1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 48 Kişi oy verdi Ortalama puan: 3,88.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Kapağı Ameliyati

göz kapağı ameliyatı

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzü bir bütün olarak düşünmek gerekir. 30’lu yaşlarda alın ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme başlar. Bu durum üst göz kapağı derisinde bollaşma ile kendini belli eder. 50’li yaşlarda üst göz kapağındaki kasların incelmesi ile hem derideki bolluk daha da artar hem de göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme olur. Bu doğal süreç aileden alınan bazı özelliklere bağlı olarak bazı kişilerde daha erken yaşlarda belirginleşmeye başlar. Örneğin kaşları gençlikten beri daha düşük pozisyonda olan hastalar.

 Alt göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Nasıl üst göz kapağındaki yaşlanma belirtileri alındaki yaşlanma ile ilişkili ise alt göz kapağındaki yaşlanma belirtileri de yanaklar ile ilişkilidir. 40’lı yaşlarda yanaktaki yağ dokusu yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durum alt göz kapağı altında hale şeklinde çöküntü ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde belirginleşme ile kendini belli eder. Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresi kazayağı dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. 50’li yaşlarda alt göz kapağı kaslarının da zayıflamasıyla göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinden daha belirgin hale gelirler.

göz kapağı sarkmasıAmeliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Ameliyattan önce bir hafta süreyle aspirin ve benzeri ilaçları kullanmayınız. Aynı şekilde yeşil çay gibi bitkisel çayların ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğuna inanıldığı için, bunların da ameliyattan önce bir hafta süreyle alınmamasında yarar vardır. Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski arttıran durumlardır. Eğer bu kronik rahatsızlıklardan birine sahipseniz doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirin.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir. Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir. Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 1 saati geçmez. Çıkarılacak deri ve kas miktarına hasta otururken yapılan çizim ile karar verilir. Çoğunlukla uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgisinde gizlenecek bir çizgiye neden olacak şekilde yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Fakat bazı vakalarda iç ve orta kısımda mevcut olan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir. Bu nedenle çok az miktarda onların da küçültülmesi cerrahi olarak yapılır.

 Alt göz kapağı ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile birlikte değerlendirmek gerekir. Çoğunlukla 40’lı yaşlar sonrası yanak dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir. Bu işlem sonrası hala alt göz kapağı derisinde bollaşma ve alt göz kapağı yağ yastıkçıklarında belirginlik mevcut ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt göz kapağı ameliyatında neler yapılır ?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılması göz altında oluşan çöküntünün düzeltilmesinde yardımcı olur. Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de eklenir. Deri ve kas bolluğu uzaklaştırıldıktan sonra kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılır. Bu da yağ yastıkçıklarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği genellikle orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığı için genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyiz ?

İşlem bittiği zaman göz kapaklarını örten bantlar olacaktır. Bunlar görmenizi engellemez. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder. 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Erken dönemde arnika krem başlanması morlukların daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde sızıntı, hafif kanamalar görülebilir. Efor, öksürme, hapşırma bu şikâyetleri artırır.

İşlem sonrası dinlenirken birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin daha az olmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ilk günlerde, göz çevresinde gerginlik, batma, yanma şeklinde şikâyetler olabilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikâyetler giderilebilir.

İşlem sonrası 3. günden itibaren göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve aktiviteler arttırılabilir. İşlem sonrası 5. günde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bir 5 gün daha kalmak üzere göz kenarına ufak bir bant daha konulabilir. Aynı gün göz çevresinin yıkanmasına ve göz kapaklarına nemlendirici uygulanmasına izin verilir. Bu işlemleri yaparken özenli olunmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Göz çevresindeki bantlar ve dikişler alındığı zaman, sararmaya başlamış mor alan ve sınırlı bir şişlik doğaldır. Bunlar gün geçtikçe azalır ve hafif makyajla gizlenebilir. İşlem sonrası ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır,

İşlem sonrası ilk haftalarda, sabahları uyanıldığında gözlerin şişmiş olması son derece sık rastlanan bir durumdur. Gün içinde bu şişlik giderek azalır. İlk haftalarda rüzgâr ve güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik, batma ve sulanma olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden faydalanılabilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Üst göz kapağı kıvrımında, alt göz kapağında, kirpiklerin altında, ince, pembe bir çizgi ilk haftalarda dikkati çekebilir. Göz köşesinde ise bu durum bazı olgularda daha uzun süreyle devam edebilir. Göz kapağı derisi çok ince olduğundan deride oluşacak izi 1 yıldan sonra ayırt etmek oldukça güçtür. Yine bazı olgularda göz dış kenarının kas askısı ile asılması gereken durumlarda, ilk hafta daha belirgin olmak üzere, gözler çekik görülebilir. Bu durum her geçen gün azalır.

 Göz kapağı ameliyatının riskleri nelerdir ?

 • Seyrek olmakla birlikte, göz kapağı ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama problemi ile karşılaşılabilinir. Operasyon sonrasında kanama olursa, acil drenaj tedavisi gerekebilir. Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun on gün öncesinden, aspirin veya antiinflamatuar ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon sırasında ya da sonrasında kanamaya neden olabilir. Göz kapakları altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz (skar) kalmasına neden olabilir.
 • Bu ameliyat sonrasında enfeksiyon genellikle beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, uygun antibiyotik tedavisi ile sorun çözülebilir.
 • Blefaroplasti sonrasında körlük, son derece az bir ihtimaldir. Ancak cerrahi sırasında veya cerrahi sonrasında göz içine kanama buna neden olabilir. Erken teşhis ve drenaj ile bu sorunun üstesinden gelinebilinir.
 • En korkulan ve nispeten sık görülen komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme (ektropiyon ) olmasıdır. Bu olasılık ikinci kez ameliyat olan hastalarda artar. Sorun genellikle göz derisinin gereğinden fazla alınmasıdır ve tedavisi de eksik derilerin yerine konmasıdır. Bunun için üst göz kapağından deri almak gerekebilir.
 • Yaşlanma, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak göz kapağının görüntüsünde değişikler olabilir. Blefaroplasti ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da göz kapağı bölgesinin gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Blefaroplasti ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları için bizi arayınız. 0 212 2967878

816 YORUMLAR

 1. Hocam, yaklaşık 6 ay önce göz kapağı düşüklüğünden dolayı ameliyat oldum bir de katlantı çizgisi oluşturuldu ancak şişlik tam olarak geçmedi ne yapmalıyım?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba yaşım 36 doktor hanım. Üst Göz kapağı ameliyati oldum 15 gün oldu. Sol gözüm sağ gözümden daha kapali duruyor. Biraz daha şiş ve iki gözümün dikişleri aynı hizalı değil. Yanı Göz kapağı çizgisi ile kirpik arasındaki mesafe eşit değil. Tek gözüm küçük görünüyor. Zamanla düzelir mi bilmiyorum ama ikinci operasyona gerek olurmu. Yada tekrar ameliyat olurmu aynı göz

 3. Merhaba hocam,
  18 gun once goz kapaklarındaki deri fazlalığını aldırdım lakin dikis yerlerim sertlesti ve kabardı bu geçici bir durum mu?(Sanki dikislerimin altinda tel varmis onu deri kapatmis gibi gorunuyor.)Ne zaman gecer ya da nasil gecer?Ayrıca dikislerim hala çok kirmizi. Herkesin ameliyat çizgisi düz bir çizgi iken benim ki pütürlü pütürlü duruyor.Lutfen konuyla ilgili bilgi verir misiniz?(Yasim:30)

 4. merhaba hocam benim sağ üst göz kapağımın düşüklüğü nedeni ile sağ gözüm soldan küçük görünüyor ameliyat ile düzelir mi ve fiyatı ne kadar olur mail atarsanız sevinirim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.
   Yaş, kaç?

 5. Merhabalar bnm cocukluktan beri sol gozum sagdakinden bariz sekilde kucuk gorunuyor.estetik acidan kotu gorunuyor cok rahatsiz oluyorum.fatograf dahi cekinmek istemiyorum.yasim 27 nasil bir operasyon gerekir bilgilendirirmisiniz

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 6. Merhabalar hocam,gözlerim tam açıkken bile baygın bakıyorum üst göz kapakçığımın büyük olmasından rahatsızım yaşım:16 psikolojimi etkiliyor fiyat ne kadar acaba? İyi günler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 7. Merhaba dr hanım.yaşım 31.yapısal olarak göz kapaklarım gözümün üstünde çok belirgin duruyor.önemli bi durum olmamakla birlikte estetik olarak beni çok rahatsız ediyor.sadece buna çok taktığım için uzun süredir fotoğrf bile çektiremiyrm.bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 8. Merhaba hocam, doğuştan sol üst göz kapağımda görmemi hiçbir şekilde engellemeyen ve bu zamana kadar hiç ilerlemeyen göz kapağı düşüklüğü ve çene göz sendromu var. 19 yaşındayım ameliyat olmam gerekir mi ve iki sorunum aynı ameliyatla çözülür mü?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Merhaba.
  9 gun once alt goz kapagi ameliyati oldum.sol gozumde goz yaşi olugu kalinlasmis bir halde bu zamnla gecermi birde sagda ve solda goz kenarlarinda dikişler ozensiz dikilmis deriyi toplarcasina bunlar cok canimi sıkıyor zamnla toparlanirmi cok iz kalirmi bu konuda cok endiseliyim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 10. Merhaba 43 yaşımdayım ve iki yıl önce endeskopik yüz germe ameliyatı oldum ; şu an sorunum üst göz kapağımdaki deri fazlalığı. Ameliyat sonrası ödem ve iyileşme süreci yüz germe ameliyatı tecrübesinden dolayı beni korkutuyor… Jetplazma yöntemi hakkında fikriniz nedir ? Ayrıca iki uygulama için de fiyat bilgisi verirseniz sevinirim…

  • Merhaba, net bilgi verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 11. Merhaba, 25 yaşındayım göz kapaklarımda çok sarkma yok ama genetik olarak biraz fazlalıklar var aldırmak istiyorum.Fiyatı ne kadar acaba ?

 12. Merhaba, benim bir kaza sonucu sol üst kapağıma 45 derecelik bir açıyla dikiş atıldı ve ben bu izden rahatsızım, bu yara izini yatay bir şekilde yeniden dikmek mümkün mü ? Birde bu ameliyatın ücreti ne kadar? Teşekkürler.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 13. Merhaba hocam sağ üst göz kapağımda sarkma oluştu birkaç yıldır 35 yaşındayım ayrıca kaşlarımın altından şişmelerde oluşmaya başladı fiyat bilgisi alabilirmiyim mümkünse

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 14. Hocam üst göz kapağı ameliyatı oldum. Bugün 7.gun yüzüm ve gözümde şişlik var geçmedi. Gozkapagimda uyuşukluk da var. Kaşıntı var. Ağrı yanma zonklama yok.

 15. doğuştan düşük göz kapaklarım var ilerleyen yaşlarda dahada düşüceği için şimdiden ameliyat olmak mantıklı geliyor ancak ameliyat sonrası iz kalma ve ya fazla keskin bakışlara sahip olmak gibi endişelerim var. Fikir alabilrsem sevinirim tesekkurler

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 16. Hocam merhaba ben göz kapağı ameliyatı oldum alt torbalarda alındı 40 gün oldu hala şiş gözlerim normalmi yada geçmesi için ne yapmalıyım

 17. ben çocukluğumda yüz felci geçirmiş biri olarak sonradan sağ göz kapağımda düşüklük meydana geldi şu an 16 yaşındayım ameliyat olmak istiyorum fiyatları nedir acaba?

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 18. mrhb defne hanım dogustan gelen baygın bakıslarım var buda beni çok rahatsz ediyor bazen herkez sarapcı diye sesleniyor buda belli etmesemde üzülüyorum bu duruma cok belli etmesemde bana bunla ilgili mail atarmsnz neden böyle oldunu ayrıntılı bide ameliyat ücretini falan mail atarsanz sevinirim iyi calışmalar

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 19. Merhaba, tam olarak muaynehaneniz nerede ve ne kadar zaman öncesi randevu almamiz gerekiyor? Bide üst göz kapak ameliyatin fiyatini ögrenebilirmiyim!
  Saygilarimla

 20. Defne hanim 2 yil once gelmistim muayene icin erken demistiniz ama ben cok rahatsizim alt goz kapagimda ve yanaklarimda ciddi bir inme asagiya o kadar kotu gorunuyorumki psikolojimi bozuyo lutfen fiyat bilgisi almak istiyorum alt goz kapagi ve orta yuz germe ameliyatı hakkinda fiyatta birşey yapilamazmi yada taksitle odeme filan olabilirmi bu durumdan kurtulmak istiyorum

 21. merhabalar 35 yaşındayım üst göz kapaklarımda düşüklük olduğu için yorgun bir görünüm veriyor. üst göz kapağı ameliyatı fiyat bilgisi alabilir miyim acaba?

 22. Merhaba Defne Hanım,

  Yaşım 40 üst göz kapağı için düşünüyorum,yaklaşık kaç gün iş kaybı olur ve lütfen fiyat bilgisi…

  Teşekkürler

 23. Hocam benim yaşım 20 sanki 40 yaşındaymışım gibi göz altım ve üst kapakta siskinlikler ve dusukluk var ameliyat gerekir mi sorunlarıma gire zayıflıktan da olabilir diyorlar olabilir mi ? Ve ücretleri ne kadar öğrenebilir miyim

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 24. Merhabalar hocam doğuştan sol göz kapağında düşüklük vardı. Sol göz kapağı kapalı durumdaydı. 1997 de kaştan ve kapaktan lazerle ameliyat oldum germe yaptılar. sol gözümü sağ göz gibi açıp kapatabiliyordum. yalnız sol gözdeki sinirler zayıf olduğu için 2 ay sonra sol göz kapağı tekrardan düştü. Ama kendim sol göz kapağını kaldırabiliyorum. bu hareket beni çok yoruyor. sol gözümün sağ göz gibi açılıp kapanmasını istiyorum.
  Bunun estetik olarak mümkünatı varmıdır.

  • Benim bildiğim kadarıyla orada bir motor sinir problemi var. Ameliyatı yapsak bile büyük ihtimalle yine aynı sonuç olur. Ancak birkaç kişiye daha danışın. Belki bu konuda benden daha bilgili ve tecrübeli birisi olabilir.

 25. Benim gözlerim tam açıkken bile baygın bakıyor göz kapagımın büyük olmasındandır diye düşünüyorum gözümü açtığımda göz kapıgımın görünmemesi için ameliyat olmak istiyorum fiyat nedir acaba?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.