1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız 35 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,11.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Popo Kaldırma

popo estetiği

Güzellik tanımı herkese göre değişkendir muhakkak, fakat popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift adıyla yaygınlaştı.

Brazilian buttock lift ( BBL ) ameliyatını kimler yaptırmak ister ve hangi teknikler tercih edilir?

 • Zayıf ve düz popolu bayanlar popolarının özellikle pantolon giyince daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.
 • Ciddi kilo alıp veren kişilerde popo bölgesinde düzleşme oluşur. Karın, kalça ve bacak içi derisinde de sarkmalar ile beraber olan bu durumda karın, kalça, bacak içi ve popo bölgesi bir arada gerilir. İzler bel kısmında bikini hattında gizlenir.
 • Bazen genetik özellikler nedeniyle poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Fakat kalçalarda yeteri kadar yağ vardır. Kalçalardan liposuction yöntemi ile alınan yağlar poponun şekillendirilmesinde kullanılabilir.
 • popoya yağ enjeksiyonu
  Belden yağ alarak popoya transfer

  Popo büyütmede en çok yağ alımını belden ve bazen buna eşlik edecek şekilde karından yapıyoruz. Böylece bel incelirken popo dolgunlaşıyor. Son yıllarda hanımların en çok tercih ettiği operasyonlardan birisi de bu oldu. Çünkü gerek doğumlardan kalan kiloların gerekse zayıflama sonrası kalan yağların en çok depolandığı bölge bel ve karın bölgesi. Üstelik ne kadar spor ve diyet yapılsa da erimesi en zor olan ve en sona kalan yağlar burada. Yandaki resimde belden alınan yağların popoya verilemesi şematik olarak gösterilmiştir.

Dikiş ile popo kaldırılır mı?

Bazı meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile ilk başta ödemin de etkisi ile popoda belirginleşme olurken bu etki 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır. Oturma ve yatma hareketleri nedeniyle bu etkinin uzun kalamayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Silikon popo protezi ile popo estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası fasyasının altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir. Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir. Bu paragrafı bilgi vermek amacıyla yazdım. Ben pek protez taraftarı değilim. Çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi bu benim şahsi görüşüm.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme kalıcı mıdır?

brezilya poposu
Popo büyütme için yağ alınan bölgeler

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Özellikle zayıflama olmazsa büyük oranda kalıcı olur. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1,5 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir. Yandaki resimde popoya transfer edilen yağların alınma bölgelerini görebilirsiniz.

Dolgu ile popo büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazandı. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale geldi. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan yararlanıyoruz.

Son yıllarda birde Kim Kardasian poposu istenmeye başlandı. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek güzel bir şekil verebiliyoruz. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.

Daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayınız: 0 212 2967878

794 YORUMLAR

 1. Merhaba. 32 yaşındayım 163 boy 62 kg’ım. Vücut yağ oranım %34 civarı.
  Popom düzgün aslında ama küçük buluyorum.Omuzlarım popoma göre daha geniş duruyor. Orantılı olarak biraz daha geniş bir kalça görünümü ve büyük olsun istiyorum. Dolgu ve yağ enjektesi beraber yapılabilirmi? Fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 2. Merhaba hocam. Boyum 1.60 kılo 57. Fazla bi kilom yok hatta daha zayıftım malum pandemi sürecinde kilo aldım. Şöyle söyleyeyim zayıfta olsam kilolu da olsam kalçam gayet büyük ve sarkık. Ben tabiki sarkık olmasından şikayetçiyim. Üstelik basenlerim top gibi çıkıyor yandan. Çok rahatsız edici bi durum. Bu büyük olan poptu kaldırıp üstelik bir de yandaki top gibi çıkan basenleri yok edebilir miyiz. Fiyati ne olur. Bacak bölgem de kalin tabi.
  Ayrıca fiyati ne kadar olur tahminen hocam.

 3. Merhaba 163 boy 53 kiloda 41 yaşındayım son Doğum 1 yıl önce oldu göbek bebek bölgesi haricinde yağlanma yok popom genetik olarak düz. Fiyat bilgisi alabilirmiyim. Aqua filling çok maliyetli oldu ve belimin ve göbeğiminde erişmesini istiyorum

  • Merhaba, boyunuza göre kilonuz az. O yüzden yağ enjeksiyonu yapamayız ama aquafill dolgu ile popo büyütme yapabiliriz. 0 533 6921598 den detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 4. Merhaba Defne Hanım.
  Ben 40 yaşında 164 cm boyunda ve 62 kiloda bir kadınım . Popomda estetik bir görünüm yok ve sarkmalar mevcut. Nasıl bir yol izleyebiliriz ve ortalama fiyatlandırması nedir? Bilgi alabilirmiyim?

 5. 1.66 boy 45 kilo 28 yaşındayım kilo alamıyorum doğal olarak kalçamda yok gıbı bısey bana hangı işlem ve 2020 guncel fıyatı hakkında bılgı verırmısınız . gogusunu yaptıran arkadasım var kullanılan malzemeler onunla aynımı yoksa dolgu seklındemı olucak..bende dolgu durmuyo vıcudum kabul etmıyo zaten dudaklarımda 2 şırıngada durmadı 1 ay da geçti 3 farklı markanınkı kullanılmıstı .yapılan işlem nasıl malzeler neler ..ve ucretınız ne kadar

 6. Merhaba Defne Hanım, 22 yaşındayım, 38 kiloyum ve 154 cm boyundayım. Kilom sebebiyle popom belirgin değil ve düşük. Operasyona yönelik fiyat bilgisi alabilir miyim? Teşekkürler.

 7. Merhaba Defne hanım,
  Benim boyum 1.60 kilom 47. Kilo almakta zorlanıyorum spor yapmayıda denedim kalçam ve basen üst bacak çok ince hangi yöntem bana uygun olur yardımcı olabilir misiniz.

 8. Hocam merhaba
  boyum 1.64 , kilom 56 , 33 yaşındayım. Genetik olarak popom düz ve bu durumdan pek memnun değilim. büyük olmasını değil ama daha yuvarlak ve biraz da dik olmasını istiyorum. yağ enjeksiyonu ile ameliyatın fiyatını öğrenmek istiyorum. teşekkürler.

 9. Merhaba hocam 26 yaşında 163 boy, 60 kiloyum
  Armut tipi vucudum var, basenlerim çok rahatsız ediyor beni spor yaptgim halde toplayamadım. Sarkmış bir popom var, Popo dikleştirme ameliyatı ucreti nedir ortalama.

 10. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme operasyonunun fiyati nedir? Bel bölgemde aşırı bir yağlanma var bu şekilde benimdeki o kalınlığı yağlanmayı da minimum seviyeye indirebilir miyiz ? Boyum 1.66 kilom 62

 11. Merhaba, 1.69! Boyunda 54 kiloyum popom genetik olarak dümdüz ve küçük dolgu yaptırmak istiyorum fakat yap oranım düşük mümkün olur mu acaba birde dolgu fiyatları konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 12. Merhaba,
  Boyum 1.57 kg 56 ve yaşım 30. Yaklaşık 9 aydır düzenli spor yapıyorum ve normalde aşırı kg alıp vermekten dolayı düzleşen ve selülitleşen popomu kaldırmak istiyorum. Popomun büyümesinden ziyade daha yuvarlak ve kalkık olmasını istiyorum. Fakat ameliyatsız bir işlem yaptırmak istiyorum. Bu işlemim ilerleyen zamanlarda bir yan etkisi vs. Oluyor mu yani dolgu eridikçe o bölgede bir deformasyon Vb bir durum? Son olarak Fiyat bilgisi alabilir miyim?

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.