiyorum ama yan etkisi çok fazla olabilir diye yapmak istemedi dr um. Aquafilling dolgu hakkında sizin düşünceniz ne hocam? Teşekkürler
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, aquafilling bacak veya popoda kullanımında çok sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Ama yağ enjeksiyonunu tercih ederim.

 • Yorum Linki funda zümbül funda zümbül 18 Mart 2016

  Merhaba;
  Benim çenem bir miktar geride. Bunun için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum.
  Fiyat ve uygunluğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, resim gönderin bakayım.

 • Yorum Linki Sezgin Sezgin 19 Şubat 2016

  Merhaba hocam. adım sezgin 19 yaşındayım yaklaşık 4 yıl önce bir diyet yapmıştım ve yüzüm çok kötü şekilde çòktü. Şuan kiloluyum ama yüzüm hem zayıf hem de sarkık nasıl bir uygulama gerekiyor teşekkürler.
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 0 533 6921598 e whatsappdan yüzünüzün resmini gönderin değerlendireyim.

 • Yorum Linki Kübra Kübra 10 Şubat 2016

  Merhaba.
  Benim vücudum zayıf olmasına rağmen yanaklarım şişkin ve bunu fazlaca kafaya takıyorum.
  Yanak yağ alımı yapıyor musunuz.
  Kalıcı oluyor mu ?
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, öyle bir şey yapmıyorum.

 • Yorum Linki Yasemin Yasemin 04 Şubat 2016

  Mrb ben ve kuzenim biz yanaklarında yağ enjekte yapmak istiyoruz fiyat öğrenmek istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 05336921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim

 • Yorum Linki hanifi hanifi 02 Şubat 2016

  Merhabe hocam yüzümde açık derin gozenekler var birkez prp ve dermaroller yaptırdım ama hiç bir etki göstermedi
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin yada 02122967878 den randevu alarak gelin değerlendireyim

 • Yorum Linki gaye gaye 28 Ocak 2016

  merhaba.6 ay önce meme küçültme ameliyatı oldum.6 ay süren ve hala devam eden yağ nekrozu komplikasyonu yaşıyorum.düzelip 3 ay geçtikten sonra karından alınan yağları göğsümdeki eriyip çukur kalan yerlere konulacakmış.sonuç doğru olurmu sizce.zor vebaşarılı bir işlemim
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, meme şeklinde sorun yoksa yağ enjeksiyonu faydalı olur. Şekil çok bozuk ve izler kötüyse belki ikinci bir meme toplama işlemi gerekebilir. Kolay bir işlem, başarı ihtimali çok yüksek. Geçmiş olsun.

 • Yorum Linki tuana tuana 26 Ocak 2016

  Merhaba Defne hanım, ben 1 ay önce elmacik kemiklerime yağ enjeksiyonu yaptırdım. Sonucu pek beğenmedim. Şimdi bunları aldırmak veya eritmek istiyorum. Bunun bir yolu var mı, bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, günde 2 kez başka birine bastırarak masaj yaptırırsanız yağlar daha düzgün bir görünüm alabilir. Zamanla bir kısım yağ dokusu eriyeceğinden şikayetlerinizin de azalacağını söyleyebilirim. Bu yağı aldırmak yarardan çok zarar verir. Eritmek için kimyasal bir yöntem yok.

 • Yorum Linki Sude Sude 17 Ocak 2016

  Merhaba. Adım sude. Henüz 13 yaşındayım. Benim kaşımda bir yağ bezesi var. Yağ bezesini aldırmak için gidince kaşımın üstünde olduğu için bezenin damarlarla bütünleşmiş olabileceğini ve aldırırsam gözümün tam kapanamayacağını söyledi doktor. Ama ilerleyen yaşlarda aldırırsam oraya bir yağ nakli yapılabileceğinden bahsetti. Acaba kaç yaşında o bölgeye yağ nakli yapılabilir ?
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, bana bahsettiğin yağ bezesinin resmini 0 533 6921598 e whatsappdan gönder bakayım.

 • Yorum Linki Gül Gül 16 Ocak 2016

  Ben 6 Ay önce yüzüme yag enjekte ettirdim fakak begenmedim geri dönüsü olabilir mi
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba
  Düzenli yüz masajı yaparsanız eriyebilir. Aşağıdaki whatsapp numarasına yüzünüzün önden ve her iki yandan fotosunu atın değerlendirme yapabilirim.

 • Yorum Linki şule şule 01 Ocak 2016

  merhaba ben yanagımdan ben aldırdım işlem sonrası küçük bir çöküntü oluştu bunu doldurmamız mümkün mü acaba
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, 05336921598 e resim gönderin değerlendireyim

 • Yorum Linki Erkan Erkan 29 Aralık 2015

  Merhaba ben 18 yaşında bir erkeğim anlımın geride olması gözümün burnumun yapısını değiştiriyor bunun için yağ enjeksiyonu uygun görülüyor peki bu yağ enjeksiyonu alın için işe yarar mı
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, 18 yaşını bitirdiyseniz olabilir. 0 533 6921598 e resim gönderin bakayım

 • Yorum Linki Bilgay Bilgay 24 Aralık 2015

  Merhabalar. Benim ust dudagim ozellikle ck ince sigarada kullanmiyorum.kendi yagimla buyutmek istiyrm fakat yaglar toplnir sekilsiz olur diye korkuyorum kendi yagimla mi buyutmeliyim yoksa maddeyle mi bilemiyrm siz hangisini onerirsiniz?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba
  Üst dudak çizgilerinde ince elastikiyeti olan dolular en iyi sonucu veriyor. İstanbul'daysanız aşağıdaki numaradan randevu alarak gelin görüşelim. Ya da aşağıdaki cep numarasına dudağınızın fotosunu atın değerlendirme yapayım.

 • Yorum Linki MESUT MESUT 21 Aralık 2015

  Merhaba, Defne Hanım Yağ Enjeksiyonunda APC20 denilen bir madde kullanılırsa daha iyi sonuçlar verdigi söyleniyor bi bilginiz varmı? İyi günler.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, daha önce böyle birşey duymadım. Yanlış yazmış olabilir misiniz bilemiyorum.

 • Yorum Linki Mesut Mesut 16 Aralık 2015

  Yağ enjeksiyonu sonrasında yağ alınan bölgenin sarılmasında bi fayda varmıdır. Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, korse tarzı birşey giyerseniz iyi olur. İyi akşamlar.

 • Yorum Linki Murat Murat 28 Kasım 2015

  Merhaba Defne Hanım, benim alın kısmında belirgin ve çükük bi ameliyat izi kalmış.Bu iz tekrar ameliyatla düzeltilebilir mi veya yağ enjeksiyonu mu daha iyi gelir.Teşekkürler..
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim, iyi günler.

 • Yorum Linki Seda M Seda M 12 Kasım 2015

  Merhaba Defne hanım, benim problemim yanaklarımla ilgili. Önden bakıldığında çok belli olmasa da yandan dümdüz gözüken yanaklarım var. Küçüklüğümden beri elmacık kemikleri dolgun olanlara hayranlıkla bakardım bu ilgim daha da büyümeye başladı. Forumlarda okuduğum kadarıyla yağ enjeksiyonu bir sure sonra aşağıya kayabiliyor veya iki yanak orantısız şekilde eriyebiliyormuş. Çok istememe rağmen bunları öğrenince soğudum diyebilirim. Hem 3-4 yıl kalıcı olacak, hem de abartısız doğal duracak enjeksiyon yapılabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba, kalın dolgulardan yapabiliriz. Ama onlar da en fazla 2 yıl gider. Dolgu erimeden biraz daha üzerine ekleme yaparsak daha uzun süre gider. Hatta bir kaç uygulamadan sonra bir kısmı kalıcı olabilir. 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz. İyi akşamlar.

 • Yorum Linki Pelin kaya Pelin kaya 06 Kasım 2015

  Merhaba, defne hanım benim yanaklarım çok çökük suratım cok zayıf duruyor. Bunun için nasıl bir uygulama yaptırabilirim tesekkurler
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,kaç yaşındasınız,boy-kilo kaç? 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderirseniz değerlendirme yaparım,iyi akşamlar

 • Yorum Linki ferhat ferhat 04 Kasım 2015

  ben 22 yaşındayım alın ve yanağımda yağ kaybıyla oluşan sarkma ve çizgiler var.fiyat ne olur? birde yaşıma göre kalıcı mıdır?şimdiden teşekkürler...
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderin değerlendireyim,iyi akşamlar.

 • Yorum Linki Elif Elif 01 Kasım 2015

  Burnumda çok minik bir çöküklük var burun kökü kısmında, ameliyatlık bir şey değil kesinlikle ama benim gözüme batıyor biraz. Orayı doldurmak istiyorum, hyaluronik asit ile dolgu yaptırmayı düşündüm fakat kalıcı olmaması nedeniyle vazgeçtim. Burnumdaki çöküklüğe yağ enjeksiyonu ile dolgu yapılması mümkün müdür? Yapılırsa dolgu kalıcı olur mu veya kalıcık süresi ne kadardır? Sürekli yaptırmak zorunda mıyım yani :( Riskleri var mıdır? (alerji vs), beğenmezsem geri dönüşü olabilir mi? Dolgu yaptırdığım belli olur mu (yapay bir görünüm şişlik vs olur mu). şimdiden teşekkür ederim, umarım cevap verirsiniz. Bir de son olarak hyaluronik asit mi yoksa yağ enjeksiyonu mu daha mantıklı burnum için?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba, çukurun derinliğini görebilmem için fotoğraf görmem gerek. 0 533 6921598 e whatsapp dan yüzünüzün resmini gönderin değerlendireyim. Ya da daha iyisi İstanbuldaysanız 0 212 2967878'den randevu alarak görüşmeye gelin, iyi akşamlar.

 • Yorum Linki Gökce Gökce 17 Ekim 2015

  Iyi gunler ben kalici dudaga tag enjeksiyonun fiyatlarini ögrenmek istiyorum ? Yurt disinda yasiyorum ve mersine tatile gelecem, ve gelmeden önce ögrenmek istiyorum zaman almak kolaymi? Uzun surermi? Ve fiyat nedir? Benim ust dudagim cok ince?! Tskler
  Op.Dr.Defne Erkara : Merhaba,0090 533 6921598 e whatsapp dan fotoğraf gönderin değerlendirme ve bilgilendirme yapayım sevgiler

 • Yorum Linki Banu ceylan Banu ceylan 10 Ekim 2015

  Merhaba Defne hanım,
  47 yaşındayım 5 ay önce şakak, yanak ve gözaltı ile yanak birleşim yerindeki oluklu bölgeye çökmelerden dolayı hyaluronik asit dolgu yapıldı ancak kısa sürede şakak ve olukların oldugu bölge eskiye döndü. Sorum şu olcak; hyaluronic asit üzerine yağ enjeksiyonu yapılır mı? Üzerinden belli bir süre geçmesi gerekirmi?
  Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,resimlerinizi görürsem sizi daha iyi değerlendirebilirim.0 533 6921598 e whatsapp dan gönderebilirsiniz.Dolgu ile yağ enjeksiyonu birarada bile yapılabilir.Beklemeye gerek yok.sevgiler

 • Yorum Linki fatma fatma 13 Eylül 2015

  Ben fatma arslan 40yasindayim 2yil once 15gun araligiyla prp yaptirip daha sonra yilda bikez tekrarliyorum gecen yil 3seans fraksiyonel lazer yapyirdim busenede 5seans mezotrapi yaptirdim kuru ve hassas cildim var dudak kenarinda ve almnimda ince cizgilerim var bu islemlerle gitmedi ben bu islemlerle daha dolgun daha cokuntusuz olacagini sandim olmadi bu arada yuzumde kirisiklik yok yag enjeksini dusumuyom nedersiniz fiyatida ogrenebilirmiyim
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,Görmeden birşey söylemem mümkün değil.iİstanbuldaysanız buyrun gelin görüşelim.Görüşmelerim ücretsiz 0 212 2967878 den randevu alabilirisniz.İstanbul dışındaysanız 0 533 6921598 e whatsapp dan resim gönderebilirsiniz,iyi akşamlar.

 • Yorum Linki hakan hakan 02 Eylül 2015

  Merhaba,ergenlik sivilcelerim yüzünden suratım çukur ve tümseklerle dolu bir tarla gibi.Sivilceler geçti ancak sürülmüş tarla görünümü kaldı.Yağ enjeksiyonu veya başka bir yöntemle düzeltilebilir mi?
  Op.Dr.Defne Erkara :
  Merhaba,sivilce izlerini düzeltmek için bir çok yöntem var.Hiç biri tek başına ne yazıkki tam düzelme sağlamıyor.Benim önerim iki işlemin kombinasyonu.Birincisi çukurların dolgu ya da yağ ile doldurulması,bazı çukurların küçük cerrahi girişimle çıkarılıp kapatılması ve derinin üst tabakasının dermapen ile inceltilmesi.Böylece girinti çıkıntılar biraz olsun kapanır.İyi günler

 • Yorum Linki Zeynep Zeynep 12 Temmuz 2015

  Merhaba ben yanagımda yağ erimesi olduğundan dolayı ameliyat oldum yağ enjekte edildi fakat kalıcı olmadı bir süre sonra yine erime oldu bunun kalıcılığı varmı

  Op.Dr.Defne Erkara cevap:
  Merhaba,bir kaç kere yaptırınca zamanla kalıcı olur iyi günler

 • Yorum Linki taha taha 11 Temmuz 2015

  Merhaba ben daha önce 2 kere ameliyat olmuştu karın bölgesinden ve kalbimden ameliyat olmuştum. kalp ameliyetından sonra estetik ameliyat olmuştum fakat iz yine kaldı . ama karın bölgesinde ameliyat izi 26 senedir duruyor . ve de derin bir iz . yağ enjeksiyonu ile bu derin izler kapatılabilir mi ? eğer böyle bir şey mümkünse daha sonra dövme yaptırmak istiyorum. ameliyat ücretleriniz ne kadardır acaba?

  Op.Dr.Defne Erkara cevap: Merhaba,buradan maille veya whatsapp ile resim gönderin değerlendireyim iyi günler tel:0 533 6921598

 • Yorum Linki Eda Eda 26 Haziran 2015

  Merhaba ben 24 yasinda bir kizim cenemin onde oldugunu dusundugum ve kulak bitimim ile yanak aramda bir mesafe olmasi sebebi ile çene cerrahina basvurdum fakat bana ameliyatlik herhangi bir sorunun olmadigini cok zayif oldugum icin bu denli uzun bir gorunume sahip oldugunu soyledi. Gercektende ciddi bir kilo.kaybi yasadim. Botoks yada yag enjeksiyonu yontemi ile.daha yuvarlak hatlara daha yumusak bir ifadeye kavusabilir miyim? Kilo alma konusunda da yardim ve desteklere baslayacagim.

  Op.Dr.Defne Erkara cevap: Merhaba,yüzünüzün önden ve her iki yandan resmini gönderirseniz değerlendirme yapabilirim tel 0 533 6921598 whatsapp veya mail yolu olabilir iyi günler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.