1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 26 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,19.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.

Popo estetiğini kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

461 YORUMLAR

 1. Merhaba
  43 yaşındayım popom düz ve cok yumusak sarkma var iri kemikliyim 159 boy 58 kiloyum biraz kucultup normal dik görünüm istiyorum fiyat tahminen ne olur acaba

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 2. Merhaba basen bölgemden liposuction yaptırdım 3 yıl önce ama fazla alındığı için orantısız bir görüntü oldu ve yağlar kilo aldığımda bacaklarımda ve belimin yan kısımlarımda birikmeye başladı. Yağ alınan yerlere tekrar yağ dolgusu yapılması mümkün müdür? Fiyatı nedir teşekkürler kilom 56 boyum 1.65

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 3. Merhaba, 26 yasindayim. Boyum 1.74 kilom 67. Genetik olarak ust kisim kilolu alt taraf ve bacaklar ince bir yapiya sahibim. Bel bolgem oldukca yagli. Spor yapmama ragmen vucudumu sekillendiremedim. Bel inceltip, popoyu hacinlendirmek istiyorum, bilgilendirirseniz cok sevinirim.

 4. Merhaba 24 yaşındayımboyum 1.69 kilom 55 . Vücudumu seviyorum fakat genetik olarak popom düz . Bunun için spora bile gitmiştim . Fakat hiç fayda etmedi . Kalıcı bi yöntemle slikon tedavisi istiyorum. Pantolon etek giydiğimde o kadar çirkin duruyor ki . Belim ince kalça kemiğim geniş popom düz . Pantolon giydiğim ds komik bi görüntü oluyor . Bunun ücreti nedir. Kesin çözüm müdür ?

  • Merhaba, çok sorun çıkardığı için popo protezi koymuyorum. Kilonuz az olmasaydı kendi yağınızla yapabilirdik ama o da az. Bu durumda tek çare aquafill dolgu ile büyütmek. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

  • Merhaba, tam olarak sorunu anlayamadım, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 5. Merhaba defne hanım boyum 1.60 yaşım 18 kilom 46-47 değişiyor vücudumda fazla oranda yağ olan bir bölgem yok zayıfım kalçamdan rahatsızım kaldırmak istiyorum yağ enjektsiyonu mantıklı geldi nasıl bi yol izlemem gerek ?

  • Merhaba, çok zayıfsınız popoya transfer için yeterli yağ bulamayız. Ama aquafill dolgu ile yapılabilir. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 6. iyi günler yaşım 35 boyum 1.67 kilom 68 bel bölgemde yağlanma var bende kalça estetiği olmak istiyorum fiyat ve kalıcılık süresi ne kadar

  • Merhaba, boy ve kilonuz bu işlem için uygun. Bel ve karından yağ alarak popoya veririz. Bel incelirken popo dolgunlaşır. Hoş bir görüntü ortaya çıkar. Bel de inceldiği için büyük oranda kalıcı bir işlemdir. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 7. Merhaba popo estetiği yaptırmak istiyorum ama basenlerimde önden bakıldığında dümdüz duruyor bu görünüm düzeltilebilirmi belimde ve karnımda iki doğum sonrası yağlanma oluştu vücudumun üstü daha geniş alta doğru daha dar duruyor aslında ben silikon istiyorum kalıcı olması açısından ama hiç onaylamıyorsunuz gördüğüm kadarıyla peki sizin önerdiğiniz dolgu işlemi ne kadar kalıcı oluyor her yıl yaptıramam çünkü ameliyat oluyorsun cilt bakımı gibi birşey değil sonuçta biliyorsunuz boyum 1.57 kilom 58 yaşım 39 birde fiyat nedir bu işlem için şimdiden teşekkür ediyorum

  • Merhaba, anladığım kadarıyla bel bölgeniz kalın. Kalçanız düz iniyor. Bu tip vücuda android vücut şekli diyoruz. Bunun bel ince kalçalar daha yuvarlak şekilde düzeltilmesi ile jinekoid görüntü elde edebiliriz. Popo silikonu popodaki kasın altına konur. Dolayısı ile poponun arkaya doğru çıkık görünmesini sağlar. Sizin istediğiniz ki bence de doğru, kalçaların daha yuvarlak görüntü alması. Bu da kalın bölgelerin inceltilerek eksik bölgelerin desteklenmesi ile yani yağ enjeksiyonu ile mümkün olur. Boy ve kilonuz bu işlem için uygun görünüyor. Bel inceldiği için de büyük oranda kalıcı olur. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 8. Merhaba 168 boyunca 52 kiloyum kalça kısmımda var, benim şikayet ettiğim nokta popo alanının boydan fazla ve sarkık olması, protez harici bir işlem varmıdır teşekkürler

  • Merhaba, aquafil dolgu ile olur gibi duruyor ama net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 9. Merhaba boyum 1.63 kilom 81 yağ enjeksiyonu ile popo ameliyatı olmak istiyorum fiyat alabilirmiyim hastanede
  kaç gün kalınıyor teşekkürler

 10. Merhaba 25 yaşında 1.75 boyunda 63 kilodayım kalçamı ameliyat ettirmek istiyorum yag oranim da dusuk ortalama fiyatı ne kadar olur acaba ?

 11. Merhaba ben de popo amilyati olmak istiyorum basenlerim var ayak boyumu kisa gosteriyor boyum 165 kilom 44 birse yapabilirmisiniz bide fiyati

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. 0090 533 6921598 den de bana ulaşabilirsiniz.

  • Merhaba, kızınızın boyuna göre kilosu biraz az, yeterli yağ çıkacağını sanmam ama belli bölgelere toplanmış yağlanma varsa olabilir, görmek lazım. Yoksa aquafil dolgu kullanılabilir. Fiyatlar … TL den başlar istenen büyüklüğe ve aquafil gerekip gerekmediğine göre yükselir. 0 212 2967878 den randevu alabilirsiniz, görüşme ücretsiz. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 12. Merhabalar 24 yaşındayım 51-52 kg civarında 1.58 boyundayım kim kardisian poposu istiyorum karın bölgemde fazla yağlanma oldu bel kıvrımımıda kaybettim fiyat bilgisi ve önerinizi alabılırmıyım ? Tesekkürler

  • Merhaba, aslında boyunuza göre kilonuz az. Ama karın ve belde yağlanma olduğuna göre orada bir yağ birikmesi olmuş. Onları alıp popoya verebiliriz. Bel incelirken popo büyür ve hoş bir görüntü olur. Daha büyük popo isterseniz yağlarınıza ilaveten aquafil dolgu koyarız.

 13. Merhaba boyum 1.60 kilom 52 popo estetiği hakkında fiyat alabilir mıyım her hangi kilo almadan sarkma yok düz ve düşük bir görüntü var sizin önereceğiniz yöntemler hakında bilgi almak istiyorum.

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz az. Transfer için yeterli yağ çıkmaz ama aquafill dolgu ile büyütebiliriz. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

  • MErhaba

   Boyum 1.60 karın ve bel bölgem çok yağlı ve kalçam ise çok düşük yağ enjeksiyonu popo büyütmenin fiyatı ne olur

   Teşekkürler

 14. Merhaba.24 yaşımda 1.65 boyunda ve malesef 44 kiloyum.kalça estetiği ysptırmak istiyorum vücudumun yağ oranı düşük hangi yöntem uygundur ortama fiyat nedir.bilgi alabilir miyim ? Göğüs büyütme estetiği ile.birlikte

 15. Merhaba, 1.70 boyunda 55 kiloyum. Göğüs bedenim 75B, doğal duracak bir büyütme yöntemi var mı? Ayrıca yuvarlak ve dik bir popoya olmak istiyorum. Tavsiye ve fiyat bilgisi rica ederim.

  • Merhaba, net bilgi ve fiyat verebilmem için sizi ya da resimlerinizi görmem gerek. İstanbuldaysanız 0 212 2967878 den randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz, görüşmelerim ücretsiz. Değilseniz 0 533 6921598 e whatsappdan resim gönderebilirsiniz.

 16. Merhaba.31 yaşımda 1.60 boyunda ve malesef 48 kiloyum.kalça estetiği ysptırmak istiyorum vücudumun yağ oranı düşük hangi yöntem uygundur ortama fiyat nedir.bilgi alabilirsem çok memnun olurum iyi çalışmalar

 17. Merhaba hocam ben 52 yaşında 165 boyunda 71kg .ben gobegimdeki yağlarla basen ve popomu büyütmek istiyorum bana fiyat verebilirmisiniz lütfen saygılar

  • Merhaba, popo silikonu ben yapmıyorum. Çünkü oturup kalkarken bir süre sonra yerinden kayma yapabiliyor. Oturma yerinde olduğu için kabullenme zor oluyor. Enfeksiyon olabiliyor. Yağ transferi ve aquafill ile popo büyütme yapabilirim. Boy ve kilonuz bunun için uygun. Bel ve karından yağ alır popoya transfer ederiz. Daha büyük isterseniz biraz da aquafill ekleriz. Fiyat .. TL den başlar, istediğiniz büyüklüğe göre artar. 0090 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 18. Merhaba 1.77 boy
  90 kg
  30 yaş
  Aquafilling ile popo büyütme dikleştirme gibi bir işlem istiyorum.yağ enjekte işlemine göre daha hızlı aonuç alabilmek adına.fiyat nedir

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuza baktığımda popo büyütme için yağ transferi çok uygun görünüyor. Bel ve karnınızdan yağ alırız, 1 tüp de aquafill kullanırız. Poponuz dikleşir, bel ve karın da inceldiği için kum saati gibi çok hoş bir görüntü ortaya çıkar. Fiyat … TL. Daha büyük popo isterseniz aquafill miktarını arttırırız. O zaman fiyat artar. 0 533 6921598 den bana ulaşabilirsiniz.

  • Merhaba, ben popoya silikon protez takmıyorum. Sonuçları çok yüz güldürücü değil. Yağ enjeksiyonu ve aquafill dolgu yapıyorum. Boyunuzu yazarsanız onlar hakkında bilgi verebilirim.

 19. Merhaba, 45 yaşımdayım, yaşa bağlı olarak kalça yanlarım çöktü, 168 boy ve 57 kiloyum, yani işimizi görecek kadar yağım yok. Yanlardaki çöküntüyü dolduracak kadar aquafilling doldu yaptırsam kaç liraya mâl olur ?

 20. Merhaba ben 1,68 boyunda 55 kiloyum kilo sorunum yok belim be bacaklarım ince cevrem fit bir yapım olduğu söyler fakat ben popoda daha dik sıkı bir görüntü istiyorum popom bana göre basık ve düşük bu sebeple basenliymişim gibi duruyorum bunun için uygulanan işlem nedir ve fiyatı hakkında bilgi rica ediyorum

 21. Merhaba. 26 yasında 1.50 boyunda 43 kiloyum.Popom oldukça düz. Aynı zamanda yaptırmışken dudak dolgusu da yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • Merhaba, boy kilo oranınız popoya yağ transferi için uygun. Muhtemelen bel ve karından alacağımız yağları popoya vererek dik ve dolgun bir görünüm elde ederiz. Bel ve karından yağ alınınca orası da inceleceği için popo daha hoş görünecektir. Tabi bu sizi görmeden verdiğim bilgi. Görünce daha net yorum yapabilirim.

 22. Hocam Merhaba ;

  24 yaşında 1,62 boyunda ve 54 kilodayım.Popo kaldırma , yağ enjeksiyonu ameliyatı hakkında fiyat ve detaylı bilgi almak isterim.Herhangi kilo alıp vermeden kaynaklanan sarkma yok sadece düz bir görüntüm var, Sizinde önerebileceğiniz yöntemler hakkında bilgi almak isterim.

  Teşekkürler

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz az. Transfer için fazla yağ çıkmaz ama belli bölgelerde toplanma varsa oradan bir miktar alarak biraz da aquafill dolgu kullanarak hoş bir popo yapabiliriz.

 23. Merhaba, boyum 175 kilom 73 23 yaşındayım. Göğüslerim dolgun olduğu kadar kalçalarımda düz görüntü olarak çok rahatsızım. Yağ enjektesi dışında kalıcı olarak önerebileceğiniz alternatifler nedir acaba? Bir de ortalama bi fiyat söyler misiniz. Teşekkürler

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.